Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג מהעבודה-סקודה קאמיק/סיאט ארונה/טויוטה קורולה

adir10
שימו לב! השרשור הזה בן 1469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אז הגיע הזמן להזמין רכב ליסינג מהעבודה, האופציות העומדות על הפרק ככל הנראה:

1.סיאט ארונה 1.0

2.סקודה קאמיק 1.0

3. טויוטה קורולה 1.8 

במהלך השבוע הבא אני אמור לקבל רשימה סופית, אך אילו בגדול עניינו אותי במיוחד.

בהנחה ועלות הליסינג זהה ועקב הטבת המס להיברידיות השווי מס על הקורולה דומה את זה, אין פה הבדל משמעותי.

אני מודע לזה שמדובר ברכבים מקטגוריות שונות, בגדול יכול להיות נחמד מבחינתי רכב קצת גבוה, כך שככל הנראה התחרות מצטמצמת לקאמיק והארונה.

צריכת דלק/אמינות פחות מעניין אותי, אלא אבזור, מראה וביצועים.

מה דעתכם?

עריכה אחרונה על ידי adir10
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשיטת האלימינציה הקאמיק עדיף על הארונה באופן משמעותי, הוא דומה באיכויות, באבזור ובמרווח הפנים לג׳יפון מקטגוריה גבוהה יותר, כמו סקודה קארוק, סיאט אטקה וכיוצ״ב רק עם תא מטען קטן יותר.

הארנונה לעומת זאת דומה בפרמטרים הללו לרכב מקטגורית הסופר מיני, כמו סיאט איביזה, דהיינו צפוף ובעל רמות חומרים נמוכה, אבל תא המטען די גדול.

בין הקאמיק לקורולה, האבזור דומה, פלוס מינוס (אבל השאלה מה חשוב לך, בקורולה למשל יש בלם יד חשמלי עם אוטו הולד שלדעתי זה פיצ׳ר חובה מבחינת התרומה לנוחות הנסיעה, ואילו בקאמיק יש בלם יד רגיל), איכות חומרים דומה, הקאמיק מרווח יותר (פשוט בגלל שהוא מרווח במיוחד, הקורולה בסדר גמור בעצמה), הישיבה בקורולה נמוכה יותר כמו שציינת, אבל תבדוק בפועל אם זה מפריע לך, כי גם בקאמיק הישיבה לא גבוהה כמו ג׳יפון בגודל מלא.

מבחינת מראה, זה כמובן עניין של טעם אישי. אני למשל אוהב יוצר מראה של האצ׳בק/ ג׳פון (או סטיישן) מאשר מראה סדאן ואני מעדיף על כן את המראה של הקאמיק מאשר הקורולה סדאן.

מסחינת ביצועים הקורולה תהיה מהירה יותר מהקאמיק 1 ליטר (במבחן השוואתי הקורולה היתה מהירה יותר מהאוקטביה 1 ליטר), כאשר ההבדלים הם שבקורולה האופי פחות נעים ופחות ישיר תחת עומס מאשר הקאמיק (בקורולה הביצועים מושפעים גם ממצב טעינת הסוללה, כאשר הסוללה ריקה הביצועים חלשים יחסית, כאשר היא מספיק מלאה ובמצב ספורט הביצועים חזקים יחסית. למי שנוסע מנהלתית זה לא יפריע, שכן כאשר צריך מדי פעם יותר כוח הוא קיים ברוב המצבים, למי שנוסע עם רגל כבדה על הגז כדבר שבשגרה זה יכול להפריע במצבים הנ״ל).

מצד שני הקורולה מאד נעימה בנסיעות מנהלתיות ונסיעות עירוניות, יחידת ההנעה חלקה ונעימה (לאור שימוש רב במנוע החשמלי וגיר מעין ״רציף״) ואילויחידת ההנעה הספיציפית של הקאמיק עם מנוע 1 ליטר וגיר כפול מצמדים דווקא ״חלשה״ במתווה הזה, גיר כפול המצמדים ממהר להעלות הילוכים ומשאיר את המנוע מתחת לרצועת הכוח שלו דבר שמצריך שימוש תכוף בתפעול ידני של הגיר.

אני באופן אישי הייתי בוחר בקורולה ללא התלבטות בנתונים הללו (גילוי נאות יש לי קורולה סטיישן).

אבל לא ציינת מה הרכב הנוסעים שיסעו ברכב, אם אתה נהג בודד (וצעיר), הרכב הזה פחות יתאים מבחינת הדימוי ומבחינת האורך הארוך שלו ואז כדאי שתבדוק אחד מהרכבים האחרים שמוצעים לך (תעדכן אותנו באיזה רכבים מדובר).

עריכה: יש כמובן הבדלים בסיסיים בתצורות המרכב, בקאמיק בעל דלת חמישית תא המטען שימושי יותר מהקורולה סדאן אבל בעל נפח קטן משמעותית ובקורולה יש שיפוע חלון אחורי שמכניס יותר שמש מהקאמיק אם השמש נמצאת מאחורי הרכב.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ שתלך ותבצע נסיעת מבחן, זה יכול להשפיע על ההחלטה שלך גם.

