Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טסט חצי שנתי לרכבנו העתיק (סוויפט 2003)

נקודה טובה
שימו לב! השרשור הזה בן 348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 דקות, נקודה טובה כתב:

בטסט האחרון לא שמו לב לזה והמצב אז לא היה יותר טוב...

אין דבר כזה לא שמו לב. זה הדבר הראשון שבודקים. מי העביר את האוטו בפעם הקודמת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, נקודה טובה כתב:

נשמע מעניין, 

איך אני בודק את זה?

פותח מכסה מנוע ומנסה לנדנד קלות את הפנס קדימה/אחורה, הוא לא אמור לזוז בקלות. אם תצלם שם מלמעלה, יש סיכוי גם לראות זאת בצילום.

מעבר לכך, כמובן הפנס עשוי להיות פוזל לחלוטין מבחינת כיוון אורות, גם בלי שהתושבות שלו שבורות. אבל זה לא משנה הרבה, בכל מקרה הפנסים שלך גמורים.

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Buki כתב:

אין דבר כזה לא שמו לב. זה הדבר הראשון שבודקים. מי העביר את האוטו בפעם הקודמת?

לא אני, חבר.

אני חושב שהוא ניסה פעמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, נקודה טובה כתב:

הצמיגים הוחלפו לפני 10 חודש - יש סיכוי שהתייבשו?

בכל אופן מצרף תמונות - לי זה נראה בסדר גמור, ויש עוד הרבה עד הסמן של השחיקה

בעניין המגבים התקשתי להחליט אם הם יבשים ולא הצלחתי לתפוס תמונה טובה - מצרף בכל זאת.

בעניין המנורות יש לי כמה שברים לא משהו... מצרף. אשמח לחוות דעתכם.

אפוד זוהר וכולי יש לי.

20230514123430_IMG_3857.JPG

20230514123447_IMG_3858~2.JPG

20230514123412_IMG_3855.JPG

20230514123402_IMG_3854.JPG

20230514123356_IMG_3853.JPG

פנסים להחליף, חובה, אל תיתן למוסכניק להעביר רכב כזה בקומבינה. סכנה לך, ולרכבים האחרים על הכביש. אם אתה לא רוצה להשקיע ברכב, תמכור לברזל ותקנה משהוא אחר.

צמיגים רשמו, אין בעיה, מגבים, אני כל שנה מחליף, 50 שקל במורשה.

אפוד ומשולש אני שם על המושב הקידמי לידי, ואיך שהטסטר בתחנה הראשונה מגיע, מראה לו.

אישור רכב מיושן עושה בסמוך לטיפול השנתי, ואת השני המוסך עושה לי ללא עלות. גם המורשה.

לפני כשעה, נקודה טובה כתב:

הצמיגים הוחלפו לפני 10 חודש - יש סיכוי שהתייבשו?

בכל אופן מצרף תמונות - לי זה נראה בסדר גמור, ויש עוד הרבה עד הסמן של השחיקה

בעניין המגבים התקשתי להחליט אם הם יבשים ולא הצלחתי לתפוס תמונה טובה - מצרף בכל זאת.

בעניין המנורות יש לי כמה שברים לא משהו... מצרף. אשמח לחוות דעתכם.

אפוד זוהר וכולי יש לי.

20230514123430_IMG_3857.JPG

20230514123447_IMG_3858~2.JPG

20230514123412_IMG_3855.JPG

20230514123402_IMG_3854.JPG

20230514123356_IMG_3853.JPG

פנסים להחליף, חובה, אל תיתן למוסכניק להעביר רכב כזה בקומבינה. סכנה לך, ולרכבים האחרים על הכביש. אם אתה לא רוצה להשקיע ברכב, תמכור לברזל ותקנה משהוא אחר.

צמיגים רשמו, אין בעיה, מגבים, אני כל שנה מחליף, 50 שקל במורשה.

אפוד ומשולש אני שם על המושב הקידמי לידי, ואיך שהטסטר בתחנה הראשונה מגיע, מראה לו.

