Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכנים רועשים - יש מה לעשות עם זה?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יכול להיות שהם רועשים יותר מילדים אחרים אבל נראה שגם לך יש ציפיות מוגזמות, בחלקן:

שמונה בבוקר זו שעה לגיטימית להתחיל לנהל את היום. לעומת זאת, גרירת רהיטים באחת וחצי בלילה זה לא מקובל, השאלה כמה זה באמת קורה. האם כל הלילה מרעישים או שפעם ב... יש איזה רעש שמקפיץ אותך כי אתה מנסה להתרכז.

זה נחמד שאתה מתחשב בשכניך הדתיים, אבל: 1. הם יודעים בכלל שאתה מתחשב בהם? 2. הם ביקשו זאת? 3. אם הם מתקשים לחנך את ילדיהם להיות שקטים, האדיבות שלך לא תעזור. 4. אם יש לך רגישות יתר לרעש העובדה שאתה סופר מתחשב לא אומרת שהם צריכים או יכולים ״להחזיר״ לך בצורה דומה.

מה אומרים שכנים אחרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אספר לך משהו שקרה אצל אמא שלי:

אנחנו לא דתיים אבל שומרים, בין היתר נמנעים מהדלקת אש בשבת (משתדל גם לא לנהוג).

בדירה ממול נכנסו ערבים לגור בשכירות וכבר בשבת הראשונה עשו מנגל עם מוזיקה וחאפלה,

כל זה מלווה בריח של על האש חזק

במדרכה כל אחד שעבר העיר וכעס אבל לא העזו לפנות אל הדיירים החדשים.

אמא שלי כמובן פנתה אליהם, זה לא ממש הפסיק ואז אני הלכתי אליהם ודרשתי שזה ייפסק באותו הרגע,

ציינתי שזו לא עיר מעורבת והשכונה מקפידה על כיבוד המסורת (של כל דת, למשל לא אדליק מנגל ברמאדן),

האישה התנצלה ומיד כיבו הכל.

צריך לדעת איך להגיד את הדברים.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Benor כתב:

אני לא יודע עד כמה אתה מוכן/רוצה להשקיע כסף, ועד כמה באמת ניתן לבצע Soundproof מהרעשים שאתה מתאר.

למקום המגורים שאליו אני מתכוון לעבור על מנת להתחשב בשכנים, ביצעתי בידוד אקוסטי (עדיין בתהליך) מאוד רציני מכיוון שאני יכול שלא בשליטתי מאוד להרעיש. (תסמונת טוראט).

לקח לי זמן עד שמצאתי "קבלן/יועץ אקוסטיקה" כזה שהוא מקצועי, פדנט, אמין וזמין מאוד.

עד כה התקבל הרושם שהוא עושה עבודה טובה. 

אם אתה מעוניין בהמלצה אתה מוזמן לכתוב לי בהודעה פרטית. 

השאלה היא עד כמה זכוכית עבה יותר תעזור, ראיתי חלק שאומרים שזה עוזר אבל חלק אחר אומרים שהרעש מגיע גם מהקירות עצמם ולפעמים זה בזבוז כסף, מישהו יודע לענות על זה?

תודה לכל העונים והמייעצים, עברתי על התגובות, לצערי אטמי אוזניים לא באים בחשבון בגלל שאני סובל מטיניטוס (תודה צוק איתן) ואני אתחרפן עם אטמים כי ברגע שאני סוגר אוזניים זה הדבר היחיד שאני שומע.

אני מבין מה שאתם אומרים בנוגע לכך שאני לא חייב לכבד את השכנים מבחינת מוזיקה בשבת וכו', אך ככה חינכו אותי וקשה לי לסטות מזה, אך אולי אצטרך להתגבר על זה..

• רעיון טוב! 1

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה להוסיף אין לי למעט העובדה היחידה שזה החוק שאותו צריך ללמוד

היטב ולפעול כל עוד הם עוברים עליו, ע''י פיקוח עירוני או משטרה, כאשר

בשלב ראשון נסה לשוחח עימם שוב בצורה עיניינית. 

בישוב שלנו מאד מקפידים על חוק סדר ומשמעת, מאידך גיסא יש לנו שכנים

צעירים (אינני מכיר אותם) כבר כמה שנים הם מזמנים חברים ויושבים בחצר

לתוך הלילה אגב דרינקים ופרצי צחוק רמים. במקביל המזגן שלהם פועל 24/7

ומוציא רעש חזק ומטריד שחודר לחדר העבודה / מחשב שלי.

משום מה ואין לי הסבר ולמרות שאני יכול לחסל את הבעיה באופן אנונימי (פיקוח

עירוני) בחרתי לחיות עם זה.

גם אני בעד הצעירים וחגגתי רבות בצעירותי, וגם שאני

חושב שלעיתים אדם צריך גם להתרגל לרעשי רקע, דהיינו אם זה לא מפריע לאיש

מהשכונה לא אהיה המבוגר הנרגן והיחיד.

בהצלחה פות''ש נכבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו כל משפחה ישראלית, אין קשר להיותם חרדים.

