Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקשקוש המתעורר מידי פעם על מצלמת רמזור המצלמת מהירות בצומת בין עירונית

שימו לב! השרשור הזה בן 3749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאחר והחישנים לא ממוקמים בתוך שטח הצומת עצמו, אלא מעט לפני (בקו העצירה) בנקודה שבה עדיין תקפה המהירות המותרת לאותו קטע דרך, כל הדיון היה התפלפלות משפטית בלבד :-)

אם זה נכון, זה שקול להצבת מצלמת מהירות רגילה מיד לאחר בצמידות לתמרור המורה על הורדת מהירות בדרך כלשהי (נניח מ-90 קמ"ש ל- 70 קמ"ש מסיבה כלשהי) וזאת כדי לא לתת לנהג את ההזדמנות להאט בצורה מבוקרת מהמהירות שהיתה מותרת בקטע הדרך הקודם.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם זה נכון, זה שקול להצבת מצלמת מהירות רגילה מיד לאחר בצמידות לתמרור המורה על הורדת מהירות בדרך כלשהי (נניח מ-90 קמ"ש ל- 70 קמ"ש מסיבה כלשהי) וזאת כדי לא לתת לנהג את ההזדמנות להאט בצורה מבוקרת מהמהירות שהיתה מותרת בקטע הדרך הקודם.

למה? הרי משווים את מהירותך למהירות המותרת לפני הצומת, קיום הצומת אינו משפיע כאן על רף האכיפה ועל המהירות המותרת באותה נקודה, לא מורידים 10 קמ"ש מהמירות המותרת כי צולמת בכניסה לצומת.

ותיאורטית, אם יש אכיפת מהירות שמבחינה בטיחותית היא נכונה הרי זה לפני צומת, כי אומנם כולנו עושים זאת, אבל להאיץ לפני צומת כדי להספיק את הרמזור זה לא בדיוק good practice.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משה מכליס בסה"כ קרא את מה שכתבתי כבר בתגובה מס' 8 ועכשיו הוא מצטט אותי. :wink:

כאמור, זה אינו נכון לגבי כל סוגי כלי הרכב. הכל כתוב בתקנה 53.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משה מכליס בסה"כ קרא את מה שכתבתי כבר בתגובה מס' 8 ועכשיו הוא מצטט אותי. :wink:

כאמור, זה אינו נכון לגבי כל סוגי כלי הרכב. הכל כתוב בתקנה 53.

.

אתה מתייחס רק לסעיף 4 בהודעותו, שמדבר על מהירות מותרת אחרי הצומת.

בסעיפים שלפני כן הוא מסביר כי אין הגדרה למהירות מותרת בתוך הצומת עצמוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

היי, הגיעו לעיניי פרטים על מצלמות חדשות ומגבלות נוספות (דרך הרשת הצבאית):

מצלמה חדשה 1-

כביש איילון, בין קק״ל לקיבוץ גלויות בשני הכיוונים.

מהירות מותרת: 90 קמ״ש. מהירית שממנה מצלמת המצלמה: 99 קמ״ש (90+10%).

מצלמה חדשה 2-

בין מחלף חולון למחלף ראשל״צ.

מהירות מותרת: 70 קמ״ש. מהירות שממנה מצלמת המצלמה: 77 קמ״ש (70+10%).

בנוסף, כלל מצלמות הרמזור החדשות, יצלמו כל רכב העבור במהירות העולה על 70 קמ״ש, ללא קשר למהירות המותרת בכביש.

כמו כן, מעבר בצומת מרומזר שלא באור ירוק מלא (צהוב), דינה כמעבר באור אדום מלא.

כל האמור כאן כבר בתוקף, אך עד לתאריך ה4.3.14, דוחות שיגיעו, יגיעו כדוח אזהרה. הדוח שלאחר מכן על אותה העבירה יהיה בעל קנס מוגדל.

הנ״ל לא פורסם בתקשורת אלא הגיע אך ורק לק. הבטיחות הבסיסיים (אין לי מושג מדוע ולמה..).

בברכת דרך צלחה ונטולת דוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש איילון, בין קק״ל לקיבוץ גלויות בשני הכיוונים.

...

בנוסף, כלל מצלמות הרמזור החדשות, יצלמו כל רכב העבור במהירות העולה על 70 קמ״ש, ללא קשר למהירות המותרת בכביש.

...

הנ״ל לא פורסם בתקשורת אלא הגיע אך ורק לק. הבטיחות הבסיסיים (אין לי מושג מדוע ולמה..).

אולי כי זה לא נכון?

"בין קק"ל לקיבוץ גלויות"?!?

שים לב, מצלמה חדשה בכביש 4 - בין ראש הנקרה לאשקלון (לשני הכיוונים).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן, מעבר בצומת מרומזר שלא באור ירוק מלא (צהוב), דינה כמעבר באור אדום מלא.

בברכת דרך צלחה ונטולת דוחות.

לשמחתך (ושמחתינו) זה פשוט לא נכון.

1. מצלמות אור אדום (חדשות) הם אכן גם מצלמות מהירות.

