Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול במורשה, יונדאי Ionic 2018

איתן מיך
שימו לב! השרשור הזה בן 991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה שיכולה לחסוך קצת כסף לגבי טיפול במורשה

יש לי איוניק 2018 ועוד מעט מגיע טיפול 120K 

את המסנן אויר של המזגן החלפתי לבד והוא היה ממש מטונף, וגם אני לא רואה כזאת חשיבות במסנן מקורי.

אז כמובן שאני אבקש מהמוסך להוריד את ההחלפה הזאת בטיפול הקרוב, ולחסוך קצת

בנוסף ראיתי בספר רכב שכל טיפול כולל גם תוסף דלק מקורי של יונדאי, וממה שאני רואה בפורום לרוב אומרים שחבל להוציא כסף על תוספי דלק.

לדעתכם כדאי לבקש מהמוסך לא לשים תוסף בטיפול הקרוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית הייתי מוותר על כל התוספים ובנוסף מביא חלפים בעצמי במחיר שהוא נמוך עד חצי פר חלק

מיונדאי שופ

חלקים מקוריים של יונדאי עם לוגו של יונדאי עליהם

עריכה אחרונה על ידי Ido Porat
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי איוניק ספציפית אבל ביונדאים אחרים ממליצים תוסף דלק רק אם נעשה שימוש בדלק לא איכותי. 

תסתכל בדיוק מה כתוב בהערות לגבי התוסף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Trhtkf כתב:

הטרלול הזה שלא להשתמש בפילטר אוויר מקורי הוא פשוט הזיה. לא מבין איך אפשר להתייחס ברצינות לאנשים שלא משתמשים בחלפים מקוריים

פעם היה לי חוסר של מכסה ונטיל קדמי ימני אז נכנסתי למוסך מורשה, והם הפנו אותי לפנצ'ריה קרובה לרכוש חלק תחליפי כמו בתמונה.

ואז הבנתי שלפעמים גם חלק חליפי יכול להיות בסדר.

מכסה ונטיל.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול להשוות מכסה של ונטיל לפילטר אויר (מנוע או מזגן) מבחינת חלקים תחליפיים / מקוריים.

השוואה כזו אינה עובדת !

(איזה היקש עשית...)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כולה פילטר של מזגן למה צריך מקורי? אני קניתי באליאקספרס פילטר פחם בפי כמה פחות ממקורי (שלא עם פחם) שעושה עבודה מצוינת.

פילטר שמן לא הייתי מזלזל אבל כולה מזגן, לא צריך להיות כזה מקורי לגבי הכל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Shab00 כתב:

זה כולה פילטר של מזגן למה צריך מקורי? 

אהלן,

בסוף זה האוויר שאתה והנוסעים נושמים.

האם זה מצדיק רכישה של חלף מקורי בלבד?

את זה כל אחד יענה לעצמו לדעתי.

בשורות טובות.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שחלק חלופי לא אומר שהוא פחות טוב מהמקורי או לפעמים אפילו יותר טוב.

ברור גם שיונדאי או כל חברת רכב לא מייצרת לעצמה את הפילטרים והחלפים אז יש המון מקרים שאותו יצרן שמועסק על ידם מייצר אותו מוצר פעם אחת ליצרן הרכב ופעם אחת חלופי ולוקח מחירים שונים על אותו מוצר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי ציניות אני דווקא כן בעד לטפל בחלפים מקוריים, בגלל זה אני מטפל ברכב במוסך מורשה.

במיוחד ברכב היברידי חשוב לטפל במורשה כי נדרשים להחליף ולבדוק חלקים שברכב רגיל אין צורך.

לגבי המסנן מזגן נכון שזה האויר שאני נושם ברכב אבל אני מבטיח לכם שהאויר גם עם מסנן חליפי הרבה יותר נקי מהאויר שיש ברוב המזגנים בבתים שלנו.

בנוסף בגלל שהמסנן זול וקל להחליף אותו אז אני יכול להחליף כל 10K במקום כל 30K לפי היצרן.

נ.ב קצת התלהבתי מהפשטות של ההחלפה, ברכב הקודם שלי גם החלפתי לבד ולצורך כך הייתי צריך לפרק את דוושת הגז בשלמותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך כל 10 אלף כחוק אתה יכול לבדוק את המצב שלו ואם צריך תחליף.

זה אחד הדברים שאתה כן יכול להחליט לפי מראית העין וזה מאוד משתנה לפי כמה אתה משתמש במזגן והסביבה שאתה נוסע בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחליפים פילטר מזגן בד"כ כל שנתיים. אם זה תחליפי תחליף כל שנה בערך אתה יכול להזמין מאלי אקספרס יש שם עם פחם באיכות טובה ובמחיר טוב.

לגבי התוסף, ברכב היברידי הEGR נסתם בפיח (במיוחד בנסיעות בעיר) לכן מומלץ מאוד (והייתי אומר אפילו חובה) לשים תוסף איכותי . במורשה ימכרו לך את זה במחיר של שחיטה לכן תקנה בנפרד של חבר איכותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...