תיקח בחשבון שבליסינג רוב הסיכויים שתקבל את רמת הגימור הפשוטה, אך רכבי המבחן יכולים להיות מרמת גימור גבוהה.

בסיאט למשל הביאו לי לנסיעת מבחן את רמת הגימור FR ולא את הסטייל (שנפוצה בליסינג).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הדרישות שצויינו הקאמיק יהיה האופציה העדיפה. יותר מערכות בטיחות ומרווח פנימי מהארונה, מולטימדיה וביצועים עדיפים על הקורולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים, מבחינת מרווח פנים למען האמת שלושת הרכבים מספקים מבחינתי-לעיתים רכב מלא אך לרוב עד שלושה אנשים.

מבחינת בלם ידני-פחות מפריע לי גם כן למען האמת.

מה שמפריע לי בקאמיק שבגרסה הבסיסית אין Keyless מלא-וזה משהו שיש לי ברכב הנוכחי וזה פיצ'ר ממש טוב מבחינתי.

מניסיונכם-אם ארצה לקבל את גרסת ה-Style או את מנוע ה-1.5 ליטר בליסינג האם הדבר אפשרי? 

או שהרכישה שהם מבצעים היא רק לדגם ספציפי וכל חריגה מאותו מפרט תדרוש תוספת משמעותית מאוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל אפשר לקחת בליסינג חברת הליסינג תשמח לקנות עבורך כל רכב השאלה היא מה המחיר(יותר זול לה לקנות רמות גימור נמוכות שמיועדות לה) - פה זה תלוי בחברה שבה אתה עובד ובהסדר עם חברת הליסינג.

לגבי הדגמים, אני חושב שהמבחן האמיתי פה הוא בין הקורולה לקאמיק(כי הארונה הוא דומה רק בפחות אבזור) - תבחן מי משתיהן הכי מתאימה לך, אני חושב שלמרות כלל החסרונות באבזור הייתי הולך על הקאמיק.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד הכל אפשרי.

אצלנו יש 3 חברות ליסינג, בחברה אחת למשל אין בכלל מאזדה, בחברה אחרת אין הונדה סיוויק, ויש מאזדה 3 (גם קומפורט וגם ספיריט) אבל אין CX-30, בחברה אחת יש מאזדה 3 רק קומפורט ויש CX-30 אבל אין מאזדה 3 ספיריט.

אין = לא מביאים הצעות מחיר, זה לא מחיר גבוה משמעותית או לא משתלם או משהו כזה, אין הצעת מחיר בכלל.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Bull-81 כתב:

ממה שאני מכיר, אם תלחץ תוכל לקבל גם גרסת סטייל בליסינג.

הקאמיק מצוינת לדעתי.

ותשלם הרבה יותר, כל סטיה מהרשימה של הליסינג בדרך כלל מתבטאת בהרבה כסף,
ה2K ש"ח הפרש במחירונים זה לא באמת ההנחות על דגם הליסינג הם מפליגות ולכן יש פער גדול במחיר ההכרה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמה אמיתית:

מאזדה 3 קומפורט מחירון 138 אלף עלות חודשית 2790 שקל

מאזדה 3 ספיריט מחירון 145 אלף עלות חודשית 3050 שקל

הפרש 260 לחודש, כפול 36 חודשים זה 9360 שקל כשההפרש במחירון 7 אלף.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם,

מלבד הרכבים שבכותרת התווספה יונדאי איוניק, דעתכם?

האם יש רכבים נוספים ששווה לבקש לבדוק עד קבוצה 3?

בתאריך 17.3.2020 בשעה 11:48, llaavvii כתב:

שווי מס מעניין אותך?
אם כן אז בקורולה תקבל הנחה של 450 ש"ח בחישוב תלת שנתי זה יוצא לא מעט כסף.

למיטב הבנתי מדובר ב2.48% שמתווסף לברוטו, ועליו משלמים מס לפי מדרגת המס.

משמע (ותתקן אותי אם אני טועה)- גם במדרגת מס גבוהה יחסית מדובר בסך של כ-150-200 ש"ח לחודש על ההפרש, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נכון, ועל רכב היברדי אתה מקבל מהמדינה הנחה של 450 ש"ח בשווי מס מכיוון שבחרת ברכב פחות מזהם.

בכל מקרה תמיד תחשב בחישוב שנתי\תלת שנתי
וזה מצטבר לסכום לא קטן (אלא אם אתה כבר בדרגת 50% מס מהשכר, ואז זה כבר פחות מעניין אותך). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, התקבלה רשימת הדגמים המלאה ומלבד הרכבים שציינתי, התווספו הדגמים הבאים:

1. קיה נירו

2. סקודה אוקטביה 1.5

3. סיאט אטקה 1.5

האטקה ברמת גימור Style ולאחר לבטים רבים ככל הנראה אלך עליה, הכי קרוב למה שחיפשתי-מנוע חזק, תנוחת ישיבה גבוהה יחסית ואבזור לא רע (מבאס קצת שאין כניסה והנעה ללא מפתח).

דעתכם על הרכב?

יש אולי אספקטים שלא חשבתי עליהם?

שבת שלום 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...