Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טסט חצי שנתי לרכבנו העתיק (סוויפט 2003)

נקודה טובה
שימו לב! השרשור הזה בן 348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אז כנראה לראשונה בחיי אני יעביר טסט את האוטו, שזה מרגש מאוד כמובן😁.

האוטו הוא די ישן, 2003 ליתר דיוק, והטסט הנוכחי הוא אחד משתיים שהוא יצטרך לעבור בשנה הקרובה,

להלן שאלותיי

א. יש כזה דבר אישור בלמים - נכון? מה בודקים בו (אני רוצה לבדוק קודם שאכן ייתנו לי את האישור) והאם יש תנאים איזה מוסך רשאי לתת את האישור, אה, וגם כמה הדבר הזה עולה?

ב. איך אני יודע אם אני עובר טסט , אני יודע שזו שאלה פתטית, אבל בטח יש איזה סיכום של הבדיקות ההכרחיות, משהו שאני אוכל לבדוק לבד אם יש סיכוי שאני עובר.

ג. אם חס וחלילה חס ושלום אני לא עובר, מה קורה אז? כמה זמן יש לי לתקן והאם אני צריך להביא קבלה על התיקון?

ד. התשלום שמצויין במכתב שהגיע אליי (במקרה שלנו 459.00 ש"ח) כולל את דמי הבדיקה עצמה או שצריך לשלם למכון בנפרד?

זה השאלות שאני זוכר בנתיים, כנראה שיהיה עוד.

כמו כן כל טיפ, הערה או הארה לטסט הראשון בחיי יתקבלו ברצון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אתה צריך לא אישור בלמים אלא אישור רכב מיושן שזה כולל בדיקת בלמים, מערכת מתלים, מערכת היגוי. כל מוסך מכונאות בעל רישיון הפעלה של משרד התחבורה יכול לתת כזה אישור. מחיר 250-300 ש"ח אם לא היה צורך בתיקונים. 

ב. תעשה בדיקה כללית של כל האורות כולל איתותים, אור בלם, תאורת לוחית רישוי, אור חניה. בדיקת מגבים, תחליף אם יבשים. צמיגים כנ"ל. קיום אפוד זוהר, פח אשפה, משולש אזהרה, גלגל ספייר. את יתר הדברים יבדקו במוסך במסגרת האישור.

ג. אם לא עובר, מקבל אישור נסיעה לשבוע לתיקון הליקויים, אחרי התיקון חוזר לאותו מכון טסטים לבדיקה, מחיר טסט חוזר כ 20 ש"ח. 

אם הפסילה היא על מערכת בטיחותית צריך בטסט חוזר להציג אישור מוסך וחשבונית על התיקון. אם לא הספקת תוך שבוע, אפשר להגיע (גם בלי הרכב) לאותו מכון טסטים ולבקש הארכה לעוד שבוע. 

ד. לא כולל את התשלום למכון טסטים שזה 96 ש"ח.

תגיע עם רכב נקי ומסודר ואחרי נסיעה של לפחות 20 דקות בשביל לאפשר לממיר קטליטי להגיע לטמפ' עבודה ולהיות יעיל בזמן בדיקת זיהום אוויר.

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Buki כתב:

קיום אפוד זוהר, פח אשפה, משולש אזהרה, גלגל ספייר

אני יודע שהחוק מחייב, אבל מישהו עוד בודק את זה?

אני העברתי בערך 10 טסטים ואף פעם לא הסתכלו על זה, וגם לא שמעתי מעולם על מישהו שכן בדקו לו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, chezik כתב:

אני יודע שהחוק מחייב, אבל מישהו עוד בודק את זה?

אני העברתי בערך 10 טסטים ואף פעם לא הסתכלו על זה, וגם לא שמעתי מעולם על מישהו שכן בדקו לו.

כשרואים רכב ישן נפתח להם התיאבון לחפש...

• אהבתי 1
  • מבאס 1
  • רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Buki כתב:

בדיקת מגבים, תחליף אם יבשים. צמיגים כנ"ל

הצמיגים הוחלפו לפני 10 חודש - יש סיכוי שהתייבשו?

בכל אופן מצרף תמונות - לי זה נראה בסדר גמור, ויש עוד הרבה עד הסמן של השחיקה

בעניין המגבים התקשתי להחליט אם הם יבשים ולא הצלחתי לתפוס תמונה טובה - מצרף בכל זאת.

בעניין המנורות יש לי כמה שברים לא משהו... מצרף. אשמח לחוות דעתכם.

אפוד זוהר וכולי יש לי.

20230514123430_IMG_3857.JPG

20230514123447_IMG_3858~2.JPG

20230514123412_IMG_3855.JPG

20230514123402_IMG_3854.JPG

20230514123356_IMG_3853.JPG

עריכה אחרונה על ידי נקודה טובה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגים במצב מצויין, המגבים אי אפשר להעריך לפי תמונה אלא רק להרגיש  עד כמה הם קשים.

