Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכנים רועשים - יש מה לעשות עם זה?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 30 דקות, yd b-4 כתב:

בוא נעשה את זה הפוך. אולי אני מתפשר בכך שחילולי שבת ממומנים גם מכספי (ובוא נתעלם לרגע מהשאלה הכלכלית וחרדים מיסים). אולי אני מתפשר בכך שהמדינה מממנת דברים שנוגדים את הדת. אולי אני מתפשר בכך שבמרחב הציבורי הפריצות (הפך הצניעות ) חוגגת

חילולי שבת ממומנים גם מכספך בדיוק כמו שהרבנות הראשית ממומנת גם מכספי אנשים שאוכלים טוסט חזיר עם גבינה ביום כיפור.

אתה לא יכול להתפשר על התנהגות של אנשים אחרים במרחב הציבורי, כי אין לך שליטה על אף אחד חוץ מעצמך. אף אחד לא צריך להתאים את עצמו לקוד לבוש מסויים שקבעת שהוא מספיק צנוע כמו שאתה לא צריך להתאים את עצמך לסטנדרטים של אנשים אחרים ברחוב. אף אחד לא מכריח אותך לגלח זקן ופאות וללבוש טייץ עם גופיה ורודה במרחב הציבורי.

• רעיון טוב! 4

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אין נקודה שבה זה שובר אותך ואתה אומר: ״עד כאן״?

משהו?

בטח שיש והגבול הוא חופש הפרט.

אני לא מוכן למשל שיגידו לי מה לאכול ומה לעשות בבית שלי ואם לנסוע או לא לנסוע בשבתות וחגים.

גם היום משתדל לא נסוע בשבת בריכוזים דתיים לא כי מבקשים ממני אלא כי זו לא טרחה כזו גדולה לנסוע עוד 200 מטר. לא צריך לעשות דווקה בשביל להוכיח שאני נאור והצד השני פרימיטיבי ומעדיף במקום זה לכבד אותו גם אם אני לא מסכים איתו, ללמוד ממנו את הדברים היפים בתפיסת עולמו ולקוות שיעשה אותו הדבר לגביי (ואם לא אז ההפסד שלו).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הכל בגלל אנשים שמחפשים להרגיש נפגעים ונעלבים מכל דבר, במקום להבין שאף אחד לא חייב להם כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אני בעד לכבד את האחר אבל אין ספק שבחיים האלה, רצוי וכדאי לפתח עור של פיל פשוט אין ברירה אחרת. 

אם הייתי נעלב או נפגע מכל פיפס או תגובה, ומכל מה שאחרים אומרים או חושבים עליי לא הייתי יוצא מהמיטה. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, SlowRide כתב:

הכל בגלל אנשים שמחפשים להרגיש נפגעים ונעלבים מכל דבר, במקום להבין שאף אחד לא חייב להם כלום.

אלא אם אתה חרדי ואז כל העולם חייב להתאים את עצמו אליך. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Night Driver כתב:

לא צריך לעשות דווקה בשביל להוכיח שאני נאור והצד השני פרימיטיבי ומעדיף במקום זה לכבד אותו גם אם אני לא מסכים איתו, ללמוד ממנו את הדברים היפים בתפיסת עולמו ולקוות שיעשה אותו הדבר לגביי (ואם לא אז ההפסד שלו).

אני חושב שבחיים שלי לא עשיתי דווקא למישהו, בטח לא כי הוא דתי.

להוכיח? אין לי  איך להוכיח או לשכנע חבר'ה חרדים שמגיבים כאן, וחושבים שהם "תפסו" אותי ואני לא באמת "נאור" כי אני לא מושיט להם את הלחי השניה. אין לי גם מה לבוא להם בטענות על זה. מכרו ומוכרים להם את השקר שמכיר כל מי שלמד פעם על ימ"ב, על זה שתרומה למדינה בתפילה שקולה לתרומה למדינה בכסף או הקרבה בצבא, למרות שה-בסיס לכל מדינה מודרנית, בטח דמוקרתית, הוא מערכת ביורקרטית "עיוורת" למעמדות. וזה כ"כ מושרשר, ברמה של קיר שאי אפשר לפרוץ, עד שאני לא מצליח לקבל הסבר קוהרנטי אחד מאף אחד פה למה אם החרדים כמו כולם, תורמים כמו כולם, מרוויחים כמו כולם - הם צריכים שגפני יסחוט להם עכשיו עוד כמה אלפי שקלים שלא יהיו ילדים רעבים. לימדו אותם, כמו שלימדו רבים וטובים אחרים בעולם, שקל לגרום לליברלים להרגיש אשמים אם רק זורקים להם את משפט הקסם "אתה לא מקבל אותי. אתה צבוע". לימדו אותם שאפשר לעשות השוואות מופרכות בין הפשרות שלנו, לבין פשרות מומצאות שלהם. אם זה עובד על סמולנים אירופאים, שמוכנים לקבל כל דבר ממי שלא מעוניין באינטגרציה, באותו התרוץ בדיוק של "אתה חייב לקבל אותי בדיוק כמו שאני" - למה שזה לא יעבוד אצלנו? 

