Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב הודעות על צ'רנוביל (זהירות ספויילרים)

flytomars
שימו לב! השרשור הזה בן 1765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלישית, עם כל הצער באסון צריך להגיד תודה שהוא התרחש. אסון צ'רנוביל זירז מאוד את קריסת ברית המועצות. העלות האסטרונומית של הטיפול באסון גרם לברית המועצות לפשוט רגל. כמו כן, מדינות מזרח אירופה שהיו תחת כיבוש סובייטי הבינו שרוסיה היא נמר של נייר והתחילו בהדרגה להתמרד.

כמות המשאבים שהממשל הנאצי זרק על הפיתרון הסופי גם הכבידה עליו מבחינה כלכלית והשפיעה לרעה. גם כאן צריך לומר תודה? עם כל הצער כמובן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

^ מה שכן, יאמר לזכות הסובייטים- לא נראה לי שפינוי כזה מהיר היה יכול להתבצע במדינה מתוקנת. לתושבים נאמר בכוונה שהפינוי הוא זמני כדי שלא יבזבזו זמן באריזה

יתכן שמי שניהל את הפינוי באותו זמן גם היה משוכנע שהפינוי הוא זמני.

איפשרו לאנשים לקחת רק מסמכים ודברי ערך, בלי שום חפצים אחרים וגם בלי בעלי חיים. הפרווה שלהם הייתה ספוגה ברידיואקטיביות והבינו שזה מסוכן.

ממש בימים הראשונים חלק מהתושבים ביקשו להתפנות ברכב פרטי וקיבלו אישור לך, רק בהמשך הבינו שגם המכוניות ספג קרינה ואסור היה להוציא אותן משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות המשאבים שהממשל הנאצי זרק על הפיתרון הסופי גם הכבידה עליו מבחינה כלכלית והשפיעה לרעה. גם כאן צריך לומר תודה? עם כל הצער כמובן...

כן, בהחלט. מי יודע כמה זמן המלחמה הייתה מתארכת ללא בזבוז משאבים על הפיתרון הסופי.

בוא, אני יודע שמלמדים אותנו לחשוב שהשמש זורחת לנו מהתחת, אבל לא רק יהודים מתו במלחמת העולם השנייה.

ללא אסון צ'רנוביל אנחנו כנראה עדיין היינו עומדים בתור ללחם במינוס 20 מעלות עם כל הצער כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכאל גורבצ'יוב עצמו והתהליכים שהוא יזם היו הטריגר לפירוק ברה"מ, לדעתי זה היה קורה גם בלי צ'רנוביל.

אולי צ'רנביל היה הגורם המזרז אבל אני בספק שזה היה הגורם המכריע.

אני הייתי כבר ילד די גדול וזוכר את הזמנים ההם טוב.

פתאום, אחרי עשרות שנים של איסור מוחלט היתחילו להופיע עסקים פרטיים, "קופראטיבים". קצת כלכלה חופשית. ועוד דברים. זה לא קשור לצ'רנוביל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את הדעה הזאת, דעה לגיטימית שיש לה בהחלט זכות קיום.

אישית אני חושב שברה"מ הייתה מתפרקת בלי קשר, אולו לא ב 1991 אלא כמה שנים מאוחר יותר.

הכלכלה פשטה רגל? זה לא שהיה ממש רעב או שלאנשים לא הייתה קורת גג. או שמישהו נדרש לעבוד סביב השעון בלי לקבל שכר. הכל המשיך להתנהל פחות או יותר כרגיל, רק עם אינפלצה מטאורית שהתחילה באיזור 1989-1990.

המשטר הסובייטי ידע זמנים הרבה יותר קשים ולא התפרק.

לדעתי פשוט באותה נקודת זמן המשטר הגיע לידי מיצוי ולא הייתה למנהגים בדרגי ביניים מוטיבצה להמשיך לתחזק אותו. הם הבינו שזה "לא זה" וברגע ששיחררו קצת את הרסן זה התחיל להתגלגל עד שהתפרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה לא שקצת רעב ותמותה עצרו את הסובייטים בתחילת דרכם

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי בעוד מקרה שהמציאות עלתה על הדימיון- בסדרה שלושת המתנדבים שנשלחו להשתכשך במים הרדיואקטיביים ממשיכים להתקדם עם פנסי דינמו. במציאות אחרי שהפנסים הפסיקו לעבוד הם התקדמו בעלטה מוחלטת (אבל חושך מוחלט כמובן לא מצטלם טוב בטלוויזיה, אלא אם זה פרק במשחקי הכס :-P)

עוד יותר מפתיע מזה (בערך שביב המידע שהכי הפתיע אותי בכל הסדרה) הוא ש2 מהם שרדו ועדיין חיים היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר שאני חושב שדי מאפיין:

היינו חייבים להגיע לבית הספר עם תלבושת אחידה או יותר נכון מדים לכל דבר ועם צעיף אדום של "פייונרים".

