Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני שמן - מה עושים?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ים תיכוני, כאשר האבטיפוס הוא ספרדי. ההבדל בהשואה לשלנו הוא שהם אוכלים הרבה פירות ים. מעבר לכך די דומה - מוצרי חלב ובשר דלי שומן (ואצלנו הרבה עוף, פחות בשר אדום), הרבה פירות וירקות, שמן זית, אגוזים למיניהם.

בכלל, הסופרמרקט הישראלי הוא גן עדן, עולה בהרבה במבחר ובאיכות גם על המובחרים שבסופרמרקטים האירופיים.

אבל, כמובן, יותר מדי זה יותר מדי, גם אם מדובר במזון "בריא".

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בקיצור, מוצרי הגלם המסורתיים של אגן הים התיכון.

זו תזונה שבעיקר נעדרת את הכבדות שיש במטבחים שמתבססים בהפרזה על בשר אדום (מזרח תיכון) או על נתרן וחומצה גלוטמית (מזרח אסיה).

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חומוס כנראה מצויין. קראתי פעם שמדובר באחד הכלים שיכולים לסייע לפתור את בעית הרעב בעולם - קל לגדל ובעל ערכים תזונתיים גבוהים.

אני לא מכיר את ההרכב הפנימי שלו, אבל בהחלט אוהב לאכול חומוס.

אתה מזכיר לי את הימים שבהם ב"אלעל" נתנו חומוס וסלט חצילים בטחינה (עוד מטעם מזרח ים תיכוני) - הישראלים היו טורפים והזרים מסתכלים עליהם כמו על יצורים מהחלל החיצון.

פיתות - כמו לחם. לטוב ולרע.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כמו, זה לחם עגול שאפשר להכניס דברים לתוכו

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורדה במשקל זה רק פונקציה של קלוריות. אין שום בעיה לאכול מוצרי חלב וקמח גם בדיאטה. אפשר לקרוא לדיאטה בשמות ולמצוא טכניקות כאלו ואחרות שבסופו של דבר המהות שלהן זה להוריד את ההכנסה הקלורית. כדי להקל בזה, רצוי לעלות את ההוצאה הקלורית (קרי פעילות גופנית). הדרך הקלה ביותר והנכונה ביותר בחיטוב זה לקצץ בפחמימות שהן כאמור, הכי פחות נחוצות לגוף והכי קלות להשגה לעומת שומן בריא וכמובן חלבונים. מה גם שצריכה טובה של חלבון ושומן עם פעילות גופנית (אך מתחת למאזן הקלורי) תשמור יותר טוב על מסת השריר שכמובן יועיל גם כן לחיטוב עצמו (שריפה קלורית במנוחה).

אז בקיצור, הרבה כוח רצון ולהתחיל לספור קלוריות של כל דבר שנכנס לגוף, התוצאות מובטחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי ש-PITA פירושו Pain In The Ass, או, בעברית, קוץ בתחת.

בכל מקרה, אתה מתכוון ל-Pita bread. כאילו לא ידענו שזה לחם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התזונה האסיאתית האמתית היא בשום צורה לא יותר בריאה מהתזונה המערבית.

אשמח בבקשה להסבר.

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במערב, אוכל אסיאתי עבר התאמה לטעם המערבי ובתוך זאת עבר עידון. האוכל האסיאתי האמתי הרבה אבל הרבה יותר עשיר ולכן הוא יותר עתיר בכל מיני דברים, לעתים קרובות בהגזמה, ולפעמים - בהגזמה פרועה.

השימוש הנדיב (עד זרא) בסויה, הויסין ורוטב דגים (בתאילנד ובויטנאם), וכן באצות, צדפות וטופו, וגם באבקת MSG או מרק עוף (שנבזקות בנדיבות היישר על האוכל המוכן), פירושם ריכוזי נתרן אסטרונומיים.

