Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תלית כביסה בשמש VS כיבוס במכונה

anonport
שימו לב! השרשור הזה בן 1434 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה.

ומה עם מייבש כביסה? לפי מה שאתה מתאר אני צלחת פטרי מהלכת 🤣

על אותו משקל - אל תשטוף ידיים, פשוט צא לסיבוב קצר במרפסת.

וברצינות - מה.

עריכה אחרונה על ידי omricn
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול וירוסים (מי יותר ומי פחות) רגישים לקרינת שמש

אבל מה הקשר בין הכביסה לבין התלייה?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מכבסים כביסה מלוכלכת...

אם תיקח בגד שהזעת בו נניח, ופשוט תתלה אותו בחוץ... יהיה לך גועל נפש של בגד.

אם תיקח את אותו הבגד ותכבס אותו, יהיה לך בגד נקי ונעים ולא מסריח.

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שעל מנת לענות אנחנו צריכים להתייחס לשאלה באופן היפותטי\מדעי.

ראשית יש לענות על השאלה "האם קרינת השמש מחסלת חיידקים"?

התשובה היא כן ולא -כ99% מהחיידקים אכן ימותו מחשיפה ישירה לקרני UV של השמש, מעולה לא? לא. כדי לחסל את החיידקים נדרש אורך גל אולטרה סגול מאוד מדוייק של 254 ננומטרים, אשר אכן מיוצר ע"י השמש 😃 אבל רובו נספג באטמוספירה של כדור הארץ 🙁.

איך האור האולטרה סגול הורג חיידקים? הוא גורם להם למעין "מחלת קרינה", משנה להם את ה DNA ומחסל אותם בצורה מאוד אפקטיבית.

לצערך, על מנת לחסל חיידקים בעזרת אור אולטרה סגול החיידקים חייבים להימצא בחשיפה ישירה אל האור, כך שאפילו אם האטמוספירה לא היתה החסם העיקרי - רוב החיידקים בכל מקרה לא יהיו חשופים אליו ו"יתחבאו" בקפלים\חריצים וכו'.

ועכשיו למה שלא ציפית לו - החיידקים שלך (E.coli\hepatitis\salmonalle\rotavirus ועוד שמות מלחיצים) לא מתים גם במכונת הכביסה. למעשה בחלק מהמקרים מכונת הכביסה היא מצע די נוח להעברת חיידקים ואפילו וירוסים בין בגדים\מצעים וכו', ורוב החיידקים אף ישרדו את הטמפרטורה הגבוהה ביותר של מכונת הכביסה שלך.

למרבה ההפתעה, המקום הטוב ביותר לקטול חיידקים הוא.. במייבש הכביסה.

בכל מקרה, מייעץ לך לבצע חיטוי למכונת הכביסה פעם בחודש-חודשיים ע"י הפעלת מכונה ריקה עם חומץ למשך כחצי שעה לפחות.

לסיכום, לשאלתך - לא, ברוב המקרים החיידקים שעל הבגדים שלך ימשיכו לחיות חיים טובים. 

עריכה אחרונה על ידי omricn
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב - חיידקים זה לא דבר רע.

הטבע מאוזן, אם משהו מתקיים יש סיבה שהוא מתקיים ויש שתלויים בו כדי לחיות.

זה נכון לחיידקים, זה נכון לדבורים, זה נכון ליתושים וזה נכון למכת הארבה המטורפת באפריקה שמשומה לא הגיע לחדשות שלנו עדיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, garicho כתב:

הזכרת לי רוסים ואירופאים שהיו תולים חולצה על הכסא  אחרי יום שלם בקיץ ״להתאווררות״... למחרת היו לובשים את אותה החולצה.

אני מוחה על הנימה הזאת. תכף גם תגיד לי שתיון זורקים אחרי כוס תה אחת ולא שלוש. 😀

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Derish כתב:

אני מוחה על הנימה הזאת. תכף גם תגיד לי שתיון זורקים אחרי כוס תה אחת ולא שלוש.

אחי, יש להורים שלי בבית מתקן מקרמיקה לשימור תיונים לשימוש חוזר.

Top that!

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, omricn כתב:

למעשה בחלק מהמקרים מכונת הכביסה היא מצע די נוח להעברת חיידקים ואפילו וירוסים בין בגדים\מצעים וכו', ורוב החיידקים אף ישרדו את הטמפרטורה הגבוהה ביותר של מכונת הכביסה שלך.

לא מסתדר לי מה שכתבת. ראשית יש תכניות של כיבוס ב 90 מעלות שזה ממש אבל ממש רותח. שנית כשיש חשד לחיידקים בסדינים שישנת עליהם אז ההמלצה לכבס בהרתחה ולתלות בשמש לפחות שעתיים כדי לחסלם.

מצד שני אני יודע שאומרים שרצוי לשטוף ירקות ופירות בחומץ כי זה הורג חיידקים.

אז האם כדאי במקום ג'ל כביסה לשטוף עם חומץ?

ואם כבר - אז מה בעצם היתרון של המכונה? אפשר להשרות בחומץ, לסחוט ולתלות בשמש. לא נראה לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...