Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה לאנטיס עם תצרוכת שמן גבוהה - שיפוץ מנוע או החלפת מנוע מייבוא?

avsb
שימו לב! השרשור הזה בן 4984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי מאזדה לנטיס 98 1.8 אוט', המנוע צורך שמן, לפי מדיד כמובן הוא ריק.

לפני שבועיים החלפתי שמן+פילטר שמן ואחר כך נסעתי טבריה-אילת וחזרה, טבריה-אריאל וחזרה,טבריה-תל אביב וחזרה,טבריה-רחובות וחזרה,והיום במוסך בעת החלפת רצועות מנוע המדיד היה ריק משמן אבל המנוע לא מתחמם לא מצלצל, האוטו הורם על ליפט אין נזילות שמן, המכונאי אומר שזה או גומיות שסתומים או רינגים במקרה הגרוע ועדיף להחליף מנוע מאשר לשפץ, השאלה האם יש פתרון אחר?איך נסע האוטו המון אם חסר שמן?אולי עם המדיד משו לא בסדר, חשוב לציין שנדלקה בנסיעה האחרונה מנורת שמן לשניה או שתיים ונכבתה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תקשיב עם אתה מחליף מנוע אז רק מיבוא . ובמצב הזה אתה יכול לסחוב אפילו עוד שנה עם המנוע . עם אתה רוצה שהוא יאכל הרבה פחות שמן תמלא שמן ותשים דבש מנוע זה חומר בבקבוקון שעולה בסביבות 80 ש"ח אתה ממלא את הבקבוקון לשמן .מה שהחומר עושה בעצם גורם לשמן להיות סמיך מאוד וככה הוא פחות נישרף

Renault Clio RSI 1.8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב !

בניגוד לקודמי שהוא חולה מכוניות, מתגורר באילת,וחי בסרט, החיים הם לא סרט.

חי בסרט:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=342378

המלצתי אל תוסיף שום תוסף דבש, אשר מסמיך את השמן לזמן קצר, ומקצר את חיו של המנוע, בזמן קצר גםכן !

החלךפת גומיות שסתומים, ושימוש בשמן איכותי, בצמיגות 10/40, היא השקעה מוצדקת, עלן מנת לצמצם את צריכת השמן למינימום, אם כי בהחלט לא למנוע אותה לגמרי.

לא מומלץ כלכלית להשקיע בשיפוץ מנוע, ואם אין בררה, להחליף מנוע מיבוא בלבד.

אנא פרט באיזה צמיגות שמן אתה נוהג להוסיף ולהשתמש, ומה שם היצרן?

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה נראה לי שבזמן האחרון תעשיית הזיופים של השמנים חוגגת.

יותר מידי מקרים של צריכת שמן לא מוסברת נפתרו ע"י החלפת השמן למשהו יקר מאוד.

כנראה שנקודת האידוי , בשמנים המזויפים מאוד נמוכה ופשוט הוא נשרף לו להנאתו בנקודות החמות במנוע.

יש נתונים על כל שמן איכותי. נקודת הצתה, יעילות בחום, ועוד, הרבה דברים וכנראה אלה דברים מספיק חשובים כדי למנוע צריכת שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה, אמרו לי שעדיף אם כבר אז מנוע מייבוא כי חריטה ושיפוץ יכול להוביל לתקלות אחרות,

ושמו לי שמן במוסך 10 40 של חברת סונול 4 ליטר והחליפו פילטר שמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הרבה ספרי רכב, ליטר ל1000 קילומטר זה בתחום הנורמלי. לפי התאור שלך נסעת הרבה יותר מ1000 קילומטר.

לפני שאתה מתחיל להחליף מנועים וכל זה, תעבור לשמן מינירלי 20\50 איכותי כדוגמת ליקווי מולי ותראה אם הצריכה יורדת.

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלכס לא נשאר שמן בכלל על המדיד.

האם זה בסדר לעבור לשמן אחר?איך המנוע יגיב?לא יזיק לו?

