Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

לפני 38 דקות, oryo כתב:

מנגד, כשאתה יודע שאפשר אחרת, אתה לא יכול שלא לשאול את עצמך: wtf is the point? למה לעשות את זה לעצמי? למה לעשות את זה לקטנטנים? 

כל זה מבלי להכנס לעניינים מאקרו כלכליים וגאופוליטיים, שמקומם בשרשורים אחרים.

פורום זה פורום, חיים זה חיים, והחוויה האישית שלי היא מטורללת להחריד מבחינת הפער בין ישראל ומקום מגוריי ולכן ברור (לי/למשפחה) שאין לנו פרומיל של רצון לחזור לישראל. הבעיה שלדבר על זה בפתיחות מוציא אותך שמוק מתנשא מתלהב או כל מיני שמות תואר אחרים שמורידים את החשק, וכאמור - שלישראלים רבים ממש כואב לשמוע שאפשר אחרת כי במקום לקחת את זה בתור data point הם לוקחים את זה, איכשהו, בתור תקיפה אישית. הזיה

כמו כל דבר בחיים לכל מקום יש את הפלוסים והמינוסים שלו. לך המקום בו אתה חי מתאים כחבילה כוללת לך, לי ישראל  מתאימה כחבילה כוללת ולמישהו אחר מקום אחר. היפה בזה שכולנו צודקים וכולנו עשינו את הבחירה הנכונה כל אחד לעצמו.

אני לא אשכנע אותך (ואפילו לא אנסה) שהמקום שבחרת פחות טוב כי תמיד צריך לשאול גם טוב למי.

אני גם ממש לא חושב שמישהו שמוק או מתנשא כי הוא אומר שפה ג'ונגל כי זה נכון. אני לא אגידשזה לא נכון אלא אגיד שאני אישית למדתי להסתדר איתו ככה שהוא לא מפריע לי (ובאמת הוא לא מפריע לי. רני לא מרגיש פה במלחמה או שונה ממה שאני מרגיש באירופה למשל).

אבל נגעת בנקודה שהכי בולטת אצלנו כישראלים. אנחנו תמיד יודעים בשביל אחרים מה הכי טוב בשבילהם.

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זאת תחושה שגם לי יש כל פעם שאני מגיע לישראל. לחץ, הכל לחוץ. אולי כשחיים בחוץ לאורך זמן זה מתחדד יותר, לא יודע…

אני אגב מבין במידה מסוימת @לירון .ה.. יש לי הרבה דברים טובים להגיד על ישראל. אבל לפעמים כשמגיעים הזרקור הוא על הדברים הרעים - ייתכן כחלק ממנגנון אישור כלשהוא שעשית את המעשה הנכון? לא יודע…

מה שאני יודע שאחרי 30 שנה של חיים בישראל בלוטות הטעם שלי בהחלט מתעוררות לקראת כל ביקור במדינה. שווארמה בפיתה, חומוס טוב, בורקס… אפילו גבינה לבנה של תנובה עם פיתה חמה. זה באמת חסר…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Derish כתב:

הם עדיין בטור אופקי (כי כולם ראשונים בתור) או שכבר למדתם לעמוד אחד אחרי השני מבלי לדחוף? פעם אחרונה שביקרתי, אפילו הפתקים עם המספרים לא עזרו.

לפחות על גבי המקלדת אתה משדר כזאת רעילות/לעומתיות שאני לא יודע אם כדאי לענות.

אבל דוגרי - אני עומד יום-יום בתורים שונים, בעיקר בתחב"צ (רכבת/בידוק). וכן, הפפואס למדו.

סליחה מראש על הכישלון בניסוח, אבל אנסה בכל זאת:

מצד אחד, אי אפשר להתווכח עם תחושות/משקעים. מספיק שמישהו יגדל, נניח, בפינלנד עם בריון כיתתי שהציק לו, כדי שפינלנד תישאר לעד חקוקה אצלו בתור טראומה בלתי ניתנת לתיקון. אז עם זה - תחושות אישיות, אי אפשר להתווכח.

