Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכנים רועשים - יש מה לעשות עם זה?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אין מה להשוות בין קופאית שלא רוצה לגעת באלכוהול/ יד שלך בגלל שהיא דתיה לבין פוליטיקאים ועסקנים שמנצלים את הכח שלהם כדי לכפות על כל הציבור את האמונות שלהם. זה ברמה אחרת לגמרי.

שכן דתי לא יכול לכפות עליך לאכול כשר ולשמור שבת, הוא במקסימום יכול להיות דוש ולהתנהג בפולניות כאילו הוא נפגע המעשים שלך. אני לא רואה הבדל בין זה לsnowflakes מפגרים שרק מחפשים ממה להיפגע כל הזמן. אין לזה קשר לדת, זה פשוט בן אדם עם אישיות מעפנה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניכם צודקים.
פרקטית, אין הרבה מה לעשות חוץ מלחיות את חייך כפי שאתה רוצה.
תיאורטית, מבאס שרק צד אחד הוא המתפשר כמעט תמיד.
בסוף אם האלוהים של מישהו אומר מה אסור לו לעשות זה אחלה. אם האלוהים של מישהו אומר מה אסור *לי* לעשות זה לא מקובל. זו מהות הבעיה שלעולם לא יפתרו בישראל.
ולגבי כבוד, לא חייבים לכבד את כל הדעות. אני לא מכבד דעות שמתחילות במילים "אישה צריכה ", או דעות לפיהן הומוסקסואליים צריכים למות וכו'. זכותי לא לכבד כל דעה שיש ובטח שלא לקבל. זו כל המהות של מחשבה חופשית.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, yd b-4 כתב:

יש לי הצעה בשבילך (חוץ מלהצביע לליברמן) 

תחשוב שאנחנו חולי נפש סבבה? עכשיו תרגיש מהזן הנעלה והשלם שמתחשב בנכים זה אולי יעשה לך טוב.

וכן "אנחנו לא יכולים" לעבור על ההלכה. גם אם זה מרגיז אותך וגם אם זה יגרום לי להפסד כספי אדיר אני לא אעבור על ההלכה! מי שדתי באמת, עם מודעות לחיים שלו. לא יכול "להגמיש" את הדת לצרכי נחמדות או מניעת הפסד. זה בסיסי..

אני מגחך על אלו שפועלים חצי קלאץ, בשביל למצוא חן בשכמותך הם מגמישים את ההלכה. אז בחייאת תעברו צד וזהו.

וכן דת היא טוטאלית! (ועם כל זה אני חושב שכולם כאן היו שמחים בשכנים כמוני)

אבל להתעלק על המצאות, פיתוחים והישגים של יהודים שהבינו שכן אפשר להתגמש אין לך בעיה. אהא. הכל ברור. ממליץ שתעיף את המחשב מהבית. מי יודע אולי איזה יהודון כופר מועסק באינטל המציא את המעבד שנמצא בתוך המחשב שלך. אולי פס ייצור של אינטל עבד בשבת? אולי אותו יהודון אכל סנדוויץ עם בייקון בזמן שהוא פיתח את המעבד ביום שבת?  

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yd, אם זה טוטאלי ואין גמישות לטובת האחר אז מדוע לא לחתום על פירוק המדינה לשתי ישויות נפרדות - מדינת ישראל ומדינת יהודה. הפרדה גיאוגרפית וכספית וכך כולם יהיו מרוצים.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, יבגניפ כתב:

משאיר אותך בלי אוטובוס בשבתות או כופה על עסקים לשלם פרוטקשן לרבנות.

אתה מודע לכך שהצביון של המדינה הוא יהודי? 

חלק מזה הוא מנוחה בשבת.

לגבי הכשרות, לא ראיתי רבנות שכופה את עצמה על עסקים אבל אני מסכים איתך שמחיר ההשגחה יקר

(מניסיוני כמנהל מסעדה בעבר).

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ChemGuy85 כתב:

אבל להתעלק על המצאות, פיתוחים והישגים של יהודים שהבינו שכן אפשר להתגמש אין לך בעיה. אהא. הכל ברור. ממליץ שתעיף את המחשב מהבית. מי יודע אולי איזה יהודון כופר מועסק באינטל המציא את המעבד שנמצא בתוך המחשב שלך. אולי פס ייצור של אינטל עבד בשבת? אולי אותו יהודון אכל סנדוויץ עם בייקון בזמן שהוא פיתח את המעבד ביום שבת?  

