Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהירות נמוכה בחיבור דרך סיב אופטי

Gorpi
שימו לב! השרשור הזה בן 400 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי להתייעץ בנוגע לאינטרנט דרך סיב אופטי (סלקום פייבר).

אני משלם על 300 mb/s (מהירות הורדה) אבל באתרי בדיקת מהירות אני מקבל פי 4 פחות (50-70 mb/s).

אם זה המצב של המהירות בפועל, אז האם זה אומר שהייתי יכול לשלם על חבילה זולה יותר ולקבל את אותה התוצאה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם איזה ראוטר אתה?

איך אתה מחובר לראוטר? יש מצב שאתה רחוק מידי ממנו?

תוריד את האפליקציה speedtest של ookla, תהיה בחדר של הראוטר ותעשה בדיקה לשרת של סלקום בראשון לציון, תראה כמה יוצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, DubelBoom כתב:

עם איזה ראוטר אתה?

איך אתה מחובר לראוטר? יש מצב שאתה רחוק מידי ממנו?

תוריד את האפליקציה speedtest של ookla, תהיה בחדר של הראוטר ותעשה בדיקה לשרת של סלקום בראשון לציון, תראה כמה יוצא.

אני עם הראוטר של סלקום ומחובר ב-wifi.

ואתה צודק, אם אני עושה את הבדיקה עם הסמארטפון כשאני ממש לידו אז אני מקבל מהירות 300m/s.

אבל בחדר שבו אני עובד בדרך כלל המהירות היא נמוכה כמו שרשמתי.

אז זה באמת סיפור של לקנות עוד ראוטר שיחזק את הסיגנל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון שאתה צריך נקרא mesh, דיברו עליו כמה פעמים פה.

הדרך הקלה היא לקנות את זה מסלקום, יביאו לך עוד יחידה שמתחברת לראוטר אלחוטית ושמים אותה באמצע הדרך בין איפה שיש קליטה טובה לאיפה שאין.

זה לא מגדיל טווח פשוט ב100 שקל, אלא טכנולוגיה יותר מתקדמת, אבל זה חייב להיות תואם לראוטר שלך. כל עוד הראוטר שלך של סלקום אתה צריך לקנות את זה דרכם.

אופציה אחרת היא לקנות ראוטר פרטי עם יחידת (או יותר, בהתאם לגודל הבית) mesh ולחבר לבד. זה כנראה הפתרון הזול יותר לטווח הארוך, אם מחזירים את סלקום את הראוטר שלהם ומפסיקים לשלם עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לבדוק עם מחשב מחובר בכבל רשת.

ב. אצלי יש הבדל בין מכשירים כמה הם מצליחים להוציא. שמתי לב שמכשיר חדש יותר מצליח להוציא בוויפי מהירות גבוה יותר ממכשיר ישן ( סמארטפון בן 5, מחשב נייד בן 6 וכו') כנראה בגלל תמיכה בתקנים חדשים ומהירים יותר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אתה מתחבר לתדר 2.4 גה"צ ולא ל-5 גה"צ. 

אם הרשת האלחוטית היא אחודה אז המצב הוא שכל מכשיר מתחבר בהתאם לכל מיני הגדרות טכניות. במקרה כזה יתכן שבגלל שאתה מנסה להתחבר בחדר שהוא לא זה שנמצא בו הנתב הקליטה של רשת ה-5 חלשה מידי (תדר 5 עובר הנחתה יותר מתדר 2.4 ולכן הקירות בין החדרים מפריעים לו יותר) והטלפון/מחשב שאיתו אתה מבצע את הבדיקה עובר לרשת של ה-2.4, שלא מסוגלת לספק מהירות גבוה יותר.

יש כאלו שיומרו שעדיף הפרדת רשתות (רשת אלחוטית אחת לתדר 5 ורשת שניה לתדר 2.4) וכך אפשר לבחור לאיזו מהן מתחברים. בצורה כזאת אפשר לנסות להכריח מכשיר להתחבר לרשת של ה-5 ואולי לקבל מהירות גבוהה יותר, למרות עוצמת אות חלשה. 

לעניות דעתי, מהירות של 70 מספיקה לכמעט כל צורך של קליינט בודד וחבל להשקיע ברכיבים נוספים. מעשית, ברוב השימושים השוטפים, לא תרגיש הבדל בין גלישה במהירות 70 למהירות של 300.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, DubelBoom כתב:

אופציה אחרת היא לקנות ראוטר פרטי עם יחידת (או יותר, בהתאם לגודל הבית) mesh ולחבר לבד. זה כנראה הפתרון הזול יותר לטווח הארוך, אם מחזירים את סלקום את הראוטר שלהם ומפסיקים לשלם עליו.

עד כמה באמת צריך דווקא את הראוטר של סלקום כדי לעבוד איתם?

האם יש פה אנשים שהתחברו עם ראוטר פרטי?

אני פשוט לא יודע איזה ערך אני מקבל מלשלם 30 ש"ח על השכרת הראוטר הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכנית לא חייבים את הראוטר של סלקום ואפשר לעבוד עם ציוד פרטי. בפועל סלקום די בעייתים עם ציוד פרטי. אבל מה שצריך זה ממיר מדיה וראוטר פרטי.

