Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תערוכת ז'נבה 2020

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 1717 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל אין טעם לקחת רכבת מציריך (אלא אם כן בא לך נסיעה ברכבת כמובן...) אם אתה נוחת ומייד ממשיך.

רכבת לוקחת כמעט שעות שעות, כאשר יש קונקשן של 50 דקות בין הטיסה לתל אביב לטיסת המשך, כשאר הטיסה מציריך לג׳נבה לוקחת בערך 40 דקות.

לגבי הטיסה מלרנקה, זה די הגיוני, כי אם הם זקוקים ל737 במקום אחר (או שהיא נכנסת לשרות או משהו), הם יכולים לנצל מטוס רחב גוף בהפסקה שלו בין טיסות, כי את כל הסיבוב ללרנקה ובחזרה הם עושים בשלוש שעות.

יצא לי לטוס ללרנקה/מלרנקה בכל סוג מטוס שאל על מפעילים/הפעילו כולל 747,777,767,757 וכמובן 737.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא רואה סיבה לא לטוס ישיר (אלא אם אתה מחפש משהו בדרך), שכן יש טיסות ישירות נוחות. לגבי בחירה בין אלעל לבין איזיג'ט זה עבר שיקול של נוחות ומחיר בטיסה המבוקשת בשעת ההזמנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך. ההצעה שלי לטוס דרך ציריך היתה רק כי פותח השרשור הביע את רצונו לטוס עם סוויס במטוס מסוים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחובב תעופה, אני רוצה לטוס על ה-A340, לא יצא לי עוד וממה שאני מבין הוא ייצא משירות בשנים הקרובות, כך שלא יודע אם תהיה לי הזדמנות בכלל. מעט מאוד חברות מגיעות איתו לארץ.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעסה היא שאי אפשר ב100 אחוז לדעת על מה תטוס, גם בסוויס כבר החליפו לי מטוסים.

מסכים זה חוויה, יצא לי לטוס עם דגמים נדירים וזה מגניב - השאלה היא בעלות של זה(בזמן לא כסף).

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו לא נגזים כן, ה340 זה לא איזה מטוס נדיר.

אבל כחובב תעופה בעצמי אני כן יכול להבין את הרצון לשים וי עליו. רק לא לצפות לאיזו חוויה מיוחדת... :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מצחיק, קיבלתי הודעה על החלפת טיסה לטיסה חזור שלי עם אלעל מלרנקה, המטוס בטיסה החדשה במקום ה737? דרימליינר - לטיסה של 55 דקות.

לגבי קונקשין בציריך לא כדאי להימנע מקונקשינים בטיסות כאלה? האמנם ציריך זה אחלה שדה תעופה לקונקשינים אבל זה עדיין נשמע מיותר - אם כבר בגלל מחיר אולי לבדוק רכבת מציריך לז׳נבה אם יש.

יש רכבות אבל הכרטיסים יקרים, אלא אם קונים כרטיס מוזל מראש שתקף לנסיעה ספציפית ולא מאפשר שינויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו לא נגזים כן, ה340 זה לא איזה מטוס נדיר.

אבל כחובב תעופה בעצמי אני כן יכול להבין את הרצון לשים וי עליו. רק לא לצפות לאיזו חוויה מיוחדת... :)

הוא לא נדיר, אבל הוא מתחיל לצאת משירות וזה עניין של זמן שיקרה לי מה שקרה לי עם ה-MD11.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסתי איתם כבר. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתכם על השכרת רכב בציריך ונסיעה לז'נבה לתערוכה ולסיבוב קצר בעיר (ליומיים נניח)?

האם יש יותר מה לעשות בציריך מאשר בז'נבה?

ממה שראיתי בסיקסט וביורופקאר, עלויות ההשכרה גבוהות מאוד. אולי אתם מכירים מקום יותר זול לשכור בו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את ציריך. אבל, עדיין, לא הייתי שוכר רכב. בערים יש תחב"צ, ביניהן יש רכבת (או טיסה קצרה).

