Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לקנות טלוויזיות חכמות לבית החדש, על מה חשוב להסתכל?

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תוסיף סטיק של אמזון ב 40 דולק ותקבל סטרימר פי מילון יותר טוב מכל סטרימר מובנה
אל תגביל את עצמך בגלל סטרימר.
גם לא הייתי קונה OLED.... לא מכיר משהו שהמסך שרד לו יותר משנתיים שלוש
טכנולוגיה לא מספיק בשלה והמחיר שלה עדיין לא עממי
אני לקחתי 75J90 של סוני לפני כמה חודשים, רק סוני! (על משקל רק ביבי)
מאושר עד ההגג.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@סולל הדרך האמת שכן, קראתי המון שאמרו שהמסך נצרב להם בOLED. שיקול די משמעותי.

אבל אני חייב להבין, אם יש לך סוני(ולפי מה שהבנתי זה אנדרואיד), אז למה סטרימר?

מה גם שאני חיפשתי טלוויזיות של סוני וראיתי שהמערכת הכי עדכנית שנמכרת במחיר נורמלי זה אנדרואיד 9. אנחנו כבר ב12 היום, לא רוצה 3 דורות אחורה.

איזו מערכת הפעלה אצלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OLED לא מתאים בהכרח לכל אחד, בעיית הצריבה לא נפתרה עבור מי שצופה באותה תחנה לאורך זמן, המסך נחות בביצועיו בבתים מוארים או כשיש צפייה בשעות האור וגם ב-OLED המפרט חשוב ומסך שעולה 4,000 איננו בעל ביצועים של כזה העולה 8,000..

הדיון הבלתי נגמר ב"אלף גוונים של שחור" שמיוחס לאולד מתורגם במציאות למעט מאד בגזרות המחיר הסבירות. אולד מצויין, ה-Qled של סמסונג לא נופל ממנו בהרבה אם בכלל ובטח ברמות המחיר העממיות, הבהירות בוודאי טובה יותר.

לי יש סמסונג Q90, תמונה מרהיבה כמעט ללא תחרות או אפילו ללא תחרות בגזרת המחיר ולמעלה מכך, סאונד סביר בהחלט, הממשק נוח ומניסיון של למעלה מעשור עם טלוויות סמסונג, אפס תקלות.

ב-Q90 יש קצב ריענון של 120 והיא לא יקרה משמעותית אם בכלל ממתחרות אחרות שלא מציגות אותה תמונה.

כאן כדאי להזהיר את עצמנו-יש כל מיני השוואות, ביוטיוב, באתרים שונים, בעיתונים ובפורומים, צריך לקחת הכל בעירבון מוגבל, בטח כשמדובר בדקויות.

מה שבעייני האחד מוגדר כתמונה מהממת מישהו אחר יטען שהיא מוגזמת ומלאכותית, באותה מידה מה שנראה בעיניי האחד כתמונה "טבעית" התואמת "למקור" ייראה בעיניי האחר כתמונה חשוכה, נטולת חיים וכיו"ב..

• אהבתי 1

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, maor23 כתב:

@סולל הדרך האמת שכן, קראתי המון שאמרו שהמסך נצרב להם בOLED. שיקול די משמעותי.

אבל אני חייב להבין, אם יש לך סוני(ולפי מה שהבנתי זה אנדרואיד), אז למה סטרימר?

מה גם שאני חיפשתי טלוויזיות של סוני וראיתי שהמערכת הכי עדכנית שנמכרת במחיר נורמלי זה אנדרואיד 9. אנחנו כבר ב12 היום, לא רוצה 3 דורות אחורה.

איזו מערכת הפעלה אצלך?

אין לי מושג איזה סטרימר מובנה יש לי.... יש לי אמזוון פייר סטיק 4K פרו (אגב יש לי סטיק בכל הטלווזיות בבית ללא יוצא מהכלל)
עם שלט קטן, חמוד ב BT ששולט גם על הטלווזיה, הוא הרבה יותר יציב ומהיר מכל סטרימר פנימי, יכול להתקין עליו מה שמתחשק לי ולא מוגבל למותג או דגם
הכי חשוב... הוא זול בצורה קיצונית

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשו לי לא להסכים לגבי ה-OLED.

