Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כתבה על הסבת מבנזין לגז

MATAN206XT
שימו לב! השרשור הזה בן 5966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין הרבה רכבי XL7 שעברו הסבה לגז, אני אפילו חושב שאני היחיד, בוודאות אני היחיד באזור הצפון.

אבל לא זו הבעייה, אם אכן תהיה לך בעייה כל שהיא, אתה צריך לוודא שאתה תקבל את השירות הטוב ביותר שיפתור את הבעייה. וב-J.Gas פשוט לא תקבל שירות כלל וכלל אלא שקרים, הבטחות שווא והתחמקויות ולא יהי לך רשיון וביטוח ואתה פשוט מסכן את חייך.

לפי מה שבדקתי אני ממליץ על:

ויאלה ישראל - מנחם בגין91 תל-אביב 66183, טלפון: 03-5609022

http://www.vialle.co.il/vialle.asp

הם מאוד אמינים ויסודיים והמערכת שלהם הרבה יותר טובה, עובדת על עקרון הזרקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הרבה רכבי XL7 שעברו הסבה לגז, אני אפילו חושב שאני היחיד, בוודאות אני היחיד באזור הצפון.

אבל לא זו הבעייה, אם אכן תהיה לך בעייה כל שהיא, אתה צריך לוודא שאתה תקבל את השירות הטוב ביותר שיפתור את הבעייה. וב-J.Gas פשוט לא תקבל שירות כלל וכלל אלא שקרים, הבטחות שווא והתחמקויות ולא יהי לך רשיון וביטוח ואתה פשוט מסכן את חייך.

לפי מה שבדקתי אני ממליץ על:

ויאלה ישראל - מנחם בגין91 תל-אביב 66183, טלפון: 03-5609022

הם מאוד אמינים ויסודיים והמערכת שלהם הרבה יותר טובה, עובדת על עקרון הזרקה.

אם מישהו הקפיץ את הרתד שלי אז אני רוצה לציין שאמרו לי שזה מורידאת הביצועים בצורה משמעותית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו הקפיץ את הרתד שלי אז אני רוצה לציין שאמרו לי שזה מורידאת הביצועים בצורה משמעותית

אני רוצה לציין כמה דברים

האוטו שעליו אני לומד נהיגה כרגע הינו סובארו אימפרזה שמשתמשת במערכת הנ"ל של הגז נפילת הכוח לפי מה שאני הבנתי מהרגיל הינה של כ-3 אחוזים

המורה שלי מתדלק בערך פעם ביומיים שלוש במוסך של סובארו בהרצליה פיתוח ולפי מה שאני הבנתי הדבר הזה מוזיל עלויות יחסית הרבה כי גם הגז עצמו זול וגם בניגוד לדיזל לא צריך לשלם אגרות שהם משמעויתית יותר גבוהות מבנזין לעומת זאת התקנת המערכת הזאתי עלתה כ10 אלף ש"ח והסיבה היחידה שהוא הסכים להתקין את המערכת הזו היא הוזלת עלויות בתוספת לזה שיש לו תחנת מילוי קרובה שבה הוא יכול למלא גז.

כמו כן כשהמערכת עולה היא רצה כמה דקות על בנזין עד שהמערכת של הגז מתחילה לעבוד

בברכה,

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ולא, ברוב המכוניות זה מוריד ביצועים בצורה לא משמעותית, התקנה מרשה ירידה של עד 10%, אך יש בהחלט גם מקרים הפוכים בהם הספק המנוע עולה.

שימו לב שבדרך כלל מסבים לגז רכבים שזוללים המון דלק, אחרת זה לא כדאי, ולכן יוצא שהללו רכבים גדולים בלי הספק גבוהה ולכן ירידה של כמה אחוזים בודדים בכלל לא מורגשת. במקרים של רכב שפשוט נוסעים בו הרבה, אותו הדבר, אבל בואו נכיר את היתרונות:

1. חסכון משמעותי בכסף - עד 50%.
  2. מנוע נקי ובריא יותר הדורש פחות טיפולים - כמעט ואין פיח.
  3. עשירית זיהום אויר מזה של זלק.
  4. הכפלת טווח הנסיעה - מיכל גז מיכל דלק.

