Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוגית מתווך שדורש דמי תיווך, לדעתי לא מגיע לו, מה אתם אומרים?

stas12
שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, Night Driver כתב:

הראה לך את הדירה והביא אותך לתת הצעה זה יעיל.

ושלל אותה, עובדה שכצמאית סגרתי על אותו המחיר מול המוכרים.

לפני 3 דקות, Gavrik כתב:

אם הפרטים היו ישירים של בעל הדירה ופנית אליו ישירות אז כנראה שבעל הדירה ביטל את ההסכם מול המתווך והלך לחפש קונים באופן עצמאי.

במקרה הנ"ל אין שום קשר למתווך או הגשה של שירות תיווך כלשהו.

ההסכם שלהם עם המתווך נגמר באוקטובר 2019.

לפני 6 דקות, Morningstar כתב:

פות"ש סירב להתקדם עם המתווך והמשיך לחפש בתים אחרים.

לא מדובר בסיטואציה שפות"ש ניסה ליצור קשר עם בעלי הדירה בשביל לעקוף את המתווך.

בנוסף עברה כמעט חצי שנה (!) מרגע שפות"ש ראה את הדירה במקור לרגע יצירת הקשר עם הבעלים של הדירה.

בזמן זה כנראה ראה עשרות דירות אחרות.

מה בדיוק עשה פה המתווך? הראה את הדירה פעם אחת? איך זה עוזר במשהו?

אני בספק אם פות"ש בכלל ידע שהמודעה שהוא יצר איתה קשר היא אותה דירה שהוא ראה אז.

לא רק שראיתי דירות אחרות, מיד לאחר סירוב ההצעה התחלנו משא ומתן אצל עורכי הדין לגבי דירה אחרת (שלזמנה נפלה עקב בעיות משפטיות/תכנוניות).

עריכה אחרונה על ידי stas12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור על פי הנראה לי יש לך את כול ההוכחות והאמצעים להוכיח שהעסקה נעשתה ישירות מול בעל הדירה ללא התערבות המתווך לאחר שתם חוזה ההתחייבות עם המתווך.

תנסה להסביר לו יפה אם הוא יקח אותך לבית משפט הוא יגרר להוצאות משפטיות.

צר לי על המתווך מכיוון שהוא עבד לחינם אבל זאת חלק מהמציאות בעבודה בתור מתווך 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, סולל הדרך כתב:

עבור התיווך....
הוא כן היה הגורם היעיל היות ומלכתחילה הוא הראה לכם את הדירה.
העובדה שלא הבשילה עיסקה באותו מועד אלא במועד מאוחר יותר מספר חודשים אח"כ יש בה כדי להחשיד שניהלתם מו"מ מאחורי גבו ע"מ להימנע מתשלום דמי התיווך.

תעבור קצת על פסיקות בנושא... זה הראש של בתי המשפט.

הוא יכול לטעון את הטענה שחיכיתי מספר חודשים כדי להמנע מתשלום דמי תיווך ונהלתי מו"מ מאחורי גבו.
אבל מה שקרה (ושכחתי לרשום) ולדעתי משחק פה לטובתי, כדי לחזק את טענתי, זה העובדה שכבר מספר שבועות אחרי שסירב להצעתינו חתמנו על הסכם לרכישת דירה עם קבלן, שנפלה עקב סוגיות משפטיות ותכנויות. וגם לאחר מכן בינואר 2020, התחלנו משא ומתן על דירה אחרת (שגם נפלה עקב בעיות משפטיות של הקבלן). ורק אחכ חזרנו לדירה המדוברת, שהיא כבר לא היתה בידי המתווך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, סולל הדרך כתב:

דיסקו,

דעתך הנחרצת לא מגובה בהלך הרוח של בתי המשפט.

כנראה שכל אחד מאיתנו קרא פסקי דין אחרים.

קראתי הרבה ביקורת על מתווכים שפעלו לא בתוםלב שכזה, וחלקם גם נדרש לשלם הוצאות משפט לנתבעים.

כמובן שיש לכאן ולכאן. 

מכיוון שמדובר בסכומים לא מבוטלים, לא בטוח שהייתי מתפשר על 1%. 

לפני 13 דקות, Gavrik כתב:

צר לי על המתווך מכיוון שהוא עבד לחינם אבל זאת חלק מהמציאות בעבודה בתור מתווך 

הוא לא ממש עבד בעסקה הזו. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, discoTD5 כתב:

כנראה שכל אחד מאיתנו קרא פסקי דין אחרים.

קראתי הרבה ביקורת על מתווכים שפעלו לא בתוםלב שכזה, וחלקם גם נדרש לשלם הוצאות משפט לנתבעים.

כמובן שיש לכאן ולכאן. 

מכיוון שמדובר בסכומים לא מבוטלים, לא בטוח שהייתי מתפשר על 1%. 

