Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעקף לפקקים. חיסכון של 5 דקות, מרחק פי 3. כן או לא?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתון: 

יציאה מפתח תקווה בשעות הערב, נסיעה לראשון לציון.

1. דרך כביש גהה שפקוק כולו בכל הקטע הזה, מרחק 15 ק"מ, זמן 45-50 דקות. 

2.מפתח תקווה על 471 מזרחה לנחשונים, מנחשונים דרומה כביש 6 עד ענבה, מענבה מערבה עם 431 לראשון לציון. 

47 ק"מ, תנועה ברובה זורמת, זמן 40-45 דקות, תשלום לכביש 6. 

מבחינת העצבים האפשרות השניה עדיפה. 

מה הייתם בוחרים? 

תשלום לכביש 6 על חשבון הנהג, דלק על חשבון המעסיק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הייתי בוחר באפשרות השניה.

1. מבחינת סף העצבים בפקק הישראלי כפי שציינת

2. מבחינת עבודה של הרכב, נסיעה בינעירונית לכאורה יוצרת פחות בלאי מנסיעה עירונית פקוקה. האם אני יודע לחשב מבחינה מספרית (הרי יש הבדל בין הק"מ והתוואי, אך הזמן זהה) ושעות מנוע מה ייצור פחות בלאי?

לא. אך בכל מקרה אם אלו שתי האופציות היחידות הייתי בוחר כנראה ב2. כמובן שכל יום מוודא מול וויז שהזמן אותו הדבר ושאין "דרכי קסם אחרות".

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי ברור שאפשרות 2. 

דוגמא מהחיים , 

נסיעה מפתח תקווה לאוניברסיטת תל אביב כל יום. 

דרך כביש 5 ואיילון 20 קמ .

דרך בני ברק קניון איילון הדר יוסף ושדרות רוקח 10 קמ . 

כל בוקר אני בוחר באפשרות 1. 

גם אם יקרה נס והנסיעה תיקח אותו זמן בשני המסלולים אני אעדיף תנועה זורמת של כביש 5 וכביש 20 מאשר הרמזורים והפקקים של השכונות

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שישי האחרון הייתה לי נסיעה מאילת לכיוון חריש.

הכל הלך די בסדר, דרך 6 עד שבשלב מסויים התנועה בו נעצרה.

הכיוון היה לנסוע עד הפנייה לכיוון עפולה, לעשות פנייה חזרה דרך המחצבה שקרובה לצומת ולהמשיך לחריש אחר כך. זה מה שאני עושה בדרך כלל.

כבר לקראת השעה 16:00 עמדתי[או נסעתי], כ-1 שעה ו-20 דקות עד הפנייה לכיוון בקה-אל-גרבייה. אי אפשר היה להמשיך ישר, אפילו עוד טיפה בגלל שהוויז התריע על עומס כבד מאוד עוד הרבה ק"ם קדימה.

רציתי לציין שעברתי 1.5 ק"ם עד היציאה לכיוון בקה בשעה ועשרים דקות!

התייאשתי. בכל זאת יום שישי, 16:20. מי חשב שזה מה שיהיה? 

אנשים שם עקפו על השוליים. ומשטרה אחריהם. עקפו גם במרווח בין הנתיב השמאלי לבטון של השטח הפרדה. פשוט היה כיאוס שלם. 3 נתיבים שהפכו להיות בין רגע, לפקק של חמישה.

פניתי לבסוף לכיוון בקה, אחר כך נסעתי לכיוון כביש 4, חדרה, כולל כל הרמזורים שם, ימינה וישר כל הזמן, מחנה שמונים ואז ישר, וימינה בסוף לכיוון חריש. סיבוב של 20 ק"ם יותר? לא זוכר במדוייק.

היום שישי הזה ייזכר אצלי בתור,"יום שישי השחור".

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוותר אוטומתית על הדרך הקצרה תמורת 5 דקות, במרחקים שציינת אוותר על הרבה יותר. ה 5 דקות של הוויז זה שווה בימים אלה לדעתי כמו ניחוש פרוע, מנסיון.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברכב של העבודה הייתי עומד בפקק כדי לחסוך 5 דקות. אני לא משלם דלק ולא בלאי.
אבל ברכב שלי לא אכפת לי לנסוע אפילו חצי שעה יותר או לשלם על כבישי אגרה ובלבד שהתנועה תזרום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, ד ו ד כתב:

מוותר אוטומתית על הדרך הקצרה תמורת 5 דקות, במרחקים שציינת אוותר על הרבה יותר. ה 5 דקות של הוויז זה שווה בימים אלה לדעתי כמו ניחוש פרוע, מנסיון.

