Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח תנועה- ילד בן 3 לא ישב על הבוסטר

שימו לב! השרשור הזה בן 1398 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 19 שעות, iss כתב:

אני אנגלי.

שם שוטרים משוחחים באדיבות עם אזרחים, גם כשמגיע להם דו"ח. מעולם לא ראיתי בשוטר משהו מאיים.

השוטרים באנגליה מגוחכים. כולם זקנים חיוורים שנראים כמו פקידי בנק או עם עם הכובע פלדה המצחיק, ומדברים כמו רובוטים. זה לא שיטור בעיניי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Adani כתב:

מתנצל מראש על הסטייה מהנושא, אבל יש כאן משהו שקצת לא מובן לי.

איפה למען השם אתם נוסעים ששוטרים כ״כ אדיבים אליכם? 

עצרו אותי שוטרי תנועה לא פעם ולא פעמיים ובאף אחת מהפעמים האלה לא הרגשתי שמץ של אדיבות או נחמדות כלפיי. תמיד זה היה בצורה מאיימת, מתנשאת, מטיפה, לעיתים גם קולנית ובחלק מהמקרים גם בניגוד לנהלים.

ולא מדובר רק על הפעמים שנתנו לי דוחות, מדובר גם על בדיקות וכדומה. אפילו כששוטר ״ויתר״ לי (כי בתמימותי נסעתי עם אורות ערפל מקדימה, קורה) זה נעשה בצורה מאוד מאיימת ולא נעימה.

לפרוטוקול, מעולם לא התווכחתי ותמיד שיתפתי פעולה באופן מלא עם השוטרים.

אם אתה כ"כ מורגל להיעצר ע"י שוטרי תנועה, יכול להיות שאתה נוהג בצורה כזו שהם ניגשים אליך בתקיפות.

אני נוהג 30 שנה ואצבעות יד אחת יספיקו כדי לספור את מס' המפגשים שלי עם שוטרי תנועה (שהיו אדיבים, גם כשקיבלתי דו"ח).

• מעניין 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כזה ״מורגל״ לדוחות תנועה, סך הכל קיבלתי 2 כשהייתי נהג חדש. איך אומרים, פעם הייתי צעיר וטיפש, היום אני זקן וטיפש.

אני נוסע הרבה ונתקל הרבה פעמים במחסומים, ינשופים, בדיקות וכו׳.

אני לא מבין במה אני שונה מאחרים שזה מגיע לי, גם אני מדבר בצורה רגועה ומכבדת תמיד כלפי שוטרים ולא עושה בעיות.

לא נעים לי להודות אבל אולי זה באמת קשור לנראות שלי, כפי שטוען @eladts, וזו את האמת גזענות לשמה גם אם אני לא שחור ולא נוהג בהונדה פיגועים.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ותבינו אותי שאני בן אדם שומר חוק בצורה כמעט קיצונית ונחשב מחמיר בקרב מכריי."

לא, אתה לא.

הוכחת בדברייך כי אתה מחשיב עצמך מעל החוק, הרי נסעת רק 30 קמ"ש בלילה ואשתך החזיקה חזק את ילדך הישן.

זלזלת בחיי אדם, בשר מבשרך, באופן מוחלט.
ברוך הבא לארץ ישראל, אני מרגיש כי אין הבדל מנטלי בינך לבינינו.
"יהיה בסדר, סמוך עלי"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה לעדני:

יותר מ 20 שנים התנדבתי ביח' התנועה של המשטרה ופגשתי אלפי נהגים. חלקם מפגשי בדיקות וחלקם מפגשי דוחות. 

הדינמיקה הייתה:

כל מפגש מתחיל ב "ערב טוב אדוני./ גברתי, אני מבקש שתציג לי רשיונות נהיגה ורכב בבקשה", גם אם הנהג/ת  בני 17.

רוב הנהגים מכל המוצאים והגילים מאוד נחמדים, עד הקטע שהם מבינים שהולך ונערך להם דוח תנועה. ההתהפכות קצרה מאוד וגולשת די מהר לברוטליות

מיעוטם, שו ללא הבדל מוצא, מין או גיל מתחילים את המפגש מהנקודה של:  מי אתה בכלל ולמה אני צריך להקשיב לך ו/או לבצע מה שאתה מבקש? ומשם זה רק מתדרדר

