Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תכיפות כיבוי/הפעלת מחשב נייד - מבקש עזרה

Black Joker
שימו לב! השרשור הזה בן 4976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחר מכירה של מאות מחשבים ניידים, סוף סוף יש לי אחד משלי.

אני סטודנט ולומד כ-7 שעות ביום.

אני מעוניין להביא איתי את המחשב למכללה, אך רוב השימוש בו יהיה בהפסקות ולא במהלך השיעור.

השאלה היא טיפשית, אבל נובעת מחשש:

כל כמה זמן רצוי להדליק ולכבות את המחשב ?

כל שעתיים וחצי של שיעור, ישנה הפסקה של חצי שעה - האם כיבוי המחשב במהלך השיעור והדלקתו כל שעתיים / שעה וחצי עלולה להזיק למחשב עצמו או מערכת ההפעלה?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בכלל לכבות ולהדליק ? לדעתי לא יכול להגרם נזק לטווח הארוך ו\או קצר אבל זה לא נשמע כדבר מומלץ לעשות.

לדעתי כשאתה לא משתמש תגדיר שהוא יהיה על Hibernate (שינה,מצב חסכון) ובזמן השיעור תחבר לטעינה :)

זה מחשב "כבד" או איזה נטבוק קליל שיחזיק כמה שעות ברצף ?

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב בזה אין לי ניסיון :)

לזוגתי לעומת זאת יש מחשב כבד יחסית (DELL STUDIO 1555) והיא כמעט ולא לוקחת אותו למכללה (אפילו שזה 7דקות ברגל מהבית)

לדעתי תנסה במשך יום אחד,אם זה יהיה ממש מעיק,תשתדל להשתמש ו"למשוך" בכל ה7שעות עד שתחזור הביתה.

13.3 עם סוללה שישה תאים, אך מעבד I5 (מעבד חזק לוקח יותר כוח, נכון?).

השאלה נשאלת, כיוון שאני מעדיף לא להיסחב עם מטען.

לדעתי ככל שהמעבד חזק יותר,כך הוא מבצע כל משימה מהר יותר ויש לו יותר זמן לנוח בין המשימות (TASKS בעאגה :p).

מעבד איטי וישן יותר יעבוד קשה יותר (העלאת מערכת הפעלה,מספר תוכנות רצות ברקע ביחד וכו') ולכן יטחן יותר את הסוללה.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

hibernate או sleep תפעיל ללא חשש, מדי כמה ימים או מתי שמתחיל להאט טיפה תרסט את המחשב ותמשיך הלאה.

המצבים האלה תוכננו למקרים כאלה.

הנייד שלי בכלל עובד 24/7 כבר כמה שבועות ובכללי ככה כבר 3 שנים, מדי פעם עושה ריסט וממשיך.

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא המעבדים החדשים צורכים פחות חשמל.

כשאתה לא משתמש פשוט תסגור את המכסה.

המחשב נכנס למצב שינה והבטריה יכולה להחזיק ימים שלמים.

אין שום בעיה עם זה ואם באמת זה מפריע לך אתה יכול (אם יש לך חלונות 7) להכנס לצריכת האנרגיה ולשנות שם מה שעולה על דעתך.

אגב סוללה - אם אתה משתמש בחשמל, עדיף להוציא את הסוללה כשהיא טעונה 60 אחוז ולהשאר מחובר לקיר בלבד.

חיבור ממושך לחשמל הורס את הסוללה בזמן קצר מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב סוללה - אם אתה משתמש בחשמל, עדיף להוציא את הסוללה כשהיא טעונה 60 אחוז ולהשאר מחובר לקיר בלבד.

חיבור ממושך לחשמל הורס את הסוללה בזמן קצר מאד.

+1

גם חום מקצר חיי סוללה, אם המחשב שלך פעיל הרבה, תקנה לו משטח קירור.

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

hibernate

הנייד שלי בכלל עובד 24/7 מדי פעם עושה ריסט וממשיך.

מחזק, הנייד שלי (בן 3 וחצי בערך) גם דלוק 24/7, פעם בשבוע בערך עושה לו RESTART, פעם בשבועיים בערך מכבה אותו לאיזה שעה-שעתיים להתקרר מעט וזהו.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק להבהיר - הייברנייט זה לא מצב שינה - זה מצב כבוי לגמרי שבו הזכרון מגובה לדיסק ומועלה עם ההפעלה מחדש.

אבל אכן זו הדרך המומלצת ביותר וככה אני גם עובד שנים.

לגבי להפעיל נייד ללא סוללה - זה פשוט לא נכון ואפילו לא תקין לפי ההוראות של חלק מהיצרניות (במיוחד במחשבים חזקים)

הסוללה מהווה גם מאין יצוב.

מה שחשוב כדי לשמור על אורך חיי סוללה בימינו (ימי הליתיום איון - סוללות ללא זיכרון) הוא לא להביא אותה להרבה סייקלים של ריקון מוחלט (בניגוד לסוללות של פעם).

ההמלצה של אפל לדוגמא בנושא (אחת החברות היותר חדשניות בתחום הזה בקביעות ד"א) היא לעבוד עד האמצע ופעם ב... להגיע ל20 אחוז. אף פעם לא להגיע לריקון מלא אם אפשר.

ככה אני ד"א עם לפטופ מעל 3 שנים וקרוב מאוד לחיי הסוללה המקוריים.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלוק 12-16 שעות ביום, לפחות 6 יקיצות והרדמות ביום (שינת-חורף),

הדלקה וכיבוי ממשיים רק כתוצאה מעדכון של "חלונות" (בממוצע פעם בחודש).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא!

לא מומלץ להוציא את הסוללה (למחשב , לסוללה אולי כן... אבל אני מעדיף אורך חיים של מחשב על פני סוללה...)

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי את כל העצות לתשומת ליבי.

אני לא בטוח שלהעביר את המחשב למצב שינה יהיה הפתרון האידיאלי, כיוון שבזמן השיעור, המחשב יהיה בתוך התיק ולכן לא יוכל להתקרר. האם זו באמת בעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמות דומים ולכן מבלבלים:

יש SLEEP - שבו המחשב נותר דלוק ומבזבז חשמל (מעט, אבל עדיין).

ויש HIBERNATE - שבו המחשב מכובה ולא מבזבז חשמל. זה המצב שבו אתה צריך להשתמש.

HIBERNATE הוא במידה מסוימת התחליף ל-ON/OFF במחשבים רגילים/נייחים,

שפשוט חוסך הרבה זמן.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שהאנס אמר - יש מעטפות יעודיות ללפטופים מנאופרין שמיועדות גם בין השאר לפיזור חום במצב הזה בנוסף לשמירה עליו.

(לדוגמא - http://www.goincase.com/products/detail/neoprene-sleeve-plus-cl57408)

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...