Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת קומפלט של Alpine

nir232
שימו לב! השרשור הזה בן 2441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגלל זה אני לגמרי בעד המערכת הזו - אני חושב שהרכיבים טובים מאוד גם למחירם וגם בפני עצמם.

ואם מדובר בסה"כ שני 4 אינטש 2WAY וסאב - אני גם לא רואה הכרח ללכת על יחידת ראש עם יכולות TC בהכרח - קצת לשחק עם הבאלאנס, טיפה כוונון של טרבל, לחתוך נכון מהמגבר והתוצאה צריכה להיות סבירה ביותר.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לציין, כי המגבר חזק יותר מכל האלמנטים.

מפיק 85W לערוץ בעוד הרמקולים הקדמיים המיועדים הם רק 45W.

בגישור הוא מפיק 250W (ולא 170W כפי שציין אדי) בעוד הסאב מוצהר 120W.

לא מדובר במשהו שהוא "No-Go", בסה"כ זה רק יתן מרווח ראש עדיף למגבר (וגם פתח לשדרוג שאר הרכיבים בעתיד עם אותו מגבר), ויהיה ניתן לשלוט בהספק בפועל באמצעות הגיין, אבל זה בהחלט משהו לשים לב אליו במסגרת ההתקנה.

אתה צודק. לפי דפי היצרן ההספק שייצא בגישור 2 ערוצים יהיה 250W שזה כמעט פי 3, ולא 170W כמו שההגיון אומר.. אין לי מושג למה.

בכל אופן ייצא לי להיתקל במאמר הזה שאומר שרצוי שהספק המגבר יהיה גבוה פי 1.5 עד פי 2.5 מההספק שהרמקול יכול לקבל.

הרעיון הוא שהמגבר יתאמץ פחות וכך ייתן איכות טובה יותר, יתחמם פחות ויאריך חיים..

השאלה היא אם התאוריה הזאת נכונה גם לחיבור של סאבוופרים, כי במקום אחר באינטרנט ראיתי שצריך להתאים ביניהם כי אם לא, אחד מהם אף פעם לא יממש את הפוטנציאל המלא שלו.

כך או כך המגבר שאני קונה יוכל להפעיל בקלות גם את הסאב של ה 10 אינצ' (150W RMS)

השאלה היא כמה הבדל באמת יהיה בין ה 8 ל 10?

נניח שמדובר בהבדל של 200 ש"ח.

אני גם בראש של אסיף וזו אחת הסיבות שציינתי שהסאב הזה מאוד לפלף נעים ככל שיהיה - לפיקנטו לדעתי ה10SGB יכנס והוא באמת סאב וופר נפלא למי שמחפש איכות סאונד טובה במינימום הגברה ומינימום רעש.

חשבתי שאני סגור על ה 8 אבל עכשיו גרמתם לי קצת להתנדנד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נאמר את זה בפשטות - אם יש לך מקום למידות התיבה של ה10 בתא המטען ואתה לא ממש זקוק למקום הזה - לך על ה10.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את המידות, ה- 10 ייכנס אבל יהיה ממש על הקצה. הממברנה תהיה צמודה לדלת של הבגז' ולא נראה לי שזה הכי אידיאלי. מה גם ש 8 ייתן לי יותר אפשרויות לשחק עם הכיוון של התיבה.

אי לכך ובהתאם לזאת, אני הולך על ה 8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשכוח כבלי חשמל לחיבורים בין האלמנטים, ובמיוחד ללמוד את נושא חיבור המגבר.

למגבר צריך כבלי חשמל המתאימים להספק גבוהה ופיוזים להגנה.

בדוק איזה כבלים מגיעים בערכות של המגבר והרמקולים, וחיבורי הרדיו למגבר.

אפשר לארגן הכל מראש - ואפשר לרכוש את כבלי החשמל מהמתקין אשר אצלו תבצע את ההתקנה.

בנוסף - כדאי לבצע חיפוש ולמצוא דיונים בפורום או ברשת, על התקנות ברכבים דומים.

מאחר ואתה מבצע התקנה מלאה, אולי כדאי לבצע גם עבודת איטום קטנה.

הוספת ספוגים לדפנות הדלתות, לאטימת רעידות וקבלת צליל יותר איכותי ומלא.

לא צריך להגזים.. בקטנה, לכן כדאי ללמוד קצת את הנושא.

(מתנצל שהוספתי עצים ליער..)

אייל.

הידע בתחום הזה לא נגמר ובשלב הזה אני סומך על המתקין שלי שיידע איך הכי נכון לחבר כל דבר.

לגבי האיטום אני מקווה שלא נצטרך להגיע לשם. נעשה את זה בסוף אם נראה שחייב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך, גם לגבי השמונה אינטש וגם לגבי זה שאין לזה סוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...