Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עולם החשמל - איך עולם הרכב הולך להיראות בעוד 10 שנים?

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 1242 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סתם חשבתי על זה קצת היום. המון דברים שאנחנו מכירים הולכים להיעלם.
המון חברות שאנחנו מכירים הולכות להיעלם מצד אחד.
מצד שני המון חברות הולכות לזנק.
המוסכים כפי שאנו מכירים אותם, הרבה מהם הולכים להיעלם.

חשבתי לפתוח שרשור, ושכל אחד ירשום על דברים שהולכים להיעלם/להשתנות ודברים שצפויים לצמוח בענק. 

נתחיל עם הבסיס:
שמנים - השמנים הולכים להיעלם! למה יצטרכו שמן מנוע? למה שמן גיר? 

הולך להשתנות בגדול:
פורום טכני אחזקה וטיפולים 😃.

אז מה דעתכם? מה הולך להיעלם? מה יעשו אותם גורמים שהולכים להיעלם? הם יודעים את זה? מי הולך להנות מצד שני מהמהפכה? והשאלה הכי מעניינת -איך יגבו בלו על חשמל?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא ממש. 

תהליך המעבר לחשמל יהיה הדרגתי מאד. בסופו של דבר יש כושר ייצור מסויים, גם אם יוגבר לא יחליף כל כך מהר את הטכנולוגיה הקיימת והמבוססת. וכל זה לפני הגבלות שעלולות להגרם מחוסר בחמרי גלם לייצור הסוללות. וגם התשתיות צרכו להבנות (תחנות טעינה), ואני לא בטוח שקהל יתלהב מרכב שצריך טעינה שלוקחת חצי שעה - שעה, אולי הטכנולוגיה של בטר פלייס תוצא מהנפטלין.

המוסכים ישתנו כי הרכבים - חשמליים, דלק מאובנים, משולבים (היברידיים), מימן (????) או איזה משהו שאנחנו עדיין לא מכירים ישתנו ויהיו יותר מתוחכמים, אז המוסך ישאר מוסך, גם אם כמות המסכים תגדל בסדרי גודל.

וכיוון שאני לא צופה שהרכב המונע בדלק מאובנים יעלם הרי שגם החומרים אותם הוא צורך לא יעלמו.

דרך אגב - איפה שרשור הרכב האוטונומי, שבו כולם היו בטוחים שאוטוטו נשב במכונית ונקרא אנטיגונה בזמן שהרכב מביא אותנו לעבודה?

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הטווחים וחיי הסוללה ישתפרו בשנים הקרובות, קשה לי להתנבא כמה זמן יקח התהליך של החשמול, אבל האדיקות של המטורללים באיחוד האירופי יאיצו את התהליך, ובהחלט יכול להיות שתוך כ-20 שנה אולי אפילו תאסר נסיעה של רכבים לא חשמליים כליל.

מצד שני חלקכם אולי זוכר את החשיפה של הפלימוט שנקברה בשנת 57 בקפסולת זמן עם ג'ריקן דלק כי לא היו בטוחים שיהיה דלק מתאים כשיוציאו אותה מהקפסולה - הסוף היה מאכזב משהו.

מסתבר שהתעשיה זזה לאט יותא ממה שצפו.

תוכלו לקרוא את הסיפור המלא כאן

• אהבתי 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, zvit כתב:

ובהחלט יכול להיות שתוך כ-20 שנה אולי אפילו תאסר נסיעה של רכבים לא חשמליים כליל.

אה יופי, אז יש לסיויק שלי עוד 20 שנה לנסוע.

ברצינות, לגבי תיאסר לא יודע, אבל המיסוי על רכבי בנזין/דיזל יהפוך להיות כזה שפשוט לא יהיה הגיון כלכלי להחזיק בהם.

גם מה שנחשב לרכב ירוק היום (היברידי), כנראה ייחשב אז לבזבזני ומזהם, כמו F350 דיזל היום.

או ההיפך - יגלו משהו בסוללות ליטיום שגורם לתחלואה חמורה כלשהי, השימוש בהן ייאסר, ואו ימציאו טכנולוגיה חדשה, או שתהיה רגרסיה ויחזרו למנועי ת"פ.

