Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאיות מכירת רכב או מעבר לרכב זול יותר עקב מעבר ל80% עבודה מהבית

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום שלום,

התחלתי לעבוד במקום חדש שנמצא 10 ק״מ מהבית שלי בתל אביב על קו רכבת השלום, כיום יש לי מאזדה 6 2015 שנקנתה לפני שנה ואני מרוצה ממנה מאוד ובנוסף יש לאשה ניסאן קשקאי 2011, אני עובד 80% מהבית וככה זה גם יישאר לתמיד כל עוד אעבוד בחברה הזו ואשתי עובדת בהרצליה פיתוח שזה מרחק של 15 ק״מ מהבית והיא נוסעת כל יום לעבודה.

עוברת לי המחשבה בראש האם למכור את הרכב ולהסתדר עם תחב״צ או אולי לקנות רכב זול יותר באיזור ה10-15 אלף מחשבה נוספת היא למכור את שני הרכבים ולקנות רכב אחד חדש יותר שישמש את האשה ואני אסתדר עם תחב״צ או אקנה רכב זול יותר.

אנחנו זוג פלוס 1 ואשתי אמורה ללדת בדצמבר עוד ילדה.

אשמח לשמוע מה אתם חושבים.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במצב דומה לשלך, רק עם ילדים קצת יותר גדולים, והחשבון שעשיתי הוא שלמכור ולקנות משהו אחר זה פשוט לא משתלם - רכב זה לא רק מחיר הקניה, זה מוסך, ותקלות, ותיקונים, ואם עכשיו יש לך רכב טוב שאתה מכיר, לקנות משהו זול (וישן) יותר כנראה לא ישתלם כלכלית, והחיסכון יהיה זניח אם בכלל.

לפי החישוב שאני עשיתי זה או למכור ולהישאר עם רכב אחד, ואולי להחליף את הרכב האחד הזה ליותר גדול/חדש כדי לאכלס את המשפחה המתרחבת, או להישאר בפורמט שיש. לא יודע איפה אתה גר ומה זמינות המסגרות לילדים בסביבה, אבל לפחות עבורי מאז שאני עובד מהבית אני גם ההורה העיקרי שמפזר ואוסף מהמסגרות, לוקח לחוגים וכאלו, כך שקשה להסתדר בלי רכב.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון להיום הגן של הילד נמצא במרחק הליכה של 4 דקות מהבית, לא יודע לכמה זמן זה יימשך(לפחות לעוד שנה אבל...) כי יש מחשבה לקנות דירה בעוד שנה/שנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מוכר את הרכב אחרי הלידה. כשאשתך תצטרך לחזור מחופשת לידה - תחליט מה לעשות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 6 2015 זה כבר לא רכב חדש או יקר יותר מדי.

להחליף אותו ברכב של 10-15 אש"ח משמעות לקבל רכב ישן ושחוק, שידרוש יישור קו בעוד כמה אלפים, ותיקונים יקרים יותר פה ושם.

פה יש לך רכב שאתה מכיר.

אני נשאר עם הרכב הקיים.

בכל מקרה, אם אתה הולך לעבוד מהבית/לנסוע ברכבת, זה לא משנה שיש לך רכב מנהלים גדול שצורך הרבה דלק, כי יש לך נסועה של כלום גם ככה.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לחסוך כסף רד לרכב בודד. החזקה של רכב שני יעלה פחות או יותר אותו הדבר - רכב ישן יעלה פחות בירידת ערך ויותר בתיקונים. 

אני עברתי בחיים פעמיים לרכב בודד, כל פעם לשנתיים, בתקופות  של לחץ כלכלי כבד. הצריך שת"פ של האשה בהובלות - היתה מביאה אותי ואוספת אותי מהתחב"צ במקומות שחסכו לי הרבה סיבובים באוטובוס - ורכשנו שוב רכב שני כאשר המצב הכלכלי איפשר. כל זאת כאשר אני עובד בערים שכנות והיא נזקקת לרכב עבר הובלה של ילדים + עבודה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.7.2022 בשעה 09:00, Jeka88 כתב:

הגן של הילד נמצא במרחק הליכה של 4 דקות מהבית

גן פרטי? גן עירייה? ילדים מגיעים מהר לבית הספר... ויכול להיות שזה יהיה רחוק יותר.

כמו שכתבתי קודם וכמו ש @sperial אמר, או לרדת לרכב בודד או להישאר עם מה שיש - לרדת לרכב זול יותר לא יחסוך לך הרבה, אם בכלל. לפני חופשת לידה וכשאתה עובד מהבית נשמע לי קלאסי לרדת לרכב אחד לתקופה, ואחרי חופשת הלידה להחליט איך ממשיכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה באמת רוצה לחסוך ויש לך אפשרות להתקין עמדת טעינה בבית, ממליץ לך למכור את שני הרכבים ולקנות רכב חדש חשמלי או אפשר גם משומש.

אתה תשלם הרבה פחות על החשמל מאשר על הדלק, הטיפולים במוסך יעלו לך הרבה פחות וגם יש אגרת רישוי מופחתת.