אך כמובן שאי אפשר בלי חסרונות:

1. מעבר מדלק לגז לא נוח...
  2. ריח קל של גז.
  3. ביזבוג גדול של מקום בתא המטען.
  4. קשה מאוד מאוד מאוד למצוא מקומות בהם אפשר למלא גז.
  5. הוצאה כספית גדולה בעת ההסבה (כ-8,000 ש"ח)

בקיצור, כל אחד ושיקולו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ולא, ברוב המכוניות זה מוריד ביצועים בצורה לא משמעותית, התקנה מרשה ירידה של עד 10%, אך יש בהחלט גם מקרים הפוכים בהם הספק המנוע עולה.

שימו לב שבדרך כלל מסבים לגז רכבים שזוללים המון דלק, אחרת זה לא כדאי, ולכן יוצא שהללו רכבים גדולים בלי הספק גבוהה ולכן ירידה של כמה אחוזים בודדים בכלל לא מורגשת. במקרים של רכב שפשוט נוסעים בו הרבה, אותו הדבר, אבל בואו נכיר את היתרונות:

1. חסכון משמעותי בכסף - עד 50%.
  2. מנוע נקי ובריא יותר הדורש פחות טיפולים - כמעט ואין פיח.
  3. עשירית זיהום אויר מזה של זלק.
  4. הכפלת טווח הנסיעה - מיכל גז מיכל דלק.

אך כמובן שאי אפשר בלי חסרונות:

1. מעבר מדלק לגז לא נוח...
  2. ריח קל של גז.
  3. ביזבוג גדול של מקום בתא המטען.
  4. קשה מאוד מאוד מאוד למצוא מקומות בהם אפשר למלא גז.
  5. הוצאה כספית גדולה בעת ההסבה (כ-8,000 ש"ח)

בקיצור, כל אחד ושיקולו.

SHARONG: מה בסוף נסגר עם הרכב שלכם? קניתם XL7, והתקנתם ערכת גז שהסבה לכם בעיות?

האם הבעיות נפתרו? האם כרגע הרכב משתמש בגז באופן קבוע?

האם אתה מרוצה כעת (באם הנך משתמש כעת בגז) מתפקוד הרכב (אני לא מדבר על עוצמת מנוע, אלא על שימוש יום-יומי ברכב שכזה על מנת להוזיל עלויות תדלוקים)?

היכן אתה מתדלק גז?

האם המנוע חלש באופן משמעותי או שמא זניח?

האם הערכה תופסת מקום רב ברכב שטח כמו שלך? האם זה מפריע לך?

כמו כן אשמח לשמוע, ובטח גם אחרים, על חוות דעתך על המערכת כעת, לאחר שעברו מספר חודשים

בתודה מראש

רמי

אהבה באה בזוגות, לנשים ולמכוניות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פרקתי את מערכת הגז לבד כי בנוסף לכל הסכסוך שציינתי עם המתקינים הם לא הסכימו לפרק ולא להחזיר הכסף, והרכב שלי היה מושבת לגמרי כך שלא היתה לי ברירה.

כך שכן, המערכת עשתה לי בעיות חמורות, היא שרפה לי פעמיים ברציפות את חיישן האוויר וגרמה לסכנת חיים עד השבתת הרכב.

לא, הבעיות לא נפתרו, הם לא יודעים איך והם גם לא רוצים לנסות.

באזור הצפון אין איפה למלא גז מלבד אצל המתקינים עצמם שמעלים מחרים כבר פעמיים בתקופה קצרה, אפשר למלא באופן זמני בגז ביתי (אני מלאתי את "גז עבדו" שבתמרה בהמלצת J.Gaz), שם אתה יכול לשלם פחות, אבל לא מומלץ להשתמש בגז זה לאורך זמן כי חסר לו תוסף קטנטן.

במקרה שלי הירידה בכוח לא היתה מורגשת כאשר העברתי לגז.

כן, מיכל הגז תופס יותר מחצי מהמקום של תא המטען, אני שמתי מיכל של 80 ליטר שיכול להכיל כ-69 ליטר גז, מה שמקביל לקיבולת מיכל הדלק.

חוות דעת -המערכות לא השתנו עדיין, אבל הם גם לא אמורות להשתנות כי הם כבר מספיק בשלות בשאר העולם שהרי משתמשים בהם כבר המון זמן בחו"ל.

הבעייה היא ברשויות של המדינה שלא זזים בנושא, לא יוזמים הקמת תחנות מילוי, לא אוכפים ולא בודקים את התקנות, והידע של המתקינים בארץ הוא דל מאוד ואין מספיק ניסיון.