או ימצאו איך לייצר ביואתנול/ביודיזל בזול, או תתגלה הוכחה לזה שנפט בעצם מתחדש, ואז רכב חשמלי יישאר רכב נישה וזהו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, sperial כתב:

לא ממש. 

תהליך המעבר לחשמל יהיה הדרגתי מאד. בסופו של דבר יש כושר ייצור מסויים, גם אם יוגבר לא יחליף כל כך מהר את הטכנולוגיה הקיימת והמבוססת. וכל זה לפני הגבלות שעלולות להגרם מחוסר בחמרי גלם לייצור הסוללות. וגם התשתיות צרכו להבנות (תחנות טעינה), ואני לא בטוח שקהל יתלהב מרכב שצריך טעינה שלוקחת חצי שעה - שעה, אולי הטכנולוגיה של בטר פלייס תוצא מהנפטלין.

המוסכים ישתנו כי הרכבים - חשמליים, דלק מאובנים, משולבים (היברידיים), מימן (????) או איזה משהו שאנחנו עדיין לא מכירים ישתנו ויהיו יותר מתוחכמים, אז המוסך ישאר מוסך, גם אם כמות המסכים תגדל בסדרי גודל.

וכיוון שאני לא צופה שהרכב המונע בדלק מאובנים יעלם הרי שגם החומרים אותם הוא צורך לא יעלמו.

דרך אגב - איפה שרשור הרכב האוטונומי, שבו כולם היו בטוחים שאוטוטו נשב במכונית ונקרא אנטיגונה בזמן שהרכב מביא אותנו לעבודה?

יש הבדל גדול בין נהיגה אוטונומית למעבר לרכב חשמלי...
בכל מקרה לא באתי להתווכח אם המעבר יקרה בעוד 10 שנים או בעוד 20 שנה, זה לא ממש העניין.
אלה יותר על איך יראה עולם הרכב החדש.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה? זה אומר תוך 20 שנה אין מנועי בעירה פנימית? כי אם זה יתחיל שם בטוח יתפשט לשאר העולם.
אני רץ לקנות v8

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את אירופה (וקליפורניה) ויש את שאר העולם. מרבית אסיה, אפריקה או דרום אמריקה במקום אחר לגמרי מאירופה. סין? לסין יש יתרון עצום בתחום, גם כי קל הרבה יותר לייצר רכב חשמלי וגם כי זו המדינה המחזיקה ב-50% מהמחצבים המשמשים לסוללות. במקרה הזה, אירופה תאכל את מה שבישלה. 

עריכה אחרונה על ידי ch2856
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, 98civic כתב:

וואלה? זה אומר תוך 20 שנה אין מנועי בעירה פנימית? כי אם זה יתחיל שם בטוח יתפשט לשאר העולם.
אני רץ לקנות v8

אחד כזה

ואחד כזה

לפני שעתיים, robertf כתב:

ממשלת בריטניה הכריזה הבוקר כי רכבי בנזין ודיזל חדשים ייאסרו למכירה מ2030.

תבדוק מה זה ה greeen new deal שרוצים ליישם עכשיו בארה"ב.

הקיצונים של המפלגה הדמוקרטית שהם די חזקים עכשיו, רוצים שלא נשתמש גם בפלסטיק עד 2030.

עכשיו באורגון אי אפשר לעשות את זה כי אסור למכור קשים (מותר להשתמש בכל סוגי הסמים)

6A9kVh12.jpeg

• מצחיק 1

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, robertf כתב:

ממשלת בריטניה הכריזה הבוקר כי רכבי בנזין ודיזל חדשים ייאסרו למכירה מ2030.

נדמה לי שגם ממשלת ישראל הכריזה הכרזה דומה, אם כי אני לא בטוח אם זה ל-2030 או 2035. נראה אותם מבצעים.

לפני 5 שעות, farkash7 כתב:

יש הבדל גדול בין נהיגה אוטונומית למעבר לרכב חשמלי...
בכל מקרה לא באתי להתווכח אם המעבר יקרה בעוד 10 שנים או בעוד 20 שנה, זה לא ממש העניין.
אלה יותר על איך יראה עולם הרכב החדש.

