Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיגון דירת גן

yd b-4
שימו לב! השרשור הזה בן 1105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל בזה שלא משנה מה תעשה, אם מישהו רוצה לפרוץ הוא יפרוץ ושום דבר לא יעזור.

תאורית הפרי הנמוך אומרת שאם אתה אם מצלמות, סורגים וגדר אבל השכן שלך לא אז מנצל ההזדמנות יכנס איפה שקל לו.

יש הרבה דרכים למיגון הבית וזה תלוי בתוכנית של הגינה, דירות גן ופנטהאוזים נפרצים יותר בדרך כלל

1. סורגים בחלונות (בממד חייב להיות סורג נפתח)

2. סורג\תריס ננעל בויטרינה

3. מצלמות אבטחה 

4. מע' אזעקה

5. חיבור למוקד

6. הגבהת גדר\גדר חיה

7. צילינדרים (לא של קבלן) בדלתות (כניסה ומחסן)

כל אלה מוסיפים זמן עבודה לפריצה אפשרית ולא ימנעו אותה, בתקווה שפורץ יחליט שזה לא שווה לו את הטרחה

כלב חצר (מניסיון) לא עוזר כלום...במיוחד אחרי שפיץ של תרסיס פלפל הוא מושבת.

דווקא כלב שהיה בתוך בית כבר הפתיע פורצים שנכנסו

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 46 דקות, סולל הדרך כתב:

רק שאם מנטרלים לך את האינטרנט או החשמל מבחוץ כל זה לא שווה כלום

נכון, אבל אל תגלה 😨

עקרונית יכלתי (ועדיין יכול) לקנות אל פסק ו/או לשים מנעול על הארון חשמל, אבל אין לזה סוף, כמו שכבר אמרו - מי שרוצה לפרוץ ימצא איך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית הוריי שגרים בישוב שהיה מוכה פריצות למדתי שתיאוריית "הפרי הנמוך" עובדת ברוב המקרים, כל עוד לא מדובר בפורץ נחוש במיוחד וחמוש במידע פנימי לגבי פריט כזה או אחר שכדאי לגנוב.
לחלק מהבתים ברחוב יש סורגים, לחלק לא. עד כמה שידוע לי רק בבתים ללא הסורגים היו פריצות.
מצלמות, תאורת הצפה, אזעקה טובה וכו' לא יזיקו ואולי גם ירתיעו קצת. אני ממליץ לאנשים להיות אנוכיים ואם לשכן יש מיגון X, לדאוג שהמיגון שיש בבית טוב יותר ובעיקר בולט יותר כלפי חוץ.
מעבר לכך - ביטוח תכולת דירה. טוב לא רק נגד גנבים, אלא נגד אסונות אחרים.
לגבי מערכות "בית חכם" - אולי שווה להתקין חיישן כלשהו במקום אסטרטגי, שבעת זיהוי אדם כשהמערכת דרוכה תושמע הקלטה של בני אדם מתוך הבית+יודלק אור? אחלה הרתעה לגנב שיטעה ויחשוב שיש מישהו ער בבית.

עריכה אחרונה על ידי nadavd4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מנצל את השרשור כדי לקבל המלצה על מצלמת אבטחה לגינה שלא דורשת חיבור לשרת כלשהו (אין לי בעיה עם הגדרות IP קבוע כדי להתחבר ישירות למצלמה מהאינטרנט).

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק היום אישתי הראתה לי איזה סירטון שרץ הבוקר על פריצה לדירת גן, במתחם חדש שנבנה מזרחית למתחם שלנו. היתה תאורה חזקה, היו גם מן הסתם מצלמות...

אני צופה בסירטון ואני קולט שהגנב קופץ מעל לגדר, מגיע לשולחן ביציאה לגינה מהדירה עצמה, מתכופף לרצפה צמוד לתריס וזוחל פנימה לדירה.

מסתבר שהגאונים השאירו את התריס בסלון פתוח "רק קצת" כמו שאומרים...
מכירים את אלו שרוצים שישאר פתח ל"קצת אויר" ? אז הנה, זה עלה להם בביקור של גנב בדירה.

השאננות היא האוייב הכי גדול שיכול להיות. הולכים לישון או יוצאים מהבית ? הכל צריך להיות סגור עד הסוף, זה המינימום של המינימום בשביל לעצור את הגנבים המזדמנים שמחפשים את הפירצה הפתוחה לעבור דרכה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.4.2021 בשעה 11:21, סולל הדרך כתב:

רק שאם מנטרלים לך את האינטרנט או החשמל מבחוץ כל זה לא שווה כלום

יש היום פתרונות גם לזה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לאזן פה. רמת הבטחון במדינה, למרות "עבודת" המשטרה ושופטי בתי המשפט עדיין גבוהה.

ישנם פתרונות פאסיביים כמו שצויינו.

בנוסף ישנם פתרונות אקטיביים כמו מחולל עשן, שימלא את הבית בערפל במקרה פריצה. חפש בגוגל.

כדי לשמור על רמת הדיון, אמנע מלהגיד ששילוב של מערכת כזו, עם זוג כלבים מתאים עלול להביא לתוצאה מבורכת עבור כלל עם ישראל, אבל פחות טובה עבורך אישית.

אגב, לא כל כלב נובח, אלו שהגנב צריך לדאוג מהם - לא נובחים.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.4.2021 בשעה 11:22, zaf כתב:

שתי כלבות (זכרים ניתן לפתות על ידי ריח של כלבה מיוחמת) אחת קטנה ורועשת שנובחת מפחד, שניה גודל בינוני - מלינואה או דומה מעורבת "עויינת" שתספק עבודת הרתעה. 

ההמלצה על מלינואה מאוד אבל מאוד שגויה

כן, אף גנב לא היה רוצה להיתקל במלינואה (לא משנה אם עבר\ה אימונים או לא) אבל זה כלב עבודה, נראה לך שהכלב ישכב כל היום בטן גב?

מלינואה מצריך הרבה פעילות יומיומית (תלוי אופי אבל זה בכללי), עם כמה שיותר גירויים

כבעלים של מלינואה, אם ברוב הזמן תסגור מלינואה בבית, סיכוי גבוה יותר שהנזק שהכלב\ה ישאיר\תשאיר לך בבית יהיה יותר גדול מהנזק של הגנבים בפוטנציה ...

אבל ראיתי שלא התכוונת אז סלחתי לך 😝

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, gorelshv כתב:

מנצל את השרשור כדי לקבל המלצה על מצלמת אבטחה לגינה שלא דורשת חיבור לשרת כלשהו (אין לי בעיה עם הגדרות IP קבוע כדי להתחבר ישירות למצלמה מהאינטרנט).

תודה!

אני ממש אשמח לכיוון :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...