אבל המציאות האובייקטיבית היא שה"פשרה" של הדת בישראל היא בנקודה מאוד ברורה. הם "מתפשרים" בדבר אחד בלבד: הכפיה וההתערבות שלהם בחיים שלי ושלך. ובהתאם בחיים לא שמעתי על חילונים שיוצאים להפגין נגד מסעדות כשרות, אבל המצב ההפוך מוכר, מניח, לכולם. וכן, עדיין יש לזה גבול ועדיין מותר לצאת בלי כיפה מהבית ולאכול במסעדות לא כשרות. אבל תן לזה עוד כמה שנים של 7 ילדים במשפחה וגם זה יעלם. והם לא אמשים בזה. לרובם, מה לעשות, אין את הכלים הבסיסיים להבין את הנזק שהם גורמים לסביבה וגרוע מזה - לעצמם. לנו יש. אבל רובינו מעדיפים להכיל. לא מבין את זה.

• אהבתי 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Night Driver כתב:

בטח שיש והגבול הוא חופש הפרט.

אני לא מוכן למשל שיגידו לי מה לאכול ומה לעשות בבית שלי ואם לנסוע או לא לנסוע בשבתות וחגים.

גם היום משתדל לא נסוע בשבת בריכוזים דתיים לא כי מבקשים ממני אלא כי זו לא טרחה כזו גדולה לנסוע עוד 200 מטר. לא צריך לעשות דווקה בשביל להוכיח שאני נאור והצד השני פרימיטיבי ומעדיף במקום זה לכבד אותו גם אם אני לא מסכים איתו, ללמוד ממנו את הדברים היפים בתפיסת עולמו ולקוות שיעשה אותו הדבר לגביי (ואם לא אז ההפסד שלו).

כן אבל הכי נוח זה הדוגמאות הקיצוניות. גם אני לא נוסע בשבת בשכונות חרדיות. גם אני לא מכניס שביב של מזון לא כשר לבית הוריי הדתיים. גדלתי במשפחה דתית ומעולם לא עשיתי משהו שפגע להם בדת או בחופש העיסוק בה.

אבל,

כשאני רוצה לקחת את סבא שלי לים בשבת (אין לנו רכב) אני לא יכול. יש אוטובוס שבימי חול נוסע לים, מתחת לבית. אני לא יכול. אני לא יכול לא כי מישהו לא רוצה להשתמש באוטובוסים, אלא כי אותו מישהו לא רוצה שגם אני אשתמש. זו הבעיה. הבעיה היא כשאנשים שוללים זכויות מאנשים אחרים, בגלל אמונה.

הרי יש מסעדות שפתוחות בשבת בשכונה, אז למה שגם לא יעבור באותה השכונה אוטובוס?

המסעדה לא הורסת את הצביון היהודי של השכונה/מדינה וכך גם לא אוטובוס. זה טיעון בולשיט.

הייתי שמח אם הדת הייתה יודעת לקבל קדמה ולהתאים את עצמה אליה, תוך כדי שמירה על המסורת, מאשר מכחישה כל קשר לקיומה.

עכשיו בוא תסביר לי איך זה לגיטימי ש"צביון" שולל מאדם בן 90 את חירותו בחודשים האחרונים לחייו. באיזה מצב זה סביר?

זה מה שנקרא, AIN'T MY PROBLEM. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, ניקו פ. כתב:

הייתי שמח אם הדת הייתה יודעת לקבל קדמה ולהתאים את עצמה אליה, תוך כדי שמירה על המסורת, מאשר מכחישה כל קשר לקיומה.

הדת יודעת. הזרמים הקיצוניים בדת לא יודעים. מה שהם כן יודעים זה שאם יתחילו להרוס את החומה הדמיונית שהם בנו לעצמם כנראה יתחיל גל נטישה המוני בעיקר בקרב צעירים שלא רוצים לחיות בעולם שכולו איסורים ועוני. לכן הם אנטי לימודי ליבה, אנטי שירות בצבא, אנטי נגיעה זה הכל נועד בשביל לגדל דור חסר יכולות לשרוד בעולם שנמצא מחוץ לשכונות שלהם. זה 100% מכוון. 

