Jump to content

hissi

 • הודעות

  163
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי hissi

 1. hissi

  סקודה קודיאק RS

  מבחינתי יכול היה להיות אופציה מעניינת לגרסאות הכניסה של ה- Q5 או X3 ושות עם יתרון בגזרת שבעת המושבים (והמחיר…). אלא שנציגי היבואן לא מוסרים שום פרטים ושלחו אותי לחזור לחפש אותם בפברואר 2022.
 2. מתנצל על השאלה הספיציפית - עכשיו כשהקודיאק RS הוצג בגרסת בנזין - יש סיכוי שנראה אותו מגיע שנה הבאה ועושה בכורה מקומית?
 3. אותה שאלה קבועה שצפה פה מדי פעם - אבל מזווית קצת אחרת... תכננו לרדת לאילת בשבוע הבא לחג השבועות. אני פחות שולט בכבישי הדרום וכמובן שאין צורך להגיע לכביש 31 אבל נראה שהדווחים על הפרעות ומחסומים הגיעו גם לסביבת להבים, לצמתים ראשיות בכביש 40 ובואכה כביש 6 שלמיטב הבנתי נמצאים על המסלול הרלוונטי. כמובן שזה אינדיוודואלי והנבואה ניתנה לשוטים וכיוב - אבל במידה ולא יירשם שינוי מהותי, אם להיעזר בחוכמת ההמונים של אנשים שמכירים את הדרך והמקומות טוב ממני - האם אפשר לנסוע ללא חשש או שנכון לבטל את הנסיעה?
 4. hissi

  מבחן דרך: טויוטה יאריס

  עיצוב ומיקום מסכים זאת בעיה... לא נכון למקם את המסך נמוך בתוך הדשבורד כדי לא לאלץ להרחיק את העיניים מהדרך, מאידך גם להגביה את כל הדשבורד בשביל להתאים למסך זה לבטח לא פיתרון מיטבי... התוצאה, כמעט פעם אחר פעם היא מסכים שנראים כאילו התווספו ברגע האחרון לאחר שתכנון הדשבורד הסתיים.
 5. hissi

  כיסא למחשב

  הכסאות שאליהם התייחסתי של סטילקייס הם Gesture ו- Think (לכל עובד ניתנה בחירה). בגדול נדמה לי שרחבי גוף העדיפו את ה Think בעוד שנשים ואנשים צרים יותר העדיפו את ה Gesture. Leap לא היה זמין לנו ולא ניסיתי מעולם. ה Gesture בגדול אחלה, אני רזה וגמיש משהו, נוטה להרים רגליים על הכסא ולהתכופף לכל הכוונים ויחסית אליי הכסא תומך ומחזיק אותי ישר. לכן גם בחרתי במקור באיקאה הבייתה משום שלמראית עין נראה צר וישר שכזה. לגבי הרמן מילר - בכנות אני לא זוכר את הדגם. מהתבוננות עכשיו בתמונות נדמה לי שאארון בגלל מבנה הגב הקשתי אבל לחלוטין לא סגור על זה.
 6. hissi

