Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי ברכב [לא סתם, פולקסווגן פולו קלאסיק 2001!] כ"ע

Lagy1941
שימו לב! השרשור הזה בן 3659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עד 10K ק"מ בשנה לדעתי זה נמוך מדי.

בטח גם מי שנוסע פחות מ-10K ק"מ בשנה לא מפקיד לעשות טיפול שנתי אלא רק לפי ק"מ.

בדיוק בשביל זה יש היסטוריית טיפולים שבה ניתן לראות אם הרכב מטופל או לא.

אתן לך דוגמא - יש לי קרובת משפחה מבוגרת שבראשותה רכב שנת 2007 והרכב עבר עד

עתה כ 30,000 ק"מ (אמיתי לגמרי). הרכב מטופל מיומו הראשון במוסך היבואן ולפי הספר נכנס כל שנה כמו שעון לטיפול, חלקים

מוחלפים לפי הוראות היצרן וטיפולים מבוצעים לפי זמן ולא קילומטרז'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה לא מרגש אותי 30K ק"מ לרכב מ-2007, רוב הסיכויים שהכל בעיר.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי אפשר להרכיב רכבים עממים בצורה אישית? (בפן של מנוע וגיר). ניראה לי שהאכילו אותך קצת בסיפורים אה?

יש מבחר מנועים וגירים לכל דגם וזה מה שאפשר לרכוש במעמד הקניה.

המנוע שנמצא אצלך ברכב זה מנוע 1.6 פשוט ומוכר של היצרן, המנוע הזה בשירות עוד משנות ה-90, בין היתר שימש גם את הגולף, בורה, אוקטביה וכו'.

זה לא מנוע ספציפי של גולף והפולו שלך היא בטח לא היחידה עם מנוע כזה זה דגם שהייה נפוץ יחסית בזמנו. מנוע ספציפי של גולף מהשנים האלו זה אולי של R32, עם מנוע 6 צילנדר 3200 סמ"ק.

כנראה שלא הבנת את כוונת הבחור,

הוא התכוון שצ'מפיון פתחו הזמנה מיוחדת עבור הרכב הזה,כי למיטב זכרוני,הפולו קלאסיק לא הגיע עם המנוע הזה ארצה בייבוא סדיר,

ולא מנוע ה3200 של VAG לא רק שימש את הR32

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום הזמנה מיוחדת, להורי בעבר לפני משהו כמו עשור+ הייתה מכונית כזו בדיוק (שנת 97-98 או משהו כזה), 1.6 ידנית עם 100 כ"ס. והכרתי עוד כמה כאלה עם אותו רכב בדיוק. יש גם את הדגם הזה במחירון יחודי הוא לא, הגיע ביבוא סדיר לגמרי.

http://pricelist.yad2.co.il/cardetails_n.php?SubModelID=18407&Year=2001

לגבי מנוע של R32, בגלל זה רשמתי אולי בהודעה המקורית, בכל מקרה לגולף אין ממש מנועים שיחודים רק לה, פולסוואגן אלופים בשימוש חוזר במכלולים החל ממנועים לפלטפורמות וגירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, יבוא סטנדרטי לחלוטין, גם לי היה כזה רכב.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע מפתה אבל בטח גם כל הנסיעות היו עירוניות, בקיצור זה חריג אולי גם לטובה.

אתה בונה תיאוריות "נחמדות"... בטח ככה ובטח ככה, אני נוסע 14-15 אלף בשנה, הרכב מטופל כמו שעון, ו80 אחוז בערך מהנסיעות שלי הן מחוץ לעיר, באמת שכל מקרה לגופו ולפתח תיאוריית קונספירציה ולהירתע מרכב עם מעט קילומטרים כי אתה משער השערו מופרכות ובטח לא טיפלו בו ובטח הכל בעיר ובטח שמו שמן קנולה כי זה מעט קילומטרים זה קצת מגוחך.

אני מבין שאתה רגיל לדיזל, אבל בחיים לא הייתי רוכש רכב בנזין עם מעל 15-16 אלף קילומטרים בשנה, ובטוח שלא רכב עם מעל 200 אלף קילומטר, דיזל היה לי וגם ב370 אלף קילומטר הוא נסע כמו שד, אבל זה לא דיזל ואתה צריך לעשות את האבחנה הזאת.

תודה, מבחינת ישור קו זה רק בשביל השקט הנפשי שלי(החלפה של גומיות/רצועות/אולי גם קלאץ') מדובר ברכב בנזין לא דיזל ושילמתי עליו בהתאם למצבו 10 אלף שקל כי לעומת באמת מכוניות אחרות זה אוטו מעולה.

ד"א הוא הורכב בהזמנה אישית של בעל הרכב הראשון שהוציא אותו מהסוכנות ויש לו מנוע של גולף וגיר קצר.

תתחדש, אבל באמת שנשמע שהאכילו אותך סיפורים, שום הורכב והוזמן אישית, סך הכל פולו קלאסיק פשוטה, זה שהמנוע 1.6 הזה כנראה היה גם בגולף בזמנו זה מאוד הגיוני, גיר קצר נשמע כמו חירטוט רציני.

בכל מקרה, תתחדש ותהנה ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בונה תיאוריות "נחמדות"... בטח ככה ובטח ככה, אני נוסע 14-15 אלף בשנה, הרכב מטופל כמו שעון, ו80 אחוז בערך מהנסיעות שלי הן מחוץ לעיר, באמת שכל מקרה לגופו ולפתח תיאוריית קונספירציה ולהירתע מרכב עם מעט קילומטרים כי אתה משער השערו מופרכות ובטח לא טיפלו בו ובטח הכל בעיר ובטח שמו שמן קנולה כי זה מעט קילומטרים זה קצת מגוחך.

אני מבין שאתה רגיל לדיזל, אבל בחיים לא הייתי רוכש רכב בנזין עם מעל 15-16 אלף קילומטרים בשנה, ובטוח שלא רכב עם מעל 200 אלף קילומטר, דיזל היה לי וגם ב370 אלף קילומטר הוא נסע כמו שד, אבל זה לא דיזל ואתה צריך לעשות את האבחנה הזאת.

זהו שאתה לא דוגמה בכלל, גם דיברתי על עד 10K ק"מ בשנה ולא 15K ק"מ.

כמובן שכל מקרה לגופו וההתייחסות שלי היא לישראל ישראלי ממוצע או שולה אשתו.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו נתקלתי בפיאט בראבה בת 12 (מודל 98) עם 60 אלף ק"מ מקוריים.

אממה, אמרו לבעלים לעשות טיפול כל 20 אלף או שנה, אז הוא בחר ב-20 אלף.

נחשו מה? הרכב נראה כמו גרוטאה ונסע כמו גרוטאה. הבדיקה של אוטו דיל (לשם הוא הגיע מטרייד אין) הראתה שזה רכב ג-מ-ו-ר. כמעט כל דבר בו היה שחוק כאילו היה מדובר ברכב עם 200 אלף ק"מ.

העיקר היה ספר טיפולים מקורי של סמל"ת עם 3 חותמות עליו. ממש מציאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה הפחד הגדול ברכב ישן עם מעט ק"מ, לפעמים שימוש מועט = הזנחה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי.

לפני כמה חודשים נהגתי ב-תחזיקו חזק! :popcorn:

דייהו נובירה 2001 עם 60KKM, הפעם הראשונה שנהגתי עליה עברתי איתה 260KM בלילה בערך (אני העדפתי לא לשתות).

מבפנים הרכב חדש, מנוע גיר מגיבים סבבה (הגיר קצת דפק, אני רגיל לאמריקאית), הרכב סחב לא רע 5 אנשים עם כרס חמודה, דווקא הנוחות לא רעה ויותר טובה מקוריאניות אחרות באותם שנים.

מה שכן היו כמה בעיות חשמל שאצלי ברכב עם 300 אלף לא היו בחיים.

לגבי איך הרכב עכשיו, מתחזקים אותו לא משהו, לא חושב שהוא יעבור את ה150 אלף קמ.

לגבי אם אני אצטרך לקנות רכב בעתיד, לגבי קמ גבוה, אם אני לא מכיר את הבעלים וסגנון הנהיגה שלו ותוואי הנסיעה שלו אני לא יקנה רכב עם קמ גבוה.

לגבי קמ נמוך, זה החלום של כל אחד בתנאי שיודעים איך הרכב תוחזק.

עריכה אחרונה על ידי nir100
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע מפתה אבל בטח גם כל הנסיעות היו עירוניות, בקיצור זה חריג אולי גם לטובה.

זה לא מרגש אותי 30K ק"מ לרכב מ-2007, רוב הסיכויים שהכל בעיר.

מיקי פריקי, מאיפה הבאת את תאוריית הקונספירציה הזו?

לאשתי יש רכב שנת 2006 שנוסע 12.6 ק"מ ביום.-2 ק"מ בעיר ו9 ק"מ כביש מהיר (כביש 5 לכיוון מזרח) במהירות ממוצעת של 90 קמ"ש.

כיום הק"מ עומד על 30198 (נכון להיום בבוקר)

הרכב נוסע בימים ראשון עד חמישי בלבד (לעבודה+למשפחתון של הילד)

הוא עובר טיפול פעם בשנה+תחזוקה מונעת+טסט ללא תלות בק"מ ולדעתי לרוב בעלי הרכבים זה ברור מאליו.

גם למי שלא ברור זמני הטיפול ברכב בכל המוסכים שהייתי תמיד הדגישו את נושא הזמנים ולא בהכרח ק"מ.

מכונית זה כמו בחורה, כל אחת מיוחדת במינה וכל אחת עם הקריזות שלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך העניין באיזה רכב מדובר אם לא סוד?

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ויש מקרים,אני ממש אתלהב מרכב בן 3 עם קילומטראז׳ של רכב בן שנה אבל אם הוא לא עבר טיפול כל שנה אז מה הוא שווה?

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך העניין באיזה רכב מדובר אם לא סוד?

יונדאי גטס GLS "ספורט" (רק רמת גימור, אין בה שום דבר ספורטיבי) 1600 סמ"ק שנת 2006

עריכה אחרונה על ידי fish

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...