יש לי מסך בן כ-5 שנים, ואין שום צריבות או בעיות אחרות (כנ"ל לגבי עוד מספר חברים שמחזיקים מסך כזה 3+ שנים).

יתרה מכך, בעיית הצריבה ממש לא רלוונטית עבור מרבית המשתמשים, והסיכון קטן משנה לשנה, עם שיפורים שהיצרנים מכניסים.

גם לעניין ההשוואה בין OLED ל-QLED - ברוב הסקירות שקראתי, ה-OLED מנצחת ברוב הפרמטרים (לעתים בנקודות, אבל עדיין מנצחת), פרט לנושא של הבהירות, שאכן טובה יותר ב-QLED.

כשמכניסים את נותן השירות המקומי של סמסונג למשוואה, אז LG מנצחת בנוקאאוט.

כדאי גם לזכור שכאשר הולכים לחנות לראות טלוויזיה, זה לא בהכרח ידמה שימוש ביתי (בחנות הטלוויזיה מוגדרת בצורה שונה, התאורה שונה ועוד ועוד), כך שזה רק אחד הכלים בסינון אז בהחלט לא הבלעדי.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, סולל הדרך כתב:

גם לא הייתי קונה OLED.... לא מכיר משהו שהמסך שרד לו יותר משנתיים שלוש
טכנולוגיה לא מספיק בשלה והמחיר שלה עדיין לא עממי
אני לקחתי 75J90 של סוני לפני כמה חודשים, רק סוני! (על משקל רק ביבי)
מאושר עד ההגג.

ואתה מודע לכך שסוני קונה את הפנאלים שלה מLG והם OLED, נכון?

זה ככה כבר שנים, הם כן מכניסים את האלקטרוניקה שלהם, אבל כל הפאנלים שלהם lg

גם לי יש LG Oled עובד קרוב ל4שנים, מסך מדהים, אין באמת פנל יותר טוב כיום, גם  ה qled נופל ממנו בכל מבחן השוואתי

עריכה אחרונה על ידי locus

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, maor23 כתב:

@liav12 תגובה נהדרת, תודה!

אני רוצה רגע להתייחס לכמה חלקים האחרונים שכתבת.

אמרת אם אפשרי, ללכת על OLED. אבל האם זה אומר בכל מחיר? כי מצאתי מציאה, LG OLED ב48 אינץ', מתאימה בול לחדר, אבל קצב רענון 50-60.

האם OLED בקצב 50-60 עדיפה על QLED לצורך העניין שהוא 100-120?

לגבי FA שכתבת, זה אמור להיות מצוין במפרט? משהו שאני אמור לראות בתיאור המכשיר?

לגבי OLED כמו שחלק גם כתבו כאן, יש יתרונות וחסרונות. 

גם הרבה עניין של מזל, כשהמסך על ערוץ קבוע מרבית הזמן אז הסיכוי לצריבה עולה, נתקלתי בלא מעט כאלו. לגבי השירות (החלפה תיקונים וכו') לא אוכל לענות כי אין לי ממש מושג לגבי זה, אני יודע ש LG נותנים שירות טוב,

לא יודע איך של סמסונג ומתחרות אחרות כי למזלי לא הייתי צריך לנצל אחריות.

האם ה OLED עדיפה במקרה כזה? הייתי ממליץ ללכת על אחת יותר איכותית עם HZ גבוה יותר כי זה משמעותית טוב יותר אם אתה מרבה לשחק בסוני / מחשב, כשהם מחוברים למסך שכזה.

