Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

206cc עבור ...מישהו ...שמתקשה ..לכתוב.. עם ...סימני פיסוק

`Daemon
שימו לב! השרשור הזה בן 5122 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אני חייל משוחרר מזה חצי שנה, בחור שאוהב את הכביש ונוהג המון.. מתכנן לקנות את הרכב הראשון שלי והחלטתי להתייעץ איתכם.. (חיכיתי הרבה זמן לזה)

הצלחתי במהלך החצי השנה האחרונה לחסוך מעט כסף שיוכל להרשות לי לקנות רכב בתקציב של 40 א' ש"ח.. אבל אני מאוד מתלבט בסוגיית הרכב.. האופציות מתחלקות לשניים: לקנות רכב זול, ממוצע, מנוע קטן, חסכוני שלמעשה יהיה רק כלי מבחינתי להגעה ממקום למקום וישאיר לי סכום כסף נאה בצד, או, לקנות רכב שיספק את הרצונות שלי, משהו שיתן לי להיות מרוצה מהקנייה, להגשים איזה חלום קטן, לחרוג מהתקציב בסכום של 10-12 א' ש"ח ולא להשאיר לעצמי יותר מדי בצד..

האמת שהיום אני מסתכל על רוב הרכבים, וכן, אני בררן מאוד, שום דבר פשוט לא מוצא חן בעיני.. אני ננעל על דגמים בודדים מאוד שלא קרובים בכלל לתקציב שלי, אם מדובר במאזדה 2, יונאי i20, וכיוצ"ב.. אבל האמת שקפצה לי לראש המחשבה על 206cc.. רכב שמאוד הרשים אותי מאז ומתמיד עוד מהתקופה שגם ה 206 הייתה אהובת ליבי..

היום המחירון של ה 206cc 1.6 ידני עומד על כ- 47 א' ש"ח.. והאוטומט 55 א' ש"ח.. אני בא לכאן להתייעץ איתכם בסוגייה, מה דעתכם?

אני לא מכיר את כל החסרונות של הרכב, כמו-כן, אין לי מושג מה עלויות הביטוח חובה+מקיף על הרכב (אאל"ט נאמר לי פעם שהן גבוהות מכיוון שהרכב נחשב רכב גניב), אשמח לשמוע כל דעה בעיניין, גם בנושא הרכישה עצמה, האם להגשים את החלום, או לוותר עליו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את חלקם.. אפילו נדמה לי שיצא לי לשאול על הרכב בפורום עוד כשהייתי בצבא.. אבל אני בא להתייעץ עם חברי הפורום בנושא המצב האישי שלי.. במיוחד בנושא הכספי.. בכללי האם שווה להכנס להוצאה הזאת במצבי או לא..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בתור רכב ראשון, תקנה משהו קטן וזול יחסית, תשתפשף טיפה בכביש ובחיי האזרחות, ותעלה לאט לאט בשנתון.מאשר לקנות רכב על השקל האחרון, בלי כסף לביטוח, תיקונים, תוספות, ומנה שווראמה . שיהיה בהצלחה.

צרפתי זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את חלקם.. אפילו נדמה לי שיצא לי לשאול על הרכב בפורום עוד כשהייתי בצבא.. אבל אני בא להתייעץ עם חברי הפורום בנושא המצב האישי שלי.. במיוחד בנושא הכספי.. בכללי האם שווה להכנס להוצאה הזאת במצבי או לא..

למה אתה רושם נקודות במקום פסיק?

כמו שכבר נכתב בשרשורים קודמים בנושא, ביטוח מקיף ל206CC לא זול. אתה לא חייב לעשות ביטוח מקיף, אבל יש לי מן הרגשה מוזרה שאם שמת את כל חסכונתיך על רכב, תרצה לבטח אותו בביטוח מקיף.

פוטנציאל התקלות היקרות ברכב כזה גדול מפוטנציאל התקלות ברכב אחר, פשוט יותר. אם אין לך "גב" כלכלי להחזיק כזה רכב, חסוך לעצמך עוגמת נפש והסתפק ברכב אחר, אולי 206 שאינה קבריולה?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*** תוכן ההודעה נמחק. נא לכתוב עם סימני פיסוק ***

בסוף משפט יש נקודה אחת. לא 2 נקודות.

הנהלת הפורום מקפידה שההודעות באתר תהיינה מנוסחות ומסוגננות ולא כתובות בסגנון של צ'אט או SMS.

קרא את הלינק הבא לכללים שיעזרו לך לכתוב בצורה קריאה ומובנת יותר, עם סימני פיסוק, ולא .. עם .. נקודות ... משונות .. במקום .... סימני .... פיסוק.

http://www.carsforum.co.il/vb/showth...9&postcount=11

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של 206cc אוטומט(ת) שנת 2002 ובתור בחור צעיר (אפילו יותר ממך) בן 19 אני בהחלט יכול להגיד שהרכב הזה הוא מהנה. ספורטיבי? הוא לא! היו לי לפני כן רכבים יותר מעניינים ומהנים לנהיגה (אם זו mx-5 או בימר סדרה 3 קופה) ואתה חייב לדעת לפני רכישה של 206 cc שהיא רכב פאן טהור. ביצועים אין בה טיפה (הבנתי שב2.0 ליטר יש יותר כוח והאוטו פחות כבד, מצד שני, גם היא לא ספורטיבית בהתנהגות ובחוויה שהיא מעבירה לך בזמן נהיגה). אם אתה מחפש רכב להנאה, מחפש קצת את הפוזה של הגג הפתוח והפרקטיות של גג קשיח ומיתרון ה-"2 מכוניות במכונית אחת" זוהי ללא ספק מכונית מדהימה.