מובן שאלה דברים נפרדים. ההקבלה שלי היא בכך שיש הבדל עצום בין השאיפות והתחזיות לבין מה שמתרחש בשטח. בינתיים הרכב החשמלי יקר משמעותית מרכב בערה פנימית מקביל ובלי סבסוד הוא ימכר רק לעשירים והמשוגעים לדבר.

@vadim6385 - זו לא תבערה פנימית, אלא בערה פנימית.  combustion מתורגמת כ"בערה", תבערה היא fire ויש למילה גם שימושים מושאלים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, LotusElise כתב:

אחד כזה

ואחד כזה

אני דווקא לא הייתי מתנגד אם היו ממציאים גירסה חשמלית לDodge Demon.

רק שאם מנוע חשמלי יפתח את אותו המומנט, אתה רוב הסיכויים תצטרך הכשרה של טייס קרב או אסטרונאוט כדי לעמוד בכוחות G שזה ייצר בתחילת נסיעה.

או, רוב הסיכויים, תצטרך להיות סופר עדין עם הגז, אחרת תגמור את הצמיגים כשתרצה לזוז מהמקום.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, sperial כתב:

בינתיים הרכב החשמלי יקר משמעותית מרכב בערה פנימית מקביל ובלי סבסוד הוא ימכר רק לעשירים והמשוגעים לדבר.

זה לא נכון בפלחי השוק היותר יוקרתיים. טסלה מודל 3 יותר זולה מאודי/BMW/מרצדס מקבילה בלי שום סובסידיות. בנוסף יש ההבדל גדול בהוצאות התפעול. כמו כל טכנולוגיה חדשה אחרי מספיק זמן זה יחלחל לשווקים העממיים יותר.

לפני 16 שעות, vadim6385 כתב:

אני דווקא לא הייתי מתנגד אם היו ממציאים גירסה חשמלית לDodge Demon.

רק שאם מנוע חשמלי יפתח את אותו המומנט, אתה רוב הסיכויים תצטרך הכשרה של טייס קרב או אסטרונאוט כדי לעמוד בכוחות G שזה ייצר בתחילת נסיעה.

או, רוב הסיכויים, תצטרך להיות סופר עדין עם הגז, אחרת תגמור את הצמיגים כשתרצה לזוז מהמקום.

אי אפשר להגיע לתאוצות של כמה G כל עוד הצמיגים הם מה שמעביר את הכוח לכביש. גם עם צמיגים שלא ממש חוקיים לכביש ציבורי זה לא ריאלי לרדת משתי שניות מ-0 ל-100 קמ"ש. כמובן שבעיה פעוטה כזו לא מרתיעה את אילון מאסק וברודסטר הבאה תהיה חבילת SpaceX שתכלול מערך רקטות לשיפור התאוצה והאחיזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@eladtsכתבתי "בינתיים", אבל לא זה העניין. מה שחשוב הוא שאתה לא יכול להתייחס לשינוי בשוק הכללי כל עוד הוא מוגבל לכמה אחוזים בשוק היוקרה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל טכנולוגיה חדשה בעולם הרכב מופיעה לראשונה במכוניות יוקרה ולאט לאט יורדת אל העם. בקאיה פיקנטו של היום יש מערכות שלפני עשר שנים היו רק במכוניות יוקרה ולפני עשרים שנה היו רק במכוניות על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא שהמערכות שעליהן אתה מדבר הן חלק מהרכב עצמו. ברכב החשמלי מדובר בעניין הרבה יותר גדול - תשתיות שבאחריות המדינה*, מעמדות טעינה ועד תחנות כוח. וזה בלי להתייחס לכלנושא התחלופה, תהליך שאורך שנים רבות. 

אילו הכותרת היתה מדברת על 30-40 שנה השאלה היתה יותר רלוונטית. אבל טווח של 10 שנים הוא קצר מאוד בעניין כזה.

* תשתיות שהמדינה אחראית לתכנונן, הקמתן ותחזוקתן. לא בהכרח בבעלות המדינה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1242 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...