Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משתמשים בסיגריות אלקטרונית? ליברמן מגיש חוק מס מפלצתי

shimta
שימו לב! השרשור הזה בן 606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 דקות, ברווז כתב:

וכן, אנשים הולכים גם למות בעקבות זה. ראו מה קורה עם ה"נייס גיא" בתקופה האחרונה.

נייס גאי, זה חרא טהור. הסם קיים רק בגלל שהקנאביס לא חוקי. 

מה שמזכיר לי שישראל, יודעת לגדל תמרים בכמויות, לגרום לפרה לייצר יותר חלב. אז קנאביס בכלל יעופו פה ניצוצות. 

המדינה הזו מפסידה את הבכורה וחבל..

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

שאלה. אני לא מספיק בקיא בחוק המוצע כדי להביע דעה רלוונטית. כן מכיר את השחקנים היטב ולא אופתע אם אכן החוק ישחק לטובת חברות הטבק, אשר בעלות השפעה מאוד חזקה בפוליטיקה. 

תודה על תגובה מתחשבת.

אני הראשון להודות שאני מכור וחלש מידי בכדי להפסיק. את המשפט אן מספר פעמים "הכל בראש" אני מכיר אבל זה לא שונה מכך שאני אומר לאנשים שמנים שהכל בראש כי אני שרירי, מתאמן קבוע בחדר כושר ואוהב את זה ומעולם לא השמנתי. בשני המקרים זה פשוט לא הוגן או נכון לומר את זה.

לגבי הצו, העלות הנוכחית שלי בחודש היא כ-600 שקל לנוזלים מוכנים (כמות של כ-500 מ"ל בחודש), ציוד זה עניין של בחירה, יש סיני בזול ויש אירופאי סופר יקר. הצו הנוכחי אומר שמעתה אאלץ לשלם מינימום של 21.81 שקל לכל מ"ל כלומר סכום של 10,905 שקל במינימום. תחום האיוד שונה לחלוטין מתחום הטבק, באיוד כל אחד בוחר (ומנסה) את הציוד, הנוזלים והרכבם, הטעם וריכוז הניקוטין (כולל סוג הניקוטין) שמתאים לו ומאפשר לו להימנע מחזרה לסיגריות. אז אחד יכול להשתמש בציוד סגור ומוכן לאיוד וצורך נוזל בכמות של 30 מ"ל בחודש של ניקוטין בריכוז גבוה ואחר יכול להשתמש בציוד אחר לחלוטין ולאדות בחודש 600 מ"ל אך עם ניקוטין בריכוז נמוך מאוד.

מי שקצת מבין בתחום מבין כי הצו מתבסס על מוצר ישן שעשה המון רעש ונקרא JUUL. המוצר כבר לא משווק כי החברה הייתה נבלה שעודדה צעירים לאדות אך המוצר שלה מבחינת כמות ניקוטין היה שווה ערך לניקוטין שיש בחפיסת סיגריות (זה חישוב שגוי מהיסוד אבל לא משנה כרגע) אז באוצר אמרו שאם זה שווה ערך מבחינת ניקוטין אז נשווה את המחיר לחפיסת סיגריות. הם כמובן, כמו רבים אחרים, כלל לא מבינים את השוק, את המשתמשים, את המוצרים, את הרכב הנוזלים, ריכוזי ניקוטין, צורת הספיגה השונה של סוגי הניקוטין השונים (כיום יש גם ניקוטין סינתטי שהוא כלל לא מטבק) ועוד. 

אז כפי שאפשר להבין, אחד כמוני לא ישלם סכום של 10,000 שקל בחודש על איוד. אני מספיק וותיק בתחום בכדי לעשות את מה שעשית בתחילת הדרך, הכנתי נוזלים בעצמי. מזמינים ניקוטין בריכוז סופר גבוה ומסוכן מסין, רוכשים בארץ את נוזלי הבסיס ומחו"ל תמציות טעם המתאימות לאיוד. אבל מרבית האחרים לא יודעים איך לעשות את זה והם, הם פשוט יאלצו לחזור לטבק. 

יש גוף הנקרא "המיזם למיגור העישון" שהוקם לפני מספר שנים לא רב, תוקף בלי הפסקה את התחום הזה וחי על תרומה של מיליון שקל מתורם אנונימי מחו"ל. הגוף הזה הוא הסיבה הראשית להחלת הצו שהוקפא בעבר. לא אתפלא אם המימון של הגוף הזה הוא בסוף מחברת טבק. 