אישור רכב מיושן עושה בסמוך לטיפול השנתי, ואת השני המוסך עושה לי ללא עלות. גם המורשה.

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, קורן בן אשר כתב:

פותח מכסה מנוע ומנסה לנדנד קלות את הפנס קדימה/אחורה, הוא לא אמור לזוז בקלות. אם תצלם שם מלמעלה, יש סיכוי גם לראות זאת בצילום.

הא לך תמונה.

ניסיתי לנענע והרושם שלי היה שהוא יושב בסדר - חוץ מהתזוזה של כיוון האורות החשמלי - 4 קליקים, אני מאוד מקווה שלא הרסתי אותו😔 - עד שיש באוטו הזה משהו חשמלי...

את הכיוון אורות לא בודקים בטסט? ומה זה אומר פוזל? אני לא אמור לראות את זה על הכביש?

אני שוקל לקנות אור איתות מהאתר שהבאת - תודה על הקישור.

20230514135724_IMG_3859~2.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Buki כתב:

לפני 10 שעות, Buki כתב:

אם לא הספקת תוך שבוע, אפשר להגיע (גם בלי הרכב) לאותו מכון טסטים ולבקש הארכה לעוד שבוע.

לקבלת רשיון תנועה זמני נוסף, הרכב חייב להיות בתחום המכון.

• רעיון טוב! 2

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, kompy כתב:

לקבלת רשיון תנועה זמני נוסף, הרכב חייב להיות בתחום המכון.

נזכרתי עכשיו שלפני כמה שנים כתבת את זה באחד השירשורים וגם זה שלשבוע שני ההארכה ניתנת חופשי על ידי הפקידה אבל לשבוע שלישי ורביעי רק באישור מנהל המכון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להביא 5 דברים:
1. רישיון רכב משולם (אתה משלם במרשתת, מקבל PDF ומדפיס אותו)

2. אישור רכב מיושן מהמוסך.

3. צילום רישיון הנהיגה של בעל הרכב (אפשר גם צילום ת"ז, אבל יש בו יותר פרטים רגישים)*.

4. צילום תעודת ביטוח חובה בתוקף*.

5. 96 ש"ח - עד לא מזמן חלק מהמכונים קיבלו מזומן בלבד, לאחרונה סוף סוף התחילו לקבל כרטיסי אשראי.

לגבי תיקון ליקויים - כבר נכתב. כמעט כל מכון רישוי יושב בתוך איזור של מוסכים   שמתמחים בתיקון ליקויים קטנים: צבע לוחיות רישוי, חשמלאי שיחליף נורות, מגבים וילטש פנסים, מכון כיוון פרונט, צמיגיה וכו'. אם אתה מתקן ליקוי אצל אחד מהם לפעמים יוותרו לך עם 20 השקלים של טסט חוזר (תלוי במצב הרוח של הפקידה).

*יש במכונים מכונת צילום, רק תצטרך לדאוג למטבעות של שקל בארנק.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי משהו כמו 70-80 פעם טסטים למכוניות שונות במכונים שונים, אף פעם לא נדרשתי להביא צילומים של שום דבר. 

מציג את התעודות הרלוונטיות במשרד קבלה או לבוחן, הם מצלמים אותן ומהדקים את הצילומים לרישיון רכב. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל צורך להדפיס את קובץ ה-PDF. ניתן להגיע עם הטופס שנשלח בדואר גם אם לא כתוב עליו שולם או יש עליו תותמת תשלום(במכונים רואים את התשלום).

רק במקרה אחד חייבים רשיון עם עם ״שולם״ או חותמת תשלום. במקרה שקיימת חוסר תקשורת בין מכוני הרישוי לאגף הרישוי(קורה לפעמים שיש נפילת תקשורת). במקרה כזה, ניתן להדפיס במקום.

ע״פ ההנחיות, תעודה מזהה של בעל הרכב ו/או של מיופה כחו, חייבים להיות מקוריים(רבים מתעלמים מכך).

