Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת מולטימדיה אדרואיד סינית.

abcd12
שימו לב! השרשור הזה בן 2305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכלום,

עשיתי חיפוש בפורום ולא ממש הצלחתי למצוא משהו עדכני לגבי מערכת מולטימדיה אנדרואיד.

אני מחפש מערכת עם GPS, בלוטוס ו wifi או כניסה לדונגל 3G.

מוכן להשקיע בערך 1500 (כולל מיסים ומשלוח)

השימוש בעיקר ל-waze ולשיחות. לא כל-כך חשובה לי איכות סאונד. גם ככה הרמקולים לא משהו..

ראיתי את המערכת הזו:

http://www.aliexpress.com/item/7-INCH-1024-600-2-Din-Android-4-4-Fit-NISSAN-QASHQAI-2007-2008-2009-2010/32316931768.html?spm=2114.40010608.4.18.Ecgiit

אומנם הרזולוציה נמוכה אבל אני לא חושב שזה כל-כך קריטי לשימושים כאלה. ויש כפתורים וחוגה לווליום. שזה מבחינתי פלוס.

מישהו מכיר/שמע?

יש אולי המלצות למערכת אחרת?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• 4 חודשים מאוחר יותר...

עידכון:

ראשית תודה לך ravidp18 על התגובה!

אחרי קצת בדיקות ברשת החלטתי לקנות את המערכת בלינק שצירפתי.

זוהי למעשה אותה מערכת. ההבדל הוא הרזולוציה.

המערכת מותקנת אצלי כשלושה שבועות. כך שזה בנתיים התרשמות ראשונית.

בקצרה:

1. המערכת הגיעה תוך 10 ימים עם שליח של DHL.

2. איכות בניה מפתיעה.

3. המגע מגיב בצורה חלקה ומהירה.

4. קליטה של GPS מהירה מאוד. מוצא באופן מיידי את המיקום.

5. 15 שניות מרגע הדלקת הרכב עד שהמערכת עולה. זה אולי נשמע הרבה אבל זה סביר בהחלט. המערכת נדלקת לאותה נקודה שהיתה בפעם האחרונה. המערכת לא מבצעת כיבוי מלא בכיבוי הרכב. כלומר, כאשר מכבים את הרכב המסך נכבה מיד. אך כיבוי מוחלט של המערכת הוא אחרי 30 שניות. למיטב ידיעתי ניתן לכוון את הזמן הזה.

6. כרגע התקנתי על המערכת רק waze. האפלקציה עולה מהר ומגיבה מהר. חששתי קצת מהכוח של המערכת אבל הופתעתי לטובה.

7. קשה לי לחוות דעה על איכות הסאונד כי הרמקולים אצלי לא להיט, ובנוסף יש לי אחד דפוק. בכל מקרה, המערכת מצויידת בשבב הגברה (לפחות כך היצרן טוען..) TDA7388. שהוא דיי פשוט וזול. ככה שאין לצפות ליותר מדי. אבל זה ממש לא אומר שהאיכות גרועה.

8. העיניין של מודם סלולרי בבדיקה. אעדכן שיהיה מה להוסיף.

9. שומעים טוב בדיבורית. התקנתי את המיקרופון המצורף. כל מי שדיברתי איתו טען שאני גם נשמע טוב.

10. עכשיו אני רואה שהמערכת נמכרת עם גירסה חדשה יותר. אבל אני לא מאמין שיהיה הבדל מהותי. החומרה נשארה זהה.

אם יש למישהו שאלות נוספות או רוצה שאבדוק דברים מוזמן לכתוב פה ואני אעדכן.

שורה תחתונה - מרוצה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש מערכת כזאת, ברזולוציה 1024 על 600.

מדובר במכשיר שמיצרת חברה כלשהי ומשווק תחת 8 חברות מדבקה כמו eonon, pumpkin ושות'

המערכת מגיבה מהר, gps מתחבר מהר, איכות השמע סבבה (גם אצלי רמקולים עלובים אז זה לא מדד..),

המסך מעולה, רואים ממש טוב סרטונים ביוטיוב, אפליקציות וכו'

בנוגע ל3g- אני הזמנתי דונגל 3g מאיביי והתקנתי בתוכו כרטיס סים לדאטה. זה עובד מעולה לאחר הגדרת apn של ספקית הסלולר. מרגע הדלקת המכשיר לוקח לו חצי דקה להתחבר ל3g ולאחר מכן זה עובד סבבה.