לגבי תקלות - אני לא מחזיק ברכב יותר מכמה חודשים ככה שאני לא יכול להגיד לך יותר מדי. בנתיים בלי עין הרע הכל תקין. שמעתי הרבה דעות חלוקות מהרבה אנשים. אני מכיר כמה מכוניות שנמצאים המון זמן אצל בעליהן ומעולם לא הראו חוסר אמינות (מעבר לדברים קטנים שקורים בכל מכונית) ומאידך שמעתי (ואני מדגיש-שמעתי , לא ממישהו שאני מכיר) שיש לא מעט בעיות עם גומיות, אטימות, גג מתקלקל וכו'.

עלויות הטיפולים והתחזוקה השוטפת של הרכב לא בשמיים. בסך הכל מדובר בפיג'ו 206 - רק בלי גג. ככה שמבחינת העלות השוטפת תקח בחשבון ביטוח קצת יותר יקר (אני , נהג בן 19 , ביטוח לכל הנהגים משלם 6800 ש"ח לשנה למקיף+חובה עם הטבה של חודש 13 חינם). אני מניח שאתה בתור בחור בן 22 תשלם טיפה פחות-אבל עדיין זה יהיה בסביבות ה5-6, לא מתחת.

אני מציע לך לנהוג ברכב (אם אתה רוצה סיבוב, שלח הודעה לפרטי) ולדעת שאתה שלם עם ההחלטה-שלא תתאכזב. לאחר מכן, קח כמה לבדיקה. תבדוק סדירות טיפולים במוסך מרכזי, תראה שהרכב שמור, תראה האם הבעלים התייחס לרכב בתור ה"בייבי" ופינק אותו או אם הרכב שוכב מוזנח מכוסה באבק ונוריות משונות דולקות. חשוב לבדוק אטימות הגג (ע"י השפרצת מים על הרכב), לבדוק את מנגון הגג (האם מרעיש מעבר לרגיל, האם נתקע, מקרטע?) וכמובן בדיקה סדירה של הרכב במכון בדיקה (גיר קצת בעייתי, מומלץ לשים 7 עיניים).

אשמח לענות על כל שאלה.

בהצלחה! :arrow:

Lexus CT200H

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*** תוכן ההודעה נמחק. נא לכתוב עם סימני פיסוק ***

בסוף משפט יש נקודה אחת. לא 2 נקודות.

הנהלת הפורום מקפידה שההודעות באתר תהיינה מנוסחות ומסוגננות ולא כתובות בסגנון של צ'אט או SMS.

קרא את הלינק הבא לכללים שיעזרו לך לכתוב בצורה קריאה ומובנת יותר, עם סימני פיסוק, ולא .. עם .. נקודות ... משונות .. במקום .... סימני .... פיסוק.

http://www.carsforum.co.il/vb/showth...9&postcount=11

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המנוע- אני הבנתי שדווקא ה2.0 יותר חסכונית. אין ספק שה1600 די כבד ועם הגיר הזה מרגיש מסורס למדי.

השאלה היא האם אתה מחפש ידני או אוטומט (מה אתה מעדיף?) כי ה-2 ליטר קיים רק בתצורה ידנית.

לגבי הגיר- גם אני שמעתי לא מעט דברים רעים, אבל למען האמת אני לא ממש יודע לענות לך כי בנתיים בלי עין הרע הכל בסדר. הגיר לא הכי חלק בעולם, קצת מעצבן בהעברת ההילוכים (טבעי לגיר הזה) ואכן הוא לא תענוג גדול. מצד שני, זה הגיר, אי אפשר להחליף אותו וזה חלק מהשיקולים בקניית הרכב. שתקנה רכב תבדוק טוב טוב את מצב הגיר-להיכנס לרכב עם גיר שחוק יהיה חוויה יקרה מאוד!

לגבי הכסאות האחוריים- אני אישית הצלחתי להכניס לרכב 2 חברים (לא כאלה קטנים מאחורה) לנסיעה של חצי שעה לסינמה סיטי. להגיד לך שהיה נוח? לא.. אבל בהחלט עם קצת כיוונון מקדימה ומאחורה אפשר להגיע למשהו הגיוני ככה שאנשים במימדים סבירים כן יצליחו לשבת למשך נסיעה קצרה מאחורה - ואם פותחים את הגג, זה אפילו לא יהיה קלסטרופובי כמו שזה נראה. מאחר וכמעט בכל סופ"ש אני מסיע אנשים מאחורה- תמיד הסתדרתי. נוחות? מי שמחפש נוחות לא קונה את הרכב הזה. :lol:

Lexus CT200H

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5122 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...