רשיון תנועה זמני ראשון ניתן אוטומטי ע״י הפקידה. אישור שני יכול לתת כל בוחן. שלישי/רביעי ינתן ע״י מנהל מקצועי או בוחן בדרגה תואמת.

לא לשכוח להביא יפוי-כח מטעם בעל הרכב(יש בחלקו העליון של האגרה שנשלחה בדאר). אין צורך להדפיס במיוחד יפוי-כח במרשתת, מספיק יפוי שכתוב בכתב-יד.

במקרה של שותפים לרכב(בין אם זה קרובי משפחה ובין אם זה ״סתם״ שותפים), יש להציג יפוי-כח הדדי(רבים מתעלים מכך).

• אהבתי 1

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, sperial כתב:

אתה צריך להביא 5 דברים:
1. רישיון רכב משולם (אתה משלם במרשתת, מקבל PDF ומדפיס אותו)

2. אישור רכב מיושן מהמוסך.

3. צילום רישיון הנהיגה של בעל הרכב (אפשר גם צילום ת"ז, אבל יש בו יותר פרטים רגישים)*.

4. צילום תעודת ביטוח חובה בתוקף*.

5. 96 ש"ח - עד לא מזמן חלק מהמכונים קיבלו מזומן בלבד, לאחרונה סוף סוף התחילו לקבל כרטיסי אשראי.

לגבי תיקון ליקויים - כבר נכתב. כמעט כל מכון רישוי יושב בתוך איזור של מוסכים   שמתמחים בתיקון ליקויים קטנים: צבע לוחיות רישוי, חשמלאי שיחליף נורות, מגבים וילטש פנסים, מכון כיוון פרונט, צמיגיה וכו'. אם אתה מתקן ליקוי אצל אחד מהם לפעמים יוותרו לך עם 20 השקלים של טסט חוזר (תלוי במצב הרוח של הפקידה).

*יש במכונים מכונת צילום, רק תצטרך לדאוג למטבעות של שקל בארנק.

חוץ מהוויתור על 20 השקלים (עאלק מישהו יוותר לך). כל* מה שכתוב בהודעה הזאת הוא גם מדויק לחלוטין וגם 100% שגוי. 

אכן צריך "להביא" את כל מה שציינת, אבל לא צריך לצלם (או אפילו להדפיס) שום דבר. 

את הרישיון שקיבלת שולחים למייל של המכון, את הרישיון אתה מראה (שלך או של מיופה הכוח, אפשר גם פשוט תמונה בוואטסאפ) ואת ביטוח החובה שנזכרת שצריך רק כשכבר הגעת למכון אתה דג מתא הכפפות ואחרי שתולשים ממנו את כל הדברים הלא רלוונטיים מצמידים לטופס של הטסט. 

גם מזומן אני כבר לא זוכר מתי שילמתי בפעם האחרונה. 

*לא בטוח לגבי מכונת צילום. פייר, לא ראיתי כזאת כבר שנים. 

• רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

סביר להניח שהעבירו את הרכב טסט בקומבינה בפעם הקודמת כי אין סיכוי שבעולם שיעבירו את הפנסים האלה בצורה רגילה.

נסה באתר פארטקליק, יש שם מבצע על פנסים עכשיו.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פבלהמכון שבו אני מעביר את הרכב מצמיד את צילומי הביטוח והתעודה המזהה למסמכי הטסט. אז במקום להתעסק עם צילום מסמכים (אין לי ג'וקים בארנק) או מיילים אני מדפיס/מצלם בבית. שיקול של חסכון בזמן והתעסקויות נטו.

אגב, את מסמכי הרכב אני מחזיק על הטלפון ורישיון הנהיגה מוצמד לגב שלו בתוך נרתיק הסיליקון. זה + צרור מפתחות וזוג משקפי קריאה בכיס מספקים הרבה צרכים ואפשר לוותר אפילו על הארנק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...