Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משתמשים בסיגריות אלקטרונית? ליברמן מגיש חוק מס מפלצתי

shimta
שימו לב! השרשור הזה בן 607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

אפשר לעשות את זה לכל דבר שנחשב "רע" ולהפוך אותו לתענוג לעשירים בלבד. השאלה אם זה עולם שתרצה לחיות בו, במחסור וללא אפשרות בחירה.

גם רכב פרטי זה רע מהמון סיבות, מעדיף שיפגעו לך בכיס וזה יכריח אותך ללכת ברגל או לרכב על אופניים או שישאירו לך את הבחירה?

גם צריכת החשמל המטורפת בקיץ עם כל המזגנים זה לא טוב, אבל לא היית רוצה ששעת מזגן תעלה כמו שעת עבודה שלך, נכון?

הגיוני שיהיה מס על דברים כאלה, הרי לשימוש בהם יש השלכות, אבל לא ברמה שלא תשאיר לרוב האנשים ברירה. בסוף זו אחריות אישית.

אני מתנצל אבל הדוגמאות שלך מאוד לא טובות. מזגן? לא קרוב אפילו.

סיגריות זה חרא טהור. זה עולה לנו המון כסף, סכומים שכל החרדים/בטלנים/מובטלים/וואטאבר ביחד לא מגרדים עשירית מהם. באמת. מדובר בסכום אסטרונומי שקשה לדמיין. 

הסיגריות עצמן מזיקות בלבד הן למעשן והן לסביבה שלו. אין בהן שום דבר טוב לאף אחד ובאמת שאין שום דבר שאפשר להשוות לסיגריות ובוודאי שלא מזגנים, מזונות מתוקים וכו'. 

אגב זו הסיבה שלדעתי הרפואמה היא בניגוד לפקידי האוצר, כי בניגוד לליברמן הם מבינים שהמיסוי הזה יעלה את המעשנים ויגרום לנזקים כבדים לאוצר. אני מקווה מאוד מאוד שזו החלטה מושחתת ולוביסטית ולא באמת מחשבה של המומחים באוצר, שכן זה אומר שהם לוקים בחוסר מקצועיות משווע. 

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצו הזה נכתב ע"י האוצר כבר לפני למעלה משנתיים, הוא פשוט הקופא ובשל עתירה לבג"ץ של "המיזם למיגור העישון", שמאז שהוקם לפני כשלוש שנים תוקף בעיקר את נושא הסיגריות האלקטרוניות, נאלצו להפעיל אותו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא ניסיתי להשוות בין סיגריות למזגנים אלא ניסיתי להסביר למה לא כדאי שכל דבר שהשלטון החליט שהוא "לא טוב" הפיתרון הוא להפוך ללא נגיש ע"י מיסוי מטורף.

ברור שסיגריות זה חרא, זה לא מועיל לכלום. אבל מחר יבוא איזה שר ויחליט שגם אלכוהול זה ממכר וחרא הרי זה גורם להמון בעיות ויולה המון כסף. ואחרי זה יחליטו שסוכר זה ממכר וחרא. ובשר זה חרא. והכל חרא. ובסוף נגור בבתים של מטר על 2, נשתה מים ונאכל משחת ירקות על פרוסת לחם אחיד.

לפני 29 דקות, ניקו פ. כתב:

אני מתנצל אבל הדוגמאות שלך מאוד לא טובות. מזגן? לא קרוב אפילו.

סיגריות זה חרא טהור. זה עולה לנו המון כסף, סכומים שכל החרדים/בטלנים/מובטלים/וואטאבר ביחד לא מגרדים עשירית מהם. באמת. מדובר בסכום אסטרונומי שקשה לדמיין

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, vadim6385 כתב:

אז מה?

אתה מוכן לשלם עוד מיסים על מים/לחם/בשר/חלב/אינטרנט/דלק העיקר שהמכורים לא יסבלו?

1. אין ניצול אופטימלי של מסים ויש התחמקות בדיווח מפורט לאן הולך הכסף, קודם שיעשו את זה ואחר כך נדבר. 

