Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכנים רועשים - יש מה לעשות עם זה?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז לפני כמה חודשים עברתי ל"בית החלומות" שלי, קומה ראשונה, 2 חניות פרטיות סגורות, מרפסת גדולה ענקית, באמת שלא יכולתי לבקש יותר, הכל פשוט מושלם, עד ש.. (למה תמיד להיות חייב להיות עד ש..?) עברו לגור דירה מעליי שכנים חרדים עם 3 ילדים, וכן, אני יודע שזה לא הרבה לזוג חרדי אבל הם עדיין צעירים.

מאז שהם עברו אני פשוט מתחרפן, בתור סטודנט שלומד לעיתים עד השעות הקטנות של הלילה (ולומד דרך הזום מהבית), הם משכימים אותי כל יום ב8 בבוקר, הילדים שלהם נמצאים במרפסת שנמצאת מעל החדר שלי מש8 בבוקר עד 8 בערב, כל היום צרחות,  גרירות רהיטים קבועות 24/7, גם ב-1 וחצי בלילה לפעמים (מה יש לכם להזיז ב1 וחצי בלילה?!), אי אפשר לישון, אי אפשר להתרכז בלימודים, אי אפשר כבר להיות בבית בלי להיות עם כאב ראש קבוע מכל הרעש.

קניתי בטמבור סוג של גומי כזה (פרופיל?) ושמתי מסביב למסגרת של החלון בשביל שיאטום טוב יותר, יש שיפור קל אך עדיין, הילד הזה צורח באוקטבה שתחרפן גם כלב.

אני יודע שמבחינה חוקית אני בבעיה כי כל עוד הם ממררים לי את החיים בין 6 בבוקר ל11 בלילה אז זה בסדר גמור.

עוד משהו שגם המון זבל צונח לי למרפסת, הילדים שלהם פשוט מטנפים לי את המרפסת, ניירות טואלט, שקיות, צעצועים שבורים, בגדים ועוד.

ניסיתי את הגישה הברורה ודיברתי איתם, הסברתי להם שהרעש של הגרירות והצעקות של הילדים נורא מפריע בבוקר (לא דיברתי אפילו על שאר היום) והם אמרו שהם ישתדלו, אך לצערי דבר לא השתנה.

למען ההגינות הם אנשים טובים, אבל הילדים הרסו אותנו, מה שגם אני בינתיים מכבד אותם מאוד ולמרות שאני אדם חילוני אני לא משמיע מוזיקה בשבת וחגים, אך לא נראה שיש מאמץ מהצד השני לדאוג לרווחת השכנים לכן אני לא יודע אם אני מתכוון להמשיך כך, אבל מצד שני זה מרגיש לי מלוכלך כי זה כביכול לשים מוזיקה בשבת על מנת שיעברו, והמצפון שלי לא אוהב את זה בכלל, אבל מצד שני, אני כבר לא יודע מה עדיף, להיות אדם טוב ולסבול, או להיות מניאק מאושר.

הערות / הארות / עצות /  סתם בלבולי שכל יתקבלו בברכה.

עריכה אחרונה על ידי Skity

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לדבר איתם, אבל זה לא יעזור.

אני סובל משיט כזה, ובקושי מדבר עם השכנים מעלי שהילדים שלהם גם העירו אותי אינספור פעמים מוקדם בבוקר. אבל בתכלס הפתרון היחיד לזה הוא לחפש דירה בבניין עם בידוד רעשים טוב יותר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ALX כתב:

ניסית לדבר איתם?

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

אתה יכול לדבר איתם, אבל זה לא יעזור.

אני סובל משיט כזה, ובקושי מדבר עם השכנים מעלי שהילדים שלהם גם העירו אותי אינספור פעמים מוקדם בבוקר. אבל בתכלס הפתרון היחיד לזה הוא לחפש דירה בבניין עם בידוד רעשים טוב יותר.

שכחתי לציין, ערכתי את הפוסט המקורי, ניסיתי לדבר איתם יפה אך שוב דבר לא השתנה.

עריכה: תוך כדי כתיבת התגובה הזאת קיבלתי כדור בחינם, נחש ממי?

עריכה אחרונה על ידי Skity

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילדים זה שמחה.

אין לך על מה להתלונן, אם הם מעירים אותך בשמונה בבוקר. 

זה לא שהם משש בבוקר עם תופים ומצילתיים. 