  כיסא למחשב

  ייתכן שפספסתי חלק מההודעות אבל בסקאלה הנמוכה של המחירים ההפניה הייתה לד"ר גב, צרעה, אייס וכיו"ב ומלבד ביטול מזדמן לא ראיתי המלצות על כסאות של איקאה. האם הם באמת כה נחותים ביחס לשאר האפשרויות? אני משתמש בסטילקייס במשרד וקניתי איקאה לבית (יחד עם שני שולחנות\פלטות) בתחילת הקורונה. כצפוי אני בהחלט מעדיף את הסטילקייס - אבל לא בפער - והאיקאה מרגיש לי סה"כ פ'סדר. שניהם אגב נחותים עבורי מהרמן מילר שהיה לי במקום העבודה הקודם - כך שאולי בסוף באמת מקבלים מה שמשלמים עבורו... היות ולא נראה שאנחנו חוזרים למשרד בזמן הקרוב - יש אפשרויות שדרוג שעדיפות משמעותיות מהאיקאה הנ"ל בתקציב דומה?
 7. אם בארזים נפלה שלהבת... מעבר לעיצוב, איכות החומרים וכיוב - מישהו אוהב את מסך המגע של המרצדס אס למעלה? לוח המחוונים, מסך המגע - הכל משורטט כחיקוי חיוור של פקדים ומחוונים פיזיים רק שאחד החושים - זה החשוב ביותר בעת תפעול פקדים בזמן נהיגה - נלקח מאיתנו. מעבר לתפעול לטעמי זה פשוט נראה לא טוב. אפילו באס. - כלומר העיצוב הפיזי מהמם אבל UI נראה זול וחסר השראה.
 8. במידה ויש ארבעה ילדים אין שום אלטרנטיבה, רמת התכיפות כפופה לסגנון החיים - אבל גם במידה ויש שלושה ילדים או פחות - צורך מזדמן במושב נוסף עולה מדי פעם. עכשיו - להוציא שנייה את עניין הבטיחות - גם ללא צורך אמיתי במושבים ארבע וחמש - לפצל שלושה ילדים לשורות נפרדות זה יותר נעים לאבא. אממה, בזמנו כשהתעניינתי בנושא - כן יש עניין בטיחותי - ולא, זה לא כמו האצ'בק. לא מצאתי מידע חד משמעי בנושא אבל מה שכן העליתי בחכתי - מצד אחד האורך של רוב מובילי השבעה נוסעים הנפוצים בישראל אינו מספק וכשהיא בשימוש, שורת המושבים השלישית ברוב המקרים קרובה מדי לדלת האחורית. במפגש עם רכב גבוה - הראש של יושבי השורה האחרונה נמצא סמוך מאוד לשמשה האחורית וגם לשאר הטורסו אין אזור קריסה מספק בעוד שחגורות הבטיחות שם פחות מתאימות למבוגרים. מצד שני על פי רוב אלו עדיין רכבים גדולים, כבדים ובטוחים יחסית בעת התנגשות. הנוסעים בשורה השלישית הם הרחוקים ביותר בעת התנגשות חזיתית שהיא התאונה הנפוצה ביותר. הדבר היחיד שכן חד משמעי הוא שעדיף להושיב לפי גודל - כשגדולי הגוף ישובים באחת משתי השורות הקדמיות. בקיצור, כל אחד עושה את החישובים שלו.
 9. סליחה על השאלה הכמעט אוף טופיקית. אני גם בעניין לכלי עירוני חזק ויציב יחסית (לצורך התניידות על כבישים עירוניים מהירים יותר כמו דרך השלום ודרך בגין). הדואלטרון כבר הרבה זמן מוציא לי את העיניים והשאלה אם מתקרבים לתקציב כזה ומשקלים כאלו - האם לא עדיף כבר לעבור לאופניים חשמליים מבחינת יכולות, וורסטיליות ובטיחות?
