Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סדק בדשבורד, פונטו איבו 2010, התנהלות מול היבואן

GhostBuster
שימו לב! השרשור הזה בן 3515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוויץ' בעייתי גורם לכמה תופעות הראשונה דימום מנוע פתאומי והשניה זה שריפה היו כמה יצרנים שיצאו עם ריקול על המכלול הזה בגלל הבעיות שמניתי

כרית אויר? מי מדבר על כרית אויר ? מדברים על סדק בדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 359
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דנידין, התופעה הנראית לעין היא סדק בדשבורד, אבל מה קורה מתחת לפני השטח?

בעת פתיחת כרית האוויר, החלק הזה של הדשבורד אמור להיפתח כלפי מעלה, כמו שרואים בסרטון שהעליתי לכאן לפני עמוד או שניים.

מה שאני אומר, זה שיכול להיות מצב, שבגלל הסדק הזה, כרית האוויר אמנם תפעל, אבל השאלה היא איך היא תפעל? האם הסדק יגרום לה בטעות להתנפח לכיוון אחר? האם בגלל הסדק, החלק הזה בדשבורד יתנתק ממקומו ויעוף, יחד עם הכרית האוויר, ישירות לפנים של הנוסע שיושב לידי? האם הסדק לא ישפיע בכלל? אולי החלק הזה של הדשבורד יתנתק ממקומו בעקבות עוצמת הפיצוץ של כרית האוויר, ישבור את השמשה, יעוף מחוץ לרכב, ינחת למישהו על השמשה תוך כדי נסיעה, הוא יבהל, יסטה בפתאומיות, ויכנס חזיתית ברכב שבא ממול? כמות התרחישים פה היא פשוט אין-סופית.

אם אתה ממשיך לומר שאף אחד מהתרחישים האלה אינו אפשרי, ותשתמש בדמיון שלך כדי לחשוב על תרחישים נוספים, אז אתה בעצם אומר שאתה נביא. אם אתה אכן הינך נביא, אשמח שנדבר בפרטי, ברצוני לפתוח איתך עסק. מבטיח לך 70% מההכנסות של העסק.

את התשובות לכל השאלות האלה ניתן יהיה לקבל רק אם נבדוק את כרית האוויר בפעולה עם דשבורד סדוק. בגלל שאי אפשר לעשות את זה, ובגלל שאתה לא יכול באמת להגיד לי מה תהיה התוצאה של סדק כזה בתאונה חזיתית בעת פתיחת כרית האוויר, אז מחליפים את הדשבורד.

כמו שאמרתי, הנזק הנראה לעין הוא אסתטי. אך השאלה היא מה יקרה בפועל אם וכאשר, חס וחלילה, תיפתח כרית האוויר בעת תאונה חזיתית.

שאלה נוספת שצריכה להישאל וכבר שאלו אותה כאן (נדמה לי שזה היה איתמר), היא מה גרם לדשבורד להיסדק? האם זה באמת החום? אולי כרית האוויר התנפחה קצת בפנים ודחפה את הדשבורד כלפי מעלה מה שגרם לסדק להופיע? אז מה גרם לכרית להתנפח?

את התשובות לשאלות האלה, ניתן יהיה לקבל אחרי שיפרקו את הדשבורד, אם בכלל.

אבל בגלל שמדובר פה במצב, שיכול להיות שהוא בטיחותי - אז אם יש ספק, אין ספק.

אני באמת מקווה שהדעות שלך נבעו מאי הבנה (חשבת שאני מלין נטו על הסדק ולא על מה שעלול לקרות) ולא כי אתה באמת חושב שאין כאן סיכוי ולו הקטן ביותר לנזק בטיחותי. באמת מקווה.

עריכה:

היו כמה יצרנים שיצאו עם ריקול לגבי הסוויץ'? אז? מה זה משנה? GM יצאו עם ריקול אחרי ש13 אנשים נהרגו! נהרגו קיבינימאט!!! את המכוניות שלא עברו תאונה בגלל הבעיה הזאת ניתן לתקן, אבל שום סכום כסף בעולם לא יחזיר את האנשים שנהרגו בגלל שGM לא רצו לתקן את הדבר הזה כשהם עלו עליו. מי אמר שהמקרה פה לא דומה, ובעוד 5/6/7/8 שנים נגלה שאנשים נהרגו בתאונות עם פיאט/אלפא בגלל דשבורד סדוק? גם את זה אתה יכול לנבא?

