Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכנים רועשים - יש מה לעשות עם זה?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סובל שנים מאותה בעיה.
לצערי הרב אין אכיפה של החוק בעניין הזה. משטרה תגיע רק אם יש מוסיקה רועשת. פיקוח עירוני בכלל לא נכנס לבתים.

אני דרשתי מהמשפחה שמעלי שישימו שטיחים בחדרי ילדים. הם טענו שאם אני רוצה שטיחים, אני אשלם עליהם.
גם מכתב מעו'ד עם איום בתביעה לא הועיל

לצערי אין פתרון חוקי לעניין. כי במדינת ישאל יש חוקים אבל אין אכיפה. מה שאולי רק אולי למרר להם ( להורים) את החיים חזרה עם רעש בשעות שלא נוחות להם. גם אם לא יעזור, אולי יפחית קצת את התסכול של פות'ש.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, FARM כתב:

אני דרשתי מהמשפחה שמעלי שישימו שטיחים בחדרי ילדים. הם טענו שאם אני רוצה שטיחים, אני אשלם עליהם.

לא עדיף לשלם יעלה כמה שיעלה ולהרוויח קצת שקט?

לפני 3 שעות, Skity כתב:

אבל לא שומעים ממני הגה, מטבעי אני בן אדם שקט מאוד, אז איך המשוואה הזאת עובדת?

לאו דווקא במובן שלא תקבל מהם רעש, אלא שיהיה לך שקט מהם והם לא יבואו בטענות ומענות.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.8.2020 בשעה 11:53, Skity כתב:

מאז שהם עברו אני פשוט מתחרפן, בתור סטודנט שלומד לעיתים עד השעות הקטנות של הלילה (ולומד דרך הזום מהבית), הם משכימים אותי כל יום ב8 בבוקר, הילדים שלהם נמצאים במרפסת שנמצאת מעל החדר שלי מש8 בבוקר עד 8 בערב, כל היום צרחות,  גרירות רהיטים קבועות 24/7, גם ב-1 וחצי בלילה לפעמים (מה יש לכם להזיז ב1 וחצי בלילה?!), אי אפשר לישון, אי אפשר להתרכז בלימודים, אי אפשר כבר להיות בבית בלי להיות עם כאב ראש קבוע מכל הרעש.

אם הדירה בבעלותך ואתה מוכן לשים כסף על איטום בהחלט אפשר להוריד את הרעש:

1. חלונות תרמו-אקוסטיים מ-uPVC - גם יחסכו לך כסף בחימום קירור וגם יורידו את הרעש משמעותית:

https://pvcwindows.co.il/שקט-יותר/

(אין לי כל קשר אליהם, אבל הם מייבאים חלונות גרמניים ויש עוד כמה ספקים שמביאים מוצרים טובים).

2. תקרה אקוסטית. תחפש מישהו שעושה מחומר שנקרא mass loaded vinyl. גם דברים אחרים יעבדו.

לגבי המרפסת - מאוד פשוט (ולא, זה לא יפה). תסביר לשכנים שבפעם הבאה שתגלה דברים במרפסת שלך אתה תעשה במרפסת ברביקיו צלעות "בקר נמוך" ותשמיע את האריה של מלכת הלילה מתוך "חליל הקסם" של מוצרט בווליום משובח (תזכור, לך יהיו חלונות מבודדים) כל שבת וחג (מ-6 עד 23 כמובן) עד שהבעיות תפסקנה, או כמו שאמר רב יהודה במסכת סנהדרין קה ב "שֶׁמִּתּוֹךְ שֶׁלּא לִשְׁמָה בָּא לִשְׁמָה".

כמובן שאתה יכול גם ישר לגשת לענין ברביקיו ללא בידוד הדירה .... בהצלחה

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שכן שלי שסובל מרעש של ילדים היה עושה לי ברביקיו כזה מתחת לבית בשבת כמאזן אימה. מבטיח לך שהייתי ממרר לו את החיים עד שהוא היה עוזב מרצונו החופשי,תפסיקו לתת עצות של גיבורי מקלדת.

בא לכאן בן אדם מתורבת שרוצה לפתור בעיה ואתם מציעים לו להחריף אותה?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

אם שכן שלי שסובל מרעש של ילדים היה עושה לי ברביקיו כזה מתחת לבית בשבת כמאזן אימה. מבטיח לך שהייתי ממרר לו את החיים עד שהוא היה עוזב מרצונו החופשי,תפסיקו לתת עצות של גיבורי מקלדת.

למה לבוא לחיות בשכונה מעורבת? נגמר המקום בבנייני היוקרה של מודיעין עלית?

ואם זה לא כמאזן אימה, אלא כי אני נהנה לצלות חזיר בשבת בבוקר?

(אני לא שואל באמת. אני יודע את התשובות עוד קצת מנפלאות ה"דו קיום").

