Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מפרט מחשב לsolidworks

shachar187
שימו לב! השרשור הזה בן 1446 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אז קצת שיחקתי לי בבנית מפרט והגעתי למשהו שנראה סבבה, אבל יש כמה בעיות

1. אני כבר בחורג בתקציב, חשבתי ש3500 יהיה מספיק.

2.המליצו לי עוד לבצע שדרוג ללוח אם יותר רציני, Z390 אבל לא ברור לי למה..

לרדת במעבד הבנתי שפחות מומלץ כי סוליד מחבבת תדר גבוה.

יש איפה לקצץ או שפשוט אעלה את התקציב?

אופציה אחרת לגמרי זה לרדת בכרטיס מסך ל620 שכן אני לא הולך לעשות רינדורים ובקושי אעשה אנליזות, אלא רק צריך מחשב שיתמודד בצורה טובה עם אסמבלי של עשרות חלקים.

lrg16014.jpg

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i5 9600KF 3.7Ghz 9MB Cache s1151v2 - Tray 1
      מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer 7 X 1
      לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Asus PRIME H310M-K LGA1151v2, Intel H310, DDR4, PCI-E, VGA, DVI 1
      זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill Aegis 2x8GB 2666Mhz DDR4 CL19 Kit 1
      כרטיסי מסך: כרטיס מסך PNY Quadro P1000 4GB GDDR5 4xMini DisplayPort PCI-E 1
      כונני SSD: כונן קשיח Samsung 860 EVO M.2 MZ-N6E250 250GB SSD 1
      ספקי כוח: ספק כח אקטיבי SeaSonic 500W Bronze Series Active PFC 12cm Fan 80+ S12III-500 1
      מארזים: מארז ללא ספק Corsair Carbide 200R 1
  הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 3715 שקל
עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר
שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

עריכה אחרונה על ידי shachar187
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה שלי:

https://ksp.co.il/?uin=16015&copy_comp=307.66972.1,309.51711.1,310.33785.1,311.53571.1,1311.63007.1,317.34880.1,318.63082.1,&ami=191

לגבי מעבדי K: אלו מעבדים בעלי מכפלה פתוחה לOC, ובשביל לנצל את זה צריך לוח מסידרה Z.

לגבי כרטיס מסך, תציץ בתוצאות BENCH של סוליד בין ה620 ל1000 אם זה שווה את ההבדל במחיר.

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/SOLIDWORKS-2019-Quadro-GPU-Performance-1342/

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין כלום ושום דבר ב-SolidWorks אבל 16GB של RAM זה מעט מאוד, בטח למחשב עבודה.

וגם "אסמבלי של עשרות חלקים" מדגדג לי לכיוון ה-RAM.

בכל מקרה לדעתי אפשר לרדת בספק כוח (שיהיה מחברה טובה ומתאים בחיבורים, הקוואדרו הזה לא אמור לצרוך יותר מדי ולא צריך חיבורים מיוחדים נראה שאת כל החשמל שלו מקבל דרך החיבור PCI-E של הלוח אם)

אפשר לרדת גם במארז למשהו יותר פשוט, אפילו לא חייב חברה מוכרת

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@hwgeek

נראה שהP620 יהיה יותר ממספק וגם בדקתי את הכיוון ללכת לAMD ונראה שבאמת יש לו יתרון על פני האינטל.

לגבי הSSD, אני לא צריך 500 ג'גה. לצורך העניין, יש לי כרגע 128 ואולי רק 40 ג'יגה ממנו בשימוש. כמעט ואין לי תוכנות על המחשב, רוב השימוש זה בסיסי לגמרי.

אבל מבחינת התקציב זה מאפשר, אולי כדאי לקחת משהו יותר מהיר? אם בכלל אשים לב להפרשי מהירויות.

מארז, החלטתי להישאר עם הקורסייר כי פשוט לא בא לי על הלדים האלה + ארכיב לו מאווררים של LIAN LI מהמארז הנוכחי שלי.

בקיצור, עשיתי טיפה שינויים מהמפרט שלך.

https://ksp.co.il/t/3Ly2wV

ירידה ל256 ג'יגה, החלפתי ללוח אם טיפה יותר זול (חוץ מכמה חיבורי USB נוספים שיש לאורוס, אני מפספס משהו?), ראם הגדלתי ל32.

שאלה נוספת, האם הX שווה את התוספת ולא כדאי לקנות בהפרש קירור יותר איכותי ובדגש על יותר שקט? אני חייב מערכת שקטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למארז, פשוט בחרתי בו כי מגיע עם 3 מאוררים במחיר זול, לדים אפשר לכבות(מארזים של החברה הזו דווקא טובים מאוד למחיר שלהם- להבדיל מהזבל של ANTEC).

לגבי 3600X, לא קריטי, יש הבדל של כ200MHZ בבוסט, גם ה3600 יכול להגיע לזה כניראה עם משחק קטן בהגדרות בביוס על לוח מסידרה B ומעלה.

לגבי המיפרט המעודכן שהכנת- הלינק מוביל למיפרט שלי, תעדכן עם לינק מתוקן וניבחן את השינוים.