השכנה שלי שמה מוזיקה בשבת, סתם מעצבן קצת - סוגר את החלון וזהו וגם אז רק כי זה הורס את אוירת השבת, לא תצליח לגרום גם ליותר מזה כי הם לא יגידו לך כלום - בשונה מהשכונות המובהקות לדתיים שם אנשים גרים מבחירה כדי לא להיתקל במוזיקה \ מנגל בשבת, מחוץ לשכונות זה מובן שיהיו כאלה שהם לא שומרים.

מנגל גם כן לא יעצבן אותם, אתה החוטא לא הם ולכן אין לזה בכלל השלכה כלפיהם.

ממליץ לך לשים איזה פרגולה ואז כלום לא נוחת במרפסת שלך.

לגבי גרירת רהיטים אתה יכול לעשות הנמכה ולשים בידוד בין לבין, אני מתכנן לעשות את זה בשלב כלשהו.

ועוד משהו - אני הייתי מתחרפן ממה שתיארת אני לא מסוגל שיש רעשים מהקומה שמעליי, כבר עברתי דירה בגלל משהו דומה - אז שלא ישתמע כאילו אני מצדיק אותם.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Skity כתב:

השאלה היא עד כמה זכוכית עבה יותר תעזור, ראיתי חלק שאומרים שזה עוזר אבל חלק אחר אומרים שהרעש מגיע גם מהקירות עצמם ולפעמים זה בזבוז כסף, מישהו יודע לענות על זה?

תודה לכל העונים והמייעצים, עברתי על התגובות, לצערי אטמי אוזניים לא באים בחשבון בגלל שאני סובל מטיניטוס (תודה צוק איתן) ואני אתחרפן עם אטמים כי ברגע שאני סוגר אוזניים זה הדבר היחיד שאני שומע.

אני מבין מה שאתם אומרים בנוגע לכך שאני לא חייב לכבד את השכנים מבחינת מוזיקה בשבת וכו', אך ככה חינכו אותי וקשה לי לסטות מזה, אך אולי אצטרך להתגבר על זה..

תברר כמה עולה פגישת ייעוץ כזו, אולי אפילו יהיו כאלו שיהיו מוכנים לפגישה ראשונה ללא עלויות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Skity כתב:

אז לפני כמה חודשים עברתי ל"בית החלומות" שלי, קומה ראשונה, 2 חניות פרטיות סגורות, מרפסת גדולה ענקית, באמת שלא יכולתי לבקש יותר, הכל פשוט מושלם, עד ש.. (למה תמיד להיות חייב להיות עד ש..?) עברו לגור דירה מעליי שכנים חרדים עם 3 ילדים, וכן, אני יודע שזה לא הרבה לזוג חרדי אבל הם עדיין צעירים.

מאז שהם עברו אני פשוט מתחרפן, בתור סטודנט שלומד לעיתים עד השעות הקטנות של הלילה (ולומד דרך הזום מהבית), הם משכימים אותי כל יום ב8 בבוקר, הילדים שלהם נמצאים במרפסת שנמצאת מעל החדר שלי מש8 בבוקר עד 8 בערב, כל היום צרחות,  גרירות רהיטים קבועות 24/7, גם ב-1 וחצי בלילה לפעמים (מה יש לכם להזיז ב1 וחצי בלילה?!), אי אפשר לישון, אי אפשר להתרכז בלימודים, אי אפשר כבר להיות בבית בלי להיות עם כאב ראש קבוע מכל הרעש.

הערות / הארות / עצות /  סתם בלבולי שכל יתקבלו בברכה.

אתה גר עם ההורים ? לבד ? נשוי ?
האם יש מקום בדירה שנחשב לשקט יותר (ולא חדר מתחת למרפסת של השכנים, אלא משהו בחלק השני של הדירה ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Benor כתב:

אני לא יודע עד כמה אתה מוכן/רוצה להשקיע כסף, ועד כמה באמת ניתן לבצע Soundproof מהרעשים שאתה מתאר.

למקום המגורים שאליו אני מתכוון לעבור על מנת להתחשב בשכנים, ביצעתי בידוד אקוסטי (עדיין בתהליך) מאוד רציני מכיוון שאני יכול שלא בשליטתי מאוד להרעיש. (תסמונת טוראט).

לקח לי זמן עד שמצאתי "קבלן/יועץ אקוסטיקה" כזה שהוא מקצועי, פדנט, אמין וזמין מאוד.

עד כה התקבל הרושם שהוא עושה עבודה טובה. 

אם אתה מעוניין בהמלצה אתה מוזמן לכתוב לי בהודעה פרטית. 

תשמע, כל הכבוד על ההתחשבות (בלי טיפת ציניות).

התחשבות ונכונות כזו זה דבר נדיר וממש לא מובן מאליו.

ולפות"ש, תתרגל. הילדים יגדלו וזה ייפסק. כולנו היינו כאלה.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקט לשכנים = שקט מהשכנים. 

אני רואה את זה ככה.

