Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב הודעות על צ'רנוביל (זהירות ספויילרים)

flytomars
שימו לב! השרשור הזה בן 1766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממליץ בחום לשמוע את ה-podcast של יוצרי הסדרה.

הם מדברים על המחקר שהם עשו לצורך הפקת הסדרה.

מסתבר שחלק גדול מהעובדים בכור בכלל לא היו בעלי השכלה רלוונטית והם קיבלו את הג'וב באמצעות קשרים וקומבינות.

דייטלוב היה חתיכת חלאה והתאונה בצ'רנוביל הייתה התאונה הגרעינית השנייה שלו (!). דייטלוב התחיל את הקריירה בתור טכנאי כורים גרעיניים במפעל שבנה צוללות גרעיניות ובמהלך עבודתו הוא עשה משהו שגרם לו לחטוף כמות פסיכית של קרינה. הוא התאושש. באסון צ'רנוביל הוא עוד הפעם חטף כמות פסיכית של קרינה כמות שאם נחשפים אליה הורגת 50% מבני אדם תוך מספר ימים, אבל הוא עוד הפעם הצליח להתאושש.

לכל פרק יש Podcast אז אם אתם מעוניינים בפרקים נוספים חפשו אותם ביוטיוב.

ללא ספק צ'רנוביל תרם לפירוק ברה"מ, אבל ברה"מ כבר גם ככה היה רקוב עד הסוף מבפנים וזה היה שאלה של זמן. מחירי הנפט ירדו, רוב ההכנסות היה נפט. כלכלה מקולקלת של ביזבוז עצום וחוסר יעילות בסופו של דבר היו מבאים לאותה תוצאה, רפורמות של גורבצ'וב היו אמורים להביא לשינוי הזה בסופו של דבר, אולי המפל היה פחוד חד ללא צ'רנוביל.

אני לא בטוח.

גם צפון קוריאה רקובה מבפנים, אבל עדיין מחזיקה מעמד למרות שהפטרון העיקרי שלה התמוטט ב-1991.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

גם צפון קוריאה רקובה מבפנים, אבל עדיין מחזיקה מעמד למרות שהפטרון העיקרי שלה התמוטט ב-1991.

הפטרון של צפון קוריאה זו סין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחכה למיני-סדרה הבאה מבית היוצר של צ'רנוביל - אסון פוקושימה.

כנראה שכאן יסתפקו רק ב-3 פרקים במקום 5, כי יש פחות פוליטיקה של חרא וכיסויי תחת...

כמו שכתבתי, הסדרה בעיני היא לא על אסון גרעיני, היא על קומוניזם. האסון הוא רק הזדמנות להראות איך דברים מתנהלים תחת תרבות כזו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר מאוד גם את טביעת הצוללת kursk.

מרגע שגילו בכלל שהיתה תקלה התחילה מערכת משומנת של דיווח חלקי ואופטימי במעלה ההיררכיה עד שהנשיא הצעיר פוטין קיבל דיווח על תקלה מינורית תחת שליטה בזמן שבנורבגיה כבר ידעו עקב הגל הססמי שהפיצוץ יצר.

הספר מצויין time to die של רוברט מור מתאר גם את הצוות ששרד את הפיצוץ בחלק האחורי של הצוללת ואת מאמצי החילוץ.

Sent from my H3123 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהסדרה מעולה ועושה את התפקיד העיקרי שלה וזה חשיפה גדולה יותר לאירוע טרגי וחמור שהרבה אנשים בכלל לא יודעים עליו.

מבחינת חומרי חקירה כמו:

הם מדברים על המחקר שהם עשו לצורך הפקת הסדרה.

מסתבר שחלק גדול מהעובדים בכור בכלל לא היו בעלי השכלה רלוונטית והם קיבלו את הג'וב באמצעות קשרים וקומבינות.

זה הכל שטויות בפיתה! בזכות ה-KGB והשלטון אין לאף אחד באמת מושג לגבי 80% ממה שבאמת קרה שם, ובמיוחד לא לקבוצה של יוצרים מהוליווד. על כל אירוע שהפרטים לגביו חסויים יש 90% חארטות שאנשים מספרים כדי להתפרסם או לבלבל...

באובייקטים רגישים ברוסיה כמו הכור בצ'רנוביל היו מוצבים הרבה סוכנים של הממשל ובקורות חיים שלהם היה יכול להיות כתוב שהם שליחי פיצה, בשירותי הביון לא עובדים רק מחסלים סטייל ג'יימס בונד.

דייטלוב לא ניסה להציג את עצמו תמים בכל הסיפור, כל מה שהוא הסביר אחרי התאונה הוא שהסיבה המרכזית לפיצוץ זה

ליקויים בתכון הכור. הוא מודה שעשה טעויות בניהול האירוע אחרי התאונה ומסביר את זה ע''י כך שהוא מצא את עצמו בסיטואציה שכמעט ובלתי אפשרי לתפעל אותה מושלם בזמן אמת - ואני מאמין לו!