גם המנות הבשריות (תגיד לסיני צמחוני והוא יחשוב שיש לך מחלת נפש, ובתאילנד אכילת הבשר כל כך טבועה בתרבות שאפילו הנזירים הבודהיסטים לא מתנזרים ממנו) גדולות ועם עדיפות לבשרים שמנים כמו פרה, חזיר, כלב וברווז.

נכון, הם משתמשים בירקות ופירות אבל המבחר שונה מזה שבמערב ולכן ייתכנו חוסרים תזונתיים: פירות הדר (מלבד זנטוקסילום) לא משמשים למאכל אלא לנוי, ולא תראה עגבניה בחיים.

גם השימוש בשמן ובטיגון הוא רב מ-א-ו-ד. אנשים לפעמים שוכחים שגם הקפצה היא סוג של טיגון. הרבה כופתאות, שכשלעצמן הן מאודות, עוברות טיגון אחר כך, רק בשביל הטעם. אפילו הצ׳ילי (מוצר חובה) לרוב בא מהול בשמן. אני גם לא יודע עד כמה זה בריא לפוצץ את האוכל בזנטוקסילום כמו שעושים בסצ׳ואן.

גם תרבות האכילה היא לא התרבות הסטואית שאתה מדמה: האסיאתים רעבתנים (ברכת השלום שלהם זה ״נו, אכלת?״) ומלעיטים את עצמם כמו בהמות בכל הזדמנות. הם גם מכורים לחטיפים זיבליים (כמובן מהסוגים הביזארים שלהם) כך שזה לא שהם רק אוכלים במטבח.

והאלכוהול בכלל מטורף: סינים מורידים בירה בבקבוקי ליטר ויותר בלי הפסקה והבאיג׳יו שלהם לא רואה וודקה ממטר.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים אומרים פה המון שטויות.

לא צריך להמנע מפיתות ומוצרי חלב. הרזייה זה נטו כמה קלוריות אתה שורף ביום (מנטו לנשום, להזרים דם, ופשוט לחיות - מה שנקרא חילוף חומרים)

כל אחד שורף כמות אחרת. יש אחד שכל היום עובד פיזי ולכן שורף 3,500 קלוריות, ואחד שכל היום במשרד ושורף 2,000.

שרפת 1500, ואכלת 1200? ברכות - רזית!

שרפת 1500, אכלת 200? השמנת.

שרפת 1500, אכלת 1500? נשארת באותו מקום - מה שנקרא maintaining

תריץ חיפוש על IIFYM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פחות או יותר בעל נתונים דומים לשלך...בתקופה שהייתי מתאמן חזק גם היה שלב שנתקעתי עם כרס ואחוז שונן שהיה נראה לי גבוה(כ15 אחוז).

ממליץ לך בחום:

כל 3 שעות לאכול משהו קטן,לסדר לך את היום ככה שתאכל פחמימות לפני אימון לאנרגיה וחלבון לאחרי אימון.

צריך לזכור שבסוף אחוז שומן הוא ביחס לשאר הגוף-ואם תעלה מסת שריר אחוז השומן ירד בהתאמה(אז גם הרבה אימוני כוח שדוחקים אותך לקצה).

לאחר מס' חודשים בצורה הזאת הגעתי ל6-7 אחוז שומן באותו משקל בערך.

אגב,

תוריד משקאות מתוקים -הורדה של כמה כוסות קולה ביום גם מחוללת פלאים.

היו ימים טובים פעם...:?

עריכה אחרונה על ידי adir10
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור של הפחתה קלורית נכון, אבל מורכב מאד - כיון שהגוף מגיב אליה בהפחתת צריכת האנרגיה, כך שבסופו של דבר החסר הקלורי מצטמצם, וזו הסיבה ש"נתקעים" בהפחתת המשקל.