כמובן גם הפוליטיקאים שלנו מנצלים את זה. ביבי רוצה לחלק עוד מענק לקראת חגי תשרי. הקאץ המענק יהיה למשפחות חסרות יכולות שזו מילת קוד לחרדים. הנה בבקשה עוד כמה מיליארדים העברה בנקאית לבני ברק, מודיעין עילית ו-100 שערים. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהדיון סטה מהנושא המקורי

אני לא בנאדם דתי וגר בחו"ל כבר 10 שנים

אבל מתגעגע לשקט שיורד על הארץ ביום שישי ובערבי חג

על השקט של יום השבת

זה מייחד אותנו מכל העמים וחשוב לשמור על זה.

צריך לאפשר תחבורה ציבורית בשבת וצריך לפתוח חנויות שלא במרכזי הערים

אבל גם חשוב לשמור על הצביון היחודי שיש בישראל.

• אהבתי 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 19 דקות, ChemGuy85 כתב:

אלא אם אתה חרדי ואז כל העולם חייב להתאים את עצמו אליך. 

זה לא רק חרדים, כל אחד שחושב שהוא יודע יותר טוב ממך מה טוב לך הוא כזה. פשוט לחרדים יש כח פוליטי חזק שמקדם את הכפייה הזאת על כולנו. לצורך העניין אם היתה מפלגה טבעונית עם אותו כח פוליטי, meatless monday לא היה המלצה אלא חוק, אם לא גרוע יותר.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, לא הייתי כאן יומיים ומה קרה 😅

בכל אופן בנוגע לשכנים שלי, יצא לי "לריב" איתם לפני כמה ימים, יותר נכון אמא שלי, אחרי השכמה לא נעימה במיוחד, קצת צעקות, לא משהו רציני, ולמען האמת מאז יש הרבה יותר שקט.

אני חושב שהם פשוט לא הבינו עד כמה זה מפריע לנו, וזה הובהר להם בדרך קצת לא נעימה (אם כי ניסינו בדרך יותר נעימה), מקווה שזה באמת ישאר כך.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, ניקו פ. כתב:

כן אבל הכי נוח זה הדוגמאות הקיצוניות. גם אני לא נוסע בשבת בשכונות חרדיות. גם אני לא מכניס שביב של מזון לא כשר לבית הוריי הדתיים. גדלתי במשפחה דתית ומעולם לא עשיתי משהו שפגע להם בדת או בחופש העיסוק בה.

אבל,

כשאני רוצה לקחת את סבא שלי לים בשבת (אין לנו רכב) אני לא יכול. יש אוטובוס שבימי חול נוסע לים, מתחת לבית. אני לא יכול. אני לא יכול לא כי מישהו לא רוצה להשתמש באוטובוסים, אלא כי אותו מישהו לא רוצה שגם אני אשתמש. זו הבעיה. הבעיה היא כשאנשים שוללים זכויות מאנשים אחרים, בגלל אמונה.

הרי יש מסעדות שפתוחות בשבת בשכונה, אז למה שגם לא יעבור באותה השכונה אוטובוס?

המסעדה לא הורסת את הצביון היהודי של השכונה/מדינה וכך גם לא אוטובוס. זה טיעון בולשיט.

עכשיו בוא תסביר לי איך זה לגיטימי ש"צביון" שולל מאדם בן 90 את חירותו בחודשים האחרונים לחייו. באיזה מצב זה סביר?

זה מה שנקרא, AIN'T MY PROBLEM. 

לא אמרתי שאין עיוותים אבל הטענות שלי בנושאים האלה הם קודם כל לאלה שמייצגים אותי ואחר כך את אלה שמייצגים את הציבור החרדי.
אני לרגע לא אומר שאין חרדים שרוצים שאחיה כמוהם  אבל אומר שיש גם הרבה שלא ואני לא מוכן לסמן כל חרדי או דתי בתוית.

למען הסר ספק אני אתאיסט גמור שלא שומר שבת, לא שומר כשרות, לא צם בכיפור וגם לא עליתי לתורה.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסמן כל חרדי בשום דבר. אבל יש בסוף את מבחן התוצאה. כמו שאומרים, 99% מוציאים שם רע. זו הכללה גסה ולא יפה כן? זה קטלוג. אז בלי קטלוגים, אשאל שאלה:

לדעתך,

איזה אחוז מהחרדים יצביעו בעד תחבורה ציבורית בשבת?

איזה אחוז מהדתיים יצביעו בעד תחבורה ציבורית בשבת?

כמה מהם בכלל יחשבו שנייה, למי זה יכול להועיל ולמה, לפני שהם יקבלו החלטה איך להצביע?

אז סבבה. לא לתייג, לא להכליל, לא ססמאות. אז מה כן? נתונים. אם הנתונים מראים הכללה, זו לא הכללה שלי או שלך. זו הכללה של המציאות. צריך מאוד להיזהר עם הוגנות, כי לעתים בשם הפוליטיקלי קורקט אנחנו מזניחים נתונים. נתונים זו המהות של כל ההחלטות והדיונים האלו. 

• רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...