Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחריות מצבר תקפה מרגע ההתקנה ברכב או לפי תאריך ייצור?

much
מעבר לפיתרון נפתר ע"י asix,
שימו לב! השרשור הזה בן 1077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האחריות על מצברים תקפה רק מרגע שהותקן בפועל ברכב או לפי תאריך הייצור שמוטבע עליו?כי המצבר יכול לשבת גם חודשים על המדף אצל היבואן/ספק.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון

מתאריך הקניה.

עסק לא יחזיק מצבר שיושב אצלו הרבה זמן במלאי.

נניח שאם אחרי חודש -חודשיים חלק מהמצברים לא נמכרו, ספק המצברים מטביע תאריכים חדשים עליהם או שמחליף אותם לעסק.

בכל מקרה מה שקובע זה החשבונית קניה ולכן חשוב לשמור את החשבונית.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באין חשבונית יתכן שיכבדו אחריות לפי התאריך המוטבע על המצבר בפניה ישירה ליבואן של אותו מותג.

ההטבעה ברזולוציה של חודשיים. מצבר שקונים היום יכול להיות עם הטבעה 04/05-21 שזה אומר חודשים אפריל- מאי 2021. זה כמובן לא תאריך ייצור אלא תאריך ניפוק המצבר מהיבואן או המפיץ לחנות.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה לחשוש לרכוש מצבר חדש(לטענת הספק/מוכר) כביכול שמגיע קצת מאובק ולא מנוילן/ארוז כראוי אך מוטבע עליו תאריך 03/04-21 ?מה דעתכם הייתם רוכשים מצבר כזה בלי חשש שמה הוא אולי משומש/משופץ/משוקם ולא באמת חדש?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל מסרב לרכוש מצבר שהתאריך המוטבע שונה מהתאריך בשעון.
אבל הישראלי המצוי בדרך כלל מחליף בלחץ ולא ממש בודק ואז נוצר פער בין החשבונית לסימון.
לעיתים, ברכבים החדשים האחריות למצבר הראשון תלויה בתאריך אחריות למנוע (שלוש שנות אחריות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, much כתב:

יש סיבה לחשוש לרכוש מצבר חדש(לטענת הספק/מוכר) כביכול שמגיע קצת מאובק ולא מנוילן/ארוז כראוי אך מוטבע עליו תאריך 03/04-21 ?מה דעתכם הייתם רוכשים מצבר כזה בלי חשש שמה הוא אולי משומש/משופץ/משוקם ולא באמת חדש?

אין לך מה לדאוג. כמו שאמרתי, מה שקובע זה תאריך הרכישה הרשום בחשבונית. גם בתא המנוע הוא יהיה מאובק.

לפני שעה, save כתב:

בהצלחה - זה אחד הדברים שבאמת לא שווה לבזבז עליהם זמן. אם מוטבע חודש קודם או חודש נוכחי לא הייתי משקיע מעבר. אם הייתה הטבעה של חצי שנה קודם אני מסכים שזה לא תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, save כתב:

אבל הישראלי המצוי בדרך כלל מחליף בלחץ

למה, אתה חוזה מראש מתי המצבר ימות, ורוכש אחד חדש שיהיה לך ספייר במגירה?

מצבר תמיד קונים רק כשהישן נדפק, ולפי חוקי מרפי זה תמיד קורה ברגע לא מתאים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחריות תקפה בזמן/ביום רכישת המצבר, גם אם כתוב עליו תאריך לפני שנה נניח.

זה גם עניין של מזל לפעמים. המצבר האחרון  החזיק אצלי יותר מ 5 שנים ללא שום בעיה. (הוחלף במצב תקין כי היה לי במקרה מצבר חדש מרכב לפירוק)

לעומת זאת מצברים אחרים ברכבים אחרים לא עברו יותר משנה וחצי. (תלוי בהרבה גורמים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, save כתב:

לא כזה קריטי אבל אם קונים באוטדיפו (שזה בדרך כלל יותר יקר ממקומות אחרים) אז בדיוק כמו עם מוצרי חלב - המצברים שעומדים בשורה הראשונה על המדף יהיו 03/04-21 או אפילו 02/03-21 אבל בשורות הפנימיות תמצא 04/05-21.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש בוסטר בתא מטען , אין לחץ לקנות מצבר מיד . עושים סקר שוק , מוצאים מה הכי טרי שיש ומזמינים.
זה בנוסף לזה שמחשב הרכב מראה לך את בריאות המצבר בחיבור לסורק.
אז הפתעה לא תהיה פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולם מחזיקים בוסטר, לא כולם ידעו לחבר בוסטר בשעת הצורך ולכן זה בכלל לא הרעיון או ההמלצה הנכונה. 

פשוט מאוד. מצבר הוא באחריות מיום התקנתו ברכב כנגד חשבונית . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון עדיף תמיד לרכוש מצבר עם כמה שיותר חודשיי אחריות?מה אתם ממליצים?

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתדל לקנות מצברים עם 20-24 חודשי אחריות. עוד כמה שקלים אבל נותן לי שקט נפשי.

אם הרכב מתוכנן למכירה בקרוב והפער גדול אני שם מצבר עם שנה אחריות.

מנסיוני ( לא עשיתי על זה מחקר) - ברוב המקרים שנה אחריות מחזיק פחות. לא יודע למה.

לא הצלחתי להוכיח שהוא פחות איכותי ממצבר עם 20-24 חודשי אחריות אבל במבחן הזמן הם סיימו את חייהם מוקדם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...