2. המדינה הרוויחה ומרוויחה מהמכורים ומאלו שמוכרים להם, לא הגיוני שבכל פעם שרוצים להעלות מסים אז קופצים על האוכלוסיה שאין לה לוביסטים ולוקחים ממנה.

לפחות לדעתי היו צריכים להכיר במכורים ולתת להם הנחת מס לאלקטרוניות  (כי למיטב ידיעתי זה פחות מזיק מסיגריות רגילות). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.11.2021 בשעה 17:53, vadim6385 כתב:

נעמה יששכר מכיר?

לא. מי זו?

ציטוט

אסור להעלות נוזלים למטוס. בטח שלא ליטר. נדמה לי שהמגבלה היא 100CC (אולי טועה , מזמן לא טסתי , קורונה וזה ) זה אומר לשלוח את זה בבטן המטוס. 

וכן , זה בדיוק כמו סיגריות , או אלכוהול שמביאים מעל הכמות המותרת. (יש בצו כמות מותרת להבאה לשימוש עצמי כמו טבק ואלכוהול ) 

כתבתי זאת בציניות כמובן, הרעיון הוא שמכל בחינה מעשית מאוד קל (כיום לפחות) להבריח כמויות שימושיות [ד"א, מה הצריכה הממוצעת למעשן בליטר/חודש?] עם סיכון קטן. להזכירכם, לפני שנים בנות היו יוצאות לסופ"ש בחו"ל ומממנות אותו מהבגדים שקנו שם מאוד בזול ומכרו בארץ סתם בזול....

אני מסייג שמעולם לא השתמשתי בסיגרייה אלקטרונית ואני לא מעודד עבירה על החוק.

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
תוספת
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ישראלית אחת שתפסו אותה עם חשיש ברוסיה.

רק שחשיש זה לא כמו סיגריות מבחינת החוק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לעצור בסיגריות אלקטרוניות,? 

מתי כבר יוטל מס על כסאות? 

מחוללי מחלות וכמה סוגי סרטן. 

ישיבה ממושכת עלולה להרוג אותך, גם אם אתה מתאמן מקפידי

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, shimta כתב:

למה לעצור בסיגריות אלקטרוניות,? 

מתי כבר יוטל מס על כסאות? 

מחוללי מחלות וכמה סוגי סרטן. 

ישיבה ממושכת עלולה להרוג אותך, גם אם אתה מתאמן מקפידי

גם מס על ממתקים וחטיפים, על מזון מהיר, 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, nameuser כתב:

1. אין ניצול אופטימלי של מסים ויש התחמקות בדיווח מפורט לאן הולך הכסף, קודם שיעשו את זה ואחר כך נדבר. 

לפני 5 שעות, nameuser כתב:

לפחות לדעתי היו צריכים להכיר במכורים ולתת להם הנחת מס לאלקטרוניות  (כי למיטב ידיעתי זה פחות מזיק מסיגריות רגילות). 

בוא.

אבל כדי לתת הנחה במס, צריך לדעת מי מכור ומי סתם תופס טרמפ, אז נקים בסיס נתונים של מכורים, כדי להנפיק תעודת מכור שתזכה בהנחה, וכמובן שגם נשתף אותו עם משרד הפנים, משרד הבריאות וחברות ביטוח.

מתאים לך?

כמו שעושים היום עם מטופלי קנאביס. אם חו"ח היה לי מקרה שמצריך קנאביס רופאי, הייתי כבר מעדיף לקנות בשוק השחור.

לפני כשעה, nameuser כתב:

גם מס על ממתקים וחטיפים, על מזון מהיר, 

כבר יש

https://www.mako.co.il/news-money/2021_q3/Article-305aff39a97ea71026.htm

אגב גם פה אני בעד.

לספר לך סוד קטן - יעיל או לא, אבל אחרי שגילו אצל אמא שלי סרטן, והמדינה מימנה לה טיפולים וניתוחים במאות אלפי שקלים, אין לי בעיה עם מיסים (עד גבול מסויים כמובן).