שמונה בבוקר זה הכי בסדר שאפשר, ואם תשים מוסיקה לא תגרום להם לעבור, רק תגרום להם לחשוב שהשכן למטה סתם דביל. 

אגב, לא הייתי מונע מעצמי שום דבר בגלל שיש לי שכנים דתיים בקומה למעלה. אם זה לעשות על האש בשבת, לשמוע מוסיקה וכד'. 

סה"כ נשמע שיש לך שכנים ישראלים רגילים, אולי מעט יותר טובים מ'רגילים'. 

תחליף חלונות בחדר שלך לזיגוג כפול וזהו.

לגבי גרירת רהיטים, הייתי ניגש אליהם, מציג את עצמי, ומבקש להימנע מגרירת רהיטים בכאלה שעות.

נשמע שיכולים להיות לך אחלה שכנים. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלי היא שזה לא רק ב8 בבוקר, אלא למשך כל שעות היממה, אי אפשר כבר להישאר בבית.

דיברתי איתם על הגרירות, שום דבר לא השתנה, כי כנראה הילדים הם אלה שמזיזים כיסאות ונוסעים ברכבי צעצוע כל היום שם.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עד כמה אתה מוכן/רוצה להשקיע כסף, ועד כמה באמת ניתן לבצע Soundproof מהרעשים שאתה מתאר.

למקום המגורים שאליו אני מתכוון לעבור על מנת להתחשב בשכנים, ביצעתי בידוד אקוסטי (עדיין בתהליך) מאוד רציני מכיוון שאני יכול שלא בשליטתי מאוד להרעיש. (תסמונת טוראט).

לקח לי זמן עד שמצאתי "קבלן/יועץ אקוסטיקה" כזה שהוא מקצועי, פדנט, אמין וזמין מאוד.

עד כה התקבל הרושם שהוא עושה עבודה טובה. 

אם אתה מעוניין בהמלצה אתה מוזמן לכתוב לי בהודעה פרטית. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, discoTD5 כתב:

אגב, לא הייתי מונע מעצמי שום דבר בגלל שיש לי שכנים דתיים בקומה למעלה. אם זה לעשות על האש בשבת, לשמוע מוסיקה וכד'. 

זה. במדויק. 

איש באומנתו יחיה. הם בחרו לגור בשכונה שהיא ככל הנראה לא חרדית למהדרין על כל ההשלכות של זה.

לא נכנסת לשכונה סופר חרדית בבני ברק ונסעת ברכב עם מיליון דולר של נעה קילה ברקע.

מעבר לזה, יש פה קצת בעיה כי מאחר ומבחינה חוקית הכל בסדר - אז הכל בסדר. אבל הכל לא בסדר ואני מבין ללבך.

בסט הכלים שלך כרגע האופציה הכי טובה היא באמת לדבר איתם, אולי בצורה קצת יותר תקיפה - אולי בצורה שתסביר קצת יותר טוב את המצב שלך. אולי גם לבדוק עם שכנים אחרים אם גם הם סובלים מהרעש ולפנות אליהם כקבוצה - במידה וקיים וועד מסודר בבניין זאת גם אפשרות. חשוב לומר - אני בטוח שלא אתה ולא אני מצפים שתהיה דממה במשך כל היום, אבל לסבול "בשעות החוקיות" מהבוקר עד הערב זאת לא אופציה.

אני לא מאמין בשטות הזאת של "זה הילדים, קשה לשלוט עליהם". הכל מתחיל ונגמר בחינוך ואם הייתי גורר רהיט בבית כילד הכפכף היה מגיח במהירות שלא הייתה מביישת בוגאטי.

אני גם לא מאמין בכך שאתה צריך להשקיע ממיטב כספך על בידודים יקרים וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כל מיני הורים ויש כל מיני ילדים ויש רגישויות שונות לרעש אצל אנשים שונים.

לאחרונה גיליתי את אוזניות האלחוטיות שמתלבשות בתוך האוזן, ומאז אני חי בפסקול, כשלא בא לי על המציאות.

מניח שגם אוזניות מבודדות רעשים תעזורנה לא פחות, בטח יותר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למישהו יש ניסיון עם זה?
אולי זה יכול להפוך את רעש הגרירה לרעש נסבל?

https://gulevy.co.il/he/תחתיות-ומגינים/506-266-רגליות-גומי-לרהיטים.html

נ.ב.