לגבי קירור שקט בכלום כסף:

https://hwzone.co.il/main-computers/הקירור-למעבדים-שהצליח-להפתיע-אותנו-בג/.

לגבי זיכרונות, מומלץ שתיקנה רק דגמים שמופיעים ברשימת הQVL של הלוח הספציפי שאתה קונה בשביל להבטיח יציבות המערכת.

במקרה של הלוח ששמתי מקודם- הכי זול שמצאתי זה הדגם הזה:

https://ksp.co.il/mob/item/33669

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://ksp.co.il/t/2cF2Ik
הזיכרון מתוך הרשימה של הQVL של הלוח, בנוסף הלוח הזה שווה את ההפרש הקטן, מוסיף גם חיבורי USB 3.1GEN2(מהירות כפולה מGEN1).

מעבד תחליט מה שאתה מעדיף, אני כבר פחות מתלהב מOC במחשב לעבודה כל עוד ההפרש הוא כזה קטן, קירור אתה יכול ליבדוק אם מה שמגיע עם המעבד מספיק ובמידה ולא- תזמין את הקירור שבכתבה, יהיה הרבה יותר טוב וזול  מהקירור שבחרת, מארז אתה יכול כבר לקחת את המארז הזול הזה, יהיה מספיק טוב למיפרט בעל צריכה חשמל ופליטת חום נמוכה, מקסימום תרכיב את המאוררים כמו שאמרת מהמארז הקודם.

תיתחדש.

*הערה חשובה!

במידה ואתה קונה בחלקים ומרכיב לבד- חובה שתיבדוק אם הלוח כבר מגיע עם גירסת ביוס התומכת בדור RYZEN 3000, במידה ולא- תבקש מהחנות שיצרבו לפני האיסוף אחרת הלוח לא יעשה פוסט ולא תוכל לעדכן ביוס בלי מעבד מהדורות הקודמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, shachar187 כתב:

תודה על העזרה.

אפשר הסבר למה צריך זיכרון מהרשימה? זיכרון שלא מופיע שם לא יעבוד או יעבוד בצורה לא יציבה?

לא כל זיכרון יעבוד יציב על פלטפורמה של AMD מכיוון שיש גם זיכרונות שעוד מהתקופה שבכלל לא היה את הרייזן, זיכרונות מהרשימה הם ספציפית ניבדקו על ידי היצרן ליציבות ותמיכה מלאה, זה חוסך כאבי ראש בבאגים שונים ומשונים שאין לך מושג מאין מגיעים ולא תמיד ניתן לשחזר אותם בשביל מימוש אחריות וכו'.

זיכרון מהרשימה יתן לך ראש שקט שאכן הזיכרון יעבדו בפרוםיל הXMP המהיר עם תיזמונים נכונים ויציבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה כאן פעם דיון בנושא תוכנות CAD ולא הגענו להסכמות, אתן את השנקל שלי:

נכון להיום, מעבדי אינטל שולטים עדיין בכל הקשור לתוכנות CAD, מעבדי הרייזן עוד לא נכנסו לרשימת ההמלצות של מפתחי התוכנות ולא בטוח שמהסיבות הנכונות. במידה וכן תלך על אינטל - אז i5 מדור 9 או 10. 

כן צודקים הממליצים מעלי שמעבדי AMD החדשים נותנים תמורה טובה יותר למחיר.

16 ראם חובה.

בקשר לכרטיס ה-QUADRO - לרוב השימושים ה-620 מספיק, ל-1000 אין יתרון מהותי עליו. צריך לעלות ל-2000 בכדי לשפר משמעותית את הביצועים אבל אז מדובר בחריגת תקציב עצבנית כנראה...

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ביקורות של PUGET על סוליד, 5GHZ של אינטל בST הוא אכן סבבה, אבל הפער מזערי, אבל כל מה שקשור לשימוש כל הליבות אינטל נישארים מאחור.

הIPC של AMD עדיף כבר על פני אינטל, הST הוא לרוב גבוהה/דומה לאינטל שרץ על 4.9~5 גיגההרץ.

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/SOLIDWORKS-2020-SP1-CPU-Performance-1681/

אם יש תקציב ל9900K אז הוא באמת אחלה מעבד בהרבה דברים, אבל ה9600K הוא פשוט כבר לא שווה השקעה, בלי HT זה כבר ממש דילברייקר, זו הסיבה שאינטל נאלצה להחזיר את הHT לכל הסידרה בדור "החדש".

אם אפשר לחכות כחודש אז אפשר ליראות מה לדור העשירי של אינטל יהיה להציעה בנושא- בעיקר בתחום הכספי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו אחרון, יש המלצה לחנויות מחשבים קטנות ועם שירות טוב? 

מעדיף לתת פרנסה למקומות כאלה ולא לרשת גדולה במצב הנוכחי.

בינתיים נסיתי להרכיב מפרטים דומים בחנויות: RMS,IQPC,TMS ובכולם המחיר גבוה בכמה מאות שקלים.

בפלונטר יש ממשק נוראי ולא נוח בכלל, אבל גם שם המחיר לא מתקרב לKSP.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...