Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משתמשים בסיגריות אלקטרונית? ליברמן מגיש חוק מס מפלצתי

shimta
שימו לב! השרשור הזה בן 634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית כל, איחולי החלמה מהירה לאביך. 

לי, כמוכר לניקוטין, יש שתי אלטרנטיבות כרגע, איוד או חזרה לעישון. עישנתי 3 חפיסות ביום ואת היום בו נסעתי לרכוש אלקטרונית אני זוכר עד היום, נחנקתי, לא נשמתי ואני עוד מוצא את עצמי עם סיגריה בפה ועוד אחת בוערת במאפרה. חלש? כן, מכור? כן, לצערי ניסיתי יותר מפעם אחת להפסיק ולא הצלחתי. המס החדש אומר במפורש שאדם כמוני צריך לחזור לעשן כי לפי כמות הנוזל שאני משתמש בחודש העלות תעמוד על כ- 8000 שקל, כלומר סיגריות הן כרגע אלטרנטיבה זולה משמעותית עבורי.

הצו נחתם או מתוך שחיטות מוחלטת ע"י לוביסטים של חברות הטבק (כמו המיזם למיגור העישון שאני בטוח שהוא פועל מטעם חברות הטבק באמצעות תרומה אנונימית של מיליון שקל בשנה מחו"ל - העמותה מסרבת לחשוף את מקור המימון הזה!) או מתוך בורות מוחלטת בנושא שבכלל קשורה עוד במוצר שנקרא JUUL שעקרונית, מחסנית נוזל אחת שלו היא שוות ערך מבחינת כמות הניקוטין לחפיסת סיגריות (וזו עוד בורות כי ניקוטין נספג בצורה שונה לחלוטין בין איוד לעישון). 

אז כרגע הצו הזה אומר שעדיף לי לחזור לעשן טבק או להיות עבריין ולהבריח ניקוטין. אם היה חוק שאוסר כלל מכירה של ניקוטין בישראל? אני הייתי הראשון להיות בעד אבל זה לא המצב, המצב הוא שכמכור מציגים לי כרגע שתי אלטרנטיבות, אחת מאוד מזיקה אך זולה יותר ואחרת פחות מזיקה אך יקרה פי כמה וכמה, מה אני אמור לעשות? 

עריכה אחרונה על ידי ch2856
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי היה מעשן 40 סיגריות ביום קל. אני, כילד בשנות העשרה שלו, נלחמתי בו וגרמתי לכך שיפסיק לעשן בבית - הכלב ידע שכאשר הוא מפשפש בכיסים ומחפש קופסת סיגריות הוא יזכה לטיול הגון.

כל זה עד שהיה לו ארוע בריאותי שאחריו הוא לא עישן אפילו שחטה אחת. ועדיין, שנים אחרי שחדל לעשן חלה פעמיים בסרטן (אבל הייקה הזקן דאג לעצמו וטופל בזמן).

אבל תמשיכו לעשן, כמה מחברי הפורום יתפרנסו היטב מהמחלות שתתפסו.

דרך אגב, מעשני  הנרגילות שכאן, האם יש לכם מושג מה הנזק שגורמת נרגילה בהשוואה לסיגריה?

@ch2856 תמשיך לספר לעצמך סיפורים. אתה כנה בדיוק כמו מתנגדי החיסונים שמגיבים בטמקא: תקראו בפייסבוק!!. חביבי. יש כמה מקורות יותר אמינים, ואנשים שיודעים לעשות אנליזות כימיות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי ואימי ז"ל לא עישנו. מתוך חמישה ילדים.

רק אחות אחת מעשנת. היתה תקופה שהפסיקה.

לחץ דם גבוהה שנים.

אבא שלי היה לו סרטן מאי הגס. תפס בזמן ועבר ניתוח.

לא נזקק לכימותרפיה.

אחרי זה התקף לב קל. חמישה סיפרים.

אחשב יש לו מה שניקרא סרטן הדם של זקנים CLL אם אני לא טועה.