כל אחד רוצה לחיות בסביבה שנעים לו לחיות בה. 

אם אני רוצה ומצפה שיתחשבו בי אני צריך להתחשב באותה המידה. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא שומעים ממני הגה, מטבעי אני בן אדם שקט מאוד, אז איך המשוואה הזאת עובדת?

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ממש עצות והבעיה מוכרת בכל הארץ ובאמת נשמע שעוד נפלת עם נורמלים. לי אמנם אין רעש מהשכנים מעליי כי אני גר בקומה אחרונה. הבעיה שמולי גרה משפחה שעדיין לא הספקתי בשנה האחרונה לספור עם כמה נשים וילדים יש לו עסק (וצרחות ב3 לפנות בוקר של "אחת" שהחושבת שהיום התור שלה זה לא דבר נדיר). 

ההתמודדות שלי בנושא היא כזו. כיון שבנוסף להנ"ל מוזיקה מזרחית בסוג מסוים ובעוצמה מוגזמת זה מאסט מבחינתם (ולפני שתאשימו אותי בגזענות אני מזרחי בעצמי. ולא אין לי רגישות לווליום גבוה הדיסטורשין של הגיטרה שלי עלה על כל חברי הלהקה יחד :) ). ביקשתי יפה פעם אחת אם בשבת אפשר להוריד את הווליום ואכן נענתי. ואת כל השאר אני בולע בשתיקה.

אבל ברשותכם אסטה מעט מהנושא. 

כחרדי (שחי בשלום בשכונה מעורבת) הרגשתי אי נוחות רבה  מכמה דברים בשרשור הזה. 

1- אין קשר לרעש מהשכנים לזה שהם חרדים! ואם כבר השכנה שקדמה למשפחה הנחמדה שמולי (שהיא באמת היתה משפחת מצוקה שהשתקמה לא רע) הודתה שהיא נשארת לגור באזור. רק בגלל השכנים כי יש הרבה דתיים /חרדים .

2- כמה כותבים בשרשור הצהירו שמבחינתם אין שום "מחשבה" על התחשבות בשכנים דתיים/חרדים בנושא שבת (מנגל/מוסיקה בעוצמה גבוהה- אני מניח שלא התכוונתם לאוזניות). וזה פרדוקס הרי עצם השרשור מדבר על רעש "חוקי" לגמרי. ובכל זאת אנחנו מצפים מהשכנים להדדיות ולא כל מה שמותר עושים כל הזמן. אז מדוע לא עולה בדעתכם להתחשב בשכן שמפריע לו מוזיקה בשבת או על האש? ולחילופין באיזו זכות מוסרית אתם זועמים על מתבגר ערס שמתאמן יומם ולילה לכוכב נולד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילדים עושים רעש, בלתי אפשרי למנוע את זה. אני כותב את זה בתור אבא לילדים. 

לא פעם ולא פעמיים הם רבים בשבת בבוקר וצורחים ואין לי ספק ששומעים אותם טוב מאוד אפילו בבניינים סמוכים. 

אני מעיר ומפריד ומסביר, אבל זה לא ייעלם בין לילה. 

משהו שנופל לגינה פעם בכמה זמן זה סביר, אם זה קורה כל יום אז ממש לא. 

גרירת רהיטים באמצע הלילה? ממש לא, אין ספק שזה לא הילדים. 

בקיצור, אני בטוח שהילדים מפריעים גם להורים ולא רק לך, ואני בטוח שהם מודעים, רק לא יכולים לפתור לחלוטין את העניין ואולי גם עייפים ומותשים. 

לגבי שאר הדברים, הייתי מעיר כל עוד זה נמשך. 

נ.ב

לא הייתי משנה את מנהגי בשבתות במיוחד עבורם. 

נ.ב2

עכשיו זה תקופת "בין הזמנים" אצל החרדים, כלומר החופש הגדול שלהם. הם חוזרים ללמוד עוד שבועיים וקצת אם אני לא טועה, כנראה שהמצב ישתפר אז מעצמו. 

נב3

גם אני סבלתי ועדיין סובל מדי פעם מהעקבים של השכנה מעליי. פעם זה הציק לי מאוד היום בקושי. איכשהוא אני מגיע היום הרבה יותר עייף למיטה וזה הפסיק להפריע לי. 

יכול להיות שעם הזמן תתרגל וזה יציק פחות. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh
  • אהבתי 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי התמזל מזלי, הילדים שלי כשהיו קטנים לא עשו אף פעם רעש בעוצמות שהפריעו לסביבה

בטח לא הפריעו לי בשבתות בבוקר שקמו מוקדם, פשוט שיחקו בשקט או ראו טלוויזיה. 

אני לא בתקן של לחנך, שכל אחד ינהג לפי תפיסתו. רק רוצה להעיר שאין קשר בין רעש לחרדים

זה קיים בכל המגזרים. אבל אני לא בעד לעשות דווקא, כלומר מפריעים לי, אני אפריע להם.

דווקא התחשבות באחר למרות שאולי זה כן מגיעה לו, זו מעלה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...