אף אחד לא העלה בדעתו אפילו להגיע בלי זה.

ואז בשלב מסויים, ב 1989 או 90, ממש כבר לקראת העזיבה שלנו תלמיד אחד מגיע לבית הספר עם ג'ינס. ולא עושים לו כלום.

לא מגרשים אותו מבית הספר, לא מזמינים את ההורים לשיחה. אפילו לא מעירים לו. למורים ולמנהל בית הספר כבר אין מוטיבצה להתעסק בזה.

למחרת כבר 5 תלמידים באים ללא המדים, חודש אחרי כמעט כולם ללא המדים וללא הצעיף.

ולא עושים להם כלום, הלימודים ממשיכים כרגיל. ככה זה התחיל מנקודת המבט שלי כתלמיד, קשר ישיר לצ'רנביל אני לא רואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לדוברי רוסית לראות את הסרטים:

https://www.imdb.com/title/tt0110719/

"OKNO V PARIZH"

https://www.kinopoisk.ru/film/fontan-1988-44424/

"המזרקה"

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
^ מה שכן, יאמר לזכות הסובייטים- לא נראה לי שפינוי כזה מהיר היה יכול להתבצע במדינה מתוקנת. לתושבים נאמר בכוונה שהפינוי הוא זמני כדי שלא יבזבזו זמן באריזה וכולי.

אז איכשהו יצא שהסובייטיזם שגרם לתאונה הוא גם זה שבעצם הצליח גם לנטרל אותה (לא יכול לחשוב על משטר אחר (לא טוטאליטרי) שיכול לשלוח אנשים למוות בטוח, או לבצע פינוי כזה זריז גם אם טיפה מאוחר)

נזכרתי בעוד מקרה שהמציאות עלתה על הדימיון- בסדרה שלושת המתנדבים שנשלחו להשתכשך במים הרדיואקטיביים ממשיכים להתקדם עם פנסי דינמו. במציאות אחרי שהפנסים הפסיקו לעבוד הם התקדמו בעלטה מוחלטת (אבל חושך מוחלט כמובן לא מצטלם טוב בטלוויזיה, אלא אם זה פרק במשחקי הכס :-P)

לדעתי במדינה "מתוקנת" לא היו מפעילים תעמולה כזו חזקה על האזרחים ועל העולם. במקום לפנות רק ברדיוס 30 ק"מ יקשיבו לאנשי המדע שאומרים שצריך יותר מ100, במקום לפוליטיקאים. כך היו מונעים הרבה יותר נזק. גם הקושי לקבל סיוע מבחוץ, למשל עם הרובוט הגרמני שלא עמד בקרינה כי לא רצו לגלות לעולם מה הרמה האמיתית. בכל אופן, התקלה עצמה בכור יכולה לקרות בכל סוג של מדינה, כי חיסכון בכסף (למרות שבמקומות שחיי אדם שווים פחות, סביר להניח שיחסכו יותר בענייני בטיחות) ותרבות ארגונית מחורבנת קיימים בכל מקום. עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלה עצמה נגרמה (על פי רוב הדעות) לא בזמן עבודה שגרתית אלא במהלך ניסוי שנערך שם, לצורך הניסוי נוטרלו מנגנוני בטיחות.

פינוי ברדיוס 100 ק"מ לא עמד על הפרק כי המשמעות הייתה לפנות את העיר קייב עם 3 מיליון תושבים.

רבים מהתושבים התפנו בכוחות עצמם מקייב בקיץ 1986, כל מי שיכל פינה את הילדים. היה טירוף של ממש בתחנות הרכבת בשבועת שאחרי הפיצוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא היה ניסוי של ממש, זו הייתה בדיקה של מערכות בטיחות לפני שהכור נכנס לתחזוקה.

התאונה קרתה בעקבות רשלנות פושעת - הכור לא היה במצב עבודה שאפשר לבצע את הניסוי (הוא היה "מורעל" על ידי קסנון כי הפעילו אותו בעוצמה חלקית לפי דרישת מפעל ונדרשו 24 שעות של עבודה במלוא העוצמה כדי לשרוף את הקסנון), הם כיבו מערכות בטיחות אוטומטיות, ניסו לעלות את העוצמה שלו, הוציאו יותר מוטות בקרה ממינימום המותר במקרה חירום, וכאשר הכור יצא משליטה וניסו לכבות אותו, הכור התפוצץ.

מתג כיבוי חירום היה אמור להחזיר את מוטות הבקרה ולכבות את הכור. אבל בעקבות מבנה של הכור, קודם הוא מעלה (כאילו לחיצה על הברקס קודם נותנת קיק דאון ורק אז בולם) עוצמה כאשר מנסים לכבות אותו ורק אז נכבה (במצב נורמאלי).

