Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריתוך דפרניצאל אחורי

שימו לב! השרשור הזה בן 3277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנשים כמוך מיותרים בפורום, יש הבדל בין לעשות את זה ולהתייעץ על זה, אתה נמצא בתת קטגוריה שיפורים-חצי מהדברים פה הם לא חוקיים ומסכנים את הסובבים אפילו צ'יפ, מה שחשוב זה איפה ואיך אתה מיישם את זה.

Hu: Stock HU+Grom mst4 Comp: Hertz Hsk165XL Amp: TRU S44 Mono: JBL BP1200.1 Sub: Hertz HX300+Hertz HX300

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מצטער שאתה חש שאני מיותר. אני מתיר לך להתעלם מכל תגובותיי.

יש הבדל בין לשאול ובין לבצע ובהחלט טוב שהוא מתייעץ לפני.

אתה מעדיף שאת תשובתי, לפיה הרעיון שלו הוא סכנת נפשות, אני אחשוף רק אחרי שהוא מקבע את הדיפרנציאל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה שאין מסלול מירוצים אמור להרגיע אותי ביחס לשימוש הלא סביר שהבחור הזה שוקל לעשות בכביש שמשמש את כולנו?

מה זה שימוש סביר?

וזה שעוד לא דרסת מישהו אמור להרגיע אותי כהולך רגל בקשר לשימוש הסביר שלך בכביש ציבורי?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יודע עלי כלום כך שמבחינתך אני מסוכן בכביש כמו כל נהג אקראי אחר.

מחמיא לי שאתה מניח שטרם דרסתי מישהו.

אם פותח השרשור רק מברר אז זה סבבה.

אבל מי שנוהג בכביש עם דיפרנציאל אחורי מקובע בהחלט מסכן את הציבור.

בעיני זה לא שימוש סביר ברכב. לא הייתי רוצה לבצע פניה על כביש רטוב לידו.

ניתן לנהוג בצורה בטוחה ברכב משופר או מקורי עם 600 כ"ס.

לדעתי אי אפשר להגיד אותו דבר על רכב עם דיפרנציאל אחורי מקובע.

אתה לא חייב להסכים איתי. יהיה נחמד אם תשמור על התכתבות עניינית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהו דיפרנציאל?

ההודעה הזאת תכלול תיאור קצר ולא בדיוק מדוייק, היא נועדה להעביר את המידע הכללי מאוד.

ברכב בן ארבעת גלגלים מתרחשת התופעה שבזמן שהרכב מסתובב, חלק מהגלגלים עוברים מרחק גדול יותר מהגלגלים האחרים וזאת בגלל שרדיוס הסיבוב של הגלגלים החיצוניים גדול יותר. אם שני הגלגלים היו מחוברים ביחד באופן קשיח, כשהרכב היה מסתובב גלגל אחד היה "נגרר" על הכביש מעט, דבר שבעייתי יותר ככל שרדיוס הסיבוב קטן - זה בגלל שככל שרדיוס הסיבוב קטן, ככה ההפרש בין תנועת שני הצדדים גדול יותר לדוגמא: רדיוס סיבוב 50 מטר, רכב ברוחב 1.5 מטר - ההבדל יהיה 3 אחוז, רדיוס סיבוב 10 מטר, ההבדל יהיה 15 אחוז.

לשם כך נולד הדיפרנציאל, הדיפרנציאל הבסיסי מעביר את כוח המנוע לשני הצדדים כאשר הגלגל שיצטרך לנסוע מרחק גדול יותר יוכל לעשות את זה ללא גרירה של הגלגל השני וזאת באמצעות מנגנון שמעביר את הכח לצד ש"קל" לו יותר לסובב.