בכל אופן אני ממליץ למי שי סובארו להתקין בסובארו, יש להם מערכות נהדרות אבל מאוד יקרות, כ-14,000 ¤.

כמו כן אני ממליץ על ויאלה ישראל - מנחם בגין91 תל-אביב 66183, טלפון03-5609022

הם אמינים, מקצועיים, מתאימים את המערכת ולא סתם מתקינים מה שיש, עובדים לפי התקינה ולא מדלגים כל שום בדיקה, והמערכת שלהם עובדת בשיטת הזרקה שזה הרבה יותר אמין, ובכלל המערכות שלהם הם הרבה יותר אינטגרבליות מאשר המערכות של J.Gas שמתקינים מערכות איטלקיות מאוד פשוטות של LoGas שמצמצמות את סעפת היניקה של הרכב בכ-50%.

באופן כללי אני ממליץ להמתין עם ההסבה עד שהנושא יתבשל יותר, יירכש יותר ידע וניסיון על מגוון רכבים ובעיקר שיהיה איפה למלא גז, בי כמעט ואין הכלל, לדוגמא: אני מכיר בחור מת"א שהתקין את המערכת הטובה ביותר של סובארו ולא היו לא בעיות כלשהם, הכל דפק כמו שעון, אבל הוא היה צריך לנסוע כל פעם לחולון כדי למלא גז, עד שהתייאש וביקש לפרק המערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sharong:

אני לא רוצה להשמע סקפטי,

אבל אם לא התקנת מערכת בשנית אזצל ויאלה, איך אתה ממליץ עליהם? על סמך מה?

רמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיף, כל סקפטיות במקומה מונח.

כפי שגם המלצתי אז:

1. אני ממליף להמתין שהעסק יהיה בשל יותר ולא להתקין בכלל בשלב זה.
  2. אני בתהליכים משפטיים עם המתקינים הקודמים שלי ולכן לא מתקין עדיין, ישקל בעתיד שוב.
  3. אמרתי גם שכמעט בלתי אפשרי למצוא מקומות למילוי גז, ובמקרה שלי קשה עוד יותר, כי באזור הצפון, אני מסוכסך משפטית (כפי שכבר אמרתי) עם היחיד שיכול למלא גז, תהיינו J.Gas.
  4. אני בכלל שוקל למכור את הרכב בגלל עלויות גבוהות כך שאולי לא אתקין כלל.

אבל מי שבכל זאת מעוניין להתקין, אז ורק אז, כדאי כבר אצל ויאלה.

אני מקווה שהבהרתי את עצמי מספיק.

ביי

שרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרון:

חבל שקנית רכב חדש, התאמצת והשקעת בהסבה לגז, לבסוף פירקת את המערכת ועכשיו אתה מתכוון למכור בגלל עלויות גבוהות של דלק... כמה כבר אתה נוסע? גם הרכב שלי עושה בעיר 1:7.5 ומחוץ לעיר עוד לא הצלחתי להשיג 1:10 גם כאשר נסעתי לטיולים ארוכים שלא כללו בכלל שטח)

אבל עדיין לא הבנתי איך אתה יכול להמליץ על מקום שעדיין לא ביקרת בו ועדיין לא התקנת שם או ביקרת שם...

מישהו אחר אולי התקין שם כבר מערכת גז לרכב? או במקום אחר? מישהו מכיר מכר שכבר התקין?

אשמח לשמוע עוד על כך כיוון שמשתלם לי לעבור לגז עוד היום לפי תצרוכת הדלק שלי :)

רמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרון:

חבל שקנית רכב חדש, התאמצת והשקעת בהסבה לגז, לבסוף פירקת את המערכת ועכשיו אתה מתכוון למכור בגלל עלויות גבוהות של דלק... כמה כבר אתה נוסע? גם הרכב שלי עושה בעיר 1:7.5 ומחוץ לעיר עוד לא הצלחתי להשיג 1:10 גם כאשר נסעתי לטיולים ארוכים שלא כללו בכלל שטח)

אבל עדיין לא הבנתי איך אתה יכול להמליץ על מקום שעדיין לא ביקרת בו ועדיין לא התקנת שם או ביקרת שם...

מישהו אחר אולי התקין שם כבר מערכת גז לרכב? או במקום אחר? מישהו מכיר מכר שכבר התקין?