מצב יציב לא נזקק לטיפול. גרנו בקריות כמה שנים.

יום אחד האינו באירוע משפחתי הייתה שם גיסתה של איימי.

היא ישבה רחוק. ויצא שם עשן שלא מביש קטר רכבת.

אמרתי לאימי תראי אותה. איימי אמרה זאת תקבור את כולם.

בינתיים היא הגיע לנחם אותנו. מאמין עברה תשמנים.

לדוד שלי גם עישן היה סרטן ערמונית שהתפשט לכל הגוף.

ונפטר.

אני האתי מכור לקולה. שתיתי ביום שתי ליטר.

עד שיום אחד אחרי כוס כעבה לי הגרוגרת. ואז הפסקתי.

ונגמלתי.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שלמה שאתה מספר אין יותר מדי משמעות כי מדובר באנקדוטות (זה נכון גם לה שאני כתבתי, אבל עם כוכבית).

יש סטטיסטיקות המראות קשר מובהק בין עישון לבין סוגים מסויימים של סרטן. זה כולל את דרכי הנשימה (פה, לשון, לוע, גרון וריאות), דרכי העיכול (קיבה, מעי גס ועוד כמה), ועוד מחלות כמו מחלות לב וכלי דם. לא שמי שאינו מעשן מוגן באופן מוחלט מבפניהן - יש גורמי סיכון נוספים ויש אנשים שחולים בלי שהם חשופים לגורמי סיכון מוכרים - אבל ההסתברות של מעשן לחלות באחת או יותר ממחלות אלה גבוהה בהרבה מאשר של מי שאינו מעשן.

*שני סוגי הסרטן שאבא שלי חלה בהם מוכרים כקשורים לעישון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

@ch2856 תמשיך לספר לעצמך סיפורים. אתה כנה בדיוק כמו מתנגדי החיסונים שמגיבים בטמקא: תקראו בפייסבוק!!. חביבי. יש כמה מקורות יותר אמינים, ואנשים שיודעים לעשות אנליזות כימיות.

אתה חי בסרט וזאת לא פעם ראשונה.

מתעלם מנתונים, מתעלם מסיפורים.

בוא תסביר לי כמו למתנגד חיסונים איך עדיף לו לעשן סיגריות מאשר סיגריה אלקטרונית. (ולא, אל תביא לי מחקר על 14 מקרים שבהם ילדים קנו נוזל מסין מהול באקונומיקה ומתו.)

• אהבתי 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

אבא שלי היה מעשן 40 סיגריות ביום קל. אני, כילד בשנות העשרה שלו, נלחמתי בו וגרמתי לכך שיפסיק לעשן בבית - הכלב ידע שכאשר הוא מפשפש בכיסים ומחפש קופסת סיגריות הוא יזכה לטיול הגון.

כל זה עד שהיה לו ארוע בריאותי שאחריו הוא לא עישן אפילו שחטה אחת. ועדיין, שנים אחרי שחדל לעשן חלה פעמיים בסרטן (אבל הייקה הזקן דאג לעצמו וטופל בזמן).

אבל תמשיכו לעשן, כמה מחברי הפורום יתפרנסו היטב מהמחלות שתתפסו.

דרך אגב, מעשני  הנרגילות שכאן, האם יש לכם מושג מה הנזק שגורמת נרגילה בהשוואה לסיגריה?

קראתי מספיק מחקרים בתחום בכדי להבין שלא מעט מהם לא שווים אפילו את הנייר שהם נכתבו עליו. לבצע אנליזה כימית זה דבר אחד, אבל כאשר כל המתודולוגיה של הניסוי שגוייה מראש הניסוי והמסקנות שלו חסרי ערך. מזכיר לי ניסוי שלקחו תמציות טעם, טפטפו על זרע וטענו כי איוד פוגע בזרע (קשקוש אחד גדול שהופרך), ניסוי אחר שלא היה לו בכלל מושג לגבי טמפרטורת האיוד הנכונה וביצע אנליזה כימית, כפי שאתה מציע, על תוצר שונה מהתוצר הנוצר אצל מאדה, או ניסוי שחשף רקמה לתוצר איוד בשבוע אחד בנפח השווה לעשר שנים וגם במקרה זה ברור כי זה טמטום אחד גדול ויש לי עוד עשרות דוגמאות אחרות בתחום הזה. 