Full Array - זו תאורה אחורית מלאה לטלויזיה ולא צדדית (הצדדית פחות איכותית והתמונה פחות בהירה + פחות חדה), ב OLED זה לא קיים כיוון שבמסכים שכאלו כל פיקסל מואר בפני עצמו.

https://www.superelectric.co.il/product/lg-oled55b1?aff=google-shopping&gclid=Cj0KCQjwxb2XBhDBARIsAOjDZ34zEjSx2Yqhw0xjZSaJQU5LftkNW9cqJ4uUWDC4eBWegn9_CPYQPrEaApwVEALw_wcB

הנה דוגמא לטלויזיה טובה מבית LG שהיא גם OLED (עם ציון מעולה גם ב RTINGS) במחיר זול למדי של 3550 ש"ח, אני מתחיל בעצמי לשקול, דגם LG OLED55B1

הערה: הדגם C1 תהיה טובה ממנה במחיר קצת יותר יקר סביבות ה 4+ ממה שראיתי

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@liav12 האמת ראיתי את C1 וגם את C2, לפי מה שראיתי C1 כבר אזלה מהמלאי בהמון מקומות. יש אותה בZAP במספר אתרים מפוקפקים שאני פחות ארצה לקנות מהם, ובטח גם לא יבואן רשמי.

את C2 לעומת זאת אני יכול לקנות, אבל כמובן שהיא תקציבית הרבה יותר יקרה מאשר C1.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, spidrman כתב:

לי יש סמסונג Q90, תמונה מרהיבה כמעט ללא תחרות או אפילו ללא תחרות בגזרת המחיר ולמעלה מכך, סאונד סביר בהחלט, הממשק נוח ומניסיון של למעלה מעשור עם טלוויות סמסונג, אפס תקלות.

ב-Q90 יש קצב ריענון של 120 והיא לא יקרה משמעותית אם בכלל ממתחרות אחרות שלא מציגות אותה תמונה.

גם לי יש Q90 (דגם R,2019) , אחלה טלוויזיה. לא מזמן צירפתי גם מקרן קול של סמסונג עם הרמקולי סראונד (HW-950A) ובכלל זו הייתה קפיצת מדרגה מבחינת סאונד.

אני ממש מרוצה ממנה, יש לי אותה כבר שנתיים.

עריכה אחרונה על ידי Shmulik_Miata

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, maor23 כתב:

אני רואה רענון מסך בין 50 ל60 הרץ. זה נמוך!

אם אתה לא משחק עם פלייסטיישן 5 / Xbox series z - זה דוגמא לפרמטר חסר כל משמעות בשביל לצפות בסדרות וסרטים.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Liviur כתב:

אם אתה לא משחק עם פלייסטיישן 5 / Xbox series z - זה דוגמא לפרמטר חסר כל משמעות בשביל לצפות בסדרות וסרטים.

משחק, בדיוק בגלל זה רוצה 120

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, locus כתב:

אין באמת פנל יותר טוב כיום

A95k - של סוני. משנקרא quantum dot oled

הבעיה היא שהיא עולה כפול מoled טובה.

לפני 3 דקות, maor23 כתב:

משחק, בדיוק בגלל זה רוצה 120

אז בא תשים תקציב לכל מסך ותקבל המלצה רצינית ולא נפנופי ידיים.

ולמה הן ישמשו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Liviur כתב:

אז בא תשים תקציב לכל מסך ותקבל המלצה רצינית ולא נפנופי ידיים.

ולמה הן ישמשו

מסך לסלון 75 אינץ' - עד 7.5 אלף. אפשר להתגמש גם לכיוון ה9 אבל העדיפות היא 7.5

מסך לחדר שינה עד 50 אינץ' - עד 6 אלף.

צריכים עוד מסך אחד, המסך ההוא יהיה חלש יותר, עד 3.5 בערך

עריכה אחרונה על ידי maor23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ותלך בסופו של דבר על איזשהו ממיר נוסף שיתחבר לטלויזיה דרך HDMI, אני ממליץ לך ללכת על GO TV, החומרה שלו חזרה יותר משל המיבוקסים למיניהם.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...