Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי ביטול טיסה שהוזמנה לקיץ הקרוב

gabif
שימו לב! השרשור הזה בן 1432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

לי היתה טיסה לארהב עם הירדנים וגם עשיתי ביטוח ביטול מכל סיבה.

בסוף, חודש לפני הירדנים שלחו לי מייל על ביטול הטיסה ואוטומטית הביטוח של כבר לא

היה בתוקף.

אצלי 20 אחוז שהיו הולכים לאיבוד זה כמעט 2000 ש"ח.

בסוף חברת אליס פנתה אליהם ואישרו לי החזר מלא.

יקח זמן עד שאני אראה את הכסף..אבל מקווה שאראה.

תמיד תיקח את הכסף ולא פיצוי בצורת כרטיס פתוח.

לך תדע מה יהיה עם החברה עוד חצי שנה..שנה מי בכלל ישרוד בגלל הקורונה ועכשיו אתה גם חייב לטוס איתם..

כסף בכיס הכי בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה: אם אתה מבטל מיוזמתך אז הביטוח יחזיר לך 80% רק אם חברת התעופה לא החזירה כסף. אחרת הביטוח יתחיל לקזז. בפועל זה 70% . כי 10% שילמת במעמד קניית הביטוח ועוד 20% בזמן הפעלת הביטוח.

הכי כלכלי זה שחברת ארקיע תודיע על ביטול הטיסה כי אז , לפי חוק טיבי ,אתה זכאי לפיצוי כספי מלא לכרטיס אשראי.

כמובן שהן ינסו להצניע את האופציה הזו.

לגבי אלעל , המדינה קנתה את החוב שלה תמורת שליטה בחברה ותוכנית התייעלות . למעשה הצילה את החברה מפשיטת רגל.

לגבי ארקיע וישראייר : זה עדיין בדיונים.

אצלהן החוב קטן. רק 100 מיליון שקל. יש מצב שרק יתנו ערבות מדינה להחזר החוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי הודעת ביטול למייל 

הנציגה טוענת שעדיין לא ידוע אם יהיה זיכוי אוטומטי בהמשך (כאשר הם יחזרו לעבוד) או שייצרו איתי קשר לגבי אפשרות זיכוי /מועד חליפי 

כמובן שאעדיף את הכסף 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, דני 9999 כתב:

תמיד תיקח את הכסף ולא פיצוי בצורת כרטיס פתוח.

לך תדע מה יהיה עם החברה עוד חצי שנה..שנה מי בכלל ישרוד בגלל הקורונה ועכשיו אתה גם חייב לטוס איתם..

כסף בכיס הכי בטוח.

זה תמיד עדיף אבל אי אפשר לדעת האם יהיה אפשרי.

בכל אירופה מתחילים לדבר על פתיחה לתיירות - אפילו במדינות כמו איטליה וספרד.

אפשר להמתין לדקה ה-90 ולקוות שיבטלו את הטיסה או להקדים ולחות אותה לחורף / קיץ הבא.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא יודע מה יהיה מחר.

בטח שלא עוד שנה.

הם מחוייבים להחזיר לך את הכסף וככה צריך להיות.

לך תדע..אולי תמצא טיסה יותר זולה ובשעות יותר טובות..אלי בכלל תשנה יעד.

חברה שלא יכולה להחזיר לך את הכסף למרות החוק אלא מתעקשת לתת לך כרטיס פתוח

נראה שלא צפוי לה עתיד מזהיר..אם בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת שאלה אם המדינה תציל את ארקיע. את אלעל לא היתה ברירה. ע"פ הסכמים בקואליציה : החברה היחידה בעולם שלא טסה בשבת ומכאן יש לה חשיבות גדולה. (נניח בצד את הטריק של סאן דור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זו הייתה הסיבה להציל אותה, היה יותר זול לקחת את ישראייר או ארקיע (עם חובות קטנים בהרבה) בתנאי שאינה תעבוד בשבת יותר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשיבות של אלעל אינה קואליציונית. לארקיע וישראייר אין הידע והציוד לביצוע החילוצים וההובלות שאלעל מבצעת כיום, וכמובן בימים כתיקונם. 

לגבי החזרים כספיים, יש כרגע הוראת שעה או משהו דומה שמקפיא את הההזרים הכספיים לפי החוק הזה. אני מסופק אם מישהו יראה כסף מהחברות הישראליות. אני הרמתי ידיים מזמן, למזלי במקרה שלי זה רק 1000 ש"ח, ואילו המלונות הוזמנו עם אופציית ביטול (אני מקפיד עליה, למרות העלות), כך ששתי הקלקות בבוקינג סגרו את הפינה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, sperial כתב:

החשיבות של אלעל אינה קואליציונית. לארקיע וישראייר אין הידע והציוד לביצוע החילוצים וההובלות שאלעל מבצעת כיום, וכמובן בימים כתיקונם. 

לגבי החזרים כספיים, יש כרגע הוראת שעה או משהו דומה שמקפיא את הההזרים הכספיים לפי החוק הזה. אני מסופק אם מישהו יראה כסף מהחברות הישראליות. אני הרמתי ידיים מזמן, למזלי במקרה שלי זה רק 1000 ש"ח, ואילו המלונות הוזמנו עם אופציית ביטול (אני מקפיד עליה, למרות העלות), כך ששתי הקלקות בבוקינג סגרו את הפינה.

מקווה שלא אתחרט על כך שלא הפעלתי את הביטוח ואני סומך שיחזירו לי את הכסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין מלונות לטיסות הוא שאופציית הביטול במלון, אם קיימת, מייקרת את המחיר ב-10-20%. בטיסות זה מכפיל את המחיר ויותר מזה.

לגבי הבחירה בין החזר כספי לעומת קרדיט בחברה, אפילו אם הוא בסכום יותר גבוה, כמובן שאם אין לך שימוש מיידי עדיף החזר מזומן. הבעייה היא שבימים אלה נראה שחברות התעופה נמנעות מהחזרים כספיים, וזה בכל העולם, עם מעט מאד יוצאים מהכלל (דומני שהיה כאן מישהו שקיבל החזר מ-KLM).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוקר עשו הערכה בקשר לחזרה לטיסות.

נכון לעכשיו ההערכה היא אמצע יולי https://www.mako.co.il/news-israel/2020_q2/Article-2fa4efb8b2b4271026.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

מי שיחזור ממדינות ״ירוקות״ לא יצטרך בידוד בחזרה.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Asaf-R כתב:

הבוקר עשו הערכה בקשר לחזרה לטיסות.

נכון לעכשיו ההערכה היא אמצע יולי https://www.mako.co.il/news-israel/2020_q2/Article-2fa4efb8b2b4271026.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

מי שיחזור ממדינות ״ירוקות״ לא יצטרך בידוד בחזרה.

מדינות ירוקות, הכוונה להולנד? 😉

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...