מדידה באלחוט לא נותנת מידע על חיבור האינטרנט שלך אלא יותר על מצב הרשת האלחוטית שלך. אם יש בעיה אני חושב שקודם צריך להבין אותה לפני שרצים לקנות רכיבים כמו מש.

בפועל יש לך בעיות? לא מכיר חבילות סיבים יותר זולות מחבילת 300 אני לא בטוח שתוכל לשנמך.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Gorpi כתב:

עד כמה באמת צריך דווקא את הראוטר של סלקום כדי לעבוד איתם?

האם יש פה אנשים שהתחברו עם ראוטר פרטי?

אני פשוט לא יודע איזה ערך אני מקבל מלשלם 30 ש"ח על השכרת הראוטר הזה...

אני עם ראוטר פרטי. הם סיפקו לי מתאם סיב לethernet ללא עלות. רק לחבר את הראוטר שלי ולשים את השם משתמש סיסמא של הספק, מקבלים אותם מהשירות לקוחות.

הערך שאתה מקבל הוא פתרון תקלות. אם אתה עם ראוטר פרטי ויש לך איזה בעיה, הם לא יעזרו לך לפתור אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Gorpi כתב:

רציתי להתייעץ בנוגע לאינטרנט דרך סיב אופטי (סלקום פייבר).

אני משלם על 300 mb/s (מהירות הורדה) אבל באתרי בדיקת מהירות אני מקבל פי 4 פחות (50-70 mb/s).

אם זה המצב של המהירות בפועל, אז האם זה אומר שהייתי יכול לשלם על חבילה זולה יותר ולקבל את אותה התוצאה?

נסה לבדוק מהירות לא דרך אתרי בדיקות, אלה דרך האפליקציה של ספייד טסט שאותה אפשר להוריד דרך החנות של וינדוס

20230331_193718.jpg

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, DubelBoom כתב:

אבל זה חייב להיות תואם לראוטר שלך

לא נכון - או לפחות לא חובה.

מחובר לכבל רשת לראוטר הביתי. לא להחזיר את הציוד של סלקום - לשרשר אליו ולכבות בו את הWIFI

עריכה אחרונה על ידי Liviur
  • רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Liviur כתב:

מחובר לכבל רשת לראוטר הביתי. לא להחזיר את הציוד של סלקום - לשרשר אליו ולכבות בו את הWIFI

אבל אז זה לא mesh

אפשר גם לחבר שני ראוטרים שונים לגמרי אחד לשני, להשאיר בשניהם את הוויפי דולק ורק בראשי את הdhcp דולק, אבל הם יהיו חייבים להיות מחוברים בניהם בכבל ethernet, וחלק מהמכשירים יתקשו לעבור מאחד לשני בצורה חלקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Liviur כתב:

אתה צודק, אנחנו קנינו שתי יחידות של  Xiaomi Redmi AX6 (לא AX6S שהושק מאוחר יותר) שתומך בתצורת MESH, וחיברנו לראוטר של סלקום ככה:

1. מחברים אחד מה-AX6 בכבל רשת לראוטר של סלקום
  2. מחברים בתצורת MESH דרך ההגדרות ב-AX6ים את ה-AX6 השני ל-AX6 הראשון שחובר לראוטר של סלקום בסעיף הקודם, ה-WIFI בשני ה-AX6ים צריך להיות דלוק כמובן, וכזכור לי שני ה-AX6 צריכים להיות אחד ליד השני בתהליך ההגדרה
  3. ממקמים את ה-AX6 השני באמצע הדרך בערך בין ה- AX6 הראשון לבין היעד שבו אתה רוצה להגביר את עוצמת ה-WIFI. הראוטר הזה מחובר רק לחשמל כי הוא כבר מוגדר ומחובר ב-MESH ל-AX6 הראשון.
  4. רצוי בסוף לכבות את ה- WIFI בראוטר של סלקום, אבל זו לא חובה

זהו, יש לך MESH משלך בלי צורך במתאמים או אביזרים נוספים מסלקום.

שני הראוטרים עלו 400 ש"ח כולל משלוח מעליאקספרס, הגיעו תוך 8 ימים.

אפשר לבצע את זה עם ראוטרים אחרים כמובן, אחד המומלצים שהיו אז כשקנינו את ה-AX6 היה HUAWEI AX3, אולי היום יש כבר משהו אחד מומלץ.

עריכה אחרונה על ידי Coresh
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה לכל הדבר הזה, תבקש מסלקום להחזיר את הראוטר שלהם ולקבל מתאם סיב במקום. גם תחסוך את השכירות של הראוטר שלהם וגם תחסוך כפילות של ראוטר ברשת שלך.

ואז אתה כבר נמצא בפתרון הכי מוצלח, ראוטר חזק עם mesh, בלי שסלקום שולטים לך על הרשת והראוטר הבינוני שלהם.

עריכה אחרונה על ידי DubelBoom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, DubelBoom כתב:

אבל אז זה לא mesh

אתה מחבר בכבל רשת לאחד הראוטרים של הmesh ומכבה את הWi-Fi בזה של סלקום.

לפני שעתיים, DubelBoom כתב:

אין סיבה לכל הדבר הזה, תבקש מסלקום להחזיר את הראוטר שלהם ולקבל מתאם סיב במקום

אם אפשר את זה - הכי טוב

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...