אף אחד לא טוען כי זה בריא,סביר להניח כי יש לזה השפעות ארוכות טווח שעדיין לא ידועות, אבל אני לפחות כותב מידע בנושא בניגוד למרבית האחרים, כולל אתה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:

בוא תסביר לי כמו למתנגד חיסונים איך עדיף לו לעשן סיגריות מאשר סיגריה אלקטרונית.

למה זה צריך להיות או זה או זה?

אי אפשר בלי? לדעתי זאת הפואנטה של סיגריה אלקטרונית - להפסיק עם סיגריות רגילות, ובהמשך לזרוק לזבל גם אותה, לא להגיע למצב שבו אתה צורך עוד יותר ניקוטין, כי עכשיו מותר גם באוטובוס/משרד/גן ילדים/כימותרפיה.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, vadim6385 כתב:

למה זה צריך להיות או זה או זה?

אי אפשר בלי? לדעתי זאת הפואנטה של סיגריה אלקטרונית - להפסיק עם סיגריות רגילות, ובהמשך לזרוק לזבל גם אותה

אהא. יפה. תגובה קשורה. אני אומר, שפשוט כול מי שמעשן - יעשה סוויצ' במוח ויפסיק. הרי זה קל - פשוט אל תעשן.

לי לקח 3-4 שנים המעבר הזה מסיגריות רגילות לאלקטרונית עם ניקוטין לאלקטרונית בלי ניקוטין ללא לעשן בכלל.

היה לי מעבר קליל, בקושי התאמצתי, בקושי סבלתי, היה לי כיף ונוח.

אז עכשיו אתה עוצר את האופציה הזאת, סוגר אותה. אולי עם משכורת הייטק אפשר לשרוד את המס הזה, אבל איזו סיבה יש?

וגם לא משתלם לקנות נוזל עם ניקוטין נמוך, כי אני משלם אחושרמוטה מס על זה, אז ההתמכרות לניקוטין תשאר לי.

אם ככה במקום לדפוק חצי קופסאת סיגריות בבילוי יכולתי לאדות 10 מל נוזל עם ממש מעט ניקוטין, ולהיות מסופק מעל ומעבר ולשלם על זה גרושים - עם המס זה יוצא 220+ שקל. או 15 שקל לסיגריות.

המממממממממממ.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור Non smoker טרי יחסית (3 חודשים), מעדיף את הריח או חוסר הריח שיש באלקטרונית מאשר סיגריות. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, David32 כתב:

אהא. יפה. תגובה קשורה. אני אומר, שפשוט כול מי שמעשן - יעשה סוויצ' במוח ויפסיק. הרי זה קל - פשוט אל תעשן.

לי זה לקח שנה, אם לא יותר.

אבל מבחינתי עדיף היה להפסיק לגמרי ולסבול בשקט, מאשר לגלגל (וגם הטעם היה גועל נפש, לא משנה איזה טבק), או להתעסק עם הזמנות של נוזלים/קוילים/אטומייזרים/שאר השיט (זה לא היה זמין באופן חופשי ב2012).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הסמים ב2012 היו פחות נגישים (איזה הזיות היה להשיג חשיש), עם בוא הטלגרם השוק בארץ נפתח בפיצוצים. אם פעם המחיר לגרם היה 100 שקל אחרי שסגרו את הגבול עם מצרים שדרכו נכנסו בעיקר חשיש וקנאביס בדואי. עכשיו אפשר לקנות בשיטוט קצר 2 גרם במאה או אם נוסיף עוד כמה מאות נגיע לשקית של 30 גרם ירוק ב"תפזורת" (בדרך כלל מדובר בתפרחות שהתפרקו ונותרו בתחתית השק של הדילר). פעם לא הייתה איכות, היום אפשר למצוא בכמה וכמה רמות של איכות. 