אני דווקא הצעתי לו 1% (לפנים משורת הדין ובשלילת כל טענותיו) כדי להמנע מכל כאב הראש.. בינתיים הוא משחק גיבור (רוצה עוד 0.75%)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא גם בטח רוצה את זה + מעמ נכון?
נראה ש99% מוציאים שם רע לכל השאר...
ההורים שלי מתעסקים בין היתר בנדל״ן, אמא שלי הלכה לקורס תיווך כדי להרחיב את הידע שלה בנושא (לא מתעסקת בזה) בוא נגיד את זה בעדינות, רוב האנשים שהיו סביבה בקורס לא אנשים שהיית שמח להיעזר בשירותיהם [emoji28]

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, stas12 כתב:

אני דווקא הצעתי לו 1% (לפנים משורת הדין ובשלילת כל טענותיו) כדי להמנע מכל כאב הראש.. בינתיים הוא משחק גיבור (רוצה עוד 0.75%)

משפטית זו כבר טעות...

הוא כבר יכול לטעון שאתה מכיר בכך שמגיע לו משהו.

• רעיון טוב! 8

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, stas12 כתב:

ושלל אותה, עובדה שכצמאית סגרתי על אותו המחיר מול המוכרים.

אותי אתה לא צריך לשכנע אלא את השופט שזה יגיע לפתחו.

עברו חודשיים ויחד עם שכר הטריחה המוכר הסכים להתגמש עוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקשר אליו ותקליט את השיחה, 

תגיד שכשהצעת לו 1% זה היה לפנים משורת הדין, וכדי לסגור את העניין.

נכון לעכשיו התייעצת, והגעת למסקנה כי משפטית לא מגיע לו דבר, ולכן ביי ושלום. (בלי 'תודה').

תן לו להתפתל. לשלם אתה תמיד יכול. גם אם יתבע אותך, סיכוי גבוה שישלחו אתכם לגישור. 

מבחינתו את ה 0 יש לו ממך כבר עכשיו. כל מה שהוא חולב ממך זה בונוס. על זה, ועל הפחדה שלך הוא משחק. 

• רעיון טוב! 6

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא חושב שהייתי משלם לו דבר בהמשך להצגת הדברים, ואם יש לך גם הוכחות לכך שהוא סירב להעביר את הצעתך לבעלים גם לא הייתי מוכן לשום פשרה במידה ויתבע.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההורים שלי היו בדיוק באותו מצב... הסיפור לא יעזור לך כי זה לא הגיע למשפט, אבל בכל זאת...
הוריי חיפשו דירה, מתווך הראה להם כמה, אך לא נסגרה שום עסקה. לאחר כמה חודשים ראו מודעה על עמוד (ממש מודעה מנייר עם הספחים עם מס' טלפון לתלישה). התקשרו ותיאמו לבוא לראות, כמובן ללא מושג שזו דירה שהם ראו בעבר. באו, הבינו שכבר ראו את הדירה הזו. המוכר אמר שנגמרה הבלעדיות של המתווך ועכשיו הוא מפרסם לבד. הגיעו להסכמה על המחיר וסגרו עסקה.
גם המוכר וגם הוריי שלחו את המתווך לעזאזל. הוא לא הביא לידי העסקה כי הוריי הגיעו במקרה לחלוטין לדירה זו, והעסקה הייתה יוצאת לפועל גם אם לא היו רואים את הדירה כמה חודשים מוקדם יותר דרכו.
למיטב ידיעתי המתווך איים לתבוע אך לא עשה זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, teyal כתב:

זה שהוא לא העביר את הצעתכם למוכרים בטענה שהיא נמוכה מדי

זה לגיטימי לחלוטין. המוכרים מגדירים רף מינימום ותפקידו לסנן את כל ההצעות הלא רלוונטיות.

מתווך בבלעדיות מחויב להעביר כל הצעה, מגוחכת ככל שתהיה. בדירה שמכרתי לאחרונה הגדרתי למתווך מחיר מינימום שמתחתיו הוא לא מקבל דמי תיווך, והוא בכל זאת דאג להעביר גם את ההצעות שמתחת לרף. המכירה היא לשיקול המוכר בלבד.

במקרה של פות״ש, המתווך לא היה הגורם היעיל, הוא כמעט והיה הגורם המכשיל.

אם פות״ש היה קונה דירה אחרת והמוכר היה מגלה בדיעבד שהצעה טובה לא הועברה אליו, המתווך היה בצרות.

אישית לא הייתי מפחד ללכת למשפט ולטעון שהמתווך פעל בצורה לא אתית כשהחליט על דעת עצמו לא להעביר הצעה. במקרה הגרוע, תשלם את מה שהמתווך מבקש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את החוק ולכן קח את דעתי בערבון מוגבל.

לפי הצד שלך בסיפור, נשמע שלא מגיע למתווך דבר וכל מה שהוא נשען עליו זה טופס ההסכה שחתמת לו.

מניסיון פרטי מול מתווכים בעבר, רובם אנשי מקצוע ירודים מאוד שכל מטרתם להחתים אותך על הטופס למטרת רווח אופציונאלי בעתיד בלי שום רצון אמיתי להשקיע באמת ולעבוד מול הצרכים שלך כמוכר או קונה, מחכים לעיסקאות שיפלו על הדרך.

רובם אנשים עם פה ולשון ארוכים אבל עם מוח קטן ולכן אני לו הייתי במקומך, אומר לו בצורה מנומסת את התשובה שדיסקו רשם, ושהוא מוזמן לתבוע אותך אם הוא עדיין חושב שמגיע לו כסף.

אני מניח שהוא עובד בשיטת מצליח ולא באמת יטרח להפעיל אמצעים משפטיים.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...