Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לכולם יש את החבר המבאס הזה, ואם לכם לא, אנחנו צריכים לדבר...

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, sperial כתב:

לפני כמה שנים נתתי למישהו דיסלייק וקיבלתי מההנהלה תגובה

לפני כמה שנים לא היו דיסלייקים.

וקשה לי להאמין שלמישהו מההנהלה פה כול כך משעמם שהוא הולך ובודק למי ספריאל נתן דיסלייק. 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 141
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לפני 17 דקות, סולל הדרך כתב:

עכשיו אנשים ישמרו את הדעות לעצמם וכולנו נהיה הפי אבר אפטר.

אבל זה לא מה שאמרו.

תקרא את ההסברים של פבל

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, David32 כתב:

לפני כמה שנים לא היו דיסלייקים.

הוא תמיד הקדים את זמנו.

אף אחד לא סותם פיות ומותר להגיד מה שרוצים. בסך הכל אומרים לנו תגידו מה שאתם רוצים אבל תישארו בגבולות נושא השרשור פחות או יותר. 

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, סולל הדרך כתב:

הפוך גוטה...צנזורה זה קודם כל להגיד לאנשים על מה לא לכתוב.

זה אף פעם לא היה פורום של זיוני שכל

גם כאנשים ביאסו.

עכשיו אנשים ישמרו את הדעות לעצמם וכולנו נהיה הפי אבר אפטר.

עכשיו, במקום להמשיך לכתוב שוב את אותו דבר, תקרא שוב את השרשור ותראה שהחששות שלך לא מבוססים. 

להגחיך והלקצין את הטענה, לכתוב "צנזורה קומוניסטית!!!" ו"אנשים ישמרו את הדעות לעצמם" אחרי שנאמר לך מפורשות שזה לא הכיוון - ואז לתקוף את מה שההקצנה שלך מתארת ולא את מה שנאמר, לא מקדם שום דבר לשום מקום.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד להרחיק את אלה שצועקים "קרינההה" בשירשור על כל דבר שיש לו סוללה ומנוע או אנטנה.

• אהבתי 1
  • מצחיק 3
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחד האנשים שקיבל מ"ההנהלה" הודעה שההודעה שלי "מבאסת" (לא בטוח מה פירוש המלה הזו, היא לא בעברית זה בטוח) ולכן נמחקה. לדעתי ההודעה הייתה לגיטימית למדי, אבל אני לא אובייקטיבי כמובן. עוד לדעתי הלא אובייקטיבית, זה שקליקה מסויימת של מנהלים וגולשים בפורום כאן נהנים להתפלש בזהו של עצמם, וכל גולש אחר - שגם אם הוא נמצא פה אי אלו שנים - לא רשאי לכתוב תגובה שלא מוצאת חן בעיניהם. במקרה וכן נכתבה תגובה כזו, הוא יזכה למחאות ו"ביאוסים" (ככה כותבים את זה??) במקרה הטוב, או לצנזורה אקטיבית במקרה הרע. כמובן שהקליקה עצמה לא תסבול מאותה צנזורה.
אני גולש ומנהל בפורומים שחלקם עתיקים יותר מהפורום הזה, וגם אני עברתי פעם את שלב הדיקטטורה (מצד הניהול) ועם נסיון חיי אוכל לומר שהיא לא מוליכה לשום מקום. יש מקום לניהול אקטיבי ומחיקה של תגובות שגויות/לגופם של גולשים. מעבר לזה, כולם אנשים בוגרים ויסתדרו בעצמם. אם צריך לחשוב על כל מלה בהודעה אם היא במקום או לא במקום, כמות ההודעות יורדת = הפורום הופך להיות מקום שלא כיף להיות בו = הפורום מתרוקן.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שזה עניין של -ליקה אלא יותר עניין של מה הדמות הוירטואלית שלך והאיזונים בין השטויות, הביאוסים והתרומה.

גם לי נמחקו הודעות וקיבלתי גם התראות שחלקן הגיעו לי וחלקן לא בטוח (ושוב, כשמדובר בהודעה שלך אתה אף פעם לא אובייקטיבי ולא מדנה כמה תתאמץ).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ZiggyMan כתב:

אני אחד האנשים שקיבל מ"ההנהלה" הודעה שההודעה שלי "מבאסת" (לא בטוח מה פירוש המלה הזו, היא לא בעברית זה בטוח) ולכן נמחקה. לדעתי ההודעה הייתה לגיטימית למדי, אבל אני לא אובייקטיבי כמובן. עוד לדעתי הלא אובייקטיבית, זה שקליקה מסויימת של מנהלים וגולשים בפורום כאן נהנים להתפלש בזהו של עצמם, וכל גולש אחר - שגם אם הוא נמצא פה אי אלו שנים - לא רשאי לכתוב תגובה שלא מוצאת חן בעיניהם. במקרה וכן נכתבה תגובה כזו, הוא יזכה למחאות ו"ביאוסים" (ככה כותבים את זה??) במקרה הטוב, או לצנזורה אקטיבית במקרה הרע. כמובן שהקליקה עצמה לא תסבול מאותה צנזורה.
אני גולש ומנהל בפורומים שחלקם עתיקים יותר מהפורום הזה, וגם אני עברתי פעם את שלב הדיקטטורה (מצד הניהול) ועם נסיון חיי אוכל לומר שהיא לא מוליכה לשום מקום. יש מקום לניהול אקטיבי ומחיקה של תגובות שגויות/לגופם של גולשים. מעבר לזה, כולם אנשים בוגרים ויסתדרו בעצמם. אם צריך לחשוב על כל מלה בהודעה אם היא במקום או לא במקום, כמות ההודעות יורדת = הפורום הופך להיות מקום שלא כיף להיות בו = הפורום מתרוקן.

לפני שעה, Night Driver כתב:

לא חושב שזה עניין של -ליקה אלא יותר עניין של מה הדמות הוירטואלית שלך והאיזונים בין השטויות, הביאוסים והתרומה.

גם לי נמחקו הודעות וקיבלתי גם התראות שחלקן הגיעו לי וחלקן לא בטוח (ושוב, כשמדובר בהודעה שלך אתה אף פעם לא אובייקטיבי ולא מדנה כמה תתאמץ).

אבל הנה בדיוק הבעיה שדיברתי עליה, מה זה "הודעה מבאסת"? מה זה "שיקול דעת המנהלים"? 

הבחור חבר בפורום 13 שנה, לא מישהו שנרשם אתמול, לא עבר על אף חוק, לא ניבל את הפה (אני מניח), כותב את דעתו - ולעניין, למה הוא צריך שימחקו לו הודעות?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

לא חושב שזה עניין של קליקה אלא יותר עניין של מה הדמות הוירטואלית שלך והאיזונים בין השטויות, הביאוסים והתרומה.

גם לי נמחקו הודעות וקיבלתי גם התראות שחלקן הגיעו לי וחלקן לא בטוח (ושוב, כשמדובר בהודעה שלך אתה אף פעם לא אובייקטיבי ולא משנה כמה תתאמץ).

הפואנטה היא שגם המודרטורים אינם אובייקטיביים, אבל הסובייקטיבי שלהם 'נחשב' יותר מהסובייקטיבי שלך, וככה לא מנהלים קהילה (או מקום עבודה) במאה העשרים ואחת. אני עדיין זוכר איזשהי התראה/חסימה שקיבלתי זמן מה לפני שפבל נכנס לתמונה, ולשונה היה 'לך טטריל במקום אחר'. טטריל עילג כזה עם שני ט', ללא הסברים נוספים או יכולת ערעור, וכמובן מבלי להזדהות. עכשיו, אתה יכול להתחבא מאחורי חוקי הפורום ולהגיד שהכל לגיטימי, אבל כשמישהו נמצא פה מעל עשור והוא יוזר די אקטיבי ומגיעים לסיטואציה שאולי צריך לתת לו התראה - יש דרכים מנומסות יותר לעשות את זה. משום מה בקארספורום זה מעולם לא היה בעדיפות גבוהה במיוחד, ודמויות שלא היו על הצד הטוב של הקליקה חטפו חזק והרבה.

אין לי בעיה עם היוזמה הנוכחית, למרות שגם המצב הקודם לא ממש הפריע לי. כאמור לעיל, כולם פה מבוגרים ולדעתי השיח בפורום די משקף את השיח האמיתי בחברה הישראלית. פבל הביא איתו איזון וגישה פרוגרסיבית למודרציה שלא נראתה פה שנים רבות לפני שהוא הגיע, ולכן אני נוטה לתמוך ביוזמות שלו באופן כללי ולהסכים כשמשהו מאד מפריע לו. אבל אי אפשר להתעלם מכך שלרבים מאיתנו (במיוחד ליוזרים הפעילים והדעתנים יותר) יש היסטוריה ומשקעים מסויימים עם מודרטורים אחרים, שידם קלה על ההדק וגישתם הרבה יותר קטנונית. אני מניח שעל כך מדבר זיגי וחושבים מבלי לכתוב מספר אנשים נוספים.

