Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לכולם יש את החבר המבאס הזה, ואם לכם לא, אנחנו צריכים לדבר...

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 141
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פבל, נראה לי שאני מבין למה אתה מתכוון ובהחלט מקבל ומעריך את גישתך. 

תרשה לי להציע , על מנת לכייל ציפיות ו"ליישר קו" שאולי תיתן בבקשה כמה דוגמאות קונקרטיות לפוסטים שאינם תקינים/מקובלים שאכן חרגו מהסטנדרט המתאים. 

אם ניתן, אולי גם כמה דוגמאות גבוליות. 

אם תקבל הצעתי מן הסתם אולי ידרש מעט "צינזור" /"טשטוש" ההודעות. 

תודה. 

• רעיון טוב! 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי מאחורי הלך הרוח הזה, חושב שאמרתי את אותו הדבר פחות או יותר באחד השרשורים לגבי ה-X5 הנודעת (מה שלומה אגב?). כן אסייג ואומר שפה זה נשמע אולי טיפה קיצוני🙄 לדעתי זה כן דבר חברי לתת איזה ריאליטי צ'ק למישהו שחושב לקנות רכבים מועדים לפורענות..באותה נשימה של להתלהב מלהחזיק איזה V8:) לא בקטע של להניא, בקטע של לדעת למה אתה נכנס. ושוב, אומר את זה בתור אחד שגם התעצבן מכל המורידים באותו שרשור.

לדעתי שורש הבעיה הוא שיש פה אנשים שפשוט כבר לא ממש מתלהבים מרכבים, ואז נשאר רק אלמנט הריאליטי צ'ק..אולי פשוט צריך לצאת בבקשה כנה לאנשים פה שישאלו את עצמם, "האם אני באמת אוהב רכבים/נהיגה?". אם התשובה היא לא חד משמעית, אז אולי פורום אחר יתאים עבורם..מקווה שישארו פה מספיק אנשים אחרי זה:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, orankohn כתב:

דוגמאות קונקרטיות לפוסטים שאינם תקינים/מקובלים שאכן חרגו מהסטנדרט המתאים. 

אם ניתן, אולי גם כמה דוגמאות גבוליות. 

כאמור, אני משאיר את שיקול הדעת לצוות המנהלים.

כן ניתנו דוגמאות קונקרטיות, בפוסט הראשון (הדוגמאות שניתנו שם לא הומצאו). 

אבל בוא ואתן קווים מנחים:

מישהו פתח שרשור בו הוא מתלבט איזה אוטו ספורטיבי וחסכוני. 

תגובה לגיטימית (אך מבאסת) - אין ממש דבר כזה ספורטיבי וחסכוני, כי ספורטיבי זה חזק, וחזק זה בזבזני, בהכרח.

תגובה לא לגיטימית* - למה אתה צריך רכב ספורטיבי? כל המדינה פקקים וגם ככה אתה נוסע בו ישר רק לעבודה וחזרה.

מישהו פותח שרשור בו הוא מתייעץ איך לבצע שיפוץ אמבטיה בדירה שכורה.

תגובה לגיטימית (אך מבאסת) - שיפוץ אמבטיה הוא אחד הדברים הכי גרועים בעולם השיפוצים מבחינת עלות תועלת (אין לי שמץ אם זה נכון, זה סתם לצורך הדוגמה). תוודא שזה ישתלם לך בעתיד.

תגובה לא לגיטימית* - חחחחחח איזה אפס למה לשפץ את האמבטיה של הבעלבית החזיר שלך? שישלם הוא על השיפוץ!

*יש הסתייגויות, כמו למשל אם הבנאדם מתלבט האם לעשות את זה, אז לגיטימי לגמרי להגיד לו מה שחושבים ולהוריד אותו מזה (אם לדעתך נכון להוריד אותו מזה).

מקווה שהצלחתי להעביר את הנקודה. בגדול - לשאלות "האם" אפשר לענות כל שעולה על רוחכם. לשאלות "איזה" (אחרי שכבר הוחלט 'כן') עונים "איזה", ולא "האם".

לפני 3 דקות, vadim6385 כתב:

לא הבנתי.

אם בא חייל בן 20 ששואל אם שווה לו לקנות X5 יותר מבוגרת ממנו מסוחר נתנייתי, אז צריך להגיד לו "לך על זה, גבר גבר"?

