Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

כשיהיה רלבנטי נתמהל לך בשמחה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשנו דירה, חתמנו כבר על חוזה,  במסגרת מחיר למשתכן (בנק מלווה מזרחי טפחות) ועד עכשיו שילמנו 20% מהסכום.

התשלום הבא יידרש באוגוסט ואחריו בנובמבר השנה ( כל תשלום 10% נוספים)

בגלל משבר הקורונה אני מתלבט מה לעשות:

1. האם לחכות לאוגוסט או אפילו לנובמבר ( אני מאמין שנוכל לגייס 10% לתשלום של אוגוסט) בתקווה שהריביות ירדו. אך עד אז מדד תשומות הבנייה ככל הנראה יעלה .

או לחילופין

2. לקחת משכנתא מהר ככל האפשר ,למרות עליית הריביות, ולהמנע מחשיפה למדד תשומות הבנייה.

רעיונות נוספים יתקבלו בברכה.

בברכה ירון

אני תמיד אומר שיש דבר אחד שמפריד ביני לבין גאונות: וזה אני:shock2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדיף חוב לקבלן מאשר לבנק.

מדד תשומות הבניה עלה בשנה האחרונה בשיעור מבהיל של 0.6%

כלומר חוב של מיליון ש"ח גדל ב 6,000 ש"ח.

מניח שגם הריביות בעוד חצי שנה תהיינה יותר נוחות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

לקחנו משכנתא לבנייה לפני כשנה וקצת לטובת בניית בית.

שליש מהתמהיל היה מסלול ברבית משתנה כל חמש שנים לא צמודה כשהעוגן הוא ריבית משתנה על בסיס האג"ח לא צמודות של בנק ישראל פלוס מרווח של 2.24.
המסלול הזה הוא האחרון שייעדתי למשיכה ונלקח כמסלול פיתוי לבחירת הבנק לטובת החזרה מהירה.

אלא שביום לקיחת במשכנתא העוגן היה סביב 2% וסהכ הרבית השנתית המתואמת במסלול מעל 4% ובינתיים ירד העוגן ל - 0.39% מה שמוזיל את המסלול באופן משמעותי וקצת משנה את התמונה ומביא להתלבטות אם בכ״ז להחזיק את המסלול לחמש שנים לפחות עד עדכון הבסיס (אך לא זאת השאלה כרגע).

תכננתי למשוך את הסכום במאי לקראת סיום הפרוייקט, ואילו היום התקשרה אליי הבנקאית להציע שאמשוך אותו כעת מכיוון שהריביות בארץ עולות ואולי עדיף למשוך לפני סוף החודש לכשריבית העוגן תתעדכן.

מכיוון שמדובר ברבית על אג״ח אני לא בטוח שהיא צודקת אבל מתקשה לבסס תחזית משלי.
מצד אחד תנודתיות, מצד שני ירידות ריבית בארה״ב, מצד שלישי התערבות של בנק ישראל ברכישת אג״חים ועוד ועוד משתנים.

אני יודע למי ניתנה הנבואה - אבל יש מישהו שמעז לחזות לאיזה כוון יתעדכנו ריביות הגליל בסוף מרץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לגבי דחיית תשלומי משכנתא לאור הקורונה..

מה מסתתר מאחורי הרצון ה״טוב״ של הבנקים לדחות לשתומים ללא עמלה? האם זה מומלץ או לא מומלץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, 133hp כתב:

שאלה לגבי דחיית תשלומי משכנתא לאור הקורונה..

מה מסתתר מאחורי הרצון ה״טוב״ של הבנקים לדחות לשתומים ללא עמלה? האם זה מומלץ או לא מומלץ?

1. בבנקים יש הבנה שיכולת ההחזר של מרבית הלווים תפגע ושהפגיעה בתקווה תהיה זמנית כלומר דחייה של 3 חודשים בתשלום לא צפוי להעלות את ההחזר החודשי בצורה ניכרת כזו שמרבית הלווים לא יוכלו לעמוד בה.

.

2. הליכי הגבייה של משכנתאות בפיגור יקר מסורבל ויגרור פרסום שלילי רב

3. יש השפעה להפרשת חובות על הדוחות הכספיים של הבנקים בשעה כזאת הבנקים יעדיפו עוד יותר מתמיד להציג תמונה טובה ככל האפשר בדוחות הרבעון הבא- לאחר סיום המשבר הבנקים יוכלו לטפל בנזקים ובמשמעות הכספית שלהם ברבעון הבא או אפילו בשנה הבאה.

4. יש סיכוי שאם הבנקים לא היו מציעים את הדחייה מיוזמתם בנק ישראל והמדינה היו מכריחים אותם.