לפני חודש שכרתי רכב באוויס בג'נבה (היסוף בעיר, החזרה בנמה"ת, סה"כ 5 ימים) - באמצעות האתר הישראלי של אוויס. הקבוצה שנבחרה היתה משפחתית אוטומטית, הדגם המיצג פיג'ו 308 (וגם קיבלתי כזו, שאחרי תאונה הוחלפה לקקטוס, שאחרי פריצה הוחלפה לפוקוס סטיישן ידנית ליממה האחרונה). המחיר היה 470 אירו כולל כל הביטויים וביטולי השתתפות עצמית. נותן סדרי גודל למחיר שכירת רכב בשוויצריה, אם כי, כמובן, תלוי תאריכים המדוייקים ובמקום שכירת הרכב.

האם בדקת טיסה לציריך וחזרה מג'נבה עם אלעל, או אפילו פיצול הכיוונים בין שתי חברות (אלעל או סויס לציריך וחזרה עם איזיג'ט מג'נבה) או ניצול הקודשייר בין אלעל לסויס?

ג'נבה - כפי שכתבתי קודם - מצדיקה 2-3 ימים מלאים.

כבר דובר על כך ששוויץ יקרה. מאד.

והערה לסלע - מחיפוש קצר בגוגל: שוויץ או שוויצריה - שני השמות לגיטימיים בעברית. לפחות בכמה אתרים שבהם בדקתי. אבל לא מצאתי תשובה באתר האקדמיה ללשון העברית.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

470€ לחמישה ימים זה המון, גם אם זה כולל את כל הביטוחים. חשבתי אולי לנצל את הרכב כדי לנסוע לז'נבה, להגיע לעמדות ספוטינג מעניינות ואולי גם לטייל במקום מעניין בדרך בין שתי הערים, לפי המחיר לא נראה לי שזה יקרה.

בשוויץ כבר הייתי בעבר, אני זוכר שהיא הייתה יקרה, בז'נבה לא הייתי עדיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השדה קרוב מאד לעיר, והצד השוויצרי בנוי לאורך כל המסלול. צריך לבדוק אם יש להם איזו מרפסת תצפית. בלילה האחרון לנתי במלון סמוך לשדה (שאטל של 5 דקות) - אבל התצפית למסלול היתה חסומה. אולי תוכל לשכור רכב ליום אחד ולעבור לצד הצרפתי בתקוה שתמצא שם עמדה עם תצפית וגם חניה חוקית.

לגבי שכירת הרכב - אכן יקר מאד. אני לא רוצה לספר לך כמה עלה כל הטיול הזה, אבל למרות הכרטיס בנקודות באלעל זה היה הרבה כסף. וזה עם לינה במלונות *3 (בג'נבה ובאנסי מרכזיים, בלוזאן בפרבר יחסית מרוחק). כדי לסבר את האוזן לילה במלון *3 במרכז ג'נבה עלה לי למעלה מ-200 פר"ש ללילה לזוג כולל ארוחת בוקר. ומדובר ברשת Ibis שהיא מותג לא יקר. כמובן שהכל נבחר רק לאחר סקר יסודי ב-TA ו-Booking.com, ועם הנחה קטנה של חבר במועדון הנאמנות של רשת Accor. מזון (בסופר) יקר להחריד. הדבר היחיד שהיה זול היתה התחבורה הציבורית, המלונות מספקים כרטיס לתחב"צ של העיר חינם, וגם בנמה"ת מקבלים כרטיס חינם לנסיעה למרכז העיר (כאמור, עניין של 10 דקות).

קוריוז שלא קשור לשוויצריה אלא לרשת Accor - בכל כניסה שלי לאתר שלהם קיבלתי הצעות מחיר בריאל סעודי, הייתי צריך לתקן את המיקום שלי לישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשדה התעופה בז'נבה (קלוטן) יש מעבר (שאל אנשים עליו) אל הצד הצרפתי ששם לרוב

שכירת מכונית זולה יותר מהצד השוויצרי ולפעמים מקבלים אותו כשכבר יש לו את מדבקת האוטוסטרדות השויצריות.

פעמיים שכרתי מהארץ רכב כך בסיקסט בהזמנה מהארץ.

לרוב גם הלינה בצד הצרפתי הנה זולה יותר (יחסית) מאשר בז'נבה עצמה ופעמיים עשיתי זאת ב"פרניי וולטר"

ועם המכונית השכורה העוברים בקלות אל ז'נבה ובחזרה לצרפת.

בז'נבה קשה למצוא מקומות חנייה ולרוב זה צריך להיות בחניונים תמורת תשלום או בחניות רחוב מוסדרות בתשלום

ועם הגבלה לזמן חנייה מירבי.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...