בדיוק דייקתי את הנקודה הזאת בזמן שכתבת. תראה את ההודעה ה... נוכחית שלי כי זה איחד את שתיהן להודעה אחת.

לפני 3 דקות, yoni162 כתב:

לדעתי זה כן דבר חברי לתת איזה ריאליטי צ'ק למישהו שחושב לקנות רכבים מועדים לפורענות..באותה נשימה של להתלהב מלהחזיק איזה V8:) לא בקטע של להניא, בקטע של לדעת למה אתה נכנס. ושוב, אומר את זה בתור אחד שגם התעצבן מכל המורידים באותו שרשור.

לא, כאילו... לא יכולתם שניכם להרגיש שאני כותב תגובה ולחכות עם התגובות שלכם...? :lol: 

אם פות"ש שואל אם לקנות - כמובן, בוודאי, ריאלטי צ'ק זה נורא חשוב. 

יודע מה, אפילו אם הוא כבר החליט, ושואל איזה, אפשר לשאול "האם אתה מודע להשלכות?" או "האם התכוננת להוצאות של XYZ?" אפשר לוודא שהבנאדם יודע לאן הוא נכנס. 

אבל אם הוא יודע, והתכונן, ומבין, ומוכן, לא לגיטימי להמשיך לכתוש לו את המוח עם "אתה לא צריך את זה".

לפני 3 דקות, yoni162 כתב:

לדעתי שורש הבעיה הוא שיש פה אנשים שפשוט כבר לא ממש מתלהבים מרכבים, ואז נשאר רק אלמנט הריאליטי צ'ק..אולי פשוט צריך לצאת בבקשה כנה לאנשים פה שישאלו את עצמם, "האם אני באמת אוהב רכבים/נהיגה?". אם התשובה היא לא חד משמעית, אז אולי פורום אחר יתאים עבורם..מקווה שישארו פה מספיק אנשים אחרי זה:)

"האם אני אוהב רכבים" זו קודם כל שאלה ממש גדולה שגם אם פלוני יענה עליה ויגיד "בטח, אני כל הזמן קונה לו מדבקות בעלי אקספרס ומעלה סטוריז שלו לאינסטה", יכול להיות שאלמוני יחלוק עליו לחלוטין כי "מי שלא שוטף את האוטו 7 פעמים בשבוע לבד ומוציא לפחות 2000 שקל בחודש על חומרי פוליש הוא לא חובב רכב".

אני רוצה שישארו כאן אנשים שרוצים להישאר כאן, וגם עומדים באופי הקהילה שאנחנו מתחזקים פה. אפילו אם הם לא מחליפים גירים לבד או יוצאים כל יום בברן אאוט מהחניון של העבודה וקופצים לערד, ואז לפצאל, ואז לנס הרים ומקנחים בטורבו חדש לפני השינה. 

• אהבתי 4

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי, רק שבמקרה הזה זה נאמר כ"דעה נייטרלית" על תופעה. לא כתשובה קונקרטית לשאלה של "איזו טסלה לקנות?".

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, הניסיון שלך לדייק הוא בניואנסים שלא שווה לחסום בגינם אנשים ולא צריך להתייחס אליהם. תנו לאנשים להתבטא, פותחי הודעות צריכים להבין שהם בפורום ולפעמים גם אנשים ילכו נגד דעתם ויבאסו אותם. לא צריך לחנך פה אנשים.

כמובן שלהגיד "איזה אפס" זה כבר חורג מגבולות השיח לדרדור רמת הדיון אבל להגיד למישהו שרוצה רכב ספורטיבי לנסיעה יומיומית קצרה במרכז תל אביב שזה בזבוז כסף כי יש פקקים, זה לא משהו שמצריך עונש כנגד משתמשים. אפשר לגלות בגרות ולהתעלם מתגובות כאלו. אבל זו כמובן דעתי.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פבל כתב:

בשנים האחרונות, אולי זה כי נהיינו ציניים, או זקנים, או סתם לחלקנו "נכנסו" דברים חשובים יותר לחיי היומיום

אני חושב שזה הרבה מאוד גורמים - המרמורון הזה שאתה מדבר עליו. 

ההודעות המבאסות. 

כאחד שכותב כאן מ2004 ונמצא בכלל בתחביבים מוטוריים החל מ1998. 

אני חושב שיש המון אספקטים לזה 

זה יכול לנבוע מסיבות כלכליות אצל חלק מהאנשים - שאין להם והם פשוט, מקנאים -אין דרך אחרת לאמר את זה בצורה יפה. אה כן - עיניים ירוקות. 