5. אמנם לא נשמע הגיוני אבל יש דבר כזה אנושיות גם אצל בנקאים- (גם להם יש משכנתאות).

עכשיו לשאלה שלי

ב15/4 צפויה להתעדכן לי הריבית על המשכנתא משתנה 5 (צמודה). 

לפי טבלת תשואות האג"ח של בנק מזרחי הריבית צפויה לקפוץ ב1.5 אחוז.

תשואות אג''ח ממשלתיות צמודות מדד*, לפי תקופות עדכון ריבית (באחוזים)

תקופות עדכון ריבית
תאריך שנה 2.5 שנים 5 שנים 7 שנים 10 שנים 26/03/2020 1.37 0.72 0.43 0.32 0.18 11/03/2020 -0.73 -0.87 -0.91 -0.92 -0.81 26/02/2020 -1.09 -1.12 -0.99 -0.89 -0.69 11/02/2020 -0.81 -1. -0.87 -0.75 -0.55 26/01/2020 -0.89 -1.07 -0.93 -0.80 -0.60 11/01/2020 -0.87 -1.01 -0.89 -0.75 -0.53

image.png.9ff80e33ad076885176cb6c6ecab3ffc.pngהריבית, הכל כפי שיפורט במסמכי ההלוואה.

למי יש את מסמכי ההלוואה בהם כתוב מתי יופעל מנגנון ההגנה?.
העלאת הריבית יעלה את ההחזר החודשי שלי בכמה מאות שקלים אחרי שנים שסביבת הריבית הייתה שונה לחלוטין.

עריכה אחרונה על ידי urich
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.3.2020 בשעה 09:01, 133hp כתב:

מה מסתתר מאחורי הרצון ה״טוב״ של הבנקים לדחות לשתומים ללא עמלה?

הדבר האחרון שהבנקים רוצים זה לממש דירות. אחרון. תוסיף לזה הבנה שיש משבר - והתוצאה היא אפשרות לדחיית תשלומים. אגב, זה מנגנון קיים ולא חדש. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל בנק והתנאים שלו,

לרוב מדובר על הפעולה עצמה "פטור מלא מעמלה בגין ההקפאה",

אבל לא ממש מובן האם יש ריבית נוספת המתווספת, מלבד העובדה שההחזר עולה כי הסכום הנותר נפרס כעת לפחות חודשים.

כאן יש סיכום המסביר באופן כללי.

כמו שרשמו המנגנון קיים וניתן לממשו פעם אחת בחיי המשכנתא.

לגבי הריבית משכנתא שעלתה ב1%, במסלול משתנה כל 5 צמודה, האם הריבית תעלה עכשיו? או רק בתום ה-5 שנים?

עריכה אחרונה על ידי MaDxXx
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשכנתא נלקחה לפני 5 שנים, קיבלתי שבוע שעבר מכתב שצפוי עדכון לריבית ב15/4. הריבית שתקבע צריכה להיות קבועה ל5 השנים הבאות

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

שלום לכולם, 

התחלתי תהליך כלשהו בקניית דירה ראשונה שלי ומסתבר שהדירה לא רשומה בטאבו. 

אני נפגש עם העורך דין שלי ביום שישי ויהיו לי יותר פרטים ומסמכים רלוונטיים. 

קצת היסטוריה:

לפני כ 24 שנים חברים של ההורים שלי קנו את הדירה (מקבלן) וחיו שם כ 6 7 שנים. מכרו את הדירה לאנשים שכרגע מעוניינים למכור, אני הדייר ה-3.

העורך דין אומר שמבחינת המסמכים שהוא קיבל כרגע אפשר להתקדם עם העסקה. אני מנסה להבין מה יכולות להיות החסרונות בקניית או במכירת דירה ללא טאבו?!

הדירה נמצאת בפתח תקווה והיא רשומה ככל הנראה לעיריית פתח תקווה. 

תודה מראש,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, p_306_m כתב:

אשמח לעזרה עם שאלות רלוונטיות לפגישה עם העורך דין שלי מחר, כבר ריכזתי מס' שאלות אבל עוד לא יזיק ;)

תודה,

בהנחה שאתה סומך על העו"ד (אם לא, מצא אחד אחר), אז מה אתה צריך מהפורום?

אני לא עו"ד, אבל אני יודע שיש הרבה דירות בלי טאבו מסיבות אלו ואחרות.

הייתי שואל את העו"ד, למה אין רישום בטאבו, האם צפויות להיות בעיות,  והאם צפוי להיות רישום בעתיד.

האם אי הרישום נובע מסיבה מהותית (דוגמא: הבניין נבנה על קרקע מדינה שהקבלן פלש אליה) או רישומית (הקבלן פשט רגל לפני שהספיק לרשום את הבניין)?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...