Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1452 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האודיסון מותקנים קדימה וברשותי focal k2 power דור ראשון . לאודיסון יש קרוס רק לטוויטר לפוקל יש קרוס לשני הדרייברים האם עדיף לתקין את הפוקל קדימה ואת ה apk165 אחורה או הפוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה focal k2 power הם הסט הכי טוב מאותה סידרה שהיא סידרה אחת לפני הסידרה הגבוהה ביותר focal utopia

מדובר בסט חזק נציל עם מיד אגרסיבי וטוויטר חד ,לדעת רבים סט טוב מאוד שהיה "שם דבר"

לעומתו ה APK הוא סט כניסה של אודיסון ,אין לי ספק שהפוקל סט ברמה גבוהה יותר 

האם הוא גם סט לטעמך האישי.?..על זה אני לא יכול לענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה שענית . כרגע הפוקל מותקנים על תיבה כרמקולים מדפיים לבדיקה בבית בנתיים ראיתי שהם מדהימים ברכב לא התקנתי אותם עדיין כי צריך לעשות הכנה ואם לשים במקום הapk אני צריך עוד פעם למשוך חוטים ולנתק כי ל apk אין קרוס רק לטוויטר אני שומע בדרך כלל מוזיקה שחורה האווס טראנס (לא טיפוס של גאז) אבל בכל זאת אוהב סאוונד נקי וחד עכשיו עכשוי התלבטות שלי אם להשאיר את האודיסון קדימה ואת הפוקל אחורה או להפוך כי הבמה הקדמית היא החשובה יותר אבל לא מוכן לוותר על רמקולים אחוריים בנתיים אחוריים רמקול מקורי של הרכב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה את ההחלפה הפוקל K2 סט ידוע כסט מעולה, הרמקולים האחוריים לא כאלה מורגשים אז החלטה שלך, הבחירה הטובה כאן היא דיי ברורה.

החלטה שלך, יש מצב אתה תאהב יותר את הסאונד של האודיסון אבל מרשמים כללים שלי ברשת על שתי הסטים, הפוקל הרבה יותר מומלץ(גם יותר נחשק).

בהצלחה גבר.

עריכה אחרונה על ידי kalmangar

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה למענה מה  שמביא אותי להתלבט זה שממה שהבנתי שסט ה k2p הוא בעל 80 או 100 wrms בגלל שזה מהדור הראשון מה שכן ידוע לי שה apk הם 300w 100w rms.האם הבדל זה במידה וה k2p הם 80wrms ולא 100wrms יביא להפסד פוטנציאל.

עריכה אחרונה על ידי קראנק
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

k2p בעל יכולת ספיגה של 100RMS

מניסיון עם שני הסטים האלו וזו דעתי האישית ה - k2p עובד בהספקים גבוהים יפה מאוד

ויותר טוב מה APK ,אם אני הייתי צריך לבחור הייתי בוחר ב -k2p כסט קדמי ללא התלבטות בכלל.

ה-APK יכול להתאים כסט אחורי להשלמה.

כמובן שיש גם את עניין המגבר ,על איזה הגברה מדובר.?

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמין שהם 100 וגם אם יהיה הפסד עוצמה הוא לא יהיה משמעותי.

פעם ראיתי באיזשהו אשכול כאן שנתנו השוואה בין  50 רמס ל-100 רמס לאותו אלמנט וההבדל יצא סה״כ +3 דציבל, אתה מצפה שיהיה פה תוספת סאונד מטורפת כי זה כפול עוצמה ברמס אבל לא זה לא עובד ככה.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמתי גם אני חושב כך אבל אני חדש בתחום הסאונד ברכב לכן מעדיף לשאול בעלי ניסיון של שנים כמוכם .האודיסון הם נצילים מאוד ההבדל המשמעותי ביניהם חוץ מהרמה ודברים כאלה זה שלאודיסון יש קרוס רק לטוויטר לוופר אין כך זה מגיע לעומתם לפוקל יש קרוס משולב חשוב לי להדגיש שהapk הם 300 w אשמח גם לשמוע מכם איזה מגבר מומלץ לשבץ להם 

אני ילך עם הצעתך וישים את הפוקל קדימה ואת האודיסון אחורה בעניין המגבר אני מחפש בנתיים המגבר הקיים זה קראנץ 1400וואט שמניע את האודיסון וסאב מעוניין במגבר חמש ערוצים ומעלה שיניע הכל או להשאיר את הקראנץ לסאב ומגבר ארבע ערוצים לקומפוננים הומלץ לי על מגבר אודיסון סדרת כניסה שלהם ארבעה ערוצים אבל להבנתי זה סיני מעדיף ללכת על מגבר ישן יד שנייה דוגמה.1 zapco ref 650.6. audison lrx4  או רוקפורד ישן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בוחר במקום הראשון את Zapco Reference 650.6

זה מגבר מעולה.

תראה כאן נתונים:

https://www.amp-performance.de/en/1120-Zapco-Reference-650-6.html

אודיסון גם נחשב למגבר טוב, אבל לדעתי הוא פחות טוב מהזאפקו.

בקשר ל-k2p, הוא בחירה עדיפה על פני APK.

רק תבדוק את המספרים הסידוריים,

היו הרבה זיופים לסט הזה.

.