אז למטבע יש שתי פנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוטרים או נהגים, זו התרבות שלנו, אין נחמדות מזוייפת, יש במקרה הטוב אדיבות יבשה.
לרוב, אם תפנה אתה בצורה מסויימת תקבל יחס דומה, אבל לא תמיד כי זה לא חלק מקוד ההתנהגות של ישראלים. (לא לתת לאנשים לצאת מהמעלית, לא להחזיק את הדלת, לומר שלום ותודה למאבטח בקניון.....)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי, אני שמח לשמוע שאתה נהגת כך. אישית מעולם לא פתחו איתי את המפגש ב״ערב טוב״, תמיד ב ״רישיונות (במקרה הטוב עם בבקשה)״, ״תנשוף״, ״סע״, ״אתה יודע למה עצרתי אותך?״ וכו׳. לא נעים.
עם מתנדבים באופן ספציפי היה לאבא שלי מקרה מאוד לא נעים, לא אפרט כרגע אבל בקצרה, הם פשוט עקצו אותו וצחקו עליו בזמן שהשוטר רשם לו דוח לא מוצדק, בגללם. הוא כמובן לא הגיב והיה מאוד מכבד ונחמד. פשוט רשעות לב.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.6.2020 בשעה 10:55, iss כתב:

הוציא פנס והאיר על הילד ושאל את אשתי בן כמה הוא ולמה הוא לא בבוסטר - אישתי הראתה לו את הכסא במושב האחורי (רכב 7 מקומות) והסבירה שהילד ישן והיא לא רצתה להעיר אותו. השוטר ציין שהילד ער (ברור, אחרי הפנס...) הורה לי לעצור בצד ולהביא רשיונות, כשיצאתי הסתכל על הרשיונות והורה לי לחזור מיד לרכב- לא נתן לי לדבר ולמעשה לא תקשר איתי בכלל.

ישבנו באוטו: אני ואשתי (חגורים) הילד ועוד תינוקת חגורה כנדרש בסלקל.

תשמע, אתה צריך להגיד תודה לשוטר.

נכון שעלה לך 1000 שקל שכר לימוד אבל בזכותו יש לך ילד שהעורר מפנס ולא ילד במיון עם אישונים מורחבים שלא מגיבים לפנס אחרי שעף על השמשה הקדמית.

כל נושא מושבי הבטיחות והחגורות נכתב בדם ולא מזלזלים בזה.

לגבי היחס של השוטר, השוטר הוא לא חבר של האזרח ולא מחנך של האזרח. הוא אדם שתפקידו להגן עלינו מעצמנו וזהו. הם עובדים קשה ולפעמים הם גם לא אדיבים אבל כל זמן שהם צודקים אנחנו צריכים לסתום את הפה ולהגיד תודה.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Night Driver כתב:

לסתום את הפה ולהגיד תודה.

אף פעם לא הבנתי איך עושים את זה בו זמנית

• מצחיק 4

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 5 שעות, Adani כתב:

לא נעים לי להודות אבל אולי זה באמת קשור לנראות שלי, כפי שטוען @eladts, וזו את האמת גזענות לשמה

גם אני לא בהיר במיוחד ונוהג שנים ברכבים שהם אולי לא סיוויק שחורה אבל ספורטיביים ובולטים יחסית, נעצרתי (בדיקת רישיון/ינשוף/דוחות) נניח 20 פעם ב-24 שנות רישיון?

מעולם לא דיברו אליי בזלזול, תמיד הסבירו, תמיד היו ענייניים, גם כשהייתי צעיר יותר והייתי בטוח שהם טועים ועושים לי עוול אישי והטונים טיפה עלו.

אולי זה מעצבן לשמוע אבל תנסה בכ"ז להסתכל על עצמך מבחוץ בעת אינטראקציה עם שוטר, אולי כן אפשר לשייף משהו בגישה. סטטיסטית לא הגיוני שנפלת על שוטרים כאלה כל פעם.

• רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים, להיצמד לחוקי הפורום בבקשה, אין צורך בהטפות מוסר, ועוד ע"י כמה וכמה אנשים.

תילחמו בצורך הפנימי להטיף, גם אני נלחם בו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Night Driver כתב:

נכון שעלה לך 1000 שקל שכר לימוד אבל בזכותו יש לך ילד שהעורר מפנס ולא ילד במיון עם אישונים מורחבים שלא מגיבים לפנס אחרי שעף על השמשה הקדמית.

המשפט הזה הוא פרופר הטפת מוסר

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קורא לזה הטפת מוסר ואני קורא לזה שכר לימוד כי מהתגובה שלו אני הסקתי שהוא לא מבין מה המשמעות של ילד לא חגור.

הטפת מוסר תבוא למישהו שיגיד אני יודע אבל על הז שלי ואז התגובה היתה גם הרבה יותר בוטה (בסגנון של מי שנוהג ככה צריך לעוף מהכביש מיד ואתה מסכן את כולנו).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1398 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...