 10. פבל, אני לא בטוח שאני מסכים איתך. אני רחוק מלהיות אנין טעם, אין לי שום רקע במסעדנות, מסתובב עם נחיר אחד סתום תמידית ומסוגל להריח שעה כן שעה לא. ההבדל בין קפסולת נספרסו (ובוודאי הביתיות של החמש וקצת גרם) מול אספרסו טחון טרי של 8 גרם מובחן באופן מוחשי - גם בשעות ההתתרנות שלי. כשהמשרד עבר מפולים של מאורו לפולים של לוואצה - מבלי שהודיעו על השינוי - הבחור ששתה איתי את הקפה של הבוקר ואני מייד אמרנו שמשהו לא בסדר במכונה היום. גם ההבדל בין תחילת וסוף שקית הפולים מובחן לטעמי - בוודאי בבדיקה של שני ספלים ראש בראש - וקרה לא אחת שפתחנו שקית חדשה אחרי שהתבאסנו על הקפה של יום ראשון. ההבדל קיים ומורגש. ההבדלים בהחלט קיימים - לא יודע אם זה יום ולילה, זה כבר עניין של גישה, רגישות (ופלצנות). טעמתי קפה קקי אינדונזי, היה לי מריר מדי ולא טעים - אבל שוב קיים הבדל בטעם ומפה זה כבר עניין סובייקטיבי. אני אוהב את התפוחים שלי חמצמצים וכך גם את הקפה. החלק שאני לא בטוח בו זה עד כמה חשוב לי אותו הבדל דק. הקפה במשרד - מאורו טחון טרי כאמור, Jura GIGA X3 - טעים לי יותר מנספרסו אבל מה בפני עצמו. זה אגב לרוב לא רלוונטי לקפה הביתי במכונה אוטומטית, אבל ממרומי חוסר ניסיוני אני מאמין שבסופו של דבר, החל מרמה סבירה והלאה ובוודאי שבמכונות ידניות - אני בהחלט מסכים עם מי שכתב כי הבריסטה כבר משנה יותר מכל שאר המשתנים יחדיו.
 11. איזון מוניטרי בין המטבעות זה לא המפתח היחיד ליציבות כלכלית - הרי למטבע, כידוע, יש שני צדדים. הדפסת מטבעות גלובלית וחלוקתם להמונים לטובת צריכה על ידי גורמים שהשתתפותם במעגל העבודה פוחתת תוביל בו זמנית לאינפלציה ולירידה בפריון ובתוצר. מגזרים שלמים ברחבי העולם ייצרו פחות ויצרכו באופן מונשם מלאכותית מעבר לפריונם. עלייה בצריכה בד בבד עם ירידה בפריון אלו שני כוחות שמזינים אחד את השני ויוצרים מעגל אינפלציה שמתדלק את עצמו וייצור מסלול אבני דומינו לאורך ולרחוב הכלכלה.
 12. טוב, כל הדיבורים האלה על מכונות קפה עשו לי חשק להשתדרג מהנספרסו שבחודשים האחרונים (עת המשרדים נסגרו) עובדת אצלנו שעות נוספות. ביומיום אנחנו שותים רק אספרסו כך שאני מכוון למכונה ללא קיטור / מקציף חלב - אבל שיהווה שיפור מורגש ומשמעותי (עניין של טעם כמובן) מול נספרסו. לא ככ מצאתי - נראה שכל המכונות מ- 1,000 שח ומעלה כוללות מרכיב חלב - יש למישהו המלצה למכונת ׳נטו׳ אספרסו איכותית?
 13. hissi