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, או שכל הכותבים כאן הם "גיבורי מקלדת" או שאני צריך להודות למזלי הטוב שאיני שכן של אחד מהם...

לי יש בבית שני מתבגרים וחברים חובבי מנגל. לדו שלי יש נכדים שבאים. השכן מאחורי קנה ל"גדוד" ילדיו בני ה4-8 בריכת חצר ענקית, וכל החברים שלהם נורא אוהבים אותה. בצד השני, יש לשכן בן מתבגר שמנגן גיטרה, וגם לו יש חברים קרניבורים.

כל אחד בתור שלו, קצת מרעיש, קצת עושה עשן. בצד האחד משתדלים לא להגזים. מהצד השני משתדלים להבליג ולהתחשב גם כשקצת מציק.

כשממש ממש מפריע אז מעירים. גם לבן שלי העירו כשישב עם החבר'ה באיזה שישי והווליום ב1 בלילה כבר הפריע לרוחצים הקטנים מאחורינו לישון. ביום אחר הווליום של הרמקולים במסיבת הבריכה כבר היה משהו שבחלונות (אלומיניום איכותיים) סגורים אי אפשר היה לשמוע טלוויזיה בבית. ניגשנו, ביקשנו - לא חזר מאז.

אני לא אומר - יש פה ושם שכנים מהגיהנום. אבל אם אתה חסר סובלנות וסבלנות כלפי כל ציוץ, יכול להיות שאתה אחד מהם.

• אהבתי 5
  • מעניין 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

פות"ש כבר סובל לא מעט ומגלה הרבה סבלנות. עצם זה שמציק לו מוסרית לעשות רעש בשבת לאדם דתי אומר שבניגוד אליך שקופץ למסקנות אפשר לכתוב לו דברים ושהוא ישקול אותם כמבוגר (או "נבון" בלשון הרמב"ם). לפחות falou מבין ש"פשט" הוא לא הדרך היחידה לקרוא טקסט.

לגופו של ענין - יתכן שסכסוך מבוקר או איום זאת הדרך היחידה שלו להתקדם ודווקא להקטין את הסכסוך. יש גם דרכים אחרות "לאיים" אפילו בלי לדבר. לא כיף אבל זאת המציאות. יתכן שהיית מוצא דרך להגיב בחזרה אבל בדרך כלל היכולת של משפחה עם ילדים קטנים לעמוד בשבירת שגרת חיים היא קטנה עד אפסית לעומת משפחה בלי ילדים. אכזרי אבל זאת המציאות... 

ומעבר לכך, אם הוא רוצה לבשל חזיר שלם במרפסת שלו בשבת, מה לעשות זאת המרפסת שלו ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות, אבל רעש זה באמת משהו סובייקטיבי. אני לא הייתי עושה "דווקא", אבל כן למשל הזמנתי משטרה בעבר בגלל מטרדי רעש מצד שכן (שאי אפשר היה גם לדבר איתו. ניסינו). וזה לא היה ברמה של ילדים קופצים, אלא מישהו שכל התקשורת שלו היתה בצרחות, את כל שיחות הטלפון ניהל בחצר של הבית והיה יוצא לתקן את הרכב שלו בחצר, ב2 בצהריים בשישי. כמובן שהמשטרה לא עושה בערך שום דבר במצב כזה.

זה כבר ממש לא קשור לשרשור, אבל מה שהיה הכי מפליא בבן אדם הזה, זה שהוא היה סטראוטיפ של אלו שהם בטוחים שהם הפטריוטים הכי גדולים (כולל דגלים מקיר לקיר ביום העצמאות ועוד כמה אטריביוטים דומים). ולא היה לו שמץ של מושג שכל השכנים מתעבים אותו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, G. P. Magnus כתב:

אם הוא רוצה לבשל חזיר שלם במרפסת שלו בשבת

איזה גודל מנגל צריך בשביל לבשל חזיר שלם?

בצ'כיה ובולגריה זה נפוץ, אבל שם הם עושים אותם במנגלי אבן גדולים ממש.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בגודל של החזיר. לפעמים חבית גדולה מספיקה אבל בד"כ במדינות שעושים חזיר שלם מסובבים אותו על ציר מעל אש פתוחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה ראיתי בצ'כיה ובולגריה, כשהאש נמצאת בתוך מבנה אבן בצורת ארובה מעל

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

איזה גודל מנגל צריך בשביל לבשל חזיר שלם?

בצ'כיה ובולגריה זה נפוץ, אבל שם הם עושים אותם במנגלי אבן גדולים ממש.

חזיר מבשלים בסיר. אישית מעדיף לצלות אותו על פחמים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זרמתי עם @G. P. Magnus

אני לא חזק בפעלים שעושים עם חזיר

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...