דווקא הצורה בא הוא מוצג בפרק הראשון כאילו לא מבין מה קרה שם זה חרטא רצינית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שפצעו את הגאווה הסובייטית שלך וזה עצוב שעדיין לא התבגרת מהקשקוש הזה, אבל תקשיב לפודקסטים, תקשיב למקורות שהם התבססו עליהם ותן לאנשים קצת קרדיט.

אתה יודע שכל המשפט היה מצולם ויוצרי הסדרה צפו בעשרות שעות משפט. אתה יודע שפליטות פה של דייטלוב "אני ישבתי על האסלה באותו זמן" זה משהו שהוא באמת אמר במשפט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום גאווה סובייטית, איפה בכלל ראית משהו בסגנון הזה ? ממליץ לך לא לעבור לפסים אישיים.

השנאה העצמית שלך והאובססיביות לאנטי בכל דבר שקשור למקורות שלך לא קשור אלי, תשאיר את זה אצלך.

אתה מדבר על המשפט שבוצע במדינה שאי אפשר להאמין לשום דבר שיוצא לה מהפה ? עוד מעט תגיד לי שזה משפט צדק...

אתה באמת חיי בסרט אם אתה בוחר להתייחס לסדרה הזו כסדרה דוקומנטרית ב-100%.

אהההה! ולא התכוותי לזה שדייטלוב היה איזה אחלה גבר ומודל לחיקוי, כל מה שאני אומר שהמערכת שם הייתה רקובה מהייסוד ולדעתי זה לא תקין שאחד כמו גורבצ'וב מזדקן לו שם בתנאים של מלך...

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא היה מדובר בשלטון הסובייטי אף אחד לא היה מעיז להיכנס פנימה ולעצור את הדליפה.

הם זרקו אנשים פנימה שיחסמו את הקרינה עם הידיים.

בפוקושימה היפנים נכנסו פנימה בשביל לעצור את הדליפה בידיעה שזה יהרוג אותם.

מעניין לראות את התגובה שלכם להיסטוריה בסגנון אמריקאי אחרי שלימדו אותכם כל החיים משהו הפוך לגמרי.

אתם יודעים שלפני כמה ימים ב 6 ביוני ציינו בעולם את סיום מלחמת העולם ולא בחודש מאי?

אני לא מבין למה שידרו את זה ב HBO, זה מתאים יותר לערוץ ההיסטוריה בצורה שביימו את זה.

טופגיר על צרנוביל היה יותר מעניין

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדברים שהכי צורם לי בתוכנית זאת העובדה שהשחקנים הם בעלי מבטא בריטי. כאילו, לא יכלתם להביא שחקנים עם מבטא רוסי ? היה מרגיש פי כמה יותר אותנטי

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם ההורים שלי, הם זוכרים יותר דברים ממני:

ביום הראשון שאחרי, כשלא הודיעו כלום, כבר היו שמעות שעברו מפה לאוזן בלחש - קרה משהו בצ'רנוביל.

בערב הייתה הודעה בתקשורת: זו פרופגנדה מערבית עויינת, הכל בסדר.

אחרי כמה ימים התקשרו קרובי משפחה מארה"ב ואמרו תברחו משם אם אתם יכולים...

רק אחרי כשבוע הייתה הודעה מסודרת עם פרטים מסויימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפוקושימה היפנים נכנסו פנימה בשביל לעצור את הדליפה בידיעה שזה יהרוג אותם.

אתה יודע שאצל היפנים מתייחסים לצאצאים של יוצאי פוקושימה ונגסאקי כמצורעים בקטע של זוגיות? נגיד ואיזה יפני מטוקיו יוצא עם מישהי שהיא נכדה ליוצאי פוקושימה אז הם מתנגדים ליחסים... הסיבות לזה די ברורות, אבל בכל זאת הם ממש שרוטים בהרבה דברים.

אתם יודעים שלפני כמה ימים ב 6 ביוני ציינו בעולם את סיום מלחמת העולם ולא בחודש מאי?

אתה מתכוון שארה''ב ניצחו במלחמה והצילו את העולם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא התמיכה של בעלות הברית, ספק אם היטלר לא היה פוגש את הירוהיטו בוולאדיווסטוק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון שארה''ב ניצחו במלחמה והצילו את העולם ?

נו, בטח. אז מי ניצח את המלחמה?

אני צוחק, כל אחד לימד את הצד שלו שהוא ניצח את המלחמה או במקרה הזה מה קרה בצ'רנוביל.

שאנחנו פוגשים את הצד השני אנחנו לא מבינים מה רוצים מאיתנו.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...