בהנחה ומדובר בדירה חדשה מקבלן; אם אני לא טועה, יש כל מיני תקנים למניעת מפגעי רעש בבנייה חדשה. אולי שווה לבדוק אם יש חריגות ואז ככל  שתצליח להוכיח שיש אולי אפשר יהיה לתבוע/לדרוש את זה מהקבלן. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירה שלך או שכירות? אם שכירות ממליץ לך לעבור

אם הדירה שלך ודיברת איתם וזה לא עזר, ממליץ לך לעשות על האש בשבת.

הם לא מתחשבים, גם לך אין מה להתחשב

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזמין אותם לבקר אצלך כשהילדים למעלה שישמעו בעצמם את עוצמת הרעש, תסביר שאתה לא יכול לישון כמו שצריך, אתה לא יכול להתרכז בלימודים ומאז שהם עברו חייך כבר לא חייך.

תסביר להם שהם צריכים למצוא פתרון, מצד אחד אתה לא יכול לצפות ש*כל* היום הם יהיו בשקט, מצד שני הם לא יכולים להרעיש כל היום - תגיעו לעמק השווה.

אם כל זה לא עוזר ובא לך ללכת לכיוון הדרך הפחות נחמדה כי דיי זהו - דפיקות של מקל מטאטא ב 3 בלילה עשו אצלי את העבודה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, discoTD5 כתב:

סה"כ נשמע שיש לך שכנים ישראלים רגילים, אולי מעט יותר טובים מ'רגילים'. 

תחליף חלונות בחדר שלך לזיגוג כפול וזהו.

לגבי גרירת רהיטים, הייתי ניגש אליהם, מציג את עצמי, ומבקש להימנע מגרירת רהיטים בכאלה שעות.

נשמע שיכולים להיות לך אחלה שכנים.

עצות טובות. גם לי יש שכנים חרדים, אף אחד מעולם לא ביקש ממני לא לעשות כל מיני פעולות שאני רגיל לעשות בשבת. מעולם.

עצתי => אתה גר בבניין דירות, ככה זה. תקבל את זה, ותנסה להבין למה הדבר הזה שנקרא רעש כל כך מפריע לך.

תכל׳ס זה בעיקר עניין פסיכולוגי. אתה לא תצליח למנוע רעש של ילדים, חרדים או צ׳רקסים או פיניים, בשום צורה.

לי הרבה יותר מפריע הרעש בעבודה (כשעוד הייתי במשרד) עם כל שיחות החולין האיומות האלה

שנעות בין קונספירציות בפייסבוק ל״מה היה באח הגדול״ => אוזניות גדולות וגמרנו.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Shaike.Zam כתב:

דירה שלך או שכירות? אם שכירות ממליץ לך לעבור

אם הדירה שלך ודיברת איתם וזה לא עזר, ממליץ לך לעשות על האש בשבת.

הם לא מתחשבים, גם לך אין מה להתחשב

אני אומר בזהירות, לא נשמע שהשכנים שלו הם שכנים 'מהגיהנום' כמו שעולים כאן מדי פעם בעוף. (שופכים לכלוך לגינה, מאפרות למרפסת או על הכביסה הנקיה, דבק על האוטו ועוד. )

כולה ילדים שעושים רעש בשמונה בבוקר. 

נשמע שיש לו שכנים נורמטיביים לחלוטין. ילדים עשו, עושים ויעשו רעש. זה טבעם. 

אתה מביא את הגישה של "אני אעשה להם דווקא". אבל אין כאן שום פעילות דווקאית. תחיה את החיים שלך כמו שבא לך. 

אין כאן עניין של 'להתחשב'. 

נניח שהשכנים היו באים ומציעים עסקה -  אין גרירת רהיטים בתמורה שלא תעשה על האש בשבת, זה נראה לך הגיוני? אתה מציע בדיוק את המשוואה הזו. 

תחיה איך שבא לך. וזהו. 

• רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אצטט את פות"ש:

לפני 2 שעות, Skity כתב:

עוד משהו שגם המון זבל צונח לי למרפסת, הילדים שלהם פשוט מטנפים לי את המרפסת, ניירות טואלט, שקיות, צעצועים שבורים, בגדים ועוד.

זהו, אין לי משהו חכם לומר כרגע

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...