חוץ מזה, אתה יודע, שנה וחצי דמי אבטלה לחצי מדינה צריכים לצאת מאיפשהו

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, vadim6385 כתב:

אבל כדי לתת הנחה במס, צריך לדעת מי מכור ומי סתם תופס טרמפ, אז נקים בסיס נתונים של מכורים, כדי להנפיק תעודת מכור שתזכה בהנחה, וכמובן שגם נשתף אותו עם משרד הפנים, משרד הבריאות וחברות ביטוח.

מתאים לך?

קל, כבר יש. בתיק הרפואי שלך רשום שאתה מעשן.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, vadim6385 כתב:

בוא.

מתאים לך?

כמו שעושים היום עם מטופלי קנאביס. אם חו"ח היה לי מקרה שמצריך קנאביס רופאי, הייתי כבר מעדיף לקנות בשוק השחור.

כבר יש

https://www.mako.co.il/news-money/2021_q3/Article-305aff39a97ea71026.htm

אגב גם פה אני בעד.

לספר לך סוד קטן - יעיל או לא, אבל אחרי שגילו אצל אמא שלי סרטן, והמדינה מימנה לה טיפולים וניתוחים במאות אלפי שקלים, אין לי בעיה עם מיסים (עד גבול מסויים כמובן).

חוץ מזה, אתה יודע, שנה וחצי דמי אבטלה לחצי מדינה צריכים לצאת מאיפשהו

1. יש כבר בסיס נתונים של מעשנים בקופות החולים, רשום שם למי שמעשן SMOKER באבחנות, אם אדם מעשן 10-20 שנה ולא הצליח במספר טיפולים וניסיונות להפסיק אז לפחות שיתנו לו הנחה במס בכמות מוגבלת.

2. אני לא נגד מסים, השאלה כמה והאם אתה מקבל תמורה מלאה. מבין שצריך לממן טיפולים וכד' למרות שיש מס בריאות, אבל פעמים רבות יש החלטות שעולות כספי מיסים ולא הולכים למשלמי המיסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר המס נקבע באופן שרירותי, עם ניחוח של שחיתות וחפיפניקיות ונקבע בצורה הזו רק כי זה תחום בו ניתן להכות כמה שרוצים ורק דעתם של המתנגדים נשמעת היטב, אז יש לי בעיה עם תשלום המס שלי. המדינה לדוגמה לא תראה ממני שקל מס בתחום הזה כי המס כל כך לא הגיוני שלא תהיה לי ברירה אלא "להעלים מס", כלומר להכין בעצמי. לא רק זה, מי שירוויח אלו עסקים מחו"ל ולא עסקים מקומיים המשלמים מס מהם הייתי רוכש באופן קבוע מוצרים. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העסקים המקומיים כבר מראים כושר הסתגלות והעבירו את כל התוצרת שלהם לערכות DIY.

באמת שאין שום היגיון במס שרירותי ומושחט שכזה. המתרה היחידה של המס היא להרוג את התחום.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיהיו לא מעט בעיות עם רשות המיסים והמכס בנושא שכן למעשה, אין ממש הגדרה של מה זה נוזל איוד בכלל. למעט הניקוטין, כל השאר הם חומרים רב שימושיים ואם רק התוספת של הניקוטין הופכת את זה לנוזל איוד, אז אכן אפשר למכור בנפרד את כל המרכיבים ואת המס לשלם רק על הניקוטין שיימכר בנפרד.

אם נסתכל על הבוסטרים של אירופה שהם עד 20 מ"ג/מ"ל בנפח של 10 מ"ל אז זה עדיין 218 שקל רק על הניקוטין, לפני השאר, אבל זה לא 600 שקל לבקבוק של 30 מ"ל בריכוז של 6 מ"ג/מ"ל. זה עדיין יקר מאוד ולכן אני חושב ששוב אנשים יבצעו ייבוא אישי של ניקוטין בריכוזים גבוהים, כפי שלא מעט מאדים עשו בתחילת הדרך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...