  נסיעה במונית

  כהלים יעילים גם נגד וירוסים, כהל בריכוז גבוה פוגע במעטפת החלבונית של הנגיף ויכול להשמיד את הנגיף כליל. מובן שתמיד עדיף לרחוץ ידיים במים וסבון אם זאת, כפיתרון ׳שטח׳ זמין אלכוג׳ל מסתמן כעדיף על כלום גם ביחס לוירוסים וקורונה בפרט.
 14. למישהו יצא לעבור מ Hot 500 מגה לאחד מהפייברים? מעבר למהירות התאורטית, המהירות המתקבלת בפועל ברת השוואה או שמדובר בחיות שונות לחלוטין?
 15. ערב טוב, לקחנו משכנתא לבנייה לפני כשנה וקצת לטובת בניית בית. שליש מהתמהיל היה מסלול ברבית משתנה כל חמש שנים לא צמודה כשהעוגן הוא ריבית משתנה על בסיס האג"ח לא צמודות של בנק ישראל פלוס מרווח של 2.24. המסלול הזה הוא האחרון שייעדתי למשיכה ונלקח כמסלול פיתוי לבחירת הבנק לטובת החזרה מהירה. אלא שביום לקיחת במשכנתא העוגן היה סביב 2% וסהכ הרבית השנתית המתואמת במסלול מעל 4% ובינתיים ירד העוגן ל - 0.39% מה שמוזיל את המסלול באופן משמעותי וקצת משנה את התמונה ומביא להתלבטות אם בכ״ז להחזיק את המסלול לחמש שנים לפחות עד עדכון הבסיס (אך לא זאת השאלה כרגע). תכננתי למשוך את הסכום במאי לקראת סיום הפרוייקט, ואילו היום התקשרה אליי הבנקאית להציע שאמשוך אותו כעת מכיוון שהריביות בארץ עולות ואולי עדיף למשוך לפני סוף החודש לכשריבית העוגן תתעדכן. מכיוון שמדובר ברבית על אג״ח אני לא בטוח שהיא צודקת אבל מתקשה לבסס תחזית משלי. מצד אחד תנודתיות, מצד שני ירידות ריבית בארה״ב, מצד שלישי התערבות של בנק ישראל ברכישת אג״חים ועוד ועוד משתנים. אני יודע למי ניתנה הנבואה - אבל יש מישהו שמעז לחזות לאיזה כוון יתעדכנו ריביות הגליל בסוף מרץ?
 16. hissi

  מנגל גריל גז: המלצה

  נצל״ש - אנחנו תוך כדי תכנון של החצר ואני נמצא בנקודה דומה - מתלבט אם לבנות משהו קבוע (מטבח חוץ קטן שכזה) או ללכת על משהו קנוי ׳רגיל׳. ואם כבר קנוי - למישהו יש נסיון עם גריל שכולל מעשנת זחל (מין גריל גז שכולל מגירת שבבי עץ בצד וזחל שמניע את השבבים לכוון שטח הצלייה)? אם זה עובד טוב נראה שמציע את הטוב מכל העולמות - עשן מעץ אמיתי (בניגוד לגז) וכן אפשרות לעישון ארוך - אלא שאין לי מושג אם במבחן התוצאה יש הבדל מורגש ועם חלקים נעים וכאלה אני מניח שגם פוטנציאל הבעיות עולה...
 17. העיצוב לא מכוער בעיניי - עבור מותג פרימיום הוא גרוע יותר ופשוט ... סתמי. בחוץ ובפנים - לא מובחן, לא יוקרתי - לא מעניין. עיצוב קצת מודרני - מזרח רחוק מדי ומנותק מהשורשים של במוו (ולהרחיב עוד את הכליות / גריל לא ממש מקדם או פותר את העניין). נראה לי שמותגים רגילים הולכים ומזנבים ביצרניות הפרמיום ובכפוף לקטגוריה גם קיה, מאזדה או פיז׳ו מייצרים רכבים שהולכים ומתקרבים לתוצרת הבווארית וחברותיה. יכולת דינמית מובחנת קשה יותר ויותר לספק (ואולי אין מי שמספיק מעוניין בה)? מכלולי ההנעה בכל קבוצה הולכים ומתכנסים - כולם באותו הגה חשמלי, מנועי טורבו, מתלים - האופי של הרכבים מתכנס לאיזה ממוצע בלי קצוות ממש מובחנים. אין כמעט רכבים ממש גרועים או בעלי אופי יוצא דופן. כולם בטוחים, אמינים, נוחים ומרווחים. אולי ריבוי תתי הדגם שם מנסה לפצות על הפער המצטמצם באיכות באמצעות אפשרויות נרחבות וקליעה קרובה יותר לטעם הספיציפי אבל יוצא שבסוף ההבדל הוא במיתוג יותר מאשר באופי האמיתי. אישית גם אני מעדיף - תעשו פחות אבל טוב. אולי זה גל שעוד יחלוף ויתכנס ואולי להציע היום משהו באמת שונה או איכותי במובחן במחיר אשר בסופו של דבר פחות או יותר דומה כבר לא באמת אפשרי.
 18. שרשור מקסים והמון המון תגובות נהדרות. כיף שאפשר לבוא לפורום, להיפתח ולקבל כאלו חיזוקים ועצות. מסכים עם כל מה שנאמר ומוסיף חיזוק בשנקל - חשבת אולי לנסות לעבוד קצת לעבוד במכון כושר על מסת שריר? תוך תקופה קצרה יחסית עבודה נכונה ושינוי כזה יכולה להשפיע קצת על החזות, הרבה על היציבה וחשוב משניהם - על התחושה הפנימית.
 19. hissi