לא ברור לי איך אין דיון נרחב בפורום על WAZE. מאז שנקנו ע"י גוגל כל מה שקשור לניווט בשקיעה מתמדת. בחודשיים האחרונים זה פשוט לא קשור לכלום.

אני מדליק אותו רק בשביל דיווחים על משטרות\מצלמות ונוסע לפי ההיגיון שלי.

עריכה אחרונה על ידי nev
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, nev כתב:

לא ברור לי איך אין דיון נרחב בפורום על WAZE. מאז שנקנו ע"י גוגל כל מה שקשור לניווט בשקיעה מתמדת. בחודשיים האחרונים זה שפוט לא קשור לכלום.

אני מדליק אותו רק בשביל דיווחים על משטרות\מצלמות ונוסע לפי ההיגיון שלי.

יש משהו אחד של גוגל שעובד בסדר מבחינת UX וUI?
חוץ ממנוע החיפוש רוב המוצרים שלהם דיי גרועים (גוגל+, אנליטיקס, אדוורדס, גוגל SITES וכו...) או שהם היו גרועים מלכתחילה ולקח להם דרך ארוכה כדי להגיע לרמת בשלות סבירה, אפילו כשהמוצרים שלהם הם חיקוי של מוצרים אחרים (למשל אנדרואיד בימיו הראשונים ששאף "השראה" מIOS של אפל ועדיין הצליח לפקשש כ"כ הרבה דברים מבחינת האינטרפייס וחוויית השימוש).

• אהבתי 1
  • לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעות אחה"צ-ערב יש לעיתים קרובות פקק שמתחיל בנחשונים ומסתיים בענבה כך שהתזמון למסלול הארוך

יותר הוא דינמי.

בכניסה למנהרה בבן שמן אפשר לעמוד גם 20 דקות ויותר.

431 עדיין עם שני נתיבים למערב בחלק שבין ענבה לראשונים ואתה עלול לעמוד/לזחול מלפני נשרים ועד ראשונים.

לא הייתי בונה על זרימה ובטח לא על וייז (משמשת אותי לכיוון כללי והתראות, לא מעבר לכך)

גהה פקוק בכל ימי א'-ה' ואתה יודע למה לצפות לכן התזמון יהיה מדוייק יותר והייתי בוחר בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, dorondoron כתב:

בשעות אחה"צ-ערב יש לעיתים קרובות פקק שמתחיל בנחשונים ומסתיים בענבה כך שהתזמון למסלול הארוך

יותר הוא דינמי.

אני לא בונה על וויז, מה גם שוויז בכלל לא מציע את המסלול הזה. 

מה שרשמת נכון לאיזור השעה 16:00-17:00 

אבל אלו לא השעות שלי. עשיתי את המסלול כמה פעמים, בשעות שאני נוסע יש האטה של כ 2-3 דקות לפני נחשונים וכל היתר  פחות או יותר זורם, לפעמים יש האטה קלה בקטע שבין בן שמן לדניאל. 

431 תמיד זורם. 

בגהה נסעתי מיליון פעמים, כאמור זה או זמן שווה או עדיפות של כ 5 דקות למסלול הארוך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, nev כתב:

לא ברור לי איך אין דיון נרחב בפורום על WAZE. מאז שנקנו ע"י גוגל כל מה שקשור לניווט בשקיעה מתמדת. בחודשיים האחרונים זה פשוט לא קשור לכלום.

אני מדליק אותו רק בשביל דיווחים על משטרות\מצלמות ונוסע לפי ההיגיון שלי

אשכרה !בחיים לא סומך על וויז

אאכ אתה רואה באמת משהו חריג כמו איזה נפילת גשר אחרת פשוט חבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Gavrik כתב:

יש משהו אחד של גוגל שעובד בסדר מבחינת UX וUI?

אני נוסע רק עם גוגל מאפס. ווייז לא טרחתי להתקין בכלל. 

מה שכן, נוסע כמעט רק בתוך העיר (חיפה). 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נשאר נאמן לוייז - בעיקר כמתריע על מכשולים ופקקים. חסך לי כמה פעמים את פקקי הענק שמצטברים ב-22 תוך דקות אחרי כל fender-bender.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...