אגב גם אתה נהנה לא מעט מהמצאות טכנולוגיות של גרמניה הנאצית גם בלי לאהוב אותה, אני לא הבנתי את ההקשר.

לפני 4 דקות, MadCat_LE כתב:

yd, אם זה טוטאלי ואין גמישות לטובת האחר אז מדוע לא לחתום על פירוק המדינה לשתי ישויות נפרדות - מדינת ישראל ומדינת יהודה. הפרדה גיאוגרפית וכספית וכך כולם יהיו מרוצים.

שמע התשובה האמיתית למה שאתה טוען היא קצת יותר מורכבת. ברשותך רק "נלטף" אותה, כי זה ממש לא הפלטפורמה. הנחת היסוד של החילוני המצוי היא שהוא מתקדם/נאור/הצליח להתעלות מהבורות והחושך (אגב אם לא הוא לא ממש חילוני. אלא סתם אחד שעושה דברים בלי לחשוב). ואתה הדתי/חרדי בחייאת מה אתה רוצה שנכבד את השטויות שלך? אתה לא רואה שאתה מטומטם ועוד מצפה שנכבד?!?!?! ואז מגיע עניין הפשרה. 

בוא נעשה את זה הפוך. אולי אני מתפשר בכך שחילולי שבת ממומנים גם מכספי (ובוא נתעלם לרגע מהשאלה הכלכלית וחרדים מיסים). אולי אני מתפשר בכך שהמדינה מממנת דברים שנוגדים את הדת. אולי אני מתפשר בכך שבמרחב הציבורי הפריצות (הפך הצניעות ) חוגגת. 

אה זה לא נחשב.... 

הייתי ממליץ על קריאת ספר של פרופסור ישראלי מוכר מאוד. על דת החילוניות אבל הוא כל כך מלא דברי כפירה שאני לא אמליץ לבנאדם רגיל לקרוא אותו. אחרי זה קל מאוד להבין את "שורש הסכסוך"

בקצרה ממש האידאה החדשה בעולם . היא "מות כל האידיאולוגיות"  ולכן כל דבר שמריח משהו נעלה מעל האדם הפרטי והאינדיבידואלי (ערכים בלע"ז) הוא מטרה להתקפה חסרת תקדים. "אני ואפסי עוד" אבל בטורבו. (מכאן אגב זה זולג לביזוי סמלי המדינה וכו' עיין ערך המנורה או שזה אומנות עדיין לא החלטתי :) )

לפני 3 דקות, ChemGuy85 כתב:

כי מדינת יהודה לא תחזיק מעמד יותר מ-10 דקות והם יודעים את זה מצויין. 

מדינת ישראל קיימת 70 שנה בהישענות כמעט מוחלטת על הדוד סם. כל קיומה הוא בגלל "הזכות ההיסטורית על ארצנו" אם תבדוק קצת את ההיסטוריה תגלה שרוב הזמן המדינה היתה דתית. והיא החזיקה כמה מאות שנים.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

כן, לצחוק עליה חזק מאוד. מעניין שכל הפשרות האלה תמיד צריכות לבוא מהכיון שלנו ולא מהכיון שלהם, אבל זה לא ה-issue כרגע. למה מה יקרה אם היא תיגע בטעות ב-0.5 מ"מ מהעור שלך? תרוץ יחד איתך לשירותים? תבקש שתזמין דחוף חדר במלון? אין לי בעיה עם קבלת האחר וכיבוד מנהגים, אבל אלה לא מנהגים אלא דקויות שהומצאו על ידי מנהיגים דתיים במטרה למנוע מהקהילה שלהם להשתלב בכלל החברה. 

קודם כל לפי התגובות שלך יש לך בעיה קשה מאוד עם קבלת האחר וכיבוד מנהגים.

כמה אטום ולא מקבל צריך להיות כדי לחשוב שלהניח את כרטיס האשראי על הדלפק זה מאמץ גדול מידי?

בשבילך אולי זה דקויות אבל בשבילם אלה דברים עקרוניים כמו בפתגם ילדים הורגים נמלים בצחוק אבל הנמלים מתות ברצינות.