  מגהץ אנכי

  יצא לי להשתמש רבות במגהץ הזה של TEFAL שנמצא במלון שיוצא לי להגיע אליו די תכופות. העסק רחוק מלהיות יעיל כמו מגהץ רגיל. מבחינתי מספיק טוב לרענון חולצה שיצאה ממזוודה לאחר שגוהצה מראש אבל לא יכול להוות לחליף מלא למגהץ קיטור טוב. לוקח לו הרבה זמן להתחמם, הספק הקיטור לא מרשים ופחות יעיל בהיעדר 'קונטרה' בדמות קרש. לא התנסיתי במספר דגמים כך שאני לא יודע איך הטפאל בהשוואה לחברות ודגמים אחרים.
 20. מצחיק, אצלנו - גם בווין10, גם בכרומקאסט וכיוב תמיד יש שומר מסך המורכב מתמונות נוף ממקומות מדהימים - ללא כיתוב. תמיד אמרתי לאשתי שתחייה - חבל שהם לא שמים כיתוב מאיפה זה צולם אפילו שיחקתי ברעיון להקים מאגר שיידע לזהות ולהוסיף מיקום לתמונה (וקישור לאתר הזמנת כרטיסי טיסה שיממן את העסק). מוגש בברכת שהנהר בכ״ז יישאר כמות שהוא ולא יזדקק לבקבוקי סן בנדטו (אם כי נראה שבמאבק זה גורלו וגורלנו השזורים זה בזה כבר כמעט ונחתמו).
 21. hissi

  Vag- אודי vs סקודה/סיאט

  באופן מוזר - אני חושב שכשאתה עולה מסיאט לאודי הפער לא מרגיש כזה גדול. לכשתתרגל, כשאתה יורד מאודי לסיאט זה מרגיש משמעותי הרבה יותר. ואולי זה סתם האופי שלי - אף פעם לא מרוצה...
 22. יותר מהכל - הרגתם אותי עם הדרייבווייז. הכניסות בטון הפתוחות והרחבות האלו, דשא וירוק מסביב, אינסוף חניה, ללא חומות צפופות לתוך מנקייב סגור ופרטי - מתמונה לתמונה פיתחתי סוג של פטיש... דרייבווי מכל החלומות, הדיבורים, הרכבים - איזה דבר טיפשי להיתקע עליו. הזדקנתי!
 23. ברוך שובך ובהצלחה!!! חתיכת שינוי להעלות שני ילדים שנולדו וגדלו בהונג קונג. מקווה שיעבור להם ולכם בקלות ובנעימים.
 24. למרות שזו טויוטה והמערכות המכניות כנראה אמינות, התחושה שלי היא שמבנית - הרכב לא מזדקן טוב. יצא לי לנסוע במספר פריוסים יוצאי ליסינג - כולם מרגישים כמו ספגטי, קצת נמרחים והמון מקרקשים. נכון שלא מדובר במדגם מייצג ומדובר ברכבים שעברו הרבה - אבל לתחושתי הן מרגישות הרבה פחות מהודקות מקורולות, אלנטרות או אפילו אוקטביות רחמנא ליצלן שעברו חיים דומים (מובן שהאוקטביות בעייתיות במקומות אחרים). האם השילדה בפריוס בנויה אחרת מרכבים 'סטנדרטיים' יותר?
×
×
 • תוכן חדש...