החסרון בדיפרנציאל הרגיל היה בעיקר בשטח, בגלל מבנה הדיפרנציאל, אם גלגל אחד היה שוקע בחול הדיפרנציאל היה מעביר רק לו כח והרכב לא היה מצליח לצאת, בכביש רגיל, בהאצה חזקה או בהאצה תוך כדי סיבוב קרה שגלגל אחד פירפר ובגלל מבנה הדיפרנציאל הכוח היה עובר לגלגל המפרפר ובכך פוגע ביכולת הרכב להאיץ.

בשביל השטח ייצרו קודם כל נעילת דיפרנציאל מלאה, הנעילה גורמת לסרן להתנהג באופן קשיח ככה שהרכב יוכל לעבור בחול או לטפס על מכשולים שונים בקלות יותר. הבעיה הייתה כשאשר הדיפרנציאל נעול, בכל סיבוב אחד הגלגלים יחליק וייווצר עומס רב על המערכת, לכן ייצרו דיפרנציאלים עם נעילה חלקית.

בדיפרנציאל הנעול חלקית יש מנגנון המתנהג בצורה רגילה בנסיעה רגילה, אבל כאשר מופעל טריגל, הדיפרנציאל מעביר לפחות חלק מהכוח לכל אחד מהגלגלים, ככה גם אם גלגל אחד יחליק או ישקע, חלק מהכוח יעבור לגלגל השני והרכב ימשיך להתקדם.

לסיכום לעניין פותח השירשור, דיפרנציאל נעול זה לא דבר הגיוני ברכב יומיומי עירוני, פניות חדות יהיו מאוד לא נעימות ויכללו רעידות ורעשים ויש סיכוי טוב ששוטר חביב ינסה לברר מה בדיוק העניין פה.

למקרה שלך כדאי לחפש דיפרנציאל מוגבל החלקה והלתקין אותו.

השאלה הבאמת מעניינת היא, למה אתה רוצה דיפרנציאל נעול או מוגבל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכורת קלה - אם אתה מחפש החלקות כוח, אז אתה צריך רכב עם הנעה אחורית, דבר ראשון.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוולוו היא הנעה אחורית, שנית הרכב מיועד לפרוייקט לסביב ה300 כוח סוס לכן אני מברר מה היא הדרך יעילה ביותר להוריד את הכוח לכביש, אני מכיר אחד עם וולוו 740 טורבו 280 כוח סוס ויש לו דפירניצאל נעול, הרכב משמש אותו ליום יום, ממה שהבנתי ממנו זה ממש לא מפריע לו בנהיגה אבל ממכם זה ההפך הגמור.

Hu: Stock HU+Grom mst4 Comp: Hertz Hsk165XL Amp: TRU S44 Mono: JBL BP1200.1 Sub: Hertz HX300+Hertz HX300

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שזאת אי הבנה מבחינת מה זה דפרנציאל נעול.

אני לא מומחה גדול בתחום אבל נראה לי בלתי סביר שנעילת דיפרנציאל אחורי ממש לא מפריעה לו ביום יום.

אני גם קצת מבולבל מהמחשבה לפיה נעילת דיפרנציאל קשורה ל"דרך יעילה ביותר" להוריד את הכוח לכביש. זה בטח סבבה להחלקות למינהן, אבל יעיל זה בטח לא. וזה גם מאוד מסוכן לכביש הציבורי ודורש לא מעט פעלולים להעביר בטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעלולים בטסט? איך בדיוק בטסט יכולים לדעת איך הדפירניצאל מתנהג?

שנית בתאוצה חזקה גלגל אחד יפרפר והשני יסתובב לא באותה מהירות.

ותודה על הסרטון ממש טוב!

עריכה אחרונה על ידי Unrated

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיפרנציאל נעול (וחלקי) מוריד יותר כוח לכביש (בסיבובים או משטחים משובשים) ולכן גם יותר יעיל מבחינת אחיזה בסיבובים בנהיגה אגרסיבית.

נעילה מלאה לא מתאימה לכביש ציבורי וגם לא בטיחותית. נעילה חלקית מגיעה בהרבה מאוד מכוניות ספורטיביות, מהיצרן.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...