בהמשך אעלה ביקורת ומדריך התקנה..

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנת לבד? היה צריך בנוסף גם מתאמים לרכב?

התקנתי לבד, אצלי זה היה קצת יותר מורכב כי הייתי צריך לבנות מסגרת ולפנות מקום בדשבורד, אבל אם כבר יש לך מקום לדאבל דין לא אמורה להיות לך בעיה זה יכנס (אמנם זה טיפה יותר גדול מדאבל דין רגיל, אבל נכנס..)

זאת ההתקנה שלי:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?603754-%D7%A8%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D-6-5%D7%B4&p=5129738&viewfull=1#post5129738

אני קניתי מפה:

http://www.autopumpkin.com/pumpkin-universal-7-inch-1024-600-touchscreen-quad-core-android-5-1-double-din-car-stereo-gps-navigation-system-support-dab-av-output-3g-wifi-obd2-steering-wheel-control.html

אבל יש עוד כמה מותגי מדבקה שמוכרים אותה:

https://www.eonon.com/Android-Car-GPS/2-Din-GPS-Navigation/GA2114.html

שימו לב שיש כל מני יצרנים שמייצרים יחד, ובדיוק את אותו המכשיר, ובראשם חברת MTC:

Joyous ,HuiFei/Kai Ge Le ,Klyde ,Unkown ,Kaiyide ,Hot Audio ,RoadMaster

המערכות נמכרות תחת המותגים: Joying, NAVISKAUTO , EONON , ERISING , PUMPKIN , NAVALL , XTRONS

מבחינת חיבורים, המערכת באה עם מתאם ISO רגיל, ככב שתלוי מה יש לך ברכב - אם יש לך ISO אתה פשוט מחבר אותו, אם לא - צריך לעשות קצת התאמות והלחמות.

בנוסף, למערכת יש כניסת אנטנה כמו אצבע דקה, ככה שאם אצלך ברכב יש חיבור אחר לאנטנה תצטרך לחבר לו פלאג חדש.

דבר חשוב נוסף - למערכת יש 2 מיקרופונים, מיקרופון מובנה הנמצא בחזית המכשיר ומיקרופון חיצוני נוסף שמתחבר מהחלק האחורי אותו יש לתלות בסביבת הנהג ליד הראש.

שימו לב - במערכת הזו יש באג, ככה שהמיקרופון החיצוני לא עובד! כן כן הוא פשוט לא עובד!

ככה שאם תהיה בשיחה, הצד השני לא ישמע אותך כ"כ טוב אלא עם רעשי רקע.

הבעיה נובעת מבאג בתכנון של המכשיר, ככה שכשמבצעים שיחה דרך הבלוטות' שמחובר לטלפון, המיקרופון לא מקבל מתח ולכן לא עובד ואז נשארים רק עם המיקרופון המובנה.

הבעיה הזו ידועה מאוד וכרגע אין לה פיתרון רשמי של החברה המייצרת (הם יחרטטו אותך שתעדכן גרסת אנדרואיד/תנסה להפחית רעשי רקע וכו' אבל בסופו של דבר - המיקרופון החיצוני לא עובד וזה משפיע על איכות השיחה).

יש פתרון אחד שראיתי בפורום XDA, בו מלחימים את המיקרופון ישירות לכרטיס הבלוטות' במערכת (2 הלחמות בדיוק, + - לכרטיס) ואז הבעיה נפתרת:

http://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcb-hardware-development/kgl4-mic-mod-t3252424

כששלחתי מייל ליצרן מה הוא אומר על הפיתרון הזה, הוא מתחמק ולא עונה תשובה רצינית, אלא רק "אנחנו עובדים על זה, בנתיים תנסה לעדכן גרסה/להנמיך רעשי רקע/להגביר את הווליום בטלפון+במערכת בזמן שיחה כדי לשפר את השמע"

כשיהיה לי קצת זמן אני אנסה לבצע את ההלחמה הזאת, בנתיים זה סובל דיחוי(כאמור, יש שמע בשיחה דרך הדיבורית, אבל האיכות לא משהו..)