השוק בלי רגולציה (יש אבל רגולציה של שוק שחור) ובלי תשלום מיסים. עם הרבה גורמים עוינים לישראל, מבפנים ומבחוץ. 

בהחלט חבל שביבי לא פתח את השוק הזה

נקווה שבנט ישכיל לעשות כך

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ch2856 כתב:

ראשית כל, איחולי החלמה מהירה לאביך. 

לי, כמוכר לניקוטין, יש שתי אלטרנטיבות כרגע, איוד או חזרה לעישון. עישנתי 3 חפיסות ביום ואת היום בו נסעתי לרכוש אלקטרונית אני זוכר עד היום, נחנקתי, לא נשמתי ואני עוד מוצא את עצמי עם סיגריה בפה ועוד אחת בוערת במאפרה. חלש? כן, מכור? כן, לצערי ניסיתי יותר מפעם אחת להפסיק ולא הצלחתי. המס החדש אומר במפורש שאדם כמוני צריך לחזור לעשן כי לפי כמות הנוזל שאני משתמש בחודש העלות תעמוד על כ- 8000 שקל, כלומר סיגריות הן כרגע אלטרנטיבה זולה משמעותית עבורי.

תודה ,
 אם תרצה להגמל מההרגל הרע הזה אתה תגמל, אין אפס. הכל בראש אתה צריך רק להחליט.
לשמחתי העבודה שלו תפסה לו את שעות הפנאי והוא עישן הרבה פחות בשנים האחרונות. כל פעם שראיתי אותו עם זה היינו חתול ועכבר.
הנזק נעשה ,הוא עבר מספר ניתוחים ,כימותרפיה ומדי פעם מבקר בבתי חולים בגלל פרכוסים.
יש עוד אין ספור דוגמאות ואני מניח שמה שאני מכיר באופן אישי זה על קצה המזלג.
לזה אנשים רוצים להגיע ביודעין ?

עריכה אחרונה על ידי tu3s

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש כאן קצת חוסר רגישות. אני הראשון שסולד מעישון ומהחרא שהיא גורמת, אבל אנשים מכורים הם מכורים. גם כשהם רוצים להפסיק זה קשה בשבילם. סתם לדוגמה, צפייה בטלוויזיה הוכחה סטטיסטית כמגדילה מעל פי 2 את הסיכון לתמותה מכל הסיבות ובפרט מחלות לב וכלי דם. 

עכשיו כשיש בידינו את המידה הזה, מישהו יפסיק בעקבותיו לצפות בטלוויזיה/סדרות/מחשב? 

לא. 

אתם יודעים שזה הורג אתכם אבל אתם ממשיכים.

אותו דבר עישון. 

נכון, לא באותם מספרים ולא באותו קנה מידה אבל העיקרון דומה. כנל צריכת סוכר וכנל כל אורח חיים לא בריא. 

אז כן, סיגריות זה חרא ואלקטרונית חרא גם כן. 

אמנם מוצר חדש ואין עדיין הרבה עבודות גדולות עליו, אבל כמובן שמדובר במוצר מזיק, כמובן שלפעמים כשאין עוד הרבה מחקרים ניתן וסביר להסתמך על היגיון המבוסס על ראיות מדעיות וגם אם האלקטרוניות פחות מזיקות הן בוודאי לא שפירות. אז בואו נרגיע את הטיעונים המאודצלא משכנעים נגד העלאת המס הזו. 