• אהבתי 4

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, yd b-4 כתב:

זה כיף  שהנאור בעיניו מודה שהוא לא מסוגל לכבד את האחר, אלא אם כן האחר חושב כמוהו. אתה יודע למה? כי זה מראה שאתה "סתם" אגואיסט. בניגוד אליי שאת ההגבלות שלי אני שם גם על עצמי. ושסתם אגואיסט מתלונן עליי אני עונה לו כדרכו "כי בא לי".

שחרר אותי מקשקושים חרדים או דתיים על קבלת האחר. לך מכור את זה למישהו שלא חי כאן. למישהו שלא רואה את חבר הכנסת גפני סוחט עוד אלפי שקלים כי אתם לא יכולים לשים קונדום, ואת חבר הכנסת ליצמן מזגזג למשרד הדיור אחרי שכבר עשה נזק בבריאות, כי ״החרדים צריכים דירות עכשיו״, ולא שומע את אריה דרעי מסביר ש-70% מהחולים בקורונה הם חרדים (ממש מפתיע, בהתחשב בתמונות מהחתונה אתמול), למי שלא יודע שיש לכם מערכת חוק משלכם, מערכת חינוך משלכם, ישיבות הסדר, תנאי שירות שונים. למי שלא שמע את אלי ישי מסביר שעיר חרדית לא יכולה לקיים את עצמה, או לא יודע ש50% מהגברים לא עובדים באופן רשמי, כדי חלילה לא לשלם מיסים.

קבל האחר היא לא חד כיוונית כמו שאתה רוצה, או כמו שהרבנים שלך, שהפכו לך את העולם ל-1984, אולי אמרו לך. אני לא חייב שום דבר וכלום למי שלא מכבד אותי ולמי שמתעקש להשריץ על חשבוני, לפגוע בזכויות שלי וכל זה תוך טענה שאי אפשר אחרת, כי ככה זה הדת. 

אבל עזוב. אל תעבור על ההלכה. לא צריך. הגעת רחוק איתה. באמת. יש אינטרנט בזכות ההלכה, והחיסון לקורונה יגיע מרב חולה בדמנציה שמנגן בכינור כדי לרפא את הקורונה. רק עשהלי טובה: כשאתה חולה, אל  תבוא ללבתי חולים ציבוריים שמבוססים לחלוטין על מדע מודרני (מישהו אמר נאורות?). לך לרב. שיתן לך גלולה נגד קורונה. שמעתי יש כמה רבנים שמתפרנסים מזה כבר. 

ציטוט

בקצרה ממש האידאה החדשה בעולם . היא "מות כל האידיאולוגיות"  ולכן כל דבר שמריח משהו נעלה מעל האדם הפרטי והאינדיבידואלי (ערכים בלע"ז) הוא מטרה להתקפה חסרת תקדים.

בקצרה ממש, בזמן שהחברים המכילים שלך יושבים בבית, למדים תורה ומתרבים, האינדיבידואליסטים מתגייסים לצבא ומבלים שלוש שנים יותר בסיכון ממשי והגנה על הגבולות.

די נו די.

כמה אפשר לרוקן כל מושג בעולם מתוכן ולהמציא מחדש, כדי להצדיק שקר?!

לפני 53 דקות, vladclar כתב:

נכון, אין לך מה לעשות נגד ה "לא יכולים". אלה העובדות. אתה מודע לזה, יודע מי השכנים שלך. מכאן אפשר לפתוח מלחמה קטנה עם השכנים / לעשות להם דווקא/ לנתק מגע , או מראש לא להכנס לפינות האלה.

זה קרב אבוד. לצערי ישראלים שמוכנים לאכול חרא מהדתיים והחרדים זה הרוב. לנסות לדבר על זה בממוצע זה כמו לדפוק את הראש בקיר. תקבל אותן תשובות גנריות כמו כאן ״אתה לא יודע להתפשר! הם אחים שלך! צביון יהודי!״. רמה השיח זהה לרמת שיח עם פקיד סויבטי בשנות ה-70 על קפיטליזם מול סוציאליזם.

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

בשבילך אולי זה דקויות אבל בשבילם אלה דברים עקרוניים כמו בפתגם ילדים הורגים נמלים בצחוק אבל הנמלים מתות ברצינות.

שוב, זה חד כיווני.

אין נקודה שבה זה שובר אותך ואתה אומר: ״עד כאן״?

משהו?