כן אפשר לפתוח לדיון כל מיני תחושות שמבוססות על/מתחפשות להצהרות אובייקטיביות כגון "צפוף פה" או "נהגי מוניות הם קקה".

אז כן, נהגי מוניות הם קקה כמעט בכל מקום בגלובוס,

וצפוף זאת תכונה משותפת לעוד מדינות חוץ מישראל.

"בישראל יש אזעקות וטילים וטרור" - הצהרה אובייקטיבית. למשל. שוב, מתנצל על הניסוח הגמלוני.

• אהבתי 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

אבל נגעת בנקודה שהכי בולטת אצלנו כישראלים. אנחנו תמיד יודעים בשביל אחרים מה הכי טוב בשבילהם.

זה.

לא חושב שתמצא אותי כאן (או בכל מקום אחר) טוען לאחרים מה נכון עבורם. מקסימום אטען מה היתרונות/חסרונות לנסיוני בשביל שהם יוכלו כן/לא לקחת את זה בחשבון ולקבל החלטה מושכלת עבור הסיטואציה שלהם.

• רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, hans כתב:

לפחות על גבי המקלדת אתה משדר כזאת רעילות/לעומתיות שאני לא יודע אם כדאי לענות.

האם אתה נדחף בתורים או מבצע את המעשים המגונים שתוארו לעיל ע"י @DareDevil?

• אם התשובה היא כן - אז מגיע לך לספוג ביקורת ושיימינג ציבורי. זה המחיר שמשלמים על התנהגות אנטיסוציאלית.
  • אם התשובה היא לא - אז האבחנה שלי לא נוגעת לך ועל כן אין מה להיעלב. להפך, תשמח שמישהו נוסף מזדהה איתך.

להיות אדם מתורבת ועדיין להיעלב בשם הבריונים שמוציאים שם רע לכל החברה שאתה חי בה - נשגב מבינתי. האם לכך התכוון המשורר כאשר כתב שכל ישראל ערבים זה לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט יש לך בעיה בניסוח...

עזוב, יום טוב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Derish כתב:

אם התשובה היא לא - אז האבחנה שלי לא נוגעת לך ועל כן אין מה להיעלב. להפך, תשמח שמישהו נוסף מזדהה איתך.

אתה נעלב או מרגיש לא בנוח ששניים רבים ואחד אומר לשני יא רוסי מסריח תחזור לרוסיה?

ככה @DareDevil מרגיש (ושירגיש חופשי לתקן אותי אם אני טועה).

עריכה: התכוונתי ל @hans

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Night Driver כתב:

אתה נעלב או מרגיש לא בנוח ששניים רבים ואחד אומר לשני יא רוסי מסריח תחזור לרוסיה?

הוא אמר לך שמעכשיו הוא אוקראיני. הוא לאום-פלואיד.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, David32 כתב:

הוא אמר לך שמעכשיו הוא אוקראיני. הוא לאום-פלואיד.

עוד יותר טוב.

הוא נעלב שקוראים לאוקראיני אחר רוסי (אפילו לא מסריח. סתם רוסי)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שקצת נעלבו ממני פה, מעודף הלאומיות שלי, שאני מבטיח שלא קיימת.

אני חושב שהכי טוב למדינה, זה למחוק הכול ולהתחיל מחדש, אבל שהסינים יבנו, שהגרמנים יתכננו, שההולנדים יכינו את הציפס, ושהאמריקאים יעשו מה שהם עושים?

אז מצטער למי שחווה פה ביקור מזוויע, ובאמת לצאת בקיץ מנתבג בצוהריים זה סיוט, ונראה זוועה מכל כיוון.

לכן אני תמיד נוסע ברכבת.

והכי מצטער שגם בשביל המשפחה שנשארה קשה לבוא לבקר.

