Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית דירה בצפון (קצרין)

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 1715 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתור אחד ששרת בבקעה חלק משירותו הצבאי, אני חושב שהבקעה די דומה באופיה מרוב הבחינות(למעט המזג האוויר לטוב ולרע) לרמת הגולן, הייתי ממליץ לך על למשל מעלה אפרים, שלא רחוק באופן יחסי מירושלים, עם אוכ' איכותית,צעירה בחלקה ומחירים נוחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שכלתנית זה רע?

אתה מתעלם מהמינוף. זו הצמדה פי רמת המינוף, וזה הבדל משמעותי. זכותך להתעלם ממנו, אבל זה לא יגרום לו להעלם.

אני בטוח שאתה אישית מבין, אבל אם יש מישהו שלא - אם מינפת פי 4, תפסיד ותרוויח פי 4 מעליית/ירידת הנכס. אם אתה מבין את הסיכון, ומוכן לקחת אותו, סבבה. אני באופן אישי מפחד, כי אני לא חושב שירידה של 10-20٪ בפריפריה היא לא סבירה. אני לא אומר שהיא בוודאות תקרה בקרוב, אבל היא עלולה לקרות. זהו, פעם אחרונה שאני אומר את זה.

ואני אשמח לדעת לאילו אי-אמיתות אתה מתכוון, ברצינות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת, פשוט תחזור הודעה אחת אחורה.

כל מה שכתבת בהודעה האחרונה סבבה וכו', אבל לא קשור בכלל לביקורת שלי. לא קשור? רבאק, בעצמי אמרתי שאני מסכים!

אבל כן מינוף לא מינוף *לא קשור* לעניין ה'הצמדה' (ורשמתי, לטוב ולרע!) למחירי הדיור באזור בו אתה רוכש.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי זו ההבנה הלקויה שלי. אם כן אני מתנצל.

כשאני אומר הצמדה, אני מתכוון אחד לאחד (כמובן, בעולם האמתי יש עלויות אז זה אף פעם לא בדיוק). אם הצמדה עבורך היא גם אחד לארבע אז כן, זו הצמדה. כשאתה קונה קרן אינדקס, אתה יודע טוב מאוד אם קנית קרן שצמודה לנכס הבסיס 1:1 או 1:3. אלה מוצרים פיננסיים שונים לגמרי, עם סיכון שונה.

כל עוד כולם מבינים את זה (ואת ההשלכות הדי משמעותיות בדיוק הטרמינולוגי הזה) הכל טוב. להרגשתי, זה לא המצב.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסביר לך פעם אחת למה אתה טועה

הרכישה היא לא להשקעה אלא היא רכישה לעצמך כדירת מגורים

המחיר יעלה "הרווחת" המחיר ירד "הפסדת"

למה במרכאות

כי כל עוד אני לא מממש לא הפסדתי ולא הרווחתי.

אני מכוון לרכישה במקום בו בהתקיים תנאים מסויימים אתה תעבור לגור בה.

ושם אתה צמוד למה שקורה באותו יישוב.

ובוא אלך איתך למצב הקיצוני ( דוגמה לרכישת דירה ב אחד מיליון ש"ח

רכשת עם הון עצמי של 25% והשאר משכנתא

ויש ירידה של 25% במחירים

למעשה הפסדת את כל השקעתך. נכון לרגע זה.

אבל אם אתה לא מוכר אותה, יגיע שוב הגל של עליות המחיר.

כמובן שאם לא היית רוכש הרי במצב של ירידת מחיר של 25% תוכל לרכוש עכשיו דירה עם הון עצמי של 33% זה ההבדל התהומי בירידה של 25%

אבכל אם המחיר יעלה ב 25% אתה נשאר ללא אפשרות לרכוש דירה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי יישובים כמו מצפה יריחו ואפילו באיזור מועצה מקומית מגילות? נכון שחם בקיץ, אבל מרחק הרבה יותר סביר מירושלים ואיכות חיים לא רעה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בעפולה, בתקציב שלך תוכל לקנות דירת 4 חדרים בשכונה החדשה רובע יזרעאל ועוד תקבל עודף. אם יש לך רכב חברה אז נסיעה לירושלים לא בעיה, כביש שש יחסית קרוב. עפולה היא עיר מתפתחת מאוד ובשנים האחרונות עברה מהפך. יש כבר רכבת ויש תוכניות פיתוח רבות. עפולה אמורה להפוך למטרופולין בעוד כעשור. השקעה בטוחה לדעתי. אבל יש עדיית סטיגמה שעפולה זה חור. ממליץ לך לעבור ולראות.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוכלוסייה בעפולה מול האוכלוסייה במעלה אדומים... מממ... תשמע, בחירה קשה. לדעתי, מבחינה תחבורתית עפולה עדיין חורית למדי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם להגיע מחדרה לירושלים זה עדיין לא קל (סיוט בשעות העומס, תכפיל את זה פי עשר בשבוע), אז תוסיף לזה גם את ואדי ערה.