עריכה אחרונה על ידי ch2856
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, ברווז כתב:

אה, ובתור בונוס, אני מבטיח לכם שהולך להתפתח פה שוק שחור פנומנלי של אנשים שמכינים נוזלים בבית מכל מיני כימיקלים שהם מוצאים בזול כמו שתן של חתולים, מי ביוב, שפנים טראומטיים, זיעת עכברים ושמן דקלים, בפורמט שהחוקיות שלו במקרה הטוב ביותר מוטלת בספק

לדעתי ישימו פנטניל וזהו.

מצד אחד לא צריך הרבה, מצד שני מבטיח לך לקוחות נאמנים.

לפני 13 דקות, ch2856 כתב:

לגבי הצו, העלות הנוכחית שלי בחודש היא כ-600 שקל לנוזלים מוכנים (כמות של כ-500 מ"ל בחודש)

אתה שותה את זה או משהו?

זה על אותו משקל כמו אם אני הייתי צורך חצי ליטר טבסקו בחודש.

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שותה, זה פשוט סגנון האיוד שמתאים לי. כאשר התחלתי המוצרים היו זוועה ולא סיפקו אותי, אז עדיין עישנתי פה ושם אבל כבר לא 3 חפיסות ביום אלא חצי קופסה ובעיקר, יכולתי להשיג איזו שליטה על כמה ומתי אני מעשן. רק לאחר שהחלו לצאת לשוק מוצרים מתקדמים יותר הפסקתי לעשן לגמרי ואני כבר 6 שנים בערך על אותו סגנון איוד שמספק אותי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס לא מבין איך אפשר לאדות 500 מ"ל בחודש. בימים בהם הייתי מאדה DL על 100-120 וואט ובגדול צמוד חצי מהזמן למכשיר הייתי גומר בקבוק של 100 מ"ל בחודש.

כדי לאדות 500 מ"ל זה כבר צריך אינהלציה ישירה לראות גם בזמן שינה.

לגבי החוק דרקוני טיפשי ועוזר רק לחברות הטבק.

מי שרוצה יש לי 16 ליטרים של נוזל ,מרוכז שאני מוכן לתרום רק לערבב ניקוטין וVG.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, ch2856 כתב:

לא שותה, זה פשוט סגנון האיוד שמתאים לי. כאשר התחלתי המוצרים היו זוועה ולא סיפקו אותי, אז עדיין עישנתי פה ושם אבל כבר לא 3 חפיסות ביום אלא חצי קופסה ובעיקר, יכולתי להשיג איזו שליטה על כמה ומתי אני מעשן. רק לאחר שהחלו לצאת לשוק מוצרים מתקדמים יותר הפסקתי לעשן לגמרי ואני כבר 6 שנים בערך על אותו סגנון איוד שמספק אותי. 

שמע, לא יודע מה אתה מספר לעצמך, אבל 500 מ"ל זה נראה כמו שימוש תעשייתי.

זה כמו לגמור בקבוק ג'ק דניאלס ביום, ולהתלונן שאלכוהול יקר לך.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים, בכנות ומקווה שלא אפגע - התשובה שלך היא קלאסית של מישהו שלא מגיע "מהתחום", ופחות מעורה במה מדובר. 

לאחד 500CC בחודש זה יחסית מעט, לאחר זה מטורף. 

אחד מאדה עם 3 מ"ג ניקוטין, אחר על 0, ואחד על 12.

אי אפשר לפשט את זה כמו עם המקלות-סרטן המסורתיים.

האמת שאני לא יודע להגיד לכמה זמן בערך מספיק לי הבקבוק 500CC שאני קונה- מעריך כחודשיים, ייתכן שיותר. 

כבר צריך משכנתא בשביל בקבוק אחד כזה. 

או הלוואה.

אה, אה, אה, כן, כמובן, שכחתי. 

הקטע של "לעודד את הצעירים"? המס החדש הולך להפוך את האידוי לסמל סטאטוס די מובהק, כך שכל ה"ילדים המגניבים" ירצו לעשות את זה. קצת הפוך מהמטרה המקורית.

והאמת, אם המס היה לעידוד הפסקת העישון ולא עוד מסחטת כספים מקהל שבוי ברמה שגובלת בהתעללות בחסרי ישע, יש דרכים יותר טובות לעשות את זה.

הגבלת גישה לצעירים- ע"י איסור מכירה עם מזומן, רק עם כרטיס אשראי.

וכן, לדעתי העלאת המס על האידוי זה הגיוני וסביר, כל עוד מדובר על מס הגיוני וסביר.

