Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משתגע! וינקרים / איתות עובד לסירוגין (שברולט ספארק 2013)

0r3n
שימו לב! השרשור הזה בן 1102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אמ;לק - איתות ואיתות מצוקה עבדו לסירוגין עד שהפסיקו לגמרי. החלפתי נתיכים אך עדיין קורה לסירוגין. מחפש את הממסר, בינתיים ללא הצלחה.

פרטים:

רכב: שברולט ספארק 2013.

לפני כחודשיים התחילה לי בעיה מוזרה: אחת ל־50 פעמים בערך האיתות לא היה עובד - לא ימינה ולא שמאלה. כשזה קרה, גם איתות מצוקה לא עבד.

לאחרונה המצב חמיר עד שלפני כשבוע האיתות פסק לגמרי מלפעול, גם איתות מצוקה.

מחיפושים ברשת מצאתי שכדאי לבדוק את הנתיכים והממסר.

איתרתי את נתיך האיתות בתיבת הנתיכים בצד הנהג והחלפתי אותו (נתיך מספר 9 "מחווני כיוון") לנתיך 10A חדש (Pic1.png) - לא עזר.

איתרתי את נתיך איתות המצוקה בתיבת הנתיכים תחת מכסה המנוע והחלפתי אותו (נתיך מספר 25 "מהבהבי חירום") לנתיך 15A חדש(Pic2.png) - עזר! אך חלקית.

נכון לעכשיו בערך ב־8 מקרים מתוך 10, האיתות עובד: יש פעמים שבכל הנסיעה האיתות עובד ללא רבב, ויש מקרים שבאמצע איתות האיתות כבה ואז לא עובד עד סוף הנסיעה. יש גם מקרים שאחרי דקה או שתיים האיתות חוזר לעבוד.

כרגע אין בידי ממסר חלופי לאיתות המצוקה/איתי אך לפני שאני קונה, רציתי למצוא את המיקום שלו! חיפשתי בספר רכב (Spark_2013.pdf) וברשת אך אינני מצליח למצוא את מיקומו או את מיקום ממסר האיתות.

אשמח מאוד לעזרה/הכוונה.

תודה רבה,

אורן.

Pic1.png

Pic2.png

Spark_2013.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיפוש נוסף מצאתי את ה־Service Manual, לפיו כלל אין ממסר ברכב בעבור איתות המצוקה, היתכן?

אני חושד ב־"Blink Unit" אך לא מבין מה זה ואיפה למצוא את זה ברכב.

מישהו מכיר?

2020-11-27_210423.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספארק 2014 , שאני פותח את האוטו עם מפתח , יש רעש של איתות ומנורות החניה הקידמיות מהבבהבות כמה דקות לאחר ההנעה . 

לדעתי קשור לשלט פתיחה מרחוק שהוא התקנה מקומית . 

לא אותן תופעות אבל יתכן והבעיה שלך גם היא  קשורה להתקנה זו ואין קשר לממסרים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.11.2020 בשעה 21:05, 0r3n כתב:

בחיפוש נוסף מצאתי את ה־Service Manual, לפיו כלל אין ממסר ברכב בעבור איתות המצוקה, היתכן?

אני חושד ב־"Blink Unit" אך לא מבין מה זה ואיפה למצוא את זה ברכב.

מישהו מכיר?

2020-11-27_210423.png

Blink Unit=ממסר איתות/יחידת איתות אלקטרונית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

למען הכלל מעדכן כי הבעיה נפתרה! בסה"כ הלחמה שבורה בממסר איתות!

הסיפור המלא:

מצאתי את ה־Blink Unit=ממסר איתות/יחידת איתות אלקטרונית (תודה רבה מרק10!) מימין לקופסת הנתיכים בתא הנהג. ניתקתי אותו, פתחתי אותו, לא ראיתי משהו חשוד.

נסעתי לחפש ממסר איתות חלופי, במקום אחד רצו 170 ₪ על אחד גרמני עם נתונים שונים ממה שהיה לי ברכב, הפריע לי שלא שומעים את הקליקים של האיתות (וגם המחיר!) , במקום אחר רצו 60 ₪ על ממסר חלופי שלא היה נראה איכותי, ויתרתי.

נתתי לחבר יקר שמתמצא במעגלים חשמליים את הממסר מהרכב שלי שיעיף מבט, מיד זיהה הלחמה שבורה, הלחים, הוסיף בדיל על הלחמות אחרות שהיה נראה לו שכדאי להוסיף להן - האיתות עובד כמו חדש כבר חודשיים! לא להאמין.

מצרף תמונות של Before ו־After. כשצילמתי את התמונה של Before אפילו לא שמתי לב שאני מצלם את ההלחמה השבורה, רק אחרי שהחבר הראה לי שמתי לב אליה! מצליחים לזהות אותה? 😎

Before.png

After.png

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החץ . יש שם עוד מקומות שנראה קרוע מסביב להלחמה.

זה שבור.jpg

• רעיון טוב! 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר טוב יש לך.

גם הצלחתי לזהות את החידה :-)

מסכים לגמרי עם החיזוקים של החבר - גם המקומות האלה נראו חשוד.

אין קץ להפתעות עם שברולט...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...