אני מזמין כל מי שמגיע לבקר בארץ להגיד לי, מזמין אותו לטיול בשדות העמק, וחומוס בלו בס.

הבירה יכולה להיות גרמנית.

נ.ב

בשביל התרגיל, רשמתי להורי הבית הנורווגים/אנגליים שלי מה הם מרגישים שהם מבקרים בארץ. הם היו 16 שנה בקיבוץ גזר, וכל שנה מבקרים פה.

לא רשמתי למה אני שואל, רק ביקשתי כנות.

מסקרן. נראה מה ירשמו לי

• אהבתי 2

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, לירון .ה. כתב:

אני מזמין כל מי שמגיע לבקר בארץ להגיד לי, מזמין אותו לטיול בשדות העמק, וחומוס בלו בס.

בלו באס מעולים, אבל המחירים שלהם בשמיים. ואף פעם אין חניה. נבלות.

תן לי עכשיו מנה וחצי עם עם בצל, זיתים וכמה פיתות חמות ואין מאושר ממני…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע שיש סניף של בלו בס גם בצומת כפר ברוך ליד שריד? אין בעיה של חניה אף פעם!

וב 36 שקל אתה קונה מנה ל 2 שסותם לכל היום.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, מנסים לשכנע את מי שירד מהארץ שהמצב פה טוב? 

לציין נקודות חזקות? 

חבל על המאמץ, אולי שווה להשקיע באלו שעוד לא ירדו מהארץ. 

בתור אחד שעוד לא עשה את זה אבל בהחלט שוקל ולא בגלל תוצאות הבחירות, החבורה שיושבת בכנסת לא תשנה פה כלום ולא משנה מי ישב על הכסא. 

אנחנו חיים במדינה שרוכבת על הצלחות של אינדיוידואלים, אף אחד לא מכיר ולא עוזר לארטיום עד שהוא זוכה במדליית זהב באולימפיאדה. 

אף אחד לא מכיר את פלוני עד שהוא לא מוכר את העסק שהקים לתאגיד אמריקאי. 

אחר כך מספרים לנו שאנחנו סטארט אפ ניישן וכו' אבל קובעים תור להוצאת דרכון חצי שנה קדימה כי סטארט אפ ניישן לא יודעים לספק שירות בסיסי של הנפקת תעודה בזמן סביר. 

המדינה הזאת הפכה את בעלי התארים לפועלים  ואת הפועלים לעניים. 

בכל מקום זוג מהנדסים יחיו כמה רמות טוב יותר מזוג פועלים. 

עריכה אחרונה על ידי rev-Match
  • אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יושב עכשיו וקורא את השרשור הזה כשברקע אזעקה של מכונית מצפצפת כבר רבע שעה ושירים מתנגנים במערכת הגברה של איזה גן אירועים או הכנסת ספר תורה או משהו כזה.

וכל מה שבא לי זה קצת שקט. המרחב הציבורי פה פשוט רועש.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שהציעו פה את העבודה במודרציה בטוויטר/פייסבוק/טיקטוק

הקולות שנשמעים בטוויטר ברורים, לגבי פייסבוק המצב עדיין לא סגור אבל להישאר רק עם טיקטוק בשביל לעבוד בחו"ל, לא המהלך הכי נכון לטעמי.

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

אני יושב עכשיו וקורא את השרשור הזה כשברקע אזעקה של מכונית מצפצפת כבר רבע שעה ושירים מתנגנים במערכת הגברה של איזה גן אירועים או הכנסת ספר תורה או משהו כזה.

וכל מה שבא לי זה קצת שקט. המרחב הציבורי פה פשוט רועש.

יש לי שכנים שהיו פעם בשבוע ככה, מרימים איזה זיקוק לאוויר בשביל הכיף שלהם. מאז הסבב האחרון לא שמעתי שהם עשו את זה, ואם כן כנראה מדובר על פעמים בודדות בלבד. 

עם המזל שלי, יהיה לי זיקוק היום לכבוד תחילת השבוע

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...