ההבדל בין 200 ש"ח ל-10,500 ש"ח הוא קצת קיצוני מדיי. לדעתי לפחות.

להרים את המס כך שבקבוק 30CC יעלה מקביל לחפיסת סיגריות, אולי 2, אוקיי. בין 40-50 ש"ח ל-30CC, נסבל. 

זה מול 630 ש"ח מס בלבד, פלוס עלות הנוזל עצמו. פי 2 מפאקט סיגריות. 30CC.

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ch2856 כתב:

אני מספיק וותיק בתחום בכדי לעשות את מה שעשית בתחילת הדרך, הכנתי נוזלים בעצמי. מזמינים ניקוטין בריכוז סופר גבוה ומסוכן מסין, רוכשים בארץ את נוזלי הבסיס ומחו"ל תמציות טעם המתאימות לאיוד. אבל מרבית האחרים לא יודעים איך לעשות את זה והם, הם פשוט יאלצו לחזור לטבק. 

קודם כול, אפשר גם להזמין ניקוטין איכותי מארהב (או לפחות היה אפשר).

אנשים לא יתעסקו עם זה, רוצים לקנות בקבוקון מוכן, מה לערבב עכשיו.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, David32 כתב:

קודם כול, אפשר גם להזמין ניקוטין איכותי מארהב (או לפחות היה אפשר).

אנשים לא יתעסקו עם זה, רוצים לקנות בקבוקון מוכן, מה לערבב עכשיו.

יש מספיק בני 16-18 שהחוק הזה בשבילהם פותח דלת לעשות כסף קל.

מזמינים ניקוטין + וואן שוט + וי.גי מבית מרקחת או חומרי אפיה ומוכרים בשחור לחברים בבית ספר.

ככה התחום הזה יתגלגל לאחר כניסת החוק.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, vadim6385 כתב:

שמע, לא יודע מה אתה מספר לעצמך, אבל 500 מ"ל זה נראה כמו שימוש תעשייתי.

זה כמו לגמור בקבוק ג'ק דניאלס ביום, ולהתלונן שאלכוהול יקר לך.

שלוש קופסאות ביום זה גם תעשייתי? מה לעשות אבל העבודה שלי אפשרה לי לעשן בלי הפסקה וכעת לאדות בלי הפסקה. אין לי ספק בדבר אחד, חוש הטעם חזר, חוש הריח חזר, הכושר שלי השתפר עשרות מונים ואני מרגיש בריא הרבה יותר. לא משלה את עצמי שזה הרגל בריא ואין סיכון, אך כאשר האפשרות השנייה שלי היא עישון טבק, אני יודע בוודאות איזה סיכון אני מעדיף לקחת. 

אז אני לא המשתמש הממוצע, אבל גם עבור המשתמש הממוצע מדובר בסכומים של 2000-6000 שקל בחודש, בתרגום לסיגריות זה 2-6 חפיסות ביום, תלוי בסוג. 

לפני 20 דקות, Gavrik כתב:

יש מספיק בני 16-18 שהחוק הזה בשבילהם פותח דלת לעשות כסף קל.

מזמינים ניקוטין + וואן שוט + וי.גי מבית מרקחת או חומרי אפיה ומוכרים בשחור לחברים בבית ספר.

ככה התחום הזה יתגלגל לאחר כניסת החוק.

אין לי ספק שיהיה שוק שחור פעיל מאוד וגם אין לי ספק שיהיו מספר אסונות בתחום. האבסורד הוא שככל שהרגולציה מתערבת בתחום, כולה ממניעים של כסף מחברות הטבק או התרופות, כך הוא נעשה ידידותי יותר לצעירים. JUUL לדוגמה הייתה תשובה לדרישה של ה- FDA לשווק רק מערכות סגורות, כאלו שלמשתמש אין שליטה עליהם, המוצר הזה הוליד נישה ענקית של "פודים" וחד פעמי שהפכו את המוצר הזה למאוד מאוד נגיש לכל אחד. הרגולטור מעולם לא הקשיב למי שמשתמש במוצר הזה כתחליף לטבק, הייתה לדוגמה הצעה שמכירה של מוצרי איוד תעשה רק בחנויות מורשות לתחום שזה המוצר היחידי שהם ימכרו, סוג של "בית מרקחת לתחום" כך יהיה פיקוח הדוק יותר מה מוכרים ולמי, כמובן שאף אחד לא הקשיב לזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ברווז כתב:

אה, אה, אה, כן, כמובן, שכחתי. 

