Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעקף לפקקים. חיסכון של 5 דקות, מרחק פי 3. כן או לא?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפרש של 5 דק׳ בזמן הנסיעה הוא די זניח בעיני.

אני הייתי בוחר באופציה שיותר נוחה לנהג, ולא בזו שיותר נוחה לרכב (תחת ההנחה שהרכב נועד לשרת אותי, ועדיף בלאי מואץ לרכב מאשר לעצבים של הנהג...).

בעבר הייתי נוסע כל בוקר בפקקים באיילון צפון. הוויז היה מכוון אותי דרך חולון. אחרי כמה פעמים הבנתי שלא שווה לי לחסוך 5 דק׳ ולנסוע במסלול דרך העיר (עם יותר פניות ורמזורים), כי בפקק הנסיעה ישרה ואני יכול להפנות יותר תשומת לב למשהו שאני שומע ברדיו / פודקאסט / audiobook, וכך למרות הפקק אני מגיע יותר רגוע לעבודה.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברור שאפשרות 2 גם אם תיקח קצת יותר זמן. הרבה פחות מעייף לנסוע בתנועה פחות פקוקה.

לפני עידן הקורונה כשאנשים היו נפגשים פנים אל פנים הרבה פעמים יצאתי ממכון התקנים בסביבות 16.00-17.00. תמיד בחררתי במסלול דרך כביש 5, כביש 6 ודרומה כדי לא לעמוד בפקק ממכון התקנים עד חולון ובהמשך באשדוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שאתה לא משלם על דלק, ז"א שאתה משלם רק את ה-16.24 ש"ח יותר באפשרות 2, הייתי בוחר באפשרות 2. אם גם היית צריך לשלם פי 3 דלק, הייתי ממליץ על אפשרות 1.

אני כיום נוסע הביתה בדרך ארוכה פי שתיים (שלא חוסכת לי זמן) כדי להימנע מפקקים, אבל זה רק מוסיף לי 3.5 ק"מ, אז תוספת ההוצאה על דלק יחסית זניחה.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים הייתי צריך להגיע בשעות העומס של אחה"צ ממקום עבודתי בהוד השרון לבית העלמין חולון .

שאלתי חבר לעבודה שגר בראשון איך הוא ממליץ לנסוע והוא אמר : "אל תשמע לוייז שישלח אותך דרך 4 או איילון הפקוקים , סע דרך כביש 6 עד נשרים , רד ב 431 ותגיע"

וכך עשיתי כי העדפתי לנסוע ולא לזחול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Trilandian כתב:

בגלל שאתה לא משלם על דלק, ז"א שאתה משלם רק את ה-16.24 ש"ח יותר באפשרות 2, הייתי בוחר באפשרות 2. אם גם היית צריך לשלם פי 3 דלק, הייתי ממליץ על אפשרות 1.

אני כיום נוסע הביתה בדרך ארוכה פי שתיים (שלא חוסכת לי זמן) כדי להימנע מפקקים, אבל זה רק מוסיף לי 3.5 ק"מ, אז תוספת ההוצאה על דלק יחסית זניחה.

אני כן משלם את הכל ועדיין בוחר בדרך הנוחה יותר. בשביל זול אני אסע בתח"ץ.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי אותו סיפור. נסיעה עם פקקים אבל קצרה או ארוכה . 

הדלק על חשבוני. 

עשיתי ניסוי שנה אני עם הדרך הקצרה ושנה עם הארוכה.

האמת הארוכה יותר טובה בגלל שלפעמים ממש כואבת לי הרגל בפקקים.וגם אני נהנה ממוזיקה ונסיעה רגועה.

הדלק כמעט אותו הדבר .(לא עובר את ה100.)

ההבדל בין הקצרה לארוכה הוא 10 ק"מ בערך.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לרוב, לא הייתי בוחר באופציה 2 רק כי יש שם עוד הרבה הזדמנויות להיווצרות של פקק שיהפוך את כל הסיפור ללא כדאי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Buki כתב:

נתון: 

יציאה מפתח תקווה בשעות הערב, נסיעה לראשון לציון.

1. דרך כביש גהה שפקוק כולו בכל הקטע הזה, מרחק 15 ק"מ, זמן 45-50 דקות. 