שורה תחתונה - על אף הקטע עם המיקרופון (שאותו אפתור בעתיד), אני מאוד ממליץ, תמורת סכום די נמוך מקבלים מערכת טובה מאוד, מסך טוב, GPS, 3G, WIFI, רדיו , וכל היתרונות של אנדרואיד.

אם יש שאלות נוספות אשמח לעזור

עריכה אחרונה על ידי shlomi_e11

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקליטה מצויינת, לא פחות.

חיברתי את כבל האנטנה שלי לחיבור אנטנה כמו שמתאים למערכת האנדרואיד,

במערכת יש אפליקציה מובנית של רדיו, אתה פשוט נכנס אליה ועושה סריקה ידנית/אוטומטית וזה מוצא תחנות.

את התחנות ניתן לשמור כמובן.

את אפשרות השליטה מההגה לא ניסיתי (אין לי כפתורים בהגה), אך אני לא רואה סיבה שזה לא יעבוד אם מחברים את החוטים כמו שצריך.

ד"א באיזה רכב אתה מעוניין להתקין אותה? כי יש כמה דגמים שמתאימים לרכב ספציפי עם כל הפלסטיקה מסביב והחיבורים, ככה שיש מעט התעסקות והמוצר יושב בול.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ramoni, את ההתקנה עשיתי לבד.

חשמל: כפי שנאמר מעליי, חיבורי החשמל+הרמקולים הם לפי סטנדרט ISO 10487. עם המערכת מגיע מתאם לחיבור זה.

אם אצלך שונה, תוכל לקנות. זה חתיכת כבל לא יקרה במיוחד.

יש חיבורים נוספים: שליטה בהגה (ראה התייחסות לשליטה מההגה בסוף ההודעה), מצלמת רוורס, אנטנה חשמלית וכו' שאותם תצטרך לחבר בנפרד.

פלסטיק: ברכב שלי היה צריך מסגרת פלסטיק (תלוי ברכב, אצלי עלה 15 דולר) וכלוב פח (10 דולר) בגודל דאבל דין.

מסגרת הפלסטיק זה משהו שצריך לפי הדגם של הרכב. כלוב הפח זה משהו סטנדרטי.

כאן המקום לציין ש:

1. אם יש לך כבר מערכת בגודל דאבל דין סטנדרטי לא תצטרך את זה.

2. קיימות מערכות זהות עם פאנל גדול יותר (שמבטל את הצורך במסגרת) בתופסת כפתורים, אבל יקרות יותר. דוגמא (הלינק לא עובד בלחיצה. להעתיק את הכתובת ולהדביק):

http://www.aliexpress.com/store/product/1024-600-2-Din-Android-4-4-4-Car-DVD-GPS-Navigation-For-Toyota-Camry-Head/1463369_32432878986.html

Arthur85, משהו מוזר שקורה פה בפורום. לא יודע למה.. תעתיק את הלינק ותדביק בדפדפן. לא עובד בלחיצה

http://www.aliexpress.com/item/7-INCH-1024-600-2-Din-Android-4-4-Fit-NISSAN-QASHQAI-2007-2008-2009-2010/32316931768.html

shlomi_e11, כנראה שלמרות הכל כן יש הבדל בין המערכות. בדקתי הרגע אחרי שקראתי את ההודעה שלך. אצלי מחובר המיקרופון החיצוני. ושומעים רק דרכו. כל מי ששאלתי אותו אמר ששומעים אותי טוב מאוד. אני רוצה לציין פה לטובה את הכבל של המיקרופון, הייתי בטוח שיחסכו בכל דבר, אבל הכבל הזה ארוך ועם מוליכים עבים (שאפו לסינים8)).