זה יכול להיות מאנשים שאם השנים פיתחו כלפי הכותב או בכלל כלפי התחום - סוג של אנטי - ואז מקבלים הודעות ביקורת הורסת, הטפות מוסר וסתם הודעות נעצה שאין בהם דבר מעבר לכוונת זדון. 

חלק מההודעות האלה הן פשוט הודעות שמגיעות מחוויית אכזבה של אותם מגיבים ממותגים דומים והן פשוט הודעות כנות ואמיתיות מהשקפת עולמם ויש לכבד גם את זה. 

ואני, כשאני כותב פוסט שהוא תכלס בלוג - אני משתדל לחבוש מגבההת חיובית ולחייך אל כל אותם מגיבי ביאוס - כי הדבר האחרון שאני רוצה - זה גם להאכיל טרולים! 

חלק מההודעות האלה - לא רק שבאו לא מתוך כוונה של להזהיר מהסיכונים - אלא פשוט באמת במטרה לבאס ומאחורי חלק מהודעות שכאלו גם ישנן כוונות זדון - לגרור אותך לוויכוח אולי אפילו לגרור אותך לריב, לגרום לך לצאת מאיזון נפשי ולהגיב בצורה שאח"כ תגרור נגדך פעולה\איום משפטי. 

וגם במטרה לקחת שרשור ופשוט להרוס אותו - אם תיקח שרשור של 90 עמודים - מתוכו 70 עמוד הודעות מסוג - 

"אמרתי לך" 

"אוי פשוט חבל שלא הקשבת" 

"איך לא ראית את זה קודם" 

וכך הלאה וכך הלאה - אבל שום דבר שבא באמת לעזור או לקדם - בוודאי שלא לתמוך או לשבח. 

אני מברך על הגישה הזאת! ואני תומך בגישה הזאת! 

לדעתי היא מראש תמנע הרבה מאותם מגיבים שבאו ממקום של להזיק ולגרור למצב של פגיעה - לכן מועיל ותורם ונכון!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על היוזמה. יש לא מעט פעמים שפותח שרשור מראש רושם שהוא מודע לכל ה"בעיות" של הרכישה ובכל זאת יש מישהו שיהוא ויוריד לו ושוב יזכיר את את אותה "הבעיה". מאד מבורך. ויש די הרבה פוסטים מענינים נוסח x5 v8 הוא שבן אדם התאייש מהתגובות. וגם בחור עם m2 שעבר מ  rs3 שגמרו אותו פה.

• אהבתי 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, vadim6385 כתב:

לא הבנתי.

אם בא חייל בן 20 ששואל אם שווה לו לקנות X5 יותר מבוגרת ממנו מסוחר נתנייתי, אז צריך להגיד לו "לך על זה, גבר גבר"?

לא - לא צריך להגיד לו לך על זה אבל גם ממש לא צריך להגיד לו 

תתרחק!!! זה מפל$#@ מו#(@ והיא תרוקן אותך ותשבור אותך ואתה תרצה לשים קץ לחייך. 

צריך לשאול אותו אם הוא לפחות למד על בעיות נפוצות לדגם ולשנתון. 

אם יש לו סכום בצד למקרה של תחזוקה בלתי צפויה. 

אפילו לשאול אותו אם יש טופס בדיקה לרכב שהוא היה אולי מעונין להעלות ולהתעייץ. 

המטרה היא לקדם ולעזור - אם העזרה היא לכוון של תימנע - בסדר גמור. 

אבל אם כל המטרה של ההודעה היא רק - "חבל" זה כבר נטו לבאס.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי בגילך אני גם חשבתי שאנשים יזכרו את הפוסטים שלי.

אבל אף אחד לא זוכר את הפוסטים.

אני ממליץ לך לא להשקיע אנרגיה בפוסטים, כי אנשים כבר לא מתייחסים לפוסטים כמו פעם. התעשייה יצאה משליטה וכל פוסט היום עם תמונות וסרטונים ועוד כל מיני דברים שהיום הפכו לסטנדרט מוגזם. 

אל תהיה אפס - תמחק את הפוסט. עדיף תשקיע באוניברסיטה. 

.

image.jpeg.402897c907eec7a5a3eeb11de93eb66e.jpeg

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • מצחיק 5

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הודעה מבאסת בשרשור על הודעות מבאסות? הקצעקת? 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...