Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר למשתכן (או למסתכן?) - מוכרים דירות שלא קיבלו אישור בניה

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 1202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה מבצע כניסה למערכת (עם מספר ת.ז. וססמא) ומיקומך מופיע בעמוד של ההגרלה (צריך להיות נמוך ממספר הדירות שבפרוייקט, כלומר זה כולל כאלה שכבר בחרו דירה).

קודם כל תוודא שאכן זכית, ואתה לא באיזו רשימת המתנה ולאחר מכן תראה שאתה אכן מעוניין בכל אחת מהדירות שנותרו בראי תוכניות הדירה ה100מאמאמות שבשרשור הרלוונטי מאוד הזה (קישור)

מוסיף:

ספציפית, נראה שהפרויקט הזה לקראת מסירה או שהתחילו למסור דירות, תמיד כדאי מאוד לבקר בשטח ולראות מה המצב שם, ומה מצב השכונה. וכמובן לנסות לדלות כמה שיותר פרטים אם התחברת לקבוצת הפייסבוק הרלוונטית. קצת מוזר שהדירות האלה עדיין לא נמכרו, אבל זאת לא סיבה לוותר על הזכייה. פשוט לרוב הזוכים הדירות האלה מחוץ לתקציב.

עריכה אחרונה על ידי Eily
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מופיע שם איזה מקום אני, מוזר, או שאני לא רואה את זה.

אבל ללא ספק אני בסטטוס זכה

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיף, תתחדש! (אם ישאר)

נסה לצלצל אל הקבלן.

נסה להצטרף לקבוצת פייסבוק של הזוכים (לפי מספר הגרלה מקורי) ולברר פרטים נוספים.

לרוב מצלצלים בתוך שבועיים. מדובר במספר מועט של דירות, כאשר כל הפרטים כבר מזמן ידועים ורק צריך לאסוף מספיק זוכים ולארגן מיני-כנס ושבועיים לאחריו מועד בחירת דירות. מה שהכי רלוונטי לך הוא מיקומך (אפשר לברר באתר משרד השיכון) אל מול כמה דירות נותרו.

עוד הערה: קח בחשבון שיש עלויות לדירות גדולות יותר ממה שאתה צריך. לא צריכת דלק אבל כן ארנונה שהיא די יקרה בשכונה ועוד תחזוקות שונות כמו חשמל ונקיונות. בגדול מחיר הדירה צפוי להחזיר את עצמו (היטב) בבוא העת.

על סמך מה קבעת שהדירה תשביח את ערכה? מי יודע איך ובכמה ימכרו דירות של המחיר למשתכן?

Sent from my LEX820 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קבעתי שהערך יעלה (אבל זה ממש לא מופרך) בסך הכל ציינתי את המחיר של דירה גדולה יותר. יש עלות למימון הנוסף אבל בגדול בבוא העת מדובר בנכס שיחזיר את עצמו, וזה בניגוד לעלות אחזקה כמו ארנונה.

בכל אופן נראה שבשאלה שלך מובלעת הנחה שהשוק העתידי של דירות מחיר למשתכן מנותק משוק הדירות הכללי. אני ממש לא מסכים עם ההנחה הזאת!

אפשר לראות בערים דירות שהיו שיכונים בשנות ה-70 וה-80 נמכרות במחיר דומה לדירות אחרות מאותן שנים. אולי מעט יותר נמוך, ביחס למצב הבניין.

יכול להיות שכן יהיה פער במחיר בין דירה בפרויקט מסויים לבין דירה בפרויקט אחר אבל כנראה קטן מההפרש בין המחירים כיום.

בגדול המטרה של התכנית היא להוזיל את הדירות לטווח הרחוק, כך שמחירי דירות מקבילות יוזלו. (וככל הנראה מחירי דירות שנקנו במסגרת התכנית כן יעלו מעט, ודי וודאי שמחירם יעלה יותר מדירות מקבילות שנקנו לא במסגרת התכנית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מופיע שם איזה מקום אני, מוזר, או שאני לא רואה את זה.

אבל ללא ספק אני בסטטוס זכה

התמקדתי בטעות בהודעה האחרונה וקצת פספסתי:

מה שקובע זכייה הוא הסטטוס באתר משרד השיכון.

כשאתה נכנס למערכת, בראש העמוד של רישום להגרלות צריך להופיע סטטוס הזכייה עם ההגרלה הרלוונטית (ואפשרות ביטול) בראש המסך, לפני כל ההגרלות. הוספתי איור.

שים לב לשלושת המלבנים בצהוב:

1) כניסה למערכת

2) לשונית הרשמה להגרלות

3) סטטוס זכייתך בראש העמוד. שם מופיע המיקום שלך (נמוך ממספר הדירות בפרויקט). אם לא אז אתה ברשימת המתנה (עדיין עם סיכוי טוב כנראה)

4) אחלתי למשתכן הצלחה!