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, falou כתב:

אתה קראת מה שהוא כתב?

לא, אני נאלץ לנחש כי לא ניתנה דוגמה קונקרטית אחת עם קישור לתגובה מבאסת שבה יהיה אפשר להבין את הקונטקסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Morningstar כתב:

כותב את דעתו - ולעניין, למה הוא צריך שימחקו לו הודעות?

אוקי. נניח שנכנס מישהו לפורום בגדים ואמר: אני רוצה לקנות חליפה בצבע ורוד, מי מכיר מקום שמוכר?

ענית לו: אל תקנה ורוד, אתה יודע איזה סוג של אנשים לובשים ורוד...

זה קונרקטי מספיק?

מקובל?

לפני 4 שעות, Derish כתב:

הפואנטה היא שגם המודרטורים אינם אובייקטיביים, אבל הסובייקטיבי שלהם 'נחשב' יותר מהסובייקטיבי שלך, וככה לא מנהלים קהילה

לא רק שככה מנהלים, ככה מנהלים אנשים. תמיד. אין אדם אובייקטיבי. ההבדל הוא שאתה סובייקט בודד ומנהלים יש איזה... עשרה. אז למנהלאיזושהי קבוצת ביקורת וגם מעלינו יש אוברלורד שקובע לבסוף לפי דעתו.

לפני 4 שעות, Derish כתב:

כאמור לעיל, כולם פה מבוגרים ולדעתי השיח בפורום די משקף את השיח האמיתי בחברה הישראלית

ממש לא. יש לך פייסבוק, נכון?!

השיח בפורום דומה לזה?

לפני שעה, Morningstar כתב:

לא, אני נאלץ לנחש כי לא ניתנה דוגמה קונקרטית אחת עם קישור לתגובה מבאסת שבה יהיה אפשר להבין את הקונטקסט.

יש לי רעיון.

מבוסס על זה שפעם מישהו אמר לי שעם כל המי-טו הזה הוא לא יודע איך להתנהג עם נשים בעבודה. נתתי לו פתרון קל: תתנהג עם כל אחת כאילו היא הבוסית שלך (חברתית, לא מבחינת לקבל הוראות בעבודה). זהו. קל.

אז לגבי כתיבה: אל תכתוב דברים שלא היית אומר לאדם שנתקלת בו באירוע חברתי ואתה לא מכיר אותו אישית, בפרצוף שלו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, falou כתב:

זה קונרקטי מספיק?

מקובל?

ברור שזו לא תגובה מקובלת, הבעיה שלי היא עם כמה עמום הגבול.

כמו שנאמר לפני כן בדיון, לתת דוגמה קיצונית כזו זה קל, במציאות הדברים עלולים להיראות אחרת.

לדוגמה פותח ת'רד יוזר חדש עם קצת הודעות בשם "קובי2005" "היי חברים הרגע הוצאתי רישיון ומצאתי C63 עם 300K קמ אבל המוכר מתחייב על הכל, לא מעניין עלות אחזקה ההורים משלמים, מה כדאי לשים לב בבדיקה?"

מה תגיב לו? תחסום יוזר שהמליץ לו להתנסות בדברים חלשים יותר לפני ואולי בהנעה קדמית? 

כי הסנריו הנוכחי הוא שבעקבות הת'רד הזה של פבל חלק גדול מגולשי הפורום לא יודעים מה להגיב לקובי ומה נופל או לא נופל במסגרת החוק.

תחסום יוזר שהמליץ לו לקרוא על עלות האזחקה של הרכב? וואלה היוזר מבאס לקובי תצורה וראוי שיחסם.

קובי רוצה לקנות את ה C63, לא מעניין אותו שהיא יכולה להרוג אותו (ואולי אותנו) בלחיצת גז טיפה נלהבת מדי או שהחלפה של כל חלק הכי קטן תקרע לו את הכיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Morningstar כתב:

ברור שזו לא תגובה מקובלת, הבעיה שלי היא עם כמה עמום הגבול.

אז לבחור שהגבת אליו, זה לא היה ברור, אבל אתה עדיין הנחת שהוא התבטא באופן מקובל, כי יש לו עברית צחה ודעה מנומקת.

לפני 7 דקות, Morningstar כתב:

מה תגיב לו? תחסום יוזר שהמליץ לו להתנסות בדברים חלשים יותר לפני ואולי בהנעה קדמית? 

מה פתאום?!

זו תגובה עניינית. אפילו סטנדרטית.

אבל אם תגיב: שייקנה את האוטו ויעשה תאונה, זה מה שמגיע למי שזה אורח החיים שלו... אז ההנהלה תתערב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...