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yd, תודה על התשובה. אני מבין מהיכן אתה מגיע, גם אם כמובן אני חושב הפוך על חלק מהדברים.

אשאיר את שאר הדברים לשרשור פוליטיקה.

• אהבתי 1

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, vladclar כתב:

בעית קבלת האחר וכיבוד המנהגים של אחר משותפת לכולם, גם לדתיים וגם ללא דתיים.
אחת הסיבות לקושי בדו קיום בין מגזרים שונים ( כנראה הסיבה העיקרית ).
אפילו לא צריך חיים אמיתיים - מספיק השרשור הזה.

אני בא לסופר - יושבת קופאית דתיה שלא מוכנה לקחת מהיד שלי כרטיס אשראי ( מבקשת ממי להניח אותו על דלפק ).
קופאית שניה ערביה - לא מוכנה להעביר בקופה בקבוק יין - מבקשת ממני להעביר ( שלא תיגע באלכוהול ).
שאתחיל לצחוק על כולם?
אגיד שזה תירוץ לא לעשות את העבודה כמו שצריך?

קופאית דתיה שלא מוכנה לקחת כ"א מגבר לא יכולה לעבוד במגזר החילוני כנ"ל קופאית ערביה שלא מוכנה להעביר יין.
ואם אני צמחוני ואני לא מוכן להעביר מוצרי בשר בסופר? איפה עובר הגבול של הסובלנות.
אתה לא רוצה לגעת ביין או בבשר או בכ"א שנגע בו גבר, תעבוד במקצוע שלא דורש את זה.
קופאי בסופר... זה דרישות התפקיד ולא קשור בכלל לדת או אמונה.
וזה שהם לא עושים את עבודתם אומר שהם לא מכבדים אותי.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו יש דתי חרדי בבנין. (בנין חילוני למהדרין). מעולם לא ביקש דבר. מעולם לא ביקש מעלית שבת.

למרות שהחוק מתיר לו. רק לידיעה לגבי המעלית אף אחד לא עושה לדתיים טובה. מספיק שאחד מבקש אז ועד הבית חייב לפתוח

(במידה ויש 2 מעליות בבנין). הבחור שלנו כל היום  עוסק במפעלות צדקה שלו. מחלק מזון לעניי העיר.

אם היה מבקש אז הייתי פותח לו 24 שעות מעלית שבת. בשבילי הוא יותר טוב פי מיליון מהערסים והפרחות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, yd b-4 כתב:

מדינת ישראל קיימת 70 שנה בהישענות כמעט מוחלטת על הדוד סם. כל קיומה הוא בגלל "הזכות ההיסטורית על ארצנו" אם תבדוק קצת את ההיסטוריה תגלה שרוב הזמן המדינה היתה דתית. והיא החזיקה כמה מאות שנים.

התמיכה האמריקאית התחילה בעיקר אחרי מלחמת יום כיפור. הבסיס למדינת ישראל הוקם כי צעירים יהודים הראו אצבע משולשת למנהיגים הדתיים, אמרו להם "תמשיכו לחכות למשיח, אנחנו עפים מכאן", לקחו את הדברים שלהם והתחילו להגר לכאן בהדרגה. 

"המדינה" (לא היה מושג כזה) הייתה קיימת בתקופה שהמושג חילוניות לא היה קיים. החורבן הגיע בעיקר מכיון שפאנטים דתיים דחפו אצבעות לצלעות של האימפריה הרומית, לא הסכימו לפתרונות פרגמטיים וחשבו ש"השם" ישמור עליהם. התוצאה הייתה שהישוב היהודי הושמד, תושבי ירושלים נטבחו, בית המקדש נבזז והיום ברומא יש אטרקציה מאוד יפה בשם הקולוסיאום שנבנה על ידי עבדים יהודים. מ.ש.ל. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון גרוע 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 24 דקות, yd b-4 כתב:

בוא נעשה את זה הפוך. אולי אני מתפשר בכך שחילולי שבת ממומנים גם מכספי (ובוא נתעלם לרגע מהשאלה הכלכלית וחרדים מיסים). אולי אני מתפשר בכך שהמדינה מממנת דברים שנוגדים את הדת. אולי אני מתפשר בכך שבמרחב הציבורי הפריצות (הפך הצניעות ) חוגגת.

איך שלא תהפוך את זה, חילוניות לא מגבילה דת. ההיפך, לעומת זאת...

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...