עריכה אחרונה על ידי GhostBuster

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתכלתי שוב בתמונות של הסדק ומכוון שאני אישית פוצצתי כבר כמה וכמה כריות אויר בעצמי בתוך הרכב ומחצוה לו באופן יזום אני אומר לך שאין סיכוי קלוש אפילו שהכרית הכי עוצמתית ברכב שהיא של הנוסע תוסט ממסולה בגלל הסדקון הזה ולא יתלש שום דבר מיותר שלא היה אמור או עלול להתלש במילא

אני מבין שאתה עכשיו מאוד מפחד מהכרית הזאת ואף אחד יותר לא יושב אצלך במושב של הנוסע עד להחלפת הדש נכון ?

עזוב יתכן שיש מצב שהחלק הרופף של הדש יעוף גם על הנהג על הפרצוץ או חלילה ליד הולך רגל תמים וזה יערוף לו את הראש אז עשה טובה עיוני אל תגיע למצב הזה ותקרקע את הרכב במידיי! קינבינימט! שלא תהיה חלילה הראשון בסטטיסטיקה

עריכה אחרונה על ידי Dan-idin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואללה ההודעה שלך בקריאה חוזרת באמת הפחידה אותי

עשה טובה ותעמיד את הרכב עד להחלפת הדש שחלילה לא יקרה משהו למישהו בגלל הסדק

בהן צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה בטיחותי / לא בטיחותי?

הרכב יחסית חדש. דבר זה לא מנע מרכיב בו להיכשל (וכן, סדק ברכיב קוסמטי נקרא כשל של רכיב)

בנוסף, כשל זה מופיע במקרים רבים נוספים אצל רכבים אשר יצאו מהיצרן

בנוסף 2, כבר היה תקדים שבו לקוח קיבל את התיקון ללא עלות

אין פה מקום לדיון של מה שצריך להתבצע, העובדות מצביעות לכיוון אחד ברור.

הויכוח שאתם מנהלים מדשדש במקום ולא מקדם את העניין (או בולם אותו)

ההיגיון של כולנו (כולל ההיגיון של גוסטי, כפי שהוא כתב) אומר שכנראה השתתפות הדשבורד בתהליך פתיחת הכרית אויר היא זניחה ולכן לא באמת מסכנת.

ועדיין, כיצד אפשר להיות בטוחים ב100% שכך הדבר? וגם מי שבטוח בכך, האם יחתום על זה ויחשוף עצמו לתביעה כזו או אחרת?

וגם אם תהיה חתימה ואישור רשמי שמגובה באינספור בדיקות התרסקות, האם זה אומר שהדשבורד עצמו כרכיב לא תקול? לא!

יש סדק היכן שלא אמור להיות סדק. ברכב חדש.

הטיפול הנדרש הוא לקיחת אחריות והחלפה (לדעתי גם התנצלות על הסחבת, אבל את זה נשאיר לעולם מושלם)

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם היבואן לא יסכים להחליף לך את הדשבורד, בכל זאת מדובר במכונית בת 4+, הוא חייב להמציא לך אישור שלא מדובר בפגם בטיחותי מעל לכל ספק.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור פדנט (אולי לא ברמה שלך) לא הייתי נותן לאף אחד להחליף את הדשבורד ברכב כמעט חדש, במיוחד בגלל סדק, ראיתי שכבר עוד מישהו העיר לך על כך.

אני לא יודע אם זה בטיחותי או מסוכן, אבל כמובן שזה לא אמור לקרות ברכב חדש! ובכל זאת, תחשוב פעמיים לפני שאתה נותן להם להחליף לך דש שלם בגלל סדק קטן.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להדרש לוויכוחים בענייני הבטיחות, כרית "הבטיחות" כשלעצמה הורגת אחוז מסויים "מהמשתמשים"...זה הכל משחקי סטטיסטיקה.

ולעניין אישור תקינות מן היבואן, יהיה כמעט בלתי אפשרי להוכיח את הקשר הנסיבתי כתוצאה מהסדק לעניין הנזק.

עריכה אחרונה על ידי ירון פ

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשיחה שלי איתם על הנושא הם אמרו לי שוב ושוב (פיאט) שהמתלוננים הם אחוז מאוד קטן, כשאמרתי האם עשרות של אנשים זה נחשב אחוז קטן, קיבלתי תשובה שנמכרו כמליון יחידות בעולם ואם 40+- איש יתלוננו בישראל זה כלום בשביל שהיצרן יעשה עם זה משהו

בתאכלס, זה נכון, בפועל זה חרא של תשובה ויחס

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שהיבואן יחליף.

או אישור - או החלפה.

פייר אינאף ?

אני בעד להחליף אם הוכח מעל כול ספק שהסדק נוצר כתוצאה מאיכות יירודה או פגם בייצור של הדש.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היש לך ספק מארק, שלאחר כל מה ששמענו וראינו (כאן, ובשרשורים אחרים, ומדברים של בעלי רכבים זהים אחרים) שסדקי הדאשים הנ"ל, אינם עקב איכות ירודה/פגם בייצור ?

איך תוכיח מעל לכל ספק ? (מכונת אמת ?)

מראה עיניים כבר לא טוב מספיק ?

הודאות היבואן במקרה אחר (שנובעת מהסכמתו להחליף ללא עלויות) איננה מספקת ומהווה תקדים ?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי שם לכן אינני יכול לתת לך תשובה לכאן או לכאן כלומר מהי הסיבה שבגללה נוצר הסדק.

אם הייתי ייבואן רכב אז בהחלט במקרה מסוג זה הייתי מציע מחווה של רצון טוב וסוגר את הפינה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

ביום שלישי, 7/10/14, התקשרתי למנהל השירות כדי לשאול אותו מה קורה, לאחר שבשיחה הקודמת הובטח לי כי החלק יגיע לארץ "בתחילת החודש".

נתחיל מזה שאני ממשיך להיות זה שרודף אחריהם כדי לקבל שירות. מנהל השירות הבטיח להתקשר אליי כשהחלק יגיע, כאשר בפועל זה לא קרה ואני צריך להתקשר כדי לגלות שהחלק בארץ. מנהל השירות שאל באיזה מוסך אני מטפל (למרות שהוא כבר יודע כי הוא שאל אותי את זה כבר איזה 4 פעמים), ואמר שעליי ליצור קשר עם המוסך על מנת לתאם את ההחלפה.

אז התקשרתי למוסך, באותו הרגע.

מנהל המוסך שאל אותי "אתה לא יושן בלילה או מה?" וציין "טלפונים מה עם הדשבורד, מה עם הדשבורד, מה עם הדשבורד?".

פה חשוב לציין שהפעם האחרונה שדיברתי עם המוסך היה ב28/9/14 (יום פתיחת השרשור), שכאמור בשיחה הזאת נאמר לי על ידי מנהל המוסך להתקשר פעם בשבוע לשאול אם החלק בכלל במלאי. בפועל לא התקשרתי במשך 9 ימים.

שאלתי אותו אם החלק בארץ ונעניתי שכן. שאלתי מתי אפשר לתאם את ההחלפה, ונאמר לי כי אי אפשר לעשות את זה כרגע ושאני צריך להתקשר אליו בתחילת שבוע הבא (משמע, יום ראשון, 12/10/14) על מנת לתאם תור. שאלתי למה אי אפשר לתאם לשבוע הבא, כבר בשיחה הזאת. לכך הוא ענה לי בזה שיש עכשיו חג של המוסלמים ואז חג סוכות ואין לו עובדים והוא לא יודע מה יהיה בשבוע הבא.

חשוב לציין שהחג של המוסלמים (חג הקורבן - עיד אל אדחא) נגמר באותו יום של השיחה, אז לא ברור לי למה אי אפשר לתאם משהו לשבוע הבא?! הרי ערב חג שני של סוכות יוצא ביום רביעי, למה אי אפשר לתאם משהו בין הימים ראשון - שלישי? הוא אמר שהוא יתקשר אליי יום לפני שאפשר לעשות את זה (משמע אני צריך להיות ב"כוננות" להגיע למוסך, אלוהים יודע כמה זמן).

כשהבנתי ששוב מורחים אותי, שאלתי אם הוא מעדיף שאני אעשה את זה במוסך אחר, הוא אמר שאי אפשר. לא ברור לי למה.

בסופו של דבר, הוא אמר שהוא יהיה איתי בקשר בתחילת שבוע הבא, עניתי לו שאני מצפה לטלפון ביום ראשון (12/10/14).

אני לא אופטימי לגבי השיחה שלו ביום ראשון, אני כבר לא מאמין שאף אחד יתקשר, אני כבר לא יכול איתם יותר. אני משתגע כבר. אני לא מבין למה אני צריך להתחנן ולרדוף אחריהם בשביל לקבל שירות? ואחרי כל זה אני עוד צריך לשלם כמה מאות שקלים. כיף חיים.

אני מתחרפן מזה כבר. כמות האנשים שאומרים לי לערב עורך דין היא מטורפת, ואני לא יודע אם זה באמת כדאי. זה לא יסבך את העניינים?

באמת שהייתי בטוח שאני אגמור עם הסיפור הזה מהר מאוד. אחרי כל שרשורי ההילולה לסמל"ת שהיו כאן, ציפיתי לקבל שירות טוב. ציפיתי לזה שהכל יטופל במהירות יחסית (אין לי בעיה עם המתנה לחלק שלא בארץ, מקובל בהחלט) אבל ממש לא ציפיתי שימרחו אותי ככה. אחת מחוויות השירות הכי גרועות שקיבלתי בחיי, והיא עוד לא נגמרה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...