עריכה אחרונה על ידי BEEKER

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

רמקול טוב יכול לספוג הספק כפול מהרייטינג שלו, גם לאורך זמן ללא בעיה. הנצילות משחקת תפקיד חשוב בהרבה מאשר הרייטינג של הוואט RMS על הרמקול. בזמנו כשלמדתי סאונד, הסבירו לנו את המתמטיקה אבל אני אחסוך כאן, בגדול עדיף תמיד להיות עם HEADROOM בהגברה. זאת אומרת, תמיד להיות עם מגבר חזר מהרמקול. זה נכון גם בהגברות של אירועים המוניים וגם בציוד חובבני. זאת כדי למנוע דיסטורשן של המגבר שזה מה שהורס רמקולים ומגברים ולא להיפך. אני גם מיישם עקרון זה בביתי והרמקולים שלי שאמורים להחזיק 80 וואט RMS מחזיקים יפה מאוד 160 ללא עיוות כלל. כנ"ל הגברת הסאב שלי גבוהה ב200 וואט ואני חשוב שקצת התקמצנתי הייתי צריך ללכת על HEADROOM של 6 דציבל, דהיינו הגברה בעל עוצמה כפולה לפחות, מהרייטינג RMS של הרמקולים.

• רעיון טוב! 1

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבר גרוע יוציא דיסטורשן יותר מוקדם ממגבר טוב זה מה שמבדיל מגברים ואיכות גם רמקול טוב יכול לספוג לכלוך ולהישמע טוב אבל בדך כלל המגבר קובע מגבר טוב יכול תקן אות נכנס לעבד להגביר ולהוציא שמע נקי אם אתה משתמש ברמקול לא נציל זאת אומרת קשה להעניע אותו דוגמה סליל גדול סרוואנד קשיח דוגמה מורל אז צריך הספקים גבוהים כי הרמקול לא הכי נציל שהנצילות עולה אז אתה יכול להוציא מהרמקול סואנד מפורט יציב חזק בהספקים נקיים גם אם זה פחות מהדרוש לרמקול נכון שבהספק שעולה מעל לספק דרוש לרמקול המגבר יעבוד בפחות עומס והרמקול לא אמור לקבל דיסטורשן אבל העניין פה שכל שאתה עולה בהספקים נקיים למגבר איכותי המחיר מטפס גם 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.4.2020 בשעה 13:01, קראנק כתב:

האודיסון מותקנים קדימה וברשותי focal k2 power דור ראשון . לאודיסון יש קרוס רק לטוויטר לפוקל יש קרוס לשני הדרייברים האם עדיף לתקין את הפוקל קדימה ואת ה apk165 אחורה או הפוך

הם לא באותה הפלנטה וזה לא בגלל שהפוקאל הוא סט יקר והאודיסון כאן זה סט של סדרת כניסה - לא, ממש לא העניין - כבר ראיתי בחיים שלי סטים רמת כניסה שמורידים פליק לסטים מסדרות קצה. 

האודיסון פרימה הם רמקולים שמקורם בעולם הPRO DRIVER ועד כמה שזה נשמע לך כאן מושג מקצועי במובן של מקצוען, כלי, תותח וכך הלאה הכוונה היא להגברה מקצועית בה המטרה היא להשיג כמה שיותר עוצמה מההספק. 

הם מתוכננים להיות רמקולים מאוד נצילים ונועדו לתת עוצמת שמע גבוהה בשימוש על מגברים צנועי הספק - זו סדרת הפרימה וזו עיקר מטרתה. 

אבל הם לא יורדים נמוך אפקטיבית במקביל והם לא קרובים בכלל לרמת הפירוט והדיוק שאתה תקבל מסדרת הפאוור במקרה הזה של פוקאל. 

אם אתה מתכוון לספק לפוקאל האלה מגבר שגם מסוגל להחזיק אותם יציב ולתת להם הספק בריא - בלי לחשוב פעמיים אתה מתקין את הפוקאל האלה מקדימה. 

חשוב לתת למידבאסים תנאי עבודה טובים בכדי שהם יפיקו את תדרי הבאס ביעילות ויאזנו את הטוויטרים הכל כך חזקים של הסט הזה - זה קריטי! עם רמקולים של פוקאל. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע יש מגבר של הארמן קרדון שמוציא  55 רמס לערוץ במצב ארבע ערוצים אפשר לעשות ברידג אז זה יהיה 110 רמס לערוץ זאת אומרת שהמגבר יפעיל את שהפוקל ויש יצאה נפרדת לסאב במצב זה אצטרך להפעיל עוד מגבר שזמין של קראנץ להפעלת האודיסון חברה פה המליצו לי להפעיל את כל המערכת על מגבר אחד שזה ההרמן קרדון 

פה ניתן לראות במצב עבודה של 55 רמס לרמקול מצב ארבע ערוצים בו ניתן לחבר גם את האודיסון למגבר זה כקדמי או אחורי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצות תמיד היו לתת לדרייברים האלה 80 וואט צפונה אני חושב שבשביל עוצמת שמע יותר מסבירה בתוך רכב אתה תסתדר עם על ה55 וואט שמופקים ע"י ההרמן קרדון. 

הקראנץ' יגביר את הסט האחורי לדעתי ויספיק לצורכי המשימה הזו - גם ככה סט אחורי בעיקר נועד להשלמת סאונד ולתת קצת נפח - בייחוד אם יש לך סאב וופר שמשלים את כל התחום הנמוך. 

אם יש לך איך לאזן את הסט הזה עם DSP טוב אתה גם יכול להגביר אותו פסיבית על הקרוס שלו ולגשר את המגבר של הרמן שיתן לך בעצם את סכום ההספק לשני הערוצים האלו בנתון ה2אוהם שלהם. 

אבל אם נתון הדאמפינג של המגבר הזה נמוך - יכול להיות שאתה לא תאהב את התפקוד של הרמקולים האלה בתדרים הנמוכים. הייתי נשאר ללא גישורים. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1452 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...