מה טיעון כן משכנע. שזה לא יגרום להפסקת עישון במצב הנוכחי בהן סיגריות לא מאוד יקרות. כלומר זה באמת עלול תהעביר את רוב מעשני האלקטרונית לסיגריות טבק שהנזקים שלהן מוכחים וידועים. אני מתנצל אם יש כאן מישהו שעובד בחברת טבק אבל זה פשוט רוע טהור. אני לא מבין איך אפשר להיות קשור לזה ולישום בשקט בלילה. לאנשים הללו יש כל כך הרבה דם על הידיים בשל תאוות בצע שזה לא נתפס. 

לגבי האלקטרונית:

אז האם הצעד הזה כשלעצמו הוא טהור ומלא בכוונות טובות? אני חושב שלא. 

האם הוא יתרום להפסקת עישון? אני חושב שלא. 

שאלה. אני לא מספיק בקיא בחוק המוצע כדי להביע דעה רלוונטית. כן מכיר את השחקנים היטב ולא אופתע אם אכן החוק ישחק לטובת חברות הטבק, אשר בעלות השפעה מאוד חזקה בפוליטיקה. 

• אהבתי 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, DareDevil כתב:

נקווה שבנט ישכיל לעשות כך

תסביר את זה למעריצים של החבר הדימיוני לסוגיהם, שלכולם יש אינטרס כזה או אחר בכך שזה יישאר לא חוקי.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, ניקו פ. כתב:

שזה לא יגרום להפסקת עישון במצב הנוכחי בהן סיגריות לא מאוד יקרות. כלומר זה באמת עלול תהעביר את רוב מעשני האלקטרונית לסיגריות טבק שהנזקים שלהן מוכחים וידועים.

לחלוטין. 

אם הבנתי נכון את התמונה, אז פיזדייץ מוחלט. 

תבינו- מספרים:

אני קונה את הנוזל האהוב עליי, אחת לתקופה, בבקבוק של חצי ליטר- סביב 200 ש"ח פלוס מע"מ ומשלוחה. 

חצי ליטר = 500 מ"ל.

21 ש"ח למ"ל כפול 500 מ"ל = 

תופים בבקשה-

10,500 ש"ח. 

כן, יש פסיק במספר :shock:.

וזה רק המס!!! כמובן פלוס אותם 200 ש"ח עלות הנוזל עצמו :cry:

פאקט סיגריות עולה, כמה, 300? מספיק למעשן כבד יחסית לשבוע?

300*4 = 1200.

פתאום, 1,200 לחודש נשמע הגיוני וזול מאד עבור זה.

אני משוכנע שהמאדים יחזרו למקלות-סרטן בעקבות המהלך הזה. מאחר ויש מסה קריטית מספיק של מאדים בשביל להצדיק מס מפלצתי ודרקוני, אלו שלא מעשנים יחטפו פתאום הרבה יותר עשן סיגריות לפרצוף מאשר אדים בניחוח פירות\מאפים\WHATEVER .

אין פה שום כלום, פיפס ופסיק לגבי "בריאות". זה לחלוב פרה שמנה, יחד עם חליבת שקדים, סוסים, סויה, נאקות, חתולי רחוב וסוסי ים כי המעשנים ימשיכו לעשן ברובם המכריע ולשלם את המס הזה. לא יותר מדרך להיכנס לכיס של האנשים ולגרום להם לשלם בריבוע ובדריבית.

אה, ובתור בונוס, אני מבטיח לכם שהולך להתפתח פה שוק שחור פנומנלי של אנשים שמכינים נוזלים בבית מכל מיני כימיקלים שהם מוצאים בזול כמו שתן של חתולים, מי ביוב, שפנים טראומטיים, זיעת עכברים ושמן דקלים, בפורמט שהחוקיות שלו במקרה הטוב ביותר מוטלת בספק, ולהרחיב את הפשיעה וכמובן את כלכלת השוק השחור עשרות מונים. 

וכן, אנשים הולכים גם למות בעקבות זה. ראו מה קורה עם ה"נייס גיא" בתקופה האחרונה.

אחלה מס בריאות.

יותר כמו "מס בריאות האוצר".

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...