Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב מתנדנד- יונדאי אקסנט שנת 2000

idoronen
שימו לב! השרשור הזה בן 3354 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום!

ברשותי יונדאי אקסנט GL אוטומטית משנת 2000. הרכב במצב מעולה עם תושבות מנוע חדשות, בלמים חדשים וצמיגים חדשים (מקדימה של מנטור ומאחורה של יצרן סיני באיכות די נמוכה).

יש לי 2 בעיות בנסיעה ברכב שאני לא בטוח שקשורות אחת לשניה:

1. בנסיעה מהירה (110 קמ"ש וצפונה) האוטו וההגה ממש רועדים.

2. בפניות מהירות ימינה (רק ימינה - בפניות שמאלה אני לא מרגיש את זה) כמו לדוגמא ירידה ממחלף, האוטו מתנדנד ממש כאילו הוא מאבד אחיזה. התחושה שלי היא מכיוון הגלגל השמאל-קדמי.

מישהו יודע לכוון אותי איפה יכולה להיות הבעיה?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נקודה מספר 1, יכול להיות איזון גלגלים. לגבי נקודה מספר 2, אולי בולמים. תנסה ללחוץ על בולם קדמי שמאלי ובולם קדמי ימני, בבולמים תקינים הבולם צריך לקפוץ למעלה מיד בלי נדנודים. אתה יכול גם לנסוע בקו ישר על פס האטה ולראות האם הרכב מתנדנד ברגע שעלית על פס ההאטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 1 כמו שכתבו, כיוון פרונט ו/או איזון גלגלים. יכול להיות שלא איזנו טוב את הגלגלים בזמן הקניה.

רוב מכוני הפרונט עושים בדיקה ראשונית חינם לפרונט, שווה לך להכנס למכון טוב ולבדוק את הנושא.

לגבי 2, הגיוני מאוד שזה אחד או יותר מבולמי הזעזועים. הבדיקה בלחיצה היא שטחית מאוד, ורק אם

הבולם גמור לגמרי היא נותנת אינדיקציה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הבולמים, הבולם נמצא בכל גלגל, אם תתכופף תראה קפיץ, פשוט בעזרת הידיים ומשקל הגוף תלחץ מעל הגלגל את הרכב כלפי מטה, תעזוב ותראה שהרכב לא מתנדנד מטה מעלה כמה פעמים. הרכב צריך לחזור מהר למצב סטטי.

לגבי הרעידות, אתה בטוח שעשו לך איזון כשהחליפו בלמים? כמשחליפים בלמים לא צריך לעשות איזון עד כמה שידוע לי. עשו איזון בעזרת מכונה ושמו משקולות בצידי הגלגל? תבדוק בצמיגים הזולים ע"י מבט שהגומי לא מעוות, אולי יש עיוות בגומי שגורם לרעידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו בולמים עייפים. אם הרכב נסע יותר משמונים עד מאה אלף קילומטרים בלי החלפת הבולמים - הם כבר בטח עייפים וכדאי להחליף את כולם, גם אם אין בהם כשל כמו נזילה.

כדי לבדוק את מצב הבולם מנדנדים את הרכב בפינותיו או מעל בתי הגלגלים ואז מרפים. בולם תקין יאפשר לרכב עוד נדנוד אחד אחרי שהפסקת לנדנד את הרכב. אם הוא ממשיך להתנדנד עוד - הבולם עייף.

שווה לבדוק את מצב הקפיצים (ששחיקתם מואצת כשהבולם עייף), את כיוון הגלגלים ואת מצב הצמיגים, כולל לחץ האוויר בהם.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3354 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...