עדיף עדיין שלא.

זה שפריפריה מתפתחת זה טוב ויפה, אבל זה שאנשים חייבים שתהיה דירה רשומה עליהם בטאבו, ויהי מה, לא משנה באיזה חור זה, תורמים לניפוח מחירים גם במרכז ובעיקר בפריפריה.

זה גם לא פותר אותם משכירות, כי הם מגלים שנסיעה ממקום של שנכנס שהם קנו, למקום עבודתם (כי עבודות בצפון/דרום לפחות בשכר שהם רגילים אליו עדיין אין), וממשיכים לשכור במרכז, בזמן שהם משכירים את הדירה שקנו במיטב כספם לאנשים זרים, ובטוחים שעשו את עסקת חייהם.

טוב לפחות לדעת, שהתוכנית של ביבי לפיתוח הפריפריה סוף סוף עובדת. בתקווה גם יגיעו לגולן, הגליל והנגב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, קרית גת/מלאכי - ירושלים כ 45 דק נסיעה ברכב.

נכון שהשם לא מלהיב אבל האזור בתנופת בנייה ובקרוב האוכלוסיה תתרענן (כבר בקיץ אצלנו מאכלסים כ 900 יח"ד, התכנון העתידי של השכונות הוא כ 6000 יח"ד) ומבחינת קירבה למקומות עם רכב מאוד נוח. ככה שאולי קניה בפרויקט חדש באחת השכונות החדשות יכולה גם להיות אופציה בשביל התחלה במיוחד כשיש רכב ואין בעית התניידות.

אגב גם אצלנו בפרויקט שקניתי היו כאלה שקנו מחוץ לעיר ומתכוונין להשכיר את הדירה ולהמשיך לשכור במקום אחר.

יש לך מושג כמה קנו בכדי לגור שם בהשוואה לכמות האנשים שרכשו למטרת השקעה?

לפי דעתי אתה תופתע לגלות כמה אנשים לא ידליקו את האור ביום האכלוס.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו קבוצה של דיירים בפייסבוק ובוואצאפ. לדעתי במקרה אצלנו הרוב רכשו כרגע למגורים מכמה סיבות ואני אסביר:

אלו שגרים בקריית מלאכי כמוני למשל וכמו אנשים נוספים שאני מכיר רכשו שם דווקא כי בקריית מלאכי אין הרבה דירות יד 2 עם ממ"ד ובשכונה המקבילה שבונים תהיה אוכלוסיה חרדית ברובה, אצלנו זה בערך 50% חילונים והשאר דתיים לאומיים/חב"ד.

(אין לי בעיה עם אוכלוסיה חרדית חלילה, אני בעצמי אדם דתי אבל בכללי, חילונים לדעתי לא ירגישו שם בנוח למרות שלא מדובר בחרדים קיצונים וגם היום גרים בקריית מלאכי המון חרדים וכולם חיים בשלום עם כולם).

אלו שהגיעו מבחוץ, אמנם חלקם קנו להשקעה אבל חלק לא מבוטל מהם כבר רשמו את הילדים למוסדות חינוך ואמרו שהם מתכוונים לגור בעיר. מה גם, שלא מעט מהם גם מחפשים תעסוקה באזור (רחובות/גדרה/יבנה/אשדוד/אשקלון ואפילו יש חבר'ה שעובדים בת"א ומתכוונים להמשיך לעבוד שם לפי מה שהם אמרו, יש אוטובוס ישיר).

ככה שאמנם יש כאלו שהצהירו שהם הולכים להשכיר את הבית אבל עדיין, ממה שראיתי וממה שמדברים בקבוצה הרוב כן מתכוונים לגור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברה,

אני מעדכן.

ביקרנו בקצרין ביום שישי האחרון, גם ראינו פרויקט חדש וגם בית יד 2 ולאחר שעשינו חושבים, החלטנו לרדת מהעניין.

למה ירדנו מקצרין?

א. ברמת מחירים של 1,000,000 מקבלים בתים ישנים וצפופים יחסית.

ב. הפרויקט החדש יסתיים רק בעוד שנתיים ולמען האמת, אני דיי חושש מקבלנים (כל הסיפורים של פשיטות הרגל ועוד)

ג. מסיבות משפחתיות, אין לי על מי לסמוך כשארצה לחזור וללון באזור ירושלים באמצע השבוע

נכון לעכשיו קצרין ירדה מהפרק.

מה הלאה ? אין לי מושג, כנראה שאנחנו נצא לשכירות עד שתיפול עלינו הזדמנות.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת כאן חופן של עצות / מקומות ראויים לגור בהם

רק תבחר

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...