כמו כן מוטות בקרה זזו מאוד לאט, הם לא הספיקו להכנס עד הסוף עד שהכור התפוצץ - לוקח להם 30 שניות. בזמן שהם נכנסו, המסילות שלהם התעוותו והם נתקעו באמצע. בכורים נורמאליים, במקרה חירום יורים מוטות בקרה תוך שברירי שניה.

זה היה שילוב של רשלנות פושעת של מפעילים שרצו לעשות את הבדיקה בכל מחיר לבין מבנה כור לקוי שלא אפשר לתפעל מצב כזה ולכן קרה נזק אדיר.

וגם להבדיל מכורים נורמאליים, לכור הזה הייתה יכולת להתפוצץ, בעקבות שלחיצה על הברקס נותנת קודם קיק דאון, זה היה כור מסוג פתוח בחלק העליון (היה לו מכסה מגן שעף).

דרך אגב, מה שהם הראו בסרט שלא היה להם בתחנת כוח מד קריה בעוצמה מתאימה - זה היה אמת. לכבאים היה מד קרינה עד 1000 רנטגן לשעה, אך גם הוא נשרף מיד.

ללא ספק צ'רנוביל תרם לפירוק ברה"מ, אבל ברה"מ כבר גם ככה היה רקוב עד הסוף מבפנים וזה היה שאלה של זמן. מחירי הנפט ירדו, רוב ההכנסות היה נפט. כלכלה מקולקלת של ביזבוז עצום וחוסר יעילות בסופו של דבר היו מבאים לאותה תוצאה, רפורמות של גורבצ'וב היו אמורים להביא לשינוי הזה בסופו של דבר, אולי המפל היה פחוד חד ללא צ'רנוביל.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי במדינה "מתוקנת" לא היו מפעילים תעמולה כזו חזקה על האזרחים ועל העולם. במקום לפנות רק ברדיוס 30 ק"מ יקשיבו לאנשי המדע שאומרים שצריך יותר מ100, במקום לפוליטיקאים. כך היו מונעים הרבה יותר נזק. גם הקושי לקבל סיוע מבחוץ, למשל עם הרובוט הגרמני שלא עמד בקרינה כי לא רצו לגלות לעולם מה הרמה האמיתית. בכל אופן, התקלה עצמה בכור יכולה לקרות בכל סוג של מדינה, כי חיסכון בכסף (למרות שבמקומות שחיי אדם שווים פחות, סביר להניח שיחסכו יותר בענייני בטיחות) ותרבות ארגונית מחורבנת קיימים בכל מקום.

במדינה מתוקנת לא בונים ברמה נחותה כזו, ולא עוסקים קודם כל ולפני הכל בכיסוי תחת. לא בקנה מידה שבה תפקדה המדינה הרוסית, שהיתה תרבות שלמה מבוססת על שקר ואלימות. זה לא במקרה שהמערב, שרחוק מלהיות אוטופיה, הגיע לאן שהגיע, והגוש הקומוניסטי לאן שהוא הגיע (עם מאות מיליונים מתים). הקומוניזם זו תרבות שמבוססת על טינה, מרמור, שקר ורמייה, שמתאימה כמו כפפה לסוציופתים כמו לנין, סטאלין, מאו, פול פוט וכל שאר החבר'ה. ואם יש שם במקרה אידיאולוג שיוויוני אמיתי, כבר דואגים להוריד אותו.

אני אצרף פה פואמה של קארל מארקס, שמדגימה יפה איזו "נשמה יתרה" יש לאבי התפיסה. בקלות אפשר לדמיין אותו טובח באיזה ביצפר עם כלי נשק אוטומטי:

Stop, I’ve got it now! It rises from my soul. . . . Yet I have power within my youthful arms To clench and crush you with tempestuous force, While for us both the abyss yawns in darkness . I have lost heaven, And know that for sure. My soul, once faithful to God, Now is destined for hell.

I'll set up my throne above,Cold and terrible will be the peak of it. Superstitious trembling is at its base, Master - most black agony. The one who will look with healthy looks, Will turn away, turn pale and deadly mute. Possessed by blind and cold deathness, will prepare a tomb with his happiness. You will sink down and I shall follow laughing, Whispering in your ears, “Descend, come with me, friend

הסדרה הזו היא מניפסט אנטי קומוניסטי/סוציאליסטי. הסיפור של צ'רנוביל הוא רק סיפור מסגרת רעיוני.

נ.ב. כך נראה אסון דומה במערב: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%90%D7%A1%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%92%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%91%D7%A4%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%94

שכמובן לא היה תוצאה של רשלנות מבוססת תרבות שקר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב. כך נראה אסון דומה במערב: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%90%D7%A1%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%92%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%91%D7%A4%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%94

שכמובן לא היה תוצאה של רשלנות מבוססת תרבות שקר.

נחכה למיני-סדרה הבאה מבית היוצר של צ'רנוביל - אסון פוקושימה.

כנראה שכאן יסתפקו רק ב-3 פרקים במקום 5, כי יש פחות פוליטיקה של חרא וכיסויי תחת...

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...