צילומסך.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי

אני מקום 195 (אתמול היה 199) מתוך 8 דירות.

1. כנראה שאין סיכוי לפי מה שנראה

2. אם בוחרים את כל הדירותזוכים לפניי אז אני זכיתי אבל בלי דירה? מה קורה במצב כזה?

תודה רבה!

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל בסדר!

יש סה"כ 199 דירות בפרויקט. אתמול הגעת למקום 199 לפי הנתונים שהתעדכנו באתר - כלומר הגעת לסטטוס זוכה (וודאי), היום האתר התעדכן על עוד 4 ביטולים, כך שתוכל לבחור לפחות 5 דירות מתוך 8 (תבדוק באתר הקבלן אם לא נשארו פחות מ-8 דירות).

מזל טוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל בסדר!

יש סה"כ 199 דירות בפרויקט. אתמול הגעת למקום 199 לפי הנתונים שהתעדכנו באתר - כלומר הגעת לסטטוס זוכה (וודאי), היום האתר התעדכן על עוד 4 ביטולים, כך שתוכל לבחור לפחות 5 דירות מתוך 8 (תבדוק באתר הקבלן אם לא נשארו פחות מ-8 דירות).

מזל טוב!

אתה בטוח? אני הבנתי מזה ש - 4 וויתרו על הזכייה שלהם.

אגב נשארו 6 דירות, מה זה אומר עלי ועל הבחירה שלי?

עריכה אחרונה על ידי Shaike.Zam

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לדלות אינפורמציה מקבוצת הפייסבוק הרלוונטית.

4 שוויתרו עכשיו זה כלום. ההגרלה המקורית התקיימה לפני שנתיים. להרבה משתתפים אין תקציב לדירת גג גדולה, ולכן אלה הדירות האחרונות שנשארו לשיווק בפרוייקט. להרבה מהזוכים המקוריים הרכישה כבר לא רלוונטית.

ההשתתפות בהגרלות בחינם ולכן אנשים נרשמים קודם כל, ורק אז בודקים אם הזכייה מתאימה להם.

אם נכנס בתקציב, על פניו ואם אין משהו שאני לא מודע לו - רכישה טובה מאוד. במיוחד אם הפרוייקט בשלבי אכלוס, או ממש לקראתם. יש לדירה גג גדול שלא כולו שימושי, שמייקר את מחיר הדירה. בעיני זה לא חסרון אבל צריך לקחת את זה בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז זימנו אותי שבוע הבא לבחור דירה.

מצאתי כמה קבוצות בפייס, מקווה שיאשרו לי הצטרפות.

דברים שכדאי לשאול? הערות? הארות?

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמורה להיות קבוצה אחת רלוונטית, לפי מספר ההגרלה המקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הבנתי בין השורות שביטלת/לא ממשת את הזכייה.

בהתחלה היית נשמע מאוד משוכנע בקשר לרכישה. גם לי זאת נשמעת רכישה מוצלחת.

אשמח אם תרחיב לגבי הסיבות לוויתור על הזכייה, אפשר גם בהודעה פרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
ובינתיים בהגרלה שבה "זכיתי" לפני שנתיים(!!!) :

שלום רב,

אנו מבקשים לעדכן אותך כי בהגרלה מספר --- של קבלן --- ביישוב --- בה זכית, התקבלה החלטת הוועדה המקומית, וניתן לקבלן היתר בנייה בתנאים מסוימים, על הקבלן למלא אחר התנאים ולהגיש בקשה לקבלת היתר בניה מלא.

ומהם השלבים הבאים?

1. בתקופה הקרובה יעביר הקבלן לחברת הבקרה את כל מסמכי הפרויקט, לצורך בדיקה ואישור סופי. מעניין מה ההגדרה של תקופה קרובה :-x

2. בדיקת המסמכים על ידי חברת הבקרה ואישורם. מעניין כמה זמן זה יקח :sad:

3. הזמנה לכנס היכרות עם הפרויקט

4. כשבועיים לאחר כנס ההיכרות, הזמנה לבחירת הדירה. לפחות זה תקופה מוגדרת :wink:

מעדכן...

בשבוע שעבר התקיים כנס הזוכים.

אז זה לקח קצת פחות מחצי שנה מההודעה הנ"ל ורק שנתיים ושלושה חודשים מאז ההגרלה.

מניח שתוך שנתיים-שלוש יבנה הבניין.

בשלב זה אני מבטל את זכייתי אז כבר לא אקבל עדכונים על ההתקדמות, ולכן כנראה לא אדע מתי יהיה האכלוס בפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...