2.מפתח תקווה על 471 מזרחה לנחשונים, מנחשונים דרומה כביש 6 עד ענבה, מענבה מערבה עם 431 לראשון לציון. 

47 ק"מ, תנועה ברובה זורמת, זמן 40-45 דקות, תשלום לכביש 6. 

מבחינת העצבים האפשרות השניה עדיפה. 

מה הייתם בוחרים? 

תשלום לכביש 6 על חשבון הנהג, דלק על חשבון המעסיק. 

אופציה 2 פלוס לדרוש ממעסיק החזרי על כביש 6 או מנוי פסקל על חשבונו

העניין עם כביש 6, הוא כשיש פקק בכביש 4, אז ב2/4 המקבילים אליו, זזים אחורה

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

לדרוש ממעסיק החזרי על כביש 6 או מנוי פסקל על חשבונו

זה הוצע לי בזמנו וויתרתי משיקולים שתרשה לי לא לפרט כאן. 

יש לי פסקל ואני מעדיף שהחיוב ירד מהחשבון שלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם וייז מציע לי דרך ארוכה כדי לחסוך 5 דקות ואפילו 10 מתוך 40-50 לא אבחר בה כי סביר להניח שהדרך הארוכה בסופו של דבר תיקח יותר זמן ממה שוייז חוזה.

• אהבתי 2

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, motior כתב:

אם וייז מציע לי דרך ארוכה כדי לחסוך 5 דקות ואפילו 10 מתוך 40-50 לא אבחר בה כי סביר להניח שהדרך הארוכה בסופו של דבר תיקח יותר זמן ממה שוייז חוזה.

וייז בכלל לא מציע את הדרך הארוכה במקרה שתארתי, לדעתי וויז אף פעם לא מציע דרך חליפית עם מעקף כך כך גדול שמתחרקת מאוד גם מנקודת היציאה וגם מהיעד. חיסכון בזמן מושג כי חלק מהדרך נוסעים במהירות 120-130 ולא במהירות 5 קמ"ש, אבל חיסכון בזמן בכל מקרה לא פאקטור פה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא מהחיים שלי:  פעם בשבוע אני נוסע אחר הצהריים (בסביבות 17:30 -18:00) מאזור התעשיה של הרצליה פיתוח לאזור קניון סירקין בפתח תקוה.
הדרך הרגילה היא לנסוע לכביש החוף לצפון, משם לכביש 5 למזרח עד מחלף ירקון ומשם בכביש 40 עד צומת סירקין.
הזמן הרגיל בפקקים של אחר הצהריים הוא כ-  40 - 35 דקות.

מספר פעמים וייז הציע לי במקום לנסוע את הדרך הזאת לנסוע לאיילון צפון, משם ל-531 מזרח ומשם או לעבור לכביש 4 עד מורשה ומשם לחמש,  או להמשיך ב-531 עד 444 ומשם לכיוון ראש העין ולפתח תקווה או להמשיך ב-531 עד 6.
בכל הפעמים האלה ההערכה הייתה שייחסכו לי 15-20 דקות (כי דרך 5 ייקח כשעה).

כמה פעמים הקשבתי להמלצה אבל הדרך לקחה כ-10 דקות יותר ממה שוייז חזה.
ב-3 הפעמים האחרונות צפצפתי על ההמלצות שלו ונסעתי בדרך הרגילה - בכל 3 הפעמים האלה הגעתי ליעד בזמן קצר או שווה לזמן שהוא חזה שייקח בדרך הארוכה ו"המהירה"

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגרסאות האחרונות של מפות גוגל התוכנה מעדיפה בברירת המחדל את הדרך החסכונית ביותר בדלק במקום הדרך המהירה ביותר, אם הפרש הזמנים בינהן לא גדול.

SWG_Speaker4_Sarah_Jayne_EcoFriendlyRout

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל המסלול בין מה שבוקי כתב הוא לא סביר, לנסוע פי 3 יותר ק"מ זה יותר מדי, אם זה מוסיף 10-15% בק"מ, זה עוד סביר אבל לשלש את הדרך+אגרה, במיוחד שבשעות עומס כל עצירה פתאומית הופכת לפקקון מקומי.

במקרה הנ"ל הייתי בוחר באופציה 1

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...