2. מצלמות אור אדום לא (!) מצלמות באור צהוב, יותר מזה, הם כן מתחילות לצלם רק שניה לאחר שהאור האדום נדלק (ומפסיקות לעבוד כמה שניות לפני שהאור הירוק נדלק בחזרה), (אני כמובן לא הייתי בודק את המצלמות, אבל ככה הם מתוכננות לעבוד).

3. המהירות שהמצלמות מצלמות לא משתנה ביחס לכביש, ז"א שאם בכביש מסויים מותר לנסוע 90, ובאותו הכביש אתה מגיע לצומת, מבחינת המצלמה המהירות המותרת היא עדיין 90 (ולא - 70 כמו שכתוב בחוק היבש), אבל מאותה הסיבה אתה גם לא תיעצר ע"י המשטרה, אם תפעל באותה השיטה (ז"א לא תאט).

האבולוציה שלי:

Polo GTI 2013 -> Peugeot 208 GTi 2016 Manual

Mazda 3 2012 -> Seat Leon FR DSG 2010 -> Chevrolet Spark 2013

Peugeot 309 Manual 1991 -> Toyota Corolla (1992) automatic -> Mazda 3 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לעיניי הגיע הפרסום דרך הפייסבוק.

מה הטעם שלהם לפרסם אם זה לא נכון?

כל אופן מאז שראיתי כמה מקרים של נהגים טיפשים שעוברים באדום, אני מאט לפני צמתים ומשתדל לבדוק פעמיים את הנתיבים החותכים את הצומת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בתקשורת לא היו עוברות כמה דקות עד שהיה מגיע מישהו שבאמת מבין בתחום וסותר את כל מה שכתוב.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

70 כמו שכתוב בחוק היבש

רק תיקון קטן - אין שום חוק, יבש או רטוב, שמגדיר מהירות מיוחדת בצומת.

המהירות המותרת בתוך הצומת היא בדיוק זו שהיתה לפני הצומת.

ולכן אם היה מותר לפני הצומת 90 אז זו המהירות המותרת והמצלמות מתייחסות אליה (כלומר עד 100 בוודאות אין דו"חות בגלל המדיניות המוצהרת של המשטרה כבר הרבה שנים לא לתת דו"חות עד 10 קמ"ש חריגה, וסביר להניח שהסף קצת יותר גבוה אבל אי אפשר לדעת בדיוק כמה. בעיקרון על 101 עלול להגיע דו"ח)

שימו לב שהמדיניות של המשטרה היא בקמ"ש ולא באחוזים.

מה שאומר שאם מותר 70 אז אין דו"חות עד 80 (כולל) וייתכן דו"ח על 81.

מצד שני אם מותר 110 אז אין דו"חות עד 120 וייתכן (ובאחד הפורומים יש גם סריקה של) דו"ח על 121, למרות שזה בדיוק 10% מעל.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קטן - אין שום חוק, יבש או רטוב, שמגדיר מהירות מיוחדת בצומת.

המהירות המותרת בתוך הצומת היא בדיוק זו שהיתה לפני הצומת.

ולכן אם היה מותר לפני הצומת 90 אז זו המהירות המותרת והמצלמות מתייחסות אליה (כלומר עד 100 בוודאות אין דו"חות בגלל המדיניות המוצהרת של המשטרה כבר הרבה שנים לא לתת דו"חות עד 10 קמ"ש חריגה, וסביר להניח שהסף קצת יותר גבוה אבל אי אפשר לדעת בדיוק כמה. בעיקרון על 101 עלול להגיע דו"ח)

שימו לב שהמדיניות של המשטרה היא בקמ"ש ולא באחוזים.

מה שאומר שאם מותר 70 אז אין דו"חות עד 80 (כולל) וייתכן דו"ח על 81.

מצד שני אם מותר 110 אז אין דו"חות עד 120 וייתכן (ובאחד הפורומים יש גם סריקה של) דו"ח על 121, למרות שזה בדיוק 10% מעל.

אתה צודק.

משום מה היה זכור לי שהיה "חוק" כזה שעל פיו אתה אמור להאט את הנסיעה ל-70-80 קמש בצמתים, אך כאמור

זה באמת לא כתוב בשום מקום.

כך אוכך , המצלמה לא הייתה מצלמת.

האבולוציה שלי:

Polo GTI 2013 -> Peugeot 208 GTi 2016 Manual

Mazda 3 2012 -> Seat Leon FR DSG 2010 -> Chevrolet Spark 2013

Peugeot 309 Manual 1991 -> Toyota Corolla (1992) automatic -> Mazda 3 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כי זה לא נכון?

"בין קק"ל לקיבוץ גלויות"?!?

שים לב, מצלמה חדשה בכביש 4 - בין ראש הנקרה לאשקלון (לשני הכיוונים).

אני פשוט העתקתי את מה שהגיע אלי.

אני מבין את מה שאתה אומר..

נכון או לא, יעדכן רק מי שכבר התנסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט העתקתי את מה שהגיע אלי.

...

נכון או לא, יעדכן רק מי שכבר התנסה.

אני יודע שכוונתך טובה, אבל אשמח שאנשים לא יפרסמו את דואר הזבל שהם מקבלים בלי בדיקה. חיפוש קצר בפורום היה מגלה לך שהשמועות האלו כבר נדונו. אחד לדוגמה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...