עריכה אחרונה על ידי Gopher
  • רעיון גרוע 1
  • משעמם 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם אחרונה שפתחת פוסט כזה, קנית את הקשקאי...

השנקל שלי, אם אתם יכולים להסתדר עם רכב אחד, תמכרו את אחד הרכבים, ותישארו עם האחר,

העלות של הרכב היא לא ההוצאה היחידה, והחסכון הוא לא רק הכסף שתקבלו בחזרה לעו"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Gopher כתב:

אם אתה באמת רוצה לחסוך ויש לך אפשרות להתקין עמדת טעינה בבית, ממליץ לך למכור את שני הרכבים ולקנות רכב חדש חשמלי או אפשר גם משומש.

אתה תשלם הרבה פחות על החשמל מאשר על הדלק, הטיפולים במוסך יעלו לך הרבה פחות וגם יש אגרת רישוי מופחתת.

עם שתי מכוניות יחסית ישנות הוא יצטרך להוסיף הרבה כסף לרכב חשמלי ועם הנסועה האפסית החיסכון בדלק יהיה גם הוא אפסי. 

• אהבתי 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,
ממש דומה למצב שלך - וההחלטה שהתקבלה היא לרכוש רכב עיקרי חדש ובטיחותי שיהיה נוח ומרווח לשנע את כולם, רכב שני (מאזדה 3 2010 - אצלנו כמעט עשור) לנסיעות קצרות ושימוש לעיתים רחוקות.
ההוצאות של המאזדה 3 הן כ5K לשנה (טסט 1300, ביטוח 2800, טיפולים/תיקונים 1000~).

והאמת? 2 רכבים זה פינוק ולגמרי מותרות. יכולים להסתדר יופי יופי עם רכב 1 עם קצת "הרגל"/חינוך. אז אם ללכת עם הראש - רכב 1 מספיק, אם ללכת עם הפינוק - 2 רכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, motior כתב:

עם שתי מכוניות יחסית ישנות הוא יצטרך להוסיף הרבה כסף לרכב חשמלי ועם הנסועה האפסית החיסכון בדלק יהיה גם הוא אפסי. 

הוא כתב בעצמו שהוא שוקל למכור את שני הרכבים ולקנות רכב חדש. הוא גם לא חייב לקנות רכב חדש, יש ביד 2 לא מעט רכבים חשמליים במחיר סביר.

גם אם לא יהיה חסכון גדול על דלק עדין על הטיפולים במוסך של רכב חשמלי אחד מול שני רכבי בנזין הוא יחסוך אלפי שקלים בקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Gopher כתב:

הוא כתב בעצמו שהוא שוקל למכור את שני הרכבים ולקנות רכב חדש. הוא גם לא חייב לקנות רכב חדש, יש ביד 2 לא מעט רכבים חשמליים במחיר סביר.

גם אם לא יהיה חסכון גדול על דלק עדין על הטיפולים במוסך של רכב חשמלי אחד מול שני רכבי בנזין הוא יחסוך אלפי שקלים בקלות.

מסתבר שככל הנראה ההורים יחליפו את הרכב שלהם בקרוב, יש להם 3008 דיזל משנת 2018 כנקנתה חדשה מהסוכנות(הם מעוניינים להשתדרג ל3008 הייבריד), עלתה האופציה לקנות את ה3008 שלהם ולמכור את הקשקאי של האשה ואז הרכב הזה ישמש כרכב עיקרי, לגבי המאזדה אני לא סגור בכלל מה לעשות, לא רואה את עצמי נשאר בלי רכב בכלל למען האמת…מצד שני קצת חבל לי שיעמוד אצלי רכב של איזור ה50 אלף שקל רק בשביך לנסוע בו פעם אחת בשבוע לעבודה ולכל מיני סידורים קטנים, מבחינת הסביבה אז היום אנחנו גרים בתל אביב בשכירות אבל מתכננים לקנות דירה בשנה/שנתיים הקרובות והיא מן הסתם לא תהיה בתל אביב אלא באיזור השרון ושם בוודאות נצטרך שני רכבים.

מבחינת העבודה השוק גם לא ממש יציב עכשיו, אני יכול להעיד על עצמי שהתחלתי לעבוד במקום הקודם שלי בפברואר 2022 ופיטרו את כל החטיבה שלי באמצע יוני(העבודה הייתה בהרצליה) ועכשיו התחלתי לפני שבוע בתל אביב 10 ק״מ מהבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תצליח להסתדר בלי רכב בשנתיים האלה 

זה יהיה חיסכון משמעותי 

אני אישית לא הייתי מחזיק רכב שנתיים כדי לנסוע בו פעם בשבוע 

ביטוח,טסט,טיפולים,ירידת ערך כל זה דברים שצריך לקחת בחשבון שאתה ממשיך לשלם גם אם הרכב כמעט לא נוסע 

מה גם ששוק המשמשות עכשיו רותח ככה שעכשיו יהיה ממש קל למכור 

עוד שנתיים אף אחד לא יודע מה יהיה

בקיצור, אישית הייתי מוכר את שניהם לוקח את הפיגו ושלום על ישראל

ההצלחה 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...