כרגע באוטו לפי המדיד, אין שמן ואתמול בלילה נסעתי מטבריה לחיפה וחזרתי והיום שוב, הרכב לא מראה סימנים מיוחדים של תקלות, יש מצב אולי משו במדיד לא טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה, אמרו לי שעדיף אם כבר אז מנוע מייבוא כי חריטה ושיפוץ יכול להוביל לתקלות אחרות,

ושמו לי שמן במוסך 10 40 של חברת סונול 4 ליטר והחליפו פילטר שמן

שלום רב !

אם תקרא שוב את תגובתי הקודמת, תגלה שהדגשתי ,שכלכלית, לא כדאי לבצע שיפוץ כללי למנוע, אלא להרכיב מנוע משומש מיבוא בלבד.

אך אני חייב להדגיש, שבאם המנוע לא פולט עשן לבן וסמיך, בסלד סרק, במנוע קר או חם, ובהאצת מנוע, אין מה למהר להחליף מנוע, יש לבצע בדיקת לחץ הפוך, ולשלול בריחה מסיבית של דחיסה לשמן, ובדיקת קומפרסייה,

ובהתאם לממצאים להסתפק בהחפת גומיות שסתומים בלבד.

בשלב זה המשך לעקוב אחרי מפלס השמן, וסע פחות נסיעות מאומצות, עם רגל כבדה , על דוושת התאוצה.

אין כל סיבה שמדדיד שמן יזייף, אלא אם הוא לא מקורי.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב !

אם תקרא שוב את תגובתי הקודמת, תגלה שהדגשתי ,שכלכלית, לא כדאי לבצע שיפוץ כללי למנוע, אלא להרכיב מנוע משומש מיבוא בלבד.

אך אני חייב להדגיש, שבאם המנוע לא פולט עשן לבן וסמיך, בסלד סרק, במנוע קר או חם, ובהאצת מנוע, אין מה למהר להחליף מנוע, יש לבצע בדיקת לחץ הפוך, ולשלול בריחה מסיבית של דחיסה לשמן, ובדיקת קומפרסייה,

ובהתאם לממצאים להסתפק בהחפת גומיות שסתומים בלבד.

בשלב זה המשך לעקוב אחרי מפלס השמן, וסע פחות נסיעות מאומצות, עם רגל כבדה , על דוושת התאוצה.

אין כל סיבה שמדדיד שמן יזייף, אלא אם הוא לא מקורי.

בברכה

צביקה

צביקה האם תוכל להגיד לי בערך כמה עולות הבדיקות שציינת פה,וכמה זמן לוקח? אני קצר בכסף ואשמח לדעת טווח מחירים שאדע מה כדי לעשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב !

את עלות הבדיקות תשאל במוסך.

זמן, פחות משעה.

בכל מקרה זול בהרבה, מהחלפת מנוע לא מוצדקת.

לא ציינת האם נפלט עשן לבן, מצינור הפליטה.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי אילו בדיקות קבע המוסך שהמנוע גמור? האם יש שמן על הפלאגים? האם מהאגזוז נפלט עשן כחלחל? האם יש ירידה בקומפרסייה? האם המוסך ביצע בדיקה רצינית לפני שהחליט שהמנוע גמור?

כמו כן האם התופעה החלה פתאומית או שהיא התגברה עם הזמן? האם שמת לב לעלייה במפלס נוזל הקירור? האם הנוזל שם צלול?

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז ככה:

יש עשןלבן ממש בולט שאני מתניע כשהוא קר ולוחץ גז לחמם קצת, יוצאת כמות גדולה מתי שיש שמן, מתי שאין על המדיד, יוצא אבל פחות, ובלי לחיצה על הגז אני יודע שהאוטו עומד מונע יוצא עשן לבן.

המוסך קבע אחרי שהוא העלה את הרכב על ליפט וראה שאין נזילה של שמן ואמר שזו בעיה במנוע

יש נוזל קירור לא חסר אף פעם, אך נהיה לו צבע של חלודה שכניראה קיבל אותו מהרדיאטור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...