מכל העצות התזונתיות שניתנו כאן צריך לקחת רק מעטות, כיון שרובן ממש לא מבוססות. מה שמבוסס הוא הצורך בהמנעות (או לפחות הפחתה ניכרת) בצריכת משקאות תוססים ממותקים, ולא משנה אם מדובר בסוכר או ממתיק דל אנרגיה, והדגשת הדיאטה הים תיכונית, שבסופו של דבר די דומה לדיאטה הישראלית: מוצרי חלב ובשר דלי שומן, המנעות מבשר "אדום", הרבה ירקות ופירות.

ולעזוב גורו'אים למיניהם, כל אחד יכול לכתוב ספר ולעשות כסף. לחקור תזונה זה עניין הרבה יותר מסובך כיון שצריך בשביל זה הרבה כוח אדם וכסף, ואפשרות לתחקר אלפני בני אדם לגבי מנהגיהם התזונתיים - ואז לעקוב אחר בריאותם משך הרבה שנים.

אם מישהו רוצה ייעוץ יותר רציני - שלם לתזונאי\ת וקבל עצה ממישהו שלמד את המקצוע באוניברסיטה והמשיך להתעדכן בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי תגובות קודמות,

מי שמכיר אותי יודע מה יש לי להציע מבחינת ידע בתחום המדובר בכל אופן:

אתה לא שמן, אתה פשוט חסר שרירים, ומרגיש רופס, כמו רוב האוכלוסיה. מה שנקרא "צאבי"

בשביל להיות שמנמן תצטרך להיות 15 קיל יותר לפחות.

שלב הבא, אל תתן לתירוץ של "בצבא כולם משמינים" להשפיע עליך, אני באופן אישי ירדתי בצבא 21 קילו .

העצה הכי טובה שלי היא ללכת לאדם שמבין בנושא תזונה ולהתייעץ איתו בתשלום, לפחות פעם אחת כדי להבין, ואם לגמרי אין לך מאיפה להביא את הכסף תמיד תוכל לקרוא ברשת, יש חומר קריאה עצום ובכמויות.

בתור התחלה אל תאכל:

סוכר לבן, מזון מעובד (הסתכל על רשימת רכיבים של מוצר, אם היא מכילה יותר מדי מרכיבים, ואפילו יותר מ4 5, זה סימן לא טב), לחמים, חטיפים, מאפים, זרוק כל שתיה קלה שהכרת עד היום.

מבטיח לך שכבר אחרי 3 שבועות בלי הדברים האלו תרגיש בגוף נקי יותר, ותרד כמה קילוגרמים.

השלבים המתקדמים יותר הם לספור כמויות ולפרק את ההכנסה הקלורית לפי אבות מזון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הסרת המאפים והמוצרים המעובדים מהתפריט באמת עוזרת וגם משפיעה על איכות השינה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דברים שיש עליהם ויכוח, ויש דוגמאות לכאן ולכאן לגבי הצלחתם בדיאטה. למשל, בשר אדום, מוצרי עתירי שומן, פחמימות (כן או לא וכמה ואילו) וכו'. אפילו לגבי כמויות מלח שיש לצרוך יש מחלוקת. יש מחלוקת אם לאכול כמה ארוחות קטנות ביום או רק ארוחות מסודרות ועוד ועוד ועוד.

יש דברים שאין עליהם ויכוח, ורצוי להוציא מהתפריט. נקודה.

מוצרי מזון מעובדים.

מוצרים עתירים בסוכר (ממתקים, משקאות ממותקים וכו').

מאפים ומטוגנים.

עכשיו, פות"ש איננו שמן, הוא רוצה להיות מאוד חטוב.

אם הדיאטה שלו היום סבירה (ירקות, בשר, פחמימות, הכל באיזון סביר), והבריאות טובה (בדיקות דם וכו'), אז זה קשור לאסתטיקה, לא לבריאות, וזו שאלה אחרת לגמרי.

כאן אולי צריך ללכת למי שמתמחה לקחת אותך למאמץ יותר מסודר, בספורט ותזונה, ולהביא לתוצאות מבוקשות.

אבל צריך לעבוד בזה (מי יותר ומי פחות).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...