Arthur85, השליטה מההגה עובדת לפי התנגדות. מה שאומר שבחלק (אולי אפילו הרוב) מהרכבים יש צורך במתאם. וזה בגלל שכל יצרן קבע לעצמו סוג של סטנדרט ללחצנים. כל לחיצה שולחת אות אחר.

צריך להדגיש, זה אות. לא התנגדות. לכן המערכת הזו לא תוכל ללמוד אותו.

מתאם כזה זה סדר גודל של 30 דולר. ככל הנראה יתאים כל מתאם לפי סוג הרכב. כלומר, כל מתאם לטיוטה יתאים.

למי שאין שליטה מההגה, ניתן לקנות את השלט הזה (שלי בדרך..). אומנם דורש בטריה לשלט אבל יעשה את העבודה (שוב, הלינק לא עובד בלחיצה. להעתיק את הכתובת ולהדביק).

http://www.aliexpress.com/item/Universal-steering-wheel-controler-with-audio-volume-bluetooth-control-for-Car-DVD-GPS-unit/32555603223.html

מי שרוצה להיות יצרתי ואין לו לחצנים על ההגה, אפשר בקלות לחווט לחצנים עם נגדים וככה לקבל עוד כפתורים פיזיים...

אני בחרתי דווקא בחנות הזו כי ראיתי פידבק טוב מאוד, מעלים סרטוני הסבר ויש גם בלוג חצי עדכני. ממליץ מאוד.

אגב, מי שרוצה לקנות אביזרים נוספים (מצלמת רוורס, מגבר לאנטנה וכו') עדיף מחנויות אחרות. כי זה זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במערכת שלנו המיקרופון החיצוני לא עבד.

לכן פורקה המערכת והותקן מיקרופון חיצוני ע"י הלחמה.

צריך לפרק את כפתור ה"ווליום" לפני פירוק הפאנל הקדמי.

לצערי לא צילמתי תמונות של הרכבת המיקרופון באופן ממוקד.

אך אשתדל לכוון על סמך מה שאמצא ברשותי (ובאמצעות האינטרנט כדי לכוון).

תמונות אותנטיות של המערכת שלנו:

1.JPG2.jpg3.JPG

ניתן להבחין שעל הלוח הירוק (שהוא הפאנל הקדמי של המערכת) בפינה השמאלית למטה (לצערי מחוץ לתמונה) ממוקם המיקרופון של המערכת.

כדי להפריד את הפאנל הקדמי יש להוציא את כפתור הווליום ע"י הקפצתו החוצה בזהירות משני צידיו.

העיקרון הוא לפרק את חיבור המיקרופון הקיים מהלוח,ובמקומו להלחים כבל AUX שיצא מאחורי המערכת לצורך חיבור מיקרופון חיצוני.

הערה חשובה:

המיקרופונים באים בתצורת מונוולכן יש חשיבות להלחמת הכבלים הנכונים ללוח.(וזאת כי רוב,אם לא כל, כבלי הAUX באים בתצורת "סטריאו").

מומלץ לסמן את הקוטב החיובי והשלילי לפני פירוק המיקרופון הקיים.

האפשרות השניה, היותר בטוחה, היא להלחים ישירות את כבל המיקרופון ללוח ולחסוך את האפשרות לטעיה.

מצורפות תמונות שנלקחו מהאינטרנט הממחישות את תהליך ההרכבה באופן די דומה:

4.JPG5.JPG6.JPG8.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוח הירוק על הכיתוב CN7 זה המיקרופון הפנימי שנמצא על הלוח שצמוד למסך?

אז בעצם הלחמת את המיקרופון החיצוני למיקרופון המובנה שנמצא על הלוח שצמוד למסך? או שהלחמת ישירות לכרטיס הבלוטות'?

11.jpg

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון: המודם שקניתי הגיע - HUAWEI E3372.

חיברתי ועבד אוטומטי בלי צורך להגדיר כלום.

קישור למי שמתעניין:

http://www.aliexpress.com/item/150Mbps-FDD-Unlocked-Huawei-E3372-M150-2-3G-4G-LTE-USB-Dongle/32480396207.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...