הקטע של "לעודד את הצעירים"? המס החדש הולך להפוך את האידוי לסמל סטאטוס די מובהק, כך שכל ה"ילדים המגניבים" ירצו לעשות את זה. קצת הפוך מהמטרה המקורית.

לפי ההגיון שלך, כל הילדים המגניבים צריכים ללכת להסניף קוק בשירותים, כי זה עוד יותר יקר.

לפני 6 שעות, ch2856 כתב:

שלוש קופסאות ביום זה גם תעשייתי?

גם 3 קופסאות סיגריות זה שימוש תעשייתי.

לפני שהפסקתי, הייתי מגיע למקסימום קופסה ביום, זה לפני שהגבלתי את עצמי לזה שאני לא מעשן בבית ובאוטו.

לפני 6 שעות, ch2856 כתב:

מה לעשות אבל העבודה שלי אפשרה לי לעשן בלי הפסקה וכעת לאדות בלי הפסקה.

מקום העבודה שלי מאפשר לשבת עם ג׳וינט ובקבוק ערק, כל עוד אני עומד במשימות (לפחות בימים שאני עובד מהבית).

אני עדיין לא עושה את זה. זה לא תירוץ.

לפני 6 שעות, ch2856 כתב:

אין לי ספק בדבר אחד, חוש הטעם חזר, חוש הריח חזר, הכושר שלי השתפר עשרות מונים ואני מרגיש בריא הרבה יותר. לא משלה את עצמי שזה הרגל בריא ואין סיכון, אך כאשר האפשרות השנייה שלי היא עישון טבק, אני יודע בוודאות איזה סיכון אני מעדיף לקחת. 

למה זה חייב להיות או ש או ש?

למה הזבל הזה צריך לשלוט בחיים שלך?

תראה את זה בתור הזדמנות להראות אצבע משולשת למערכת ולהפסיק.

אני הפסקתי לעשן אחרי שהעלו בצורה משמעותית מיסים על סיגריות. יכולתי לשלם ולבכות על מר גורלי, במקום זה הפסקתי. זה לא היה קל, אבל בסופו של דבר הצלחתי.

אני מחכה בקוצר רוח למס על מזון עתיר סוכר ופחמימות. אם זה יגרום לי לחתוך מזה באמצעות פגיעה בכיס, אני רק בעד.

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, vadim6385 כתב:

אני מחכה בקוצר רוח למס על מזון עתיר סוכר ופחמימות. אם זה יגרום לי לחתוך מזה באמצעות פגיעה בכיס, אני רק בעד.

פשוט תפסיק עכשיו.

למה הזבל הזה צריך לשלוט בחיים שלך?

תראה את זה בתור הזדמנות להראות אצבע משולשת למערכת ולהפסיק.

• אהבתי 4
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מעשן אבל מרחם על מעשנים שמכורים, זה פשוט ניצול מצוקה, אולי יש השלכות חיוביות לאלו שחושבים להתחיל ואולי לחלק מהמעשנים אבל אלו שמכורים זה מרגיש לא נכון להקשות עליהם עוד יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, nameuser כתב:

אני לא מעשן אבל מרחם על מעשנים שמכורים, זה פשוט ניצול מצוקה, אולי יש השלכות חיוביות לאלו שחושבים להתחיל ואולי לחלק מהמעשנים אבל אלו שמכורים זה מרגיש לא נכון להקשות עליהם עוד יותר.

אז מה?

אתה מוכן לשלם עוד מיסים על מים/לחם/בשר/חלב/אינטרנט/דלק העיקר שהמכורים לא יסבלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

אם זה יגרום לי לחתוך מזה באמצעות פגיעה בכיס, אני רק בעד

אפשר לעשות את זה לכל דבר שנחשב "רע" ולהפוך אותו לתענוג לעשירים בלבד. השאלה אם זה עולם שתרצה לחיות בו, במחסור וללא אפשרות בחירה.

גם רכב פרטי זה רע מהמון סיבות, מעדיף שיפגעו לך בכיס וזה יכריח אותך ללכת ברגל או לרכב על אופניים או שישאירו לך את הבחירה?

גם צריכת החשמל המטורפת בקיץ עם כל המזגנים זה לא טוב, אבל לא היית רוצה ששעת מזגן תעלה כמו שעת עבודה שלך, נכון?

הגיוני שיהיה מס על דברים כאלה, הרי לשימוש בהם יש השלכות, אבל לא ברמה שלא תשאיר לרוב האנשים ברירה. בסוף זו אחריות אישית.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...