אשמח לשמוע עוד על כך כיוון שמשתלם לי לעבור לגז עוד היום לפי תצרוכת הדלק שלי :)

רמי

כמו שכבר ציינתי המורה לנהיגה שלי משתמש במערכת כזו ובגלל שבאיזור ישנן 2 תחנות מילוי (הרצליה) כמעט כל מורי הנהיגה משתמשים במערכת הזאתי והמורה טוען לעלויות נמוכות ואמינות גבוהה ב80 אלף קילומטר האחרונים בסובארו אימפרזה

בברכה,

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמי,

אני מניח שגם לך יש XL7, כשקניתי את הרכב לקחתי בחשבון נסיעה על גז כחלק מצמצום העלויות, גם המחיר של הרכב גדול עלי ואני צריך את הכסף.

לפי בדיקה שלי, ה-XL7 זולל כ-7 ק"מ לליטר בממוצע (עירוני ובין עירוני). ואני נוסע בו מספיק כדי לשלם הרבה מידי על הדלק.

אני ממציץ על ויאלה רק אחרי שבדקתי אותם בשיחות רבות, שאלות רבות עד כדי זה שהעמדתי פנים שאני מעוניין להתקין אצלם, ואם הידע והנסיון שצברתי בדקתי אותם בציציות, ובכלל למערכות שלהם יש מוניטון מעולה בעולם שכבר מנוסה בזה מאוד. אני כן מסייג את דברי שהרי בכל אופן לא התקנתי אצלם.

אבל שוב, שימו לב, אני ממליץ לא להתקין כלל בשלב זה, העסק לא בשל מספיק בהרבה מידי מובנים.

אם אתה רוצה לדבר עם מישהו שהתקין בויאלה, תרים אליהם טלפון ותבקש טלפונים של כאלה שהתקינו אצלם, או שתכנס למרכז סוזוקי הת"א ותברר מי התקין מערכת שכזו ותבדוק איתו.

אולי באמת משתלםצ לך לעבור לגז, אבל... עדיין תצטרך קצת דלק, תצטרך להוציא סכום של כ-8000 ש"ח שיקח לך כשנה להחזיר את ההוצאה שלו באמצעות חסכון בדלק, כך שגם זה לא ממש אידיאל. ומה שהכי מרגיז שכנראה תיסע הרבה על דלק, כי לא תמצא או לא יצא לך למלא גז, ואז בלית ברירה תיסע על דלק.

בכל זאת בהצלחה במה שתחליט

שרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי את ה XL7... (לצערי)

אבל יש לי את ה CRV... צריכת דלק די דומה... ממוצע לבנתיים מאז קניית הרכב עומד על 8.3... לא משהו

האמת, שאם הייתי בטוח ב-100% שלשים את הגז לא יגרום בעיות... הייתי מתקין כבר אתמול... לא רק בגלל החסכון בכסף (למרות שזה יתרון ענקי) אלא בגלל אי-זיהום האוויר, שמירה על המנוע עקב פחות פיח בשריפה וכל היתרונות האחרים שנהנים מהם כאשר מתקינים גז... ובנסוף יש את הבונוס של הגדלת טווח הנסיעה :)

לא אכפת לי לשלם 8000 או אפילו 14000 אלף מראש בידיעה שאוכל להחזיר סכום כזה בחיסכון של מחיר הדלק (מתישהו נגיע לנקודת השיוויון ששם הכל זה כבר רווח)... ובכלל... כבר לאחר השמת מערכת גז, אני אתחיל לנסוע יותר... ככה זה כשדברים נהיים זולים יותר, לא כן?

רק בעיה קטנה היא תפיסת המקום של מיכל הגז... ואולי גם העלאת משקל הרכב... אבל לכל דבר יש יתרונות וחסרונות

רמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

לדעתי ההודעה הזו פשוט חוצפנית. אני לקוח של חברת J.GAS ואצלי לא היו בעיות, אפילו להפך מאוד נהנתי מכל התהליך, הייתי מרוצה מהשרות ומרמת המקצועיות וכואב לי לשמוע האשמות כאלו. מה גם ששמתי לב שההודעות האלו משנת 2004, והחברה ב JGAS פעילים עוד היום וביצעו כנראה עוד אלפי התקנות מאז.

חזק ואמץ לחברה מ JGAS ולסער בעיקר שנתן לי שרות מעולה!

כן ירבו כמוכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...