כל הפנסים האלו  לא יעברו טסט, תחפש בפירוקים ותחליף אותם + ליטוש לעדשות הפנסים הראשיים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Buki כתב:

מחיר 250-300 ש"ח אם לא היה צורך בתיקונים. 

טווח המחירים רחב, אבל המחיר הזה נשמע מופקע לחלוטין.

רצוי ללכת למוסך קבוע שאתה מטפל בו ברכב, והכי טוב להוציא את האישור במסגרת טיפול שבמילא נעשה במוסך, ככה יש פחות עבודה כפולה.

שילמתי לפני שבועיים 117 ש"ח על אישור רכב מיושן במוסך הקבוע שלי.

הרכב שלך עוד צעיר, שלי ממודל 1996 😉

קיבלת עצות טובות - בנוסף, עליך לשלם את האגרה שקיבלת לפני ההגעה למכון הרישוי (ניתן באינטרנט). ועליך להציג ביטוח חובה תקף בזמן הרישוי. תביא איתך גם את רישיון הרכב החדש, אם לא קיבלת בדואר תוכל להדפיסו לאחר תשלום האגרה.

לגבי המגבים, אם יש ספק,  אתה יכול להשפריץ מים על השמשה ולראות אם הם סוחבים טוב את המים.

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, amosbmw כתב:

רצוי ללכת למוסך קבוע שאתה מטפל בו ברכב, והכי טוב להוציא את האישור במסגרת טיפול שבמילא נעשה במוסך, ככה יש פחות עבודה כפולה.

שילמתי לפני שבועיים 117 ש"ח על אישור רכב מיושן במוסך הקבוע שלי.

לא יודע, זה המחיר שאני משלם. האאודי שלי לא הייתה בשום מוסך בשום טיפול מאז שקניתי אותה, הייתי מגיע למוסך רק בשביל לקבל את האישור הזה. 

איכשהו, אף פעם לא יצא לי לשלב אישור רכב מיושן עם טיפול גם במכוניות אחרות. ברור שאם זה במסגרת הטיפול יש מקום למחיר יותר נמוך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לעמוס בנוגע להוצאה של האישור כחלק מטיפול תקופתי,

זה בסך הכל וידוא של תקינות שכל מכונאי אמור לעשות במהלך הטיפול, הרכב כבר על הליפט.

המחיר של האישור לא נגזר ממחירי הנייר...

כבר כמה שנים שאני מעביר טסט חצי שנתי,

הכי הרבה ששילמתי על האישור היה 180 ש"ח.

• רעיון טוב! 1

הדרך עצמה היא היעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, Buki כתב:

כל הפנסים האלו  לא יעברו טסט, תחפש בפירוקים ותחליף אותם + ליטוש לעדשות הפנסים הראשיים.

זה אשכרה בעיה, כי הרכב לא שווה את ההשקעה הזאת לכאורה,

אחשוב על משהו כבר, בטסט האחרון לא שמו לב לזה והמצב אז לא היה יותר טוב...

תודה לכל המגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, לאור חוסר הניסיון שלך עם טסטים, ומאחר וממילא אתה צריך מוסך לאישור רכב מיושן - עדיף לתת למוסכניק להעביר לך את הרכב טסט, גם אם זה דורש תוספת של כ-200 ש"ח. רכבים כמו שלך הם טרף קל, הסיכויים שלך לעבור יגדלו משמעותית אם מוסכניק שמגיע קבוע למכון הטסטים יעביר אותו.

כל התאורות שלך במצב מזעזע, ייפסלו מיידית בכל מכון הגון. לפי התמונות יש מצב שגם אחד (לפחות) הפנסים קיבל מכה והתושבות שלו נשברו, וסביר להניח שהוא לא מכוון בכלל. אז למען בטיחותך ובטיחות שאר משתמשי הדרך, תמצא/תקנה פנסים חליפיים חזית + אחור במצב נורמלי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא לא מה שווה לרכב אלא מה שווה לך.

אם אין באפשרותך לרכוש רכב אחר במצב שכולו תקין, אז כדאי לתקן את הפנסים, למען בטיחותך, ולהמשיך להשתמש ברכב.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, קורן בן אשר כתב:

לפי התמונות יש מצב שגם אחד (לפחות) הפנסים קיבל מכה והתושבות שלו נשברו, וסביר להניח שהוא לא מכוון בכלל.

נשמע מעניין, 

איך אני בודק את זה?

בנוגע להעברה ע"י מוסכניק, נשמע רעיון טוב,תודה.

עריכה אחרונה על ידי נקודה טובה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.auto365.co.il/cat/74?manid=30&model=יורו+סוויפט&carmodelid=900

1200 ש"ח ואתה מסדר את התאורות בכל הרכב. וזה לא עניין אסתטי, זה עניין בטיחותי חשוב, הגם שאצל הישראלים הוא בקושי נמצא במודעות, לצערי.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...