Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני עד 75K

gmeir11
שימו לב! השרשור הזה בן 4137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

אני מחפש רכב מיני חדש במחיר של עד 75K, עדיף לכיוון ה-70K.

אני אסע בו חצי מהזמן נסיעה בין-עירונית על קו ירושלים-ת"א.

דרישות (מהחשוב לפחות חשוב):

* מקסימום בטיחות

* חסכוני בדלק

* יסחב את העליות לירושלים (בצורה סבירה)

* נוח לנסיעה ארוכה (בצורה סבירה, ביחס לקטגוריה)

* לא רועש מדי

* ידני

* נושא האבזור לא חשוב לי, עדיף זול יותר ופחות אבזור.

לאחרונה שאלתי על קיה פיקנטו (ידנית), ואכן מסתמן שעל הנייר הרכב עומד בדרישות שלי, ובמחיר אטרקטיבי.

אני צריך לחכות שבוע בשביל נסיעת מבחן על הגרסה הידנית, ולפי המוקד של קיה יש כזו רק בת"א,

אז בינתיים אני מחפש עוד (ויש לי הרגשה שהידנית לא תסחב עליות לירושלים).

מסתמן שהאופציות הן:

קיה פיקנטו, סוזוקי ספלאש, סיאט איביזה 1.4, פורד פיאסטה 1.25, סוזוקי סוויפט (יקר מהרף אבל ניתן לשיקול)

אם יש עוד הצעות אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רכב מיני לא מתאים לנסיעות שלך, בטח שלא הפיקנטו הידנית בעלת המנוע החלש. רכב שיתאים לך יותר הוא סופר-מיני, כלומר רכבים בסגנון האיביזה, פיאסטה, סוויפט וכו'. רכב גדול יותר, מרגיש יציב יותר על הכביש המהיר, עם מנוע חזק יותר שיתמודד בקלות רבה יותר עם העליות.

נראה ששתי המובילות העיקריות בקטגורייה הזו הן הסוויפט הידנית והפיאסטה הידנית. לדעתי שווה לשקול גם את הפאביה הידנית, גם היא נותנת תמורה יפה מאוד לכסף.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

נראה שהפאביה עונה על הצרכים שלי, ובמחיר נמוך ביחס לפיאסטה, יש עליה ביקורות מאוד טובות

(מלבד האחריות והבטיחות על הנייר).

אני לא יודע מה עלות הביטוח שלה ביחס לאחרות,

אם מישהו יודע אם קיים הבדל משמעותי בין הביטוחים של פאביה/איביזה/פיאסטה

אשמח לשמוע..

מישהו יודע לומר מה הסיבה ל-4 כוכבי הבטיחות של הפאביה (ולא 5) ?

עד כמה ההבדל משמעותי מהפיאסטה או מהאיביזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפאביה זולה יותר מהפיאסטה והסוויפט אבל מציעה שנתיים אחריות לעומת 3 שנות אחריות ובנוסף מחירי הביטוחים (בעיקר לצעירים) גבוהים הרבה יותר (כנ"ל לגבי האיביזה).

בנוגע לבטיחות, מעבר להבדל בכריות האוויר (7 בסוויפט ובפיאסטה לעומת 4 בפאביה), גם ציוני מבחני הריסוק נמוכים יותר מהן.

כמה ההבדל משמעותי? תלוי בתאונה, יכול להיות שההבדל יהיה בין פציעה קלה לפציעה קשה ויכול להיות שלא יהיה הבדל, אי אפשר לתת פה מסקנה גורפת אבל אין ספק שהסיכוי להינצל או להפצע פחות גבוה יותר בפיאסטה/סוויפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי נסיעת מבחן על הפיאסטה ועל הפאביה ומבחינת מנוע הפיאסטה מרגישה חלשה מאוד, נסעתי לרוב במישור מחוץ לעיר ומשכתי את ההילוכים ועדיין היה חסר לי המון כח. אצל הפאביה המצב היה יותר טוב. המנוע של הפאביה הוא מנוע ישן שהוכח כבר כמנוע אמין.

הפיאסטה הרגישה לי לא משהו מבפנים ואיכות החומרים בפאביה הייתה יותר טובה ושתי חלונות חשמל בלבד בפיאסטה וללא מחשב דרך. החיסרונות כמו שנאמר פה הם בטיחות ואחריות. ולדעתי הפיאסטה יותר יפה מבחוץ.(לפחות לדגם הפשוט של הפאביה). שתי הגירים הידניים היו נוחים לי מאוד.

ממליץ מאוד לעשות נסיעת מבחן ולא להתבייש לבדוק טוב את הרכב במבחן.

אני בחרתי בפאביה,

בברכה,

ניר.

skoda fabia 1.4 16V

skoda octavia 1.9TDI

audi A4 1.8T - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי ש-computer_freak רשם שמחירי הביטוחים יקרים יותר בפאביה,

האם זה בצורה מורגשת?

הכוונה לחובה+מקיף לנהג בן 27 עם ותק 10 שנים, ללא עבירות/נקודות/תאונות.

כמוכן שמעתי שביקור של פורד במוסך הוא די יקר, מאידך אני מניח שהפאביה לבית פולקסווגן לא תהיה זולה מדי.

nir - כמה הפאביה צורכת? זה נכון שזה בסביבות ה-1:14 בנסיעה משולבת?

אילו שהן השגות לגבי עדיפות לאחת מהן בשילוב של ביטוח+מוסך ???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ניקח את מה שניר (הודעה מעליי) רשם, אז הסוויפט היא אופציה טובה, היא חזקה וזריזה יותר מהפיאסטה, מציעה בטיחות גבוהה מהפאביה, כל עוד לא חשוב לך תא מטען גדול ובכל מקרה, סע על שתיהן ותחליט.

ראיתי שהגבת שניה לפני, אז אני אענה על השאלה שהוספת

אני לא יודע לגבי נהג בן 27, אני כן יודע שבנהג צעיר הפער מגיע ללמעלה מ2000 שקלים (וגם יותר מזה)

לגבי מחירי מוסכים, קשה לי להאמין שהפער יהיה משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על הפאביה הצ'כית בשילוב צבעים מעניין (גג לבן \ שחור וכו')

אחלה אוטו מקוצרן VW :-) אני מעריך כי עלות הטיפולים היא יותר זולה מהרכבים האחרים בקונצרן

Me-Golf GTI MK6 Premium+Passat 1.8T, my wife-Passat 2.0, my mom-Passat 2.0, my brother-Polo 16V & my sister Polo 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקבל חיזוקים על הפאביה, שזה טוב, כי היא עולה פחות מהאחרות (:

בדקתי באתר של Euroncap וההבדל העיקרי (ואולי היחיד) בין הפיאסטה

לפאביה הוא בכרית אוויר נוספת שיש לפיאסטה באזור הברכיים, שמונעת פציעה מחלקי דשבורד..

computer_freak - אתה מדבר על הבדלים באופן כללי, או לטובת רכב מסויים?

זמן האספקה הוא גם גורם לא קטן בהחלטה שלי.

המקסימום שאני יכול לעמוד בו הוא סוף ספטמבר,

מישהו יודע לומר מהם זמני האספקה הממוצעים כיום של רכבים אלה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כרגע מחיר מבצע על הפאביה הידנית (כל יום מתפרסם בעיתון) גש מהר לסוכנות לפני שיגמר ולפני שהמע"מ יעלה...:idea:

Me-Golf GTI MK6 Premium+Passat 1.8T, my wife-Passat 2.0, my mom-Passat 2.0, my brother-Polo 16V & my sister Polo 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפאביה הוא בכרית אוויר נוספת שיש לפיאסטה באזור הברכיים, שמונעת פציעה מחלקי דשבורד..

זמן האספקה הוא גם גורם לא קטן בהחלטה שלי.

המקסימום שאני יכול לעמוד בו הוא סוף ספטמבר,

מישהו יודע לומר מהם זמני האספקה הממוצעים כיום של רכבים אלה ?

לגבי הביטוח מה שאני בדקתי היה 3600 מקיף + חובה לכל נהג מעל 24 אבל זה לעובדי מדינה, תבדוק באתרים להשוואות ביטוחים.

מה שראית באתר הוא השוואה בין הפאביה TSI לפיאסטה של-TSI יש 6 כריות אויר ול-1.4 יש 4 בלבד.

לגבי טיפולים אני מאז ומתמיד מטפל רק בצ'מפיון (שתי רכבים עד עכשיו) ההבדל בין אודי לסקודה הוא פשוט מטורף למרות שזה אותו המוסך והסקודה יחסית זולה (אני לא מכיר מוסכים מורשים של חברות אחרות).

זמן האספקה לפי מה שאמרו לי לפני שבועיים שברגע שאתה מזמין זה לוקח בין שבועיים לשלוש שבועות בתנאי שהצבע שבחרת נמצא במלאי.

אם אתה רוצה מחר אני נוסע להזמין את הפאביה 1.4 אני יכול לבדוק לך יותר מדויק.

בברכה,

ניר.

skoda fabia 1.4 16V

skoda octavia 1.9TDI

audi A4 1.8T - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שגם אני אבקר מחר בסוכנות, לפני שהמע"מ ייקר את הרכב ב~700 ש"ח..

אני אבדוק אם אפשרי לעשות נסיעת מבחן בהתראה קצרה כזו,

כי זו דילמה רצינית להזמין רכב שטוב "על הנייר", ו"על הפוסטים בפורום",

אבל בלי להרגיש אותו בעצמך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי עלויות המע"מ המבצע נשאר אותו הדבר גם בחודש 8 הפאביה 1.4 ידני עדיין תעלה 69900.

עכשיו בדיוק דיברתי עם הסוכן והוא אמר לי שמיום ההזמנה שבועיים ואתה מקבל את האוטו כניראה הם לחוצים להעיף את הרכבים שם בסקודה.

ולא לוותר על נסיעת מבחן.

עריכה: כניראה שעכשיו המחיר של הפיאסטה יעלה בעוד כ800 שקל.

בברכה,

ניר.

skoda fabia 1.4 16V

skoda octavia 1.9TDI

audi A4 1.8T - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהיא עולה פחות אבל עם שנתיים אחריות לעומת 3 שנות אחריות.

יכול להיות שהפער בביטוחים עבורך פחות רלוונטי.

בפאביה הרלוונטית יש 4 כריות אוויר ולא 6 ובלי כל קשר, לא הבנתי איך ראית שזה ההבדל היחיד?

לפיאסטה 14.9 נקודות בריסוק חזיתי ו15.6 צדדי לעומת 12.9 ו-15 לפאביה

גם ההדגמה של רמת הפגיעות שונה.

סתם לצורך השוואה, בסוויפט זה 15.7 חזיתי ו 15.2 צדדי + מבחן טוב מאוד של "צליפת שוט" שלא בוצע בשנים שהפיאסטה והפאביה יצאו לשיווק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שבמחיר שציינת אתה מקבל את הפאביה ללא